Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
Tři Tygři ve filmu: JACKPOT

Recenze: Bláznivá komedie Tři Tygři ve filmu: JACKPOT je naditá slabými vtipy

Vydáno: 25.05.2022 12:30 v sekci Recenze | Premiéry - Jan Varga | foto: Jan Lipovský

V celovečerním filmu s členy ostravského hereckého souboru Tři Tygři se dvojice prosťáčků vydává na dalekou cestu do Prahy s výherním losem, zatímco jsou jim v patách neschopní mafiánští poskoci, imbecilní policista a podřadný pražský herec.

Tři Tygři ve filmu: JACKPOTRecenzoval/a Jan Varga dne 25.05.2022 12:30. V celovečerním filmu s členy ostravského hereckého souboru Tři Tygři se dvojice prosťáčků vydává na dalekou cestu do Prahy s výherním losem, zatímco jsou jim v patách neschopní mafiánští poskoci, imbecilní policista a podřadný pražský herec. Hodnocení: 1.5

Tři Tygři ve filmu: JACKPOT

Tři Tygři ve filmu: JACKPOT
Komedie / Akční
Česká republika, 2022 , 107 min.

Režie: Emil Křižka
Scénář: Albert Čuba, Vladimír Polák
Kamera: Ryszard Perzynski
Herci: Albert Čuba, Robin Ferro, Vladimír Polák, Tomáš Magnusek, Štěpán Kozub

Česká premiéra: 26.05.2022

Distributor: Bontonfilm

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Členové ostravského komediálního divadelního souboru s názvem „Tři Tygři“, tedy herci a komici Albert Čuba, Štěpán KozubVladimír Polák a Robin Ferro, vešli ve známost svými improvizačními schopnostmi a představeními, během nichž interagují s publikem, od nějž dostávají náměty pro komediální scénky. Proslavili se ale mimo jiné též svým YouTube kanálem, kam od roku 2015 nahrávají nejrůznější krátké skeče, a také internetovým seriálem sKORO NA mizině, v němž hráli v podstatě sami sebe a s humorem sobě vlastním dali divákům nahlédnout do zákulisí ostravského Divadla Mír v době koronavirové epidemie. Nyní si splnili sen natočit celovečerní film a zavítat s ním na plátna kin.

Štěpán Kozub, Albert Čuba ve filmu  / Tři Tygři ve filmu: JACKPOT
© Jan Lipovský
Hlavními hrdiny jejich bláznivé komedie jsou milovník akčních filmů a bojových umění Milan (Albert Čuba) a šilhající dement s vadou řeči David (Štěpán Kozub), kteří vyhrají se stíracím losem osm milionů korun. Pro výhru si ale musejí dojet do daleké Prahy, na což mají pouze 29 hodin, protože pak platnost losu vyprší. Po jejich výhře však prahne i místní mafián, který za nimi po obdržení rady „na takové blby pošli blba“ vyšle namísto svých poskoků imbecilního městského policistu Roberta (Robin Ferro). A ten si k tomu přizve ještě podřadného pražského divadelního herce Herberta (Vladimír Polák), kterému namluví, že jde o reality show.
Zápletka filmu tedy stojí na tom, že v podstatě všechny jeho postavy jsou hloupí idioti a také se tak chovají. Milan s Davidem se po cestě autem z Ostravy do Prahy omylem ztratí v Polsku, takže policista Robert dorazí (na policejní koloběžce) do Prahy daleko před nimi, ale než aby si tam na ně počkal před sídlem sázkové kanceláře, tak se je i s kamarádem vydá hledat do toho Polska, protože proč ne. Děj filmu je tudíž primitivní, což však není nutně na škodu. Příběh klidně může sloužit jen jako jednoduchá kostra, na níž je následně navěšeno pásmo komediálních scének. Problém nastává až v okamžiku zjištění, že se tyto scénky řadí v rámci tvorby Tří Tygrů k tomu výrazně slabšímu.

Robin Ferro, Vladimír Polák ve filmu  / Tři Tygři ve filmu: JACKPOT
© Jan Lipovský
Komika Tří Tygrů často stojí na karikaturách, vynalézavých slovních hříčkách, přehánění ostravského či pražského přízvuku, černém humoru, výrazné obličejové mimice a na vžívání se do specifických rolí. Úroveň jejich skečů (převážně improvizovaných, často jen s lehce naznačeným scénářem) je proměnlivá, jelikož jejich vtipy a kreace nepadnou pokaždé na úrodnou půdu. Metoda „budeme toho na diváky hrnout co nejvíc a ono se něco chytí a něco ne“ pak v kombinaci s nápadnou hereckou stylizací vede k tomu, že některé skeče úspěšně lechtají bránici od začátku do konce, zatímco jiné působí od první minuty hloupě a trapně. Na námětu dané scénky až tolik nezáleží, podstatný je totiž slovní a fyzický projev, během nějž si herci leckdy bohatě vystačí i s minimem rekvizit. Značný podíl na výsledném komediálním efektu má i občasné vypadávání herců z rolí v důsledku bezprostřední reakce na nějaký nenadálý podnět, marné zadržování smíchu či potřebu nutně něco okomentovat.

Tohle všechno ovšem platí pouze pro scénky, které mají Tři Tygři na svém YouTube kanálu, potažmo i pro jejich divadelní vystupování. Avšak ve snímku Tři Tygři ve filmu: JACKPOT, který vznikal dle vyjádření tvůrců přesně podle scénáře (který napsali Albert Čuba a Vladimír Polák) a prostor pro improvizaci v něm byl minimální, zbyla z toho všeho jenom tupá křeč. Jakýkoli pocit komediální kreativity, svěžesti a bezprostřednosti nenávratně zmizel pod nánosem filmových klišé a šablon. Z poměrně slabého a po dialogové stránce líného scénáře se pro herce, jejichž největší devízou je právě mistrná komediální improvizace, stala svěrací kazajka. Zejména Albert Čuba a Štěpán Kozub se sice nadále drží svých silně stylizovaných postav známých z dřívějších skečů, leč tato stylizace přichází vniveč, když se ve scénáři nemohou opřít o dostatečně vtipné dialogy. Ono totiž samo o sobě nestačí, aby se Štěpán Kozub pitvořil a vydával otravné zvuky (byť na to celá řada scén spoléhá). Ono je potřeba, aby při tom pitvoření také říkal něco vtipného.

Štěpán Kozub, Albert Čuba ve filmu  / Tři Tygři ve filmu: JACKPOT
© Jan Lipovský
V tomto případě však nad pokusy o slovní humor jednoznačně vítězí fyzická komika, situační gagy, vtípky s převleky a místy i záměrně přeháněný ostravský přízvuk (ale ani tak to není žádná sláva). Humor je kromě toho ve filmu generován i groteskovými prvky (zrychlené scény, komické zvukové efekty), animovanými vsuvkami a akčními (resp. bojovými) scénami s kontaktními souboji, při nichž jejich účastníci narážejí hlavou do překážek a vydávají nejrůznější skřeky (místy kvůli záměrné parodii na Bruce Leeho). Všechno to ale vyznívá nanejvýš úsměvně, pokud vůbec.

Celý snímek svým ražením připomíná nějakou fanouškovskou produkci vytvořenou skupinou odhodlaných nadšenců (čemuž odpovídají i mimořádně prkenné herecké výkony protagonistů řady vedlejších rolí). Vyloženě amatérskému vzezření se snímek naštěstí brání díky tomu, že jeho režisérem byl poměrně zručný filmař Emil Křižka, který si dovedl pohlídat technickou stránku věci a v jehož podání mají leckteré scény docela šťávu a ani akce nevypadá příliš toporně. A to přesto, že měl doposud zkušenost především s ponurými thrillery (v jeho loňské Hraně zlomu též účinkoval Štěpán Kozub).

Robin Ferro, Vladimír Polák, Albert Čuba ve filmu  / Tři Tygři ve filmu: JACKPOT
© Jan Lipovský
Nejvíce ze všeho snímek Tři Tygři ve filmu: JACKPOT evokuje bláznivou komedii Blbý a blbější z roku 1994, ať už svérázným projevem svých záměrně přemrštěně idiotských hrdinů nebo výrazným motivem putování v autě napříč několika státy. Oproti americkému konkurentovi však zásadně ztrácí body na problematické realizaci gagů. Když jeptiška v plavkách skočí do rybníka, což ostatní okomentují slovy „asi zapomněla, že neumí plavat“, načež se do ní náhle osudově zamiluje jeden z hrdinů, poté co ji vyloví a probere dýcháním z úst do úst, tak to rozhodně je absurdní, ale vtipné to moc není. Na druhou stranu, pokud Tři Tygry milujete a smějete se nahlas u každého jejich videa, tak vás film nejspíš nezklame (nebo alespoň ne moc). Pokud vám k hlasitému smíchu stačí pohled na šilhajícího Štěpána Kozuba, tak vás film nezklame určitě.

Na filmu Tři Tygři ve filmu: JACKPOT je rozhodně vidět, že jeho hlavní protagonisté mají znatelný komediální herecký talent. Svou snahou být celkově filmovější, tedy oprostit se od formátu krátkých epizodek a mít pevně daný scénář, Tři Tygři ale zároveň uhnuli od podstaty toho, co je činí populárními a co umějí nejlépe – vyšvihnout bez přípravy komickou scénku na libovolné téma, improvizovat jako o život a být u toho přirozeně legrační.

[Recenze původně vyšla na filmovém blogu FilmSpot.cz.]

Originální trailer k filmu Tři Tygři ve filmu: JACKPOT

NAŠE HODNOCENÍ FILMU:
3/10
VAŠE HODNOCENÍ FILMU:
Líbí se mi Nelíbí   Chci vidět Nechci vidět
0,0
NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

  • Recenze na film Tři tygři ve filmu : Jackpot (Terezie , 29.05.2022 08:24) Reagovat

    Film je bezva dobré vtipy, celí sál se smál . Za mne nejlepší film roku 2022. Určitě udělejte další.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Elvis 9/10
Recenze: Strhující životopisné drama Elvis je návratem Buze Luhrmanna do vrcholné formy V životopisném hudebním filmu o osudech legendárního Elvise Presleyho a jeho agenta nabízí režisér Baz Luhrmann velkolepou, audiovizuálně strhující a od prvních okamžiků vtahující podívanou. čtěte zde
Vydáno: 25.06.2022 10:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
TV tipy: 24. 6. 2022 - 30. 6. 2022
TV tipy: Divoký mustang Beauty podstupuje hru o život Na konci června čeká v televizích několik nenápadných a v tuzemsku nepříliš známých snímků, které ale rozhodně stojí za pozornost, protože jejich přijetí je vesměs pozitivní. Tipem týdne je nicméně premiéra dramatu... čtěte zde
Vydáno: 24.06.2022 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Párty Hárder: Summer Massacre 4/10
Recenze: Řezníkova komedie Párty Hárder: Summer Massacre zostra útočí na bránice Pokračování nekompromisní a brutálně černohumorné komedie Párty Hárd se dočkalo profesionálnějšího zpracování, letního řádění u Mácháče a další nálože nekorektního a v řadě ohledů extrémního humoru. čtěte zde
Vydáno: 23.06.2022 16:00 v sekci Recenze | Premiéry
0
Kinopremiéry: 25. týden
Kinopremiéry: Elvis volí prezidentku a prožívá summer massacre Nabídku kin obohatí v tomto týdnu pětice novinek, z nichž tou nejvýraznější je životopisné drama Elvis Buze Luhrmanna. Vysoké ambice ohledně počtu diváků má rozhodně i česká romantická komedie Prezidentka. čtěte zde
Vydáno: 22.06.2022 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
Top 20 ČR: 24. týden
Top 20 ČR: dinosauři a Maverick zkrotili Rakeťáka V našich kinech vládnou dál Jurský Svět: Nadvláda a Top Gun: Maverick. O novinky jako Rakeťák nebo nový český muzikál Andílci za školou moc velký zájem nebyl. čtěte zde
Vydáno: 21.06.2022 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
1
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Top 20 ČR: Dinosauři převzali vedení (14.06.2022 07:30 v Komentáře | Top 20 ČR)
- Top 20 ČR: Top Gun vede i v Česku (07.06.2022 07:30 v Komentáře | Top 20 ČR)
- Kinopremiéry: Tři tygři a Maverick ví kulový a ocitají se na pokraji nervového zhroucení (25.05.2022 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Top 20 ČR: Strange stále dominuje (24.05.2022 07:30 v Komentáře | Top 20 ČR)
- TV tipy: Největší showman Geronimo hledá výchozí bod k roku draka (01.04.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- Kinopremiéry: Eternals jsou na druhé straně, kde prožívají barevný sen (03.11.2021 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Recenze: V komedii Zbožňovaný je nevěrník Jiří Bartoška potrestán ochrnutím (28.09.2021 12:30 v Recenze | Premiéry)
- Kinopremiéry: Quo Vadis, zbožňovaný vlku? (22.09.2021 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Kinopremiéry: Zátopek každou minutu života běhá za Candymanem (25.08.2021 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Kinopremiéry: Králíček Petr, Marco a Jan Werich bojují se sebevražedným oddílem (04.08.2021 07:30 v Radar | Kinopremiéry)

PREMIÉRA TÝDNE   25/2022

Elvis
9/10

V životopisném hudebním filmu o osudech legendárního Elvise Presleyho a jeho agenta nabízí režisér Baz Luhrmann velkolepou, audiovizuálně strhující a od prvních okamžiků vtahující podívanou.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2022 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu