Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
TV tipy: 11. 11. 2022 - 17. 11. 2022

TV tipy: Hostitel Rambo beze stopy letí ke hvězdám

Vydáno: 11.11.2022 07:30 v sekci Radar | TV tipy - Vratislav Šálek | foto: facebook tvůrce

V polovině listopadu nachystaly televize pro diváky hned několik atraktivních premiér, které by je mohly nalákat k obrazovkám. K těm nejlepším rozhodně patří sci-fi Blade Runner 2049 nebo zatím poslední Rambo.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Blade Runner 2049 (Blade Runner 2049) (sobota 12. 11., ČT2, 20.00 - 22.40)

Český plakát filmu Blade Runner 2049 / Blade Runner 2049
© Facebook tvůrce
Pokračování oblíbené a takřka kultovní sci-fi vzniklo před pěti lety, a i když se s diváckým úspěchem moc nesetkalo, náročné fanoušky původního filmu určitě nezklame. Režírující Denis Villeneuve v něm od počátku uchvátí vskutku nádhernými a majestátními obrazy kamery Rogera Deakinse, která v kombinaci s pochmurnou a depresivní atmosférou a extrémně pomalým tempem zaručuje opravdu jedinečný zážitek. I vzhledem k monumentální stopáži má tvůrce na všechno více času, což je asi jeho největší problém, protože někdy je sledování opravdu náročné. Sympatické je, že autor se nesnaží svůj vzor nijak kopírovat, ale příjemně na něj navazuje a přináší i několik dalších otázek, na které zcela záměrně neodpovídá. V titulní roli se objeví velmi dobrý a minimalistický Ryan Gosling, vedle něhož nechybí ani Harrison Ford, který ale nemá příliš prostoru, což platí i pro Jareda Leta. Škoda jen absence hlubších emocí, přestřelené stopáže a v závěru několika zbytečných logických lapsů. Jeden z tipů týdne, o němž se více dočtete v naší recenzi.

Zajímavost: Ridley Scott se posléze vyjádřil, že by film minimálně o třicet minut zkrátil.

Český trailer filmu Blade Runner 2049 / Blade Runner 2049
Jan Koller - Příběh obyčejného kluka (sobota 12. 11., ČT1, 21.25 - 23.14)

Plakát filmu  / Jan Koller - Příběh obyčejného kluka
© Cinemax
Pouhé tři měsíce po uvedení v kinech se na televizní obrazovky dostává dokumentární portrét nejlepšího střelce české fotbalové reprezentace. Režírující Petr Větrovský v něm tedy nepředvádí nic revolučního, což ale vůbec nevadí, protože samotný životní příběh kanonýra je více než zajímavý. Podařilo se mu zaznamenat výpovědi všech lidí klíčových pro Kollerovu kariéru, z nichž sestavil atraktivní medailon, který zaujme i ty, kteří fotbalu jinak neholdují. Výhodou je i sdílnost a upřímnost zpovídaného, který dokáže vybrat ty nejatraktivnější pasáže ze svého života a podat je natolik zajímavě, že si diváky bez problémů získá. Pozitivem budiž i poměrně svižné tempo a několik vtipných hlášek. Malinko zamrzí jen to, že se nedostane na některé ne úplně příjemné momenty kariéry a také v závěru zbytečně okatého product placementu.  

Zajímavost: Na festivalu sportovních filmů v Liberci získal snímek cenu za nejlepší dokument o osobnosti.

Originální trailer filmu Jan Koller - Příběh obyčejného kluka
Hostitel (The Host) (sobota 12. 11., Televize Seznam, 21.55 - 00.30 / středa 16. 11., 00.30 - 02.50 / 11.50 - 14.20)

Český plakát filmu Hostitel / The Host
© Bontonfilm
Skoro dekádu starý snímek se veze na vlně tehdy populárních teenagerských romancí s prvky sci-fi, a i když patří k tomu lepšímu, co v tomto subžánru vzniklo, nejde o žádný zázrak. Režisér a scenárista Andrew Niccol v něm doplácí především na to, že autorka knižní předlohy Stephenie Meyer byla jednou z producentek, protože si nemohl dovolit dělat zásadní změny a musel vycházet i z banálních a trapných dialogů, které velmi často překračují hranici kýče. Výsledku nepomáhá ani chybějící logika a velmi zvláštní chování postav, které není nikterak vysvětleno. Rozpačité dojmy částečně kompenzují výborná vizuální stránka, podařená atmosféra a velmi dobré prostředí blízké budoucnosti. Relativně se povedlo i obsazení, jemuž dominuje Saoirse Ronan, která mnohdy nemá co hrát, s čímž se poprala obstojně, vedle ní se pak objeví třeba Max IronsWilliam Hurt nebo Diane Kruger, která je zoufale toporná a doplácí na nevýraznost své záporné role. Při nižších očekáváních snesitelný tip, o němž se více píše v naší recenzi.  

Zajímavost: Irons měl dva týdny na to, aby se dostal do formy.

Český trailer filmu Hostitel / The Host
Rambo: Poslední krev (Rambo: Last Blood) (sobota 12. 11., Nova Cinema, 22.20 - 00.15 / pondělí 14. 11., 02.15 - 04.40 / úterý 15. 11., Nova Action, 01.30 - 03.05)

Český plakát filmu Rambo: Poslední krev / Rambo: Last Blood
© Facebook tvůrce
Završení legendární akční série naštěstí nedopadlo tak špatně, jak se myslelo a naopak proběhlo poměrně důstojně. Režírující Adrian Grunberg dobře věděl, co fanoušci chtějí a nešel cestou komplikovaného příběhu, který je občas nelogický a přímočarý a příliš ho nespasí ani sentimentální promluvy a dialogy, které nejsou nejlépe napsané. Jakmile se ale dostane na akci, není si nač stěžovat, protože ta má styl i potřebné tempo a vrcholí závěrečnou scénou, která je brutální, nekompromisní, záměrně přepálená a viditelně inspirována některými slashery. V titulní roli nesmí chybět Sylvester Stallone, jemuž sice chybí důstojný protihráč a záporák je opravdu hodně slabý, to ale zase tolik nevadí. Pozitivem budiž i závěrečné nostalgické ohlédnutí za celou ságou, které nejednoho fanouška dojme. Další z tipů týdne, o němž se dozvíte z naší recenze

Zajímavost: Jde o vůbec jediný díl z celé série, v němž si Rambo neuváže typický červený šátek.

Český teaser trailer filmu Rambo: Poslední krev / Rambo: Last Blood
Beze stop (Leave No Trace) (sobota 12. 11., ČT art, 22.20 - 00.05)

Český plakát filmu Beze stop / Leave No Trace
© Facebook tvůrce
Nenápadné a komorní drama se dá velmi snadno přehlédnout, což by ale byla veliká škoda. Režisérka a scenáristka Debra Granik v něm neměla vyšší ambice než odvyprávět hodně silný a alarmující příběh, který v sobě skrývá důležité poselství. A udělala to velmi dobře, protože atmosféra je potřebně hutná a je z ní znát dobrodružství a snaha o neomezenou svobodu, především je ale dost realistická. Opírala se i o nádhernou kameru, která si vychutnává dlouhé záběry nespoutané přírody, která nezná hranic, navíc nikam nespěchá a vsadila na pomalé tempo, v němž je dost prostoru na velmi dobře napsané dialogy a pozvolné poznávání ústředních postav. Ty si zahráli výborní Ben Foster a Thomasin McKenzie, jejichž kooperace je naprosto fantastická a právě oni táhnou snímek i v těch slabších chvílích. K těm patří hlavně občas přehnané filozofování a o malinko delší stopáž, než by bylo záhodno. Tip, který by zasloužil být o něco výraznější, což potvrzuje i naše recenze.

Zajímavost: Celosvětová premiéra proběhla na festivalu v Sundance.

Český trailer filmu Beze stop / Leave No Trace
Vášeň v tanci (El cantante) (neděle 13. 11., ČT art, 21.35 - 23.25)

Plakát filmu Vášeň v tanci / El cantante
© IMDb
Šestnáct let staré životopisné drama je u nás prakticky neznámé a hodnocené jen lehce nadprůměrně, na zahraničních databázích je na tom o něco hůř. Způsobeno to rozhodně může být tím, že portorický zpěvák Héctor Lavoe, o němž snímek vypráví, také není nijak extrémně slavný. Režírující Leon Ichaso v něm nicméně nejvíce doplácí na to, že zůstal na půli cesty a nedokázal diváky plně uspokojit. Na hudební film totiž zvolil dost málo hudby, na životopisné drama byl zase moc tuctový a pohyboval se v žánrových šablonách, z nichž nikterak nevystoupil. K největším pozitivům tak rozhodně patří živelná a skoro hmatatelná atmosféra Jižní Ameriky, několik parádně zvládnutých hudebních, především salsových čísel a poměrně slušné tempo. V titulní roli leckoho překvapí velmi dobrý Marc Anthony, jemuž zdatně sekunduje Jennifer Lopez, která tu předvádí jeden ze svých nejlepších výkonů, dále se pak objeví ještě třeba John OrtizVincent Laresca nebo Nelson Vasquez. Opravdu škoda, že tvůrce neměl víc odvahy a invence, aby se čímkoli odlišil. Slabší tip.

Zajímavost: Film byl natočený za třiatřicet dnů.

Originální trailer filmu Vášeň v tanci / El cantante
Ad Astra (Ad Astra) (středa 16. 11., Prima Max, 20.00 - 22.30)

Český plakát filmu Ad Astra / Ad Astra
© Facebook tvůrce
Zajímavé sci-fi drama bohužel sráží přehnané ambice, přílišná žánrová rozkročenost a pravděpodobně i kompromisy mezi autorskou vizí a přáním studia. Režisér a spoluscenárista James Gray v něm upoutá vizuální stránkou a přenádhernou kamerou Hoyteho van Hoytemy, díky které je nekonečnost vesmíru skoro hmatatelná. O moc nezaostává ani specifická atmosféra, která na diváka přenáší lidskou osamělost uprostřed nekonečna, což ještě umocňuje krásná hudba. Dojmy ale ke vší škodě kazí zbytečný a doslovný voiceover, který nedává publiku prostor pro vlastní představivost, navíc se zcela neohlášeně objeví dvě velmi solidní, ale taktéž malinko zbytečné akční scény, z nichž jedna je takřka hororová, což úplně popírá náladu celého snímku. Titulní roli ztvárnil velmi dobrý Brad Pitt, kterému ale nepomáhá zmíněný komentář, který veškeré pokusy o niterné herectví utne hned v zárodku. Účast Tommyho Lee Jonese a minirole Liv Tyler a Davida Sutherlanda spíše než co jiného potěší. Meditativní tip, který promarnil svůj potenciál, o čemž se zmiňuje i naše recenze.

Zajímavost: Režisér a kameraman se při natáčení inspirovali autentickými záběry ze skutečných letů do vesmíru.

Oficiální český trailer filmu Ad Astra / Ad Astra
Tom a Jerry: Kouzelný prsten (Tom and Jerry: The Magic Ring) (čtvrtek 17. 11., Nova, 05.45 - 07.00 / pátek 18. 11., Nova Cinema, 06.20 - 07.30)

Plakát filmu Tom a Jerry: Kouzelný prsten / Tom and Jerry: The Magic Ring
© IMDb
Dvě dekády starý animovaný snímek byl určen přímo pro video, čemuž také odpovídá výsledek. Režírující James T. Walker se v něm snaží navázat na veleúspěšný seriál, což se mu daří především stylem animace, která je hodně jednoduchá, zároveň poctivá a skvěle fungující a v obrazových gazích naprosto vyniká. Jinak ale dokazuje, že této dvojici nejvíce sedí krátké epizody, které jsou vypointované, nápadité a připomínají to nejlepší ze starých grotesek. Ty jsou i v tomto případě, ale snaha o jejich spojení jakýms takýms příběhem moc nevychází, a i přes střídmou a ani ne celovečerní stopáž se najde hodně momentů, které jsou nudné a naprosto nezajímavé. Dětský divák nicméně výslednou podobu zřejmě ocení a potřebně se pobaví, dospělí se jím ale spíše protrpí. Tip ke svátečnímu extrémně brzkému vstávání.  

Zajímavost: Jde o vůbec první snímek s Tomem a Jerrym, který byl určen přímo pro video.

Originální trailer filmu Tom a Jerry: Kouzelný prsten / Tom and Jerry: The Magic Ring
Král sokolů (čtvrtek 17. 11., ČT1, 14.,45 - 16.25)

Plakát filmu  / Král sokolů
© CSFD
Koprodukční miléniová pohádka patří k tomu lepšímu, co v tomto žánru po pádu železné opony vzniklo. Možná je to dáno tím, že režírující Václav Vorlíček netočil ryzí pohádku, ale spíše středověké dobrodružství s částečně fantasy prvky. To tedy znamená, že je v rámci možností poměrně realistický a atmosféra není úplně typicky hladivá, dojmy pak vylepší i krásně zvolené malebné lokace a trefný soundtrack. Příběh vycházející z literární předlohy Jozefa Cígera-Hronského nicméně možná měl větší ambice, ale utopil se v množství klišé, naprosté předvídatelnosti a absenci tvůrčí invence. Příliš nepomáhá ani utahané tempo a ne úplně výrazní herci, mezi nimiž je jedinou výjimkou charismatický až uhrančivý Juraj Kukura, který si svou roli viditelně užívá a všechny přehrává. Přes všechny výtky se ale rozhodně jedná o asi nejlepší žánrový počin svého tvůrce v rámci porevoluční tvorby.

Zajímavost: Asistentem režie byl Jakub Kohák.

Slovenský trailer filmu Král sokolů
105% alibi (čtvrtek 17. 11., Televize Seznam, 20.15 - 22.05)

Plakát filmu  / 105% alibi
© IMDb
Československé kriminální drama z konce padesátých let bylo ve své době poměrně osvěžující. Režírující Vladimír Čech v něm totiž dostal k dispozici zápletku, která prakticky ignoruje jakoukoli politickou a protizápadní linku, ale soustředí se jen a pouze na velmi dobře napsaný a vystavěný příběh se zajímavou pointou, což je možná i důvod, proč ani v současné době nepůsobí směšně. Nebál se relativně syrovou atmosféru a podobně chladnou černobílou kameru, která se vyžívá v záběrech na temná noční pražská zákoutí, oživit jemným a ironickým humorem, který funguje takřka dokonale. Titulní role si zahráli Karel Höger a Josef Bek, jejichž vzájemná kooperace a špičkování patří k naprostým vrcholům snímku. Vedle nich se nijak neztratili ani Otto LackovičJosef Vinklář nebo Vladimír Menšík. Zub času se na výsledku přece jen podepsal a někdy se to celé zdá být trochu nedotažené, to by ale tolik vadit nemělo. Často zařazovaná klasika.   

Zajíamvost: Snímek se natáčel v Hradci Králové, Praze a Králově Dvoře.

Ukázka z filmu 105% alibi

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Box office: rok 2023
Box office: Barbie byla filmem roku Komerčně nejúspěšnějším filmem tohoto roku se stala Barbie, a to i díky obrovské marketingové kampani, která lákala na premiéru tohoto filmu společně s životopisným snímkem Oppenheimer. čtěte zde
Vydáno: 09.12.2023 10:30 v sekci Komentáře | Box office
0
TV tipy: 8. 12. 2023 - 14. 12. 2023
TV tipy: Známý i neznámý Ludwig van Beethoven si v květnu dělá, co chce Vánoce se blíží čím dál rychleji, což znamená, že v televizích znovu přebírá nadvládu každoroční osvědčená klasika. Z premiér má v tomto týdnu jednoznačně největší divácký potenciál česká dramedie Známí neznámí. ... čtěte zde
Vydáno: 08.12.2023 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Tancuj Matyldo 7/10
Recenze: Drama o zákeřné nemoci Tancuj Matyldo zpracovává autenticky prožité situace Karel Roden a Regina Rázlová předvádějí v dramatu Tancuj Matyldo vynikající herecké výkony v rolích rozvedeného muže a jeho matky, o niž je potřeba se postarat v důsledku propukající Alzheimerovy choroby. čtěte zde
Vydáno: 07.12.2023 07:30 v sekci Recenze | Premiéry
1
Kinopremiéry: 49. týden
Kinopremiéry: Dcera divočiny Perinbaba přeje šťastné a krvavé Premiérově je tento týden v kinech dost skromný, protože nenabídne žádnou zásadní novinku. Solidním hitem by nicméně mohlo být pokračování pohádky Perinbaba, na které se čekalo bezmála čtyřicet let a jeho tvůrce se ho již... čtěte zde
Vydáno: 06.12.2023 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
Top 20 ČR: 48. týden
Top 20 ČR: Napoleon se drží na špici V českých kinech vládnul podruhé za sebou Joaquin Phoenix jako francouzský vojevůdce Napoleon. Nejvíce mu na záda dýchala disneyovka Přání. čtěte zde
Vydáno: 05.12.2023 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- TV tipy: Beavis a Butt-head drží slovo a vyráží do útoku (01.12.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- Téma: Nejlepší americké filmy 80. let (26.11.2023 10:30 v Články | Žebříčky)
- Recenze: Film Napoleon zaujme velkolepostí, ke slavnému vojevůdci se staví výsměšně (25.11.2023 10:30 v Recenze | Premiéry)
- TV tipy: Pes v ofsajdu míří na grand prix (24.11.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- Kinopremiéry: Napoleon slaví Den díkůvzdání a odhaluje tajemství a smysl života (22.11.2023 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Chystá se čtvrtý Creed (19.11.2023 09:30 v Novinky | Zprávy)
- Recenze: Sly je osobní zpovědí Sylvestera Stallona (04.11.2023 10:30 v Recenze | Za horizontem)
- TV tipy: Smolný den pro Jana Žižku (03.11.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- Ryan Gosling je Kaskadér (02.11.2023 18:30 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Legenda Mulan se ocitla v žoldu smrti (27.10.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Muž na laně a skřítek si připíjí na zvrácenost strachu (20.10.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- Zemřel Burt Young (19.10.2023 09:25 v Novinky | Zprávy)
- Recenze: Expend4bles: Postr4datelní (22.09.2023 12:30 v Recenze | Premiéry)
- Kinopremiéry: Postradatelná Golda hledá bod obnovy (20.09.2023 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Teaser: Sly (02.09.2023 10:30 v Novinky | Trailery)
- Villeneuve by rád Dunu natočil jako trilogii (28.08.2023 10:30 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Malé ženy Ofélie a Annette absolvovaly let Phoenixe (25.08.2023 07:30 v Radar | TV tipy)

PREMIÉRA TÝDNE   47/2023

Napoleon
6/10

Historický velkofilm režiséra Ridleyho Scotta nahlíží na život francouzského vojevůdce Napoleona Bonaparte (Joaquin Phoenix) z perspektivy jeho vztahu se šlechtičnou Josefínou (Vanessa Kirby), která byla jeho první manželkou.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2023 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
Zavřít reklamu