Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
Kinopremiéry: 34. týden

Kinopremiéry: Zátopek každou minutu života běhá za Candymanem

Vydáno: 25.08.2021 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry - Vratislav Šálek | foto: facebook tvůrce

Prázdniny zakončí v kinech devět premiér, mezi nimiž je největším lákadlem dlouho odkládané tuzemské drama Zátopek. Zbytek pak s výjimkou hororu Candyman tvoří snímky skromnější a určené specifickému publiku.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Candyman (Candyman) (Forum Film CZ)

Český plakát filmu Candyman / Candyman
© Forumfilm
Remake a částečně i sequel stejnojmenného hororu z počátku devadesátých let se zřejmě nebude pouštět do větších dějových odchylek a jen vše přizpůsobí současnému publiku. A samotná značka je asi to jediné, nač lze diváky lákat, protože režisérkou a spoluscenáristkou je málo známá a začínající Nia DaCosta a podobně málo známé je i obsazení, v němž hlavní roli ztvárnil Yahya Abdul-Mateen II. Ohlasy zatím neexistují, nedá se ale čekat, že budou vyloženě nadšené, protože podobné remaky vesměs dobře nekončí a i průměrná hodnocení jsou úspěchem. Opatrná premiéra týdne.

Synopse: Mladý výtvarník Anthony (Yahya Abdul-Mateen II) má pocit, že mu kariéra stagnuje a on potřebuje nový impuls, aby mohl pokračovat v tvorbě. Jednou mu jeho kamarád poví příběh o tom, jak se zrodil Candyman - muž s hákem, který posléze začal vraždit. Anthony je historkou zcela fascinován a začne pátrat po dalších okolnostech. Jeho obrazy rázem získávají nádech tajemna a postupně se na nich objevuje jediná tvář.

Český trailer filmu Candyman / Candyman
Ainbo: Hrdinka pralesa (AINBO: Spirit of the Amazon) (Bohemia MP)

Český plakát filmu Ainbo: Hrdinka pralesa / AINBO: Spirit of the Amazon
© Bohemia Motion Pictures
Peruánsko-nizozemský animák vypadá podle synopse nepřekvapivě dost předvídatelně a je možné, že půjde o jakousi formu ekologické agitky. Odhadnout to však nejde, protože komentáře dosud neexistují a nedá se ani očekávat, že by jich po premiéře nějak zásadně přibylo. Režisérem a spoluscenáristou je Richard Claus, který nejspíše bude spoléhat na žánrová klišé, jednodušší animaci a atraktivní téma. Premiéra, která bez dětí nemá smysl.

Synopse: Ainbo žije celý život uprostřed amazonské džungle, kterou nade vše miluje. Jednoho dne ale zjistí, že její domov ohrožují hamižní těžaři, kteří kácí vzácné stromy. Společně s věrnými kamarády, roztomilým a legračním armandillem Dillem a obtloustlým tapírem Vacou se vydává na záchrannou misi svého ráje. Podaří se jí najít moudrou matku pralesa, želvu Motelo Mamu a zabránit blížící se katastrofě?

Český trailer filmu Ainbo: Hrdinka pralesa / AINBO: Spirit of the Amazon
Dračí země (Dragon Rider) (Bioscop)

Český plakát filmu Dračí země / Dragon Rider
© Bioscop
Ani od německého animovaného dobrodružství nelze čekat větší zázraky. Jeho synopse je velmi jednoduchá a zdá se, že půjde o další sázku na jistotu. Snímkem režijně debutuje Tomer Eshed, který vychází z knihy Cornelie Funke, která ovšem také u nás tolik známá není. Z trailerů a plakátu se dá soudit, že animace bude lacinější, což ale nemusí být úplně na škodu. I v tomto případě platí, že ohlasů a komentářů je naprosté minimum a nedá se předpokládat, že by se to po premiéře mělo zásadně změnit. Další premiéra, která bez dětí nemá valný význam.

Synopse: Neobvyklí hrdinové v podobě draka, zlodějíčka a horského šotka se vydávají na dobrodružnou cestu, jejímž cílem je nalezení bájné dračí země.

Český trailer filmu Dračí země / Dragon Rider
Jabka (Mila) (Artcam Films)

Český plakát filmu Jabka / Mila
© Artcam
Vysloveně labužníkům je určeno řecko-polsko-slovinské drama, které formálně reprezentuje tzv. řeckou divnou vlnu. Režisérem a scenáristou je debutant Christos Nikou, který dle některých do zajetého stylu přidává prvky melodramatu a hořké komedie, jeho námět je navíc aktuálnější, než by si asi sám přál. Ohlasy jsou relativně spokojené, i když je jasné, že snímek nesedne každému. Hlavní roli ztvárnil Aris Servetalis. Premiéra pro milovníky "jiných" filmů.

Synopse: Svět zasáhla podivná pandemie, během které lidé bez důvodu ztrácejí paměť. Pod dohledem psychologů a lékařů si tak musí budovat novou identitu. Amnézie postihne i Arise (Aris Servetalis), muže ve středním věku. Ten tak začíná podstupovat terapii, která mu má otevřít novou životní perspektivu.

Český trailer filmu Jabka / Mila
Zátopek (Falcon)

Plakát filmu  / Zátopek
© Falcon
Jeden z nejočekávanějších českých filmů posledních let se konečně dočkal uvedení na MFF v Karlových Varech a následně vstupuje do širší distribuce. Režisér a spoluscenárista David Ondříček se v něm pokouší zpracovat osudy asi nejslavnějšího československého sportovce - atleta v celé jeho šíři. Náročnou hlavní roli ztvárnil Václav Neužil ml., jeho manželku si zahrála Martha Issová, v dalších úlohách pak dostali důvěru třeba Štěpán KozubRobert Mikluš nebo Milan Mikulčík. Ohlasy a komentáře jsou zatím spíše pozitivní a opatrně hovoří o filmu v mezinárodním stylu, který by mohl upoutat i v zahraničí. Uvidíme, jak si ambiciózní a dlouho odkládaný projekt povede u "běžných" diváků.

Synopse: Australský rekordman Ron Clarke (James Frecheville) přijíždí v roce 1968 do Prahy za legendárním běžcem Emilem Zátopkem (Václav Neužil ml.), jehož bezmezně obdivuje. Ve společných rozhovorech se vrací do stěžejních momentů atletova soukromého i sportovního života, který byl plný úspěchů a pádů a neztratil tempo ani poté, co jeho poslední závod skončil.

Zajímavost: Neužil ml. kvůli roli zhubnul sedm kilo a třikrát týdně běhal.

Oficiální trailer filmu Zátopek
Jáchyme, hoď ho do stroje (NFA)

Plakát filmu  / Jáchyme, hoď ho do stroje
© Facebook tvůrce
Digitalizované a restaurované podoby se dočkala velmi populární normalizační komedie, která dnes platí za těžkou klasiku. Málo se ale připomíná to, že scenáristicky s ní debutovali Ladislav Smoljak a Zdeněk Svěrák, které režijně zaštítil Oldřich Lipský. Svou životní roli tu ztvárnil zcela přesný Luděk Sobota, kterému sekundují třeba Marta VančurováVěra FerbasováJosef Dvořák nebo Václav Lohniský. Připomenout se musí několik už zlidovělých a naprosto legendárních hlášek, které přerostly slávu celého filmu. Ideální příležitost připomenout si ho ve zcela nové obrazové podobě a na velkém plátně.

Synopse: Nesmělý mládenec František (Luděk Sobota) uvěří tomu, že bude mít zaručený úspěch v životě, bude-li se řídit kondiciogramem, "vědecky" sestaveným přehledem svých šťastných i kritických dní. Až po mnoha letech se dozví, že ten, jímž se ve svém životě řídil, byl určen jeho jmenovci. Mezitím však zažije hodně perné chvíle a neskutečná dobrodružství.

Zajímavost: Původně se snímek měl jmenovat Vysoká fáze.

Ukázka z filmu Jáchyme, hoď ho do stroje
Čtyři vraždy stačí, drahoušku! (NFA)

Plakát filmu  / Čtyři vraždy stačí, drahoušku!
© Facebook tvůrce
Kriminální komedie z raných sedmdesátých let je vlastně parodií na "západní" gangsterky, která dnes už také platí za absolutní klasiku plnou nesmrtelných hlášek, výborných vtipů a kreseb Káji Saudka. I za ní režijně stojí Oldřich Lipský, který obsadil Lubomíra LipskéhoJiřinu BohdalovouIvu JanžurovouMarii RosůlkovouFrantiška Filipovského nebo Josefa Hlinomaze. Nyní je tedy možnost vidět ji znovu v nové obrazové a zdigitalizované podobě a pochopitelně na velkém plátně. Další záležitost, k níž netřeba moc dodávat.

Synopse: Učitel George Camel (Lubomír Lipský) ze Springtownu marně usiluje nejen o pozornost žáků, ale také o pozornost šéfredaktora místního časopisu k básním, které rád píše. Rád by upoutal i redaktorku společenské rubriky Sabrinu (Jiřina Bohdalová). Vše se změní, když u dveří do bytu najde mrtvolu doktora Portera, kterého otrávili kvůli šeku na milion dolarů. Nechápající učitel se tak nechtíc ocitá uprostřed bitvy o peníze, kterou svádějí gangsterská banda ze San Boniga, kterou vede José Antonio (Otto Lackovič), a michiganská banda v čele s mladou Kate (Iva Janžurová).

Zajímavost: Snímek je inspirován knihou jugoslávského spisovatele Nenada Brixyho Mrtvým vstup zakázán.

Ukázka z filmu Čtyři vraždy stačí, drahoušku!
Každá minuta života (Aerofilms)

Plakát filmu  / Každá minuta života
© Česká televize
Hodně zajímavé téma si vybral česko-slovenský dokument. Režírující Erika Hníková v něm sleduje osud rodiny, která všechno podřídila budoucímu úspěchu svého syna a naplánovala mu každou minutu života. Jak bývá u autorky zvykem, do snímku nijak nevstupuje a nechává diváka udělat si vlastní názor, kterých bude pochopitelně mnoho a budou zřejmě i dost extrémní. Ohlasů je zatím naprosté minimum, ty dostupné ale tvrdí, že námět nevyužil svůj potenciál a kvůli tomu, že autorka nechává děj plynout bez nějakých konfliktů a střetů, se někdy vše pohybuje v určitém stereotypu. Každopádně ale jde o atraktivní premiéru, která si vysloveně říká o projekci s následnou diskuzí.

Synopse: Lenka s Michalem jsou mladý pár, který se výchově čtyřletého syna věnuje s nejvyšším možným nasazením. Malý Miško má už od narození každou minutu svého života naplánovanou tak, aby se z něj jednou stal vrcholový sportovec a po všech stránkách kvalitní člověk. Tomuto cíli je podřízeno absolutně vše. Rodiče odsunují veškeré potřeby na vedlejší kolej, věnují synovi maximální množství času a Miško předčí svými výkony většinu vrstevníků. Na dětská kamarádství však čas nemá.

Originální trailer filmu Každá minuta života
Rekonstrukce okupace (Cinepoint)

Plakát filmu  / Rekonstrukce okupace
© cesky.radio.cz
Už od pondělí 23. srpna je ve vybraných klubových kinech možné vidět česko-slovenský dokument, který bude zajímat hlavně milovníky moderní historie. Zkušený dokumentarista a scenárista Jan Šikl v něm totiž dal dohromady neznámý materiál, který našel, a který zachycuje invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa v srpnu 1968. Tyto záběry jsou navíc profesionálně natočené, ale neví se, kdo je jejich autorem, stejně jako se neví, kdo jsou jednotliví aktéři, po čemž tvůrce intenzivně pátrá. Ohlasy nejsou dostupné, v tomto případě to asi tolik nevadí, protože podobných dokumentů není nikdy dost. Snad se podařil.

Synopse: Režisér Jan Šikl před časem našel přes tři hodiny profesionálně natočeného materiálu, na kterém je zachycena invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa 21. srpna 1968. Tyto záběry pravděpodobně nikdy nikdo neviděl. Kdo tyto záběry zachytil? Kdo je na nich vlastně zachycen? Autor se na tyto otázky snaží najít mnohdy nelehké odpovědi.

Originální trailer filmu Rekonstrukce okupace

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Top 20 ČR: 5. týden
Top 20 ČR: Češi se vydali na Ostrov Česká komedie Ostrov sesadila z trůnu americký Avatar, který vládnul uplynulých sedm týdnů v řadě. V domácích kinech se prosadily i další novinky. čtěte zde
Vydáno: 07.02.2023 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Ostrov 5/10
Recenze: Dobrodružná romantická komedie Ostrov uspokojivě pracuje s pravidly žánru V komedii Rudolfa Havlíka ztvárnili Jiří Langmajer a Jana Plodková rozhádané manžele před rozvodem, kteří jsou po ztroskotání na opuštěném exotickém ostrově nuceni se znovu naučit spolupracovat. čtěte zde
Vydáno: 06.02.2023 12:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
Box office: 5.víkend
Box office: Shyamalan sesazuje Avatar Nový thriller M. Nighta Shyamalana Někdo klepe na dveře sesadil z prvního místa po osmi týdnech Cameronův blockbuster z Pandory. Dobře si vedla i komedie 80 for Brady. čtěte zde
Vydáno: 06.02.2023 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
TV tipy: 3. 2. 2022 - 9. 2. 2022
TV tipy: Nesmrtelný ježek Sonic zúčtovává s Flashem Gordonem V dalším nevýrazném televizním týdnu je tím nejzásadnějším a nejatraktivnějším premiéra překvapivého diváckého hitu, adaptace videohry Ježek Sonic. Nostalgici nepochybně uroní slzu u zařazení legendární sci-fi Flash Gordon.... čtěte zde
Vydáno: 03.02.2023 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Kinopremiéry: 5. týden
Kinopremiéry: Muž jménem Otto klepe na dveře a žádá spravedlnost pro Emetta Tilla Z první osmičky únorových premiér tuzemský divák nepochybně nejvíce uslyší na českou komedii Ostrov, která bude atakovat čelní místa žebříčků návštěvnosti. K tomu lepšímu by měla patřit třeba hollywoodská verze... čtěte zde
Vydáno: 01.02.2023 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- TV tipy: Slepý obhájce nevinných Zátopek je strážce majáku (30.12.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- Téma: Top 10: čeští režiséři po roce 1989 (26.11.2022 14:30 v Články | Publicistika)
- Recenze: Česká komedie Grand Prix kombinuje výbornou režii a vulgární humor (26.11.2022 10:30 v Recenze | Premiéry)
- Kinopremiéry: Fabelmanovi vypráví vánoční příběh z divnosvěta (23.11.2022 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Kinopremiéry: Princezna zakletá v čase připravila menu pro Kennedyho (16.11.2022 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Téma: 10 domácích tvůrců nejhorších filmů od roku 1989 (12.11.2022 11:30 v Články | Publicistika)
- Zemřel Ralf Wolter (14.10.2022 18:56 v Novinky | Zprávy)
- Kinopremiéry: Dobrý šéf prožil tři tisíce let touhy, aby objevil trojúhelník smutku (05.10.2022 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Recenze: Film Buko staromilsky vypráví o překonávání strachu, stárnutí a hledání životní cesty (02.10.2022 10:30 v Recenze | Premiéry)
- TV tipy: Záletník prožil svatbu podle Margot, která se proměnila v ohňostroj marnosti (30.09.2022 07:30 v Radar | TV tipy)

PREMIÉRA TÝDNE   04/2023

Víly z Inisherinu
8/10

Na nadcházejícím předávání Oscarů bude k největším favoritům patřit snímek Víly z Inisherinu, který bývá řazen k tomu nejlepšímu, co v loňském roce vzniklo. Zaslouží si poslední počin Martina McDonagha všechen ten humbuk?

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2023 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu