Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
Ve stínu nejslavnější role: Emma Watson (Hermiona Grangerová, série Harry Potter filmů)

Téma: Ve stínu nejslavnější role: Emma Watson (Hermiona Grangerová, série Harry Potter filmů)

Vydáno: 29.08.2021 10:30 v sekci Články | Publicistika - Lukáš Frank | foto: facebook tvůrce

Ve druhém díle našeho seriálu o hercích, kteří se snaží vymanit ze stínu své nejslavnější role, se podíváme na prozatímní hereckou kariéru Emmy Watson známou hlavně pro roli Hermiony Grangerové v sérii filmů o brýlatém čaroději.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Emma Charlotte Duerre Watson se narodila 15. dubna 1990 v Paříži, ale od svých pěti let žije s matkou a bratrem v Oxfordu v Anglii. Když se v roce 1999 zúčastnila konkurzu na roli Hermiony Grangerové, asi sama netušila, jak velký úspěch ji čeká. Stejně jako pro Ruperta Grinta byla tohle její první filmová role, která jí otevřela dveře do světa showbusinessu. V roce 2014 uvedla, že kdykoliv při studiu na univerzitě odpověděla na nějakou otázku při hodině správně, její spolužáci sborem zakřičeli: „Tři body pro Nebelvír!“. Zatím poslední rolí Emmy byla v roce 2019 role Meg v oceňovaném romantickém dramatu Malé ženy. Dokázala se krásná Emma Watson zbavit nálepky bradavické studentky?

Baletní střevíčky (2007)

Emma Watson ve filmu  / Ballet Shoes
© BBC
Televizní film Baletní střevíčky se objevil čtyři roky po uvedení prvního dílu Harryho Pottera. Příběh je zasazen do Londýna roku 1930 a sleduje tři osiřelé dívky, které adoptuje výstřední muž jménem Matthew. I přesto, že jsou z dívky z chudých poměrů, dostanou se k učiteli baletu a snaží se tímto tancem přivydělat, aby si splnily svůj sen. I přes nevelký ohlas se jednalo o milý film, jehož provedení možná bylo malinko zastaralé a tradiční, ale Emma Watson ukázala, že umí zahrát i něco jiného než panovačnou Hermionu.

Oficiální trailer filmu Baletní střevíčky
Můj týden s Marilyn (2011)

Emma Watson ve filmu Můj týden s Marilyn / My Week with Marilyn
© IMDb
Režisér Simon Curtis natočil v roce 1999 Dickensova Davida Copperfielda s malým Danielem Radcliffem. O dvanáct let později se v jeho malém životopisném dramatu objevuje i jeho kolegyně Emma Watson, a to po boku velkých hvězd, jako jsou Michelle Williams, Eddie RedmayneKenneth Branagh nebo Judi Dench. Snímek získal několik nominací na prestižní ceny a sleduje osudy Marilyn Monroe ve Velké Británii při natáčení filmu Princ a tanečnice. Při tom se seznámila s třiadvacetiletým Colinem Clarkem, který se poprvé v životě účastnil filmového natáčení.

Český trailer filmu Můj týden s Marilyn
Charlieho malá tajemství (2012)

Emma Watson, Logan Lerman ve filmu Charlieho malá tajemství / The Perks of Being a Wallflower
© Summit Entertainment
Režisér Stephen Chbosky v roce 2012 natočil film, u kterého je autorem předlohy i scénáře. Emmu Watson si do snímku vyhlédl ve chvíli, kdy viděl Harryho Pottera a Ohnivý pohár, ve kterém si ho svým herectvím získala. Kvůli natáčení si vzala Emma na jeden semestr na univerzitě volno a aktivně musela trénovat americký přízvuk. Ten, kdo stojí v koutě (další z názvů filmu) je fanoušky i kritiky přijímán velmi dobře. Charlie je tím, který stojí v koutě a pozoruje svět kolem. Snaží se zapojit mezi své vrstevníky, kteří ho spíše vnímají jako podivína.

Originální trailer filmu Charlieho malá tajemství
Bling Ring: Jako VIPky (2013)

Fotografie z filmu Bling Ring: Jako VIPky / The Bling Ring
© A24
Když Sofia Coppola před lety natočila Smrt panen a Ztraceno v překladu, předpovídala se jí velká kariéra. Její další filmy bohužel nesklidily ani dobré ohlasy, ani závratné tržby. Rozpočet filmu Bling Ring: Jako VIPky činil 15 milionů dolarů. Vydělal jich ale jen 19 a při započtení všech nákladů se dostal do mínusových hodnot. Je to škoda, protože námět, který je opřen o skutečné události, není vůbec špatný. Trojice obdivovatelek hollywoodských hvězd se vydává na noční návštěvy domů těchto celebrit a odnášejí si z nich spoustu značkových kousků, kterými se chlubí nejen na ulicích, ale i v klubech. Provalí se tahle jejich rebelie?

Originální trailer filmu Bling Ring: Jako VIPky
Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Emma Watson ve filmu Apokalypsa v Hollywoodu / This Is the End
© Falcon
Bláznivá komedie si při svém rozpočtu vydělala čtyřnásobek. Zajímavostí je, že herci ve filmu hrají sami sebe. Večírek šesti kamarádů se najednou změní v boj o život. Přátelé se tak ukryjí v domě jednoho z nich, ale zásoba jídla a pití dochází. A ponorková nemoc už krouží kolem. Jak to celé dopadne? Emma Watson zde hraje sice jednu z menších rolí, ale dokazuje, že si sama ze sebe umí udělat srandu a přistoupit na scénář, který má na svědomí třeba i herec Seth Rogen. Ten stojí za „nechutnějšími“ kousky, jako jsou Sousedi 2 nebo Buchty a klobásy.

Český trailer filmu Apokalypsa v Hollywoodu
Noe (2014)

Emma Watson ve filmu Noe / Noah
© Facebook tvůrce
K méně povedeným filmům kontroverzního režiséra Darrena Aronofskyho patří právě biblické drama, které i přes nepříliš vysokou kvalitu vydělalo v kinech více než 350 milionů dolarů. Noe se cítí být vyvolen Tím nejvyšším k záchraně zvířat, a tak začne stavět archu, která je má všechny ochránit před hektolitry vody, které se na ně řítí. Kromě němých tváří nalodí i svou rodinu a dívku Ilu (Emma Watson), která je jakýmsi nalezencem. Noe uhájí svoji archu, ale slíbí, že lidstvo jako takové tímto aktem navždy skončí. Když Ila porodí jeho synovi dvojčata, rozhodne se je zabít. Nedokáže to, a tak lidské pokolení kvůli jeho slabosti začíná žít nový život.

Oficiální trailer filmu Noe
Regression (2015)

Emma Watson, Ethan Hawke ve filmu  / Regression
© Facebook tvůrce
Nenápadný psychologický krimithriller měl premiéru v roce 2015, a to s hvězdnou sestavou. Kromě Emmy Watson se v hlavních rolích objevil Ethan Hawke nebo David Thewlis, který si s Emmou zahrál už v Harry Potterovi v roli profesora Lupina. Snímek si sám na sebe nevydělal, a to i přesto, že jde o film režiséra Alejandra Amenábara, jehož jméno je spojeno s oceňovanými filmy Hlas moře nebo Ti druzí. Muž, který je obviněný ze sexuálního zneužívání své dcery, se ke svému činu přizná, a to i přesto, že si na nic nevzpomíná. Detektiv Bruce (Ethan Hawke) postupně zjišťuje, že jde o něco temnějšího než o sexuální podtext, ale o další trestné činy, které se za poslední roky staly v USA.

Originální trailer filmu Regression
Kolonie (2015)

Emma Watson ve filmu Kolonie / Colonia
© Facebook tvůrce
Snímek, který dorazil do kin v tomtéž roce jako Regression, otevřel jedno velice zajímavé téma. Příběh vychází ze skutečných událostí, které se staly ve 70. letech minulého století v Chile. Lena (Emma Watson) a Daniel (Daniel Brühl) jsou krásným párem, jehož pouta zpřetrhá válečný převrat. Daniel je zatčen za odpor proti Pinochetovu režimu a odvezen do Kolonie Dignidad. Tábor skrývající se za maskou křesťanského zařízení je ale plný brutality, mučení a sexuálního zneužívání dětí. Aby ho Lena zachránila, rozhodne se do kolonie dobrovolně vstoupit. Kolonie určitě není filmem pro slabší povahy. Některé scény jsou opravdu náročné na koukání, a i z herectví samotné Watson je znát, že se na roli hodně připravovala. V září 2014 navštívila herečka Villu Baviera (bývalá kolonie Dignidad). Ačkoli si média zpočátku myslela, že byla na dovolené, tak se nakonec ukázalo, že dělá výzkum pro svou roli.

Český trailer filmu Kolonie
Kráska a zvíře (2017)

Emma Watson ve filmu Kráska a zvíře / Beauty and the Beast
© Facebook tvůrce
Nejnovější adaptace klasické pohádky měla všechny předpoklady pro to stát se globálním hitem a taky se jím stala. Jen u nás vidělo Krásku 390 000 diváků a celosvětově utržil snímek téměř 1,3 miliardy amerických dolarů. Emma Watson, která se na roli perfektně hodila, dokázala, že ani pěvecky na tom není vůbec špatně a před samotným natáčením chodila na hodiny zpěvu, aby svůj um ještě zdokonalila. Sama i výrazně promluvila do konečné podoby kostýmů – odmítla nosit korzet a přála si nosit boty, které by jí umožňovaly pohodlnější chůzi. V této době také odmítla hlavní roli ve filmu La La Land právě kvůli této Disneyho klasice. Roli získala Emma Stone, po jejímž boku zářil Ryan Gosling, který naopak odmítl kvůli La La Landu roli v Krásce a zvířeti. Tento film zcela jistě přesvědčil diváky o tom, že Emma Watson není jen Hermionou, ale bezpochyby i Kráskou.

Český trailer filmu Kráska a zvíře
The Circle (2017)

Emma Watson ve filmu The Circle / The Circle
© Facebook tvůrce
Hlavní roli měla původně hrát Alicia Vikander, která byla nakonec nahrazena právě Emmou Watson. Vedle ní se ve filmu objevil Tom Hanks, pro kterého už to byl druhý film natočený podle knihy bostonského spisovatele Davea Eggerse. Tento thriller s prvky sci-fi sleduje obrovskou high-tech společnost The Circle, která vyřeší každý problém světového měřítka – hlad, války, nemoci. Právě do této společnosti nastupuje Mae (Emma Watson). Zakladatel (Tom Hanks) touží po dokonalém světě a myslí si, že tou správnou cestou je naprostá otevřenost všech lidí, sdílení, ale i jejich sledování. Mae postupně objevuje fungování společnosti a začíná mít strach, jestli se z tohoto kruhu vůbec někdy dostane. I přes hvězdné obsazení neměl film příliš velký ohlas. Byla mu vyčítána jeho zdlouhavost a nepříliš povedený tah na branku. Naopak oceňováno bylo civilní herectví Watson a aktuálnost tématu. Kdo ví, třeba za několik desítek let bude film doceněn více.

Český trailer filmu The Circle
Malé ženy (2019)

Florence Pugh, Emma Watson, Saoirse Ronan, Eliza Scanlen ve filmu Malé ženy / Little Women
© Facebook tvůrce
Překvapivý komerční hit je posledním filmem Emmy Watson, který jsme mohli v kinech vidět. Kromě slušného výdělku byl oceňován kritiky, diváky a byl nominován na několik prestižních cen. Už několikátá adaptace slavného románu zaujala zpracováním, spádem a svou lehkostí. Režisérka Greta Gerwig dokázala z příběhu sester Marchových udělat nadčasový a velice aktuální snímek. Sama Watson je fanynkou knihy a její nejoblíbenější postavou je právě romantická Meg, kterou si ve filmu zahrála. Emma opět musela oprášit americký přízvuk – po Charlieho malých tajemstvích a Bling Ring: Jako VIPky je to třetí film, kdy jej musela použít.

Oficiální trailer filmu Malé ženy
Verdikt:

Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson ve filmu Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 / Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
© Warner Bros. Picture
Do roku 2017 byla zcela jistě Emma Watson pro všechny jen střapatou Hermionou Grangerovou z Harryho Pottera. Zlom nastal ve chvíli, kdy se hraná adaptace Disneyho klasiky Kráska a zvíře stala globálním hitem. Většina z nás viděla v Emmě Watson opravdovou Beauty a ne Hermionu, která se zamilovala do zvířete. Svou pozici ve filmovém světě potvrdila před dvěma lety v Malých ženách, které se staly hitem a diváci Watson vnímali jako kvalitní herečku. Je vidět, že Emma si projekty vybírá pečlivě. Občas sáhne vedle, ale věřím, že při dalším rozhodování bude mít šťastnou ruku a my si její herecký talent vychutnáme v dalším povedeném snímku.

A jak hereckou kariéru Emmy Watson vnímáte vy?


NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Top 20 ČR: 38. týden
Top 20 ČR: Avatar se vrací na trůn Obnovená premiéra nejúspěšnějšího filmu všech dob, Avataru, odsunula z prvního místa český velkofilm Jan Žižka, který se musel spokojit s druhým místem. čtěte zde
Vydáno: 27.09.2022 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Box office: 38. víkend
Box office: To nic, drahá bralo zlato Psychologický thriller To nic, drahá se umístil na špici žebříčku tržeb s devatenácti miliony. Stříbro patřilo historickému dramatu Válečnice a bronz bral Avatar. čtěte zde
Vydáno: 26.09.2022 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
Avatar 8/10
Stroj času: Avatar se vrací do kin V roce 2009 mělo v kinech premiéru akční sci-fi Avatar, kterým režisér James Cameron opět posunul hranice toho, co lze spatřit na filmovém plátně, o kus dál. Jak se díváme na Avatar dnes? čtěte zde
Vydáno: 24.09.2022 10:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
BANGER. 8/10
Recenze: Drogová jízda s hořkým dojezdem BANGER. vypráví o ztrátě iluzí Očekávaný druhý film režiséra a scenáristy Adama Sedláka je kinetickým, dialogově autentickým a pocitově intenzivním snímkem, zasazeným do prostředí drog, rapu a hip-hopových koncertů. čtěte zde
Vydáno: 23.09.2022 12:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
TV tipy: 23. 9. 2022 - 29. 9. 2022
TV tipy: Válečník král Škorpion podnikl cestu kolem světa Na konci září podzim udeřil plnou silou, televize to ale vůbec nereflektují. Žádnou zásadní premiéru opět nenabízejí, do našeho výběru se tudíž znovu dostávají snímky méně známé, zapomenuté nebo o něco hůře hodnocené. čtěte zde
Vydáno: 23.09.2022 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Trailer: Někdo klepe na dveře (22.09.2022 17:30 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Papoušek Paulie se po svatbě ocitl pod vodou (16.09.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- Trailer: The Fabelmans (12.09.2022 14:30 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Radioaktivní matka zrodila hvězdu Bruce Lee (09.09.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- Trailer: Dobrá sestra (08.09.2022 12:30 v Novinky | Trailery)
- Trailer: Na západní frontě klid (06.09.2022 15:00 v Novinky | Trailery)
- Daniel Radcliffe je “Weird Al” v traileru (30.08.2022 12:30 v Novinky | Trailery)
- Bílý šum Noaha Baumbacha (26.08.2022 08:35 v Novinky | Trailery)
- Pinocchio Roberta Zemeckise má nový trailer (25.08.2022 10:30 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Muž v povětří Shazam prožívá tulipánovou horečku a čeká na tramvaj do stanice Touha (12.08.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Psí poslání je příběh bez konce (29.07.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- The Gray Man se vrátí (27.07.2022 13:30 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Happy Feet tancuje na Velké čínské zdi a je lepší než kdy jindy (22.07.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- Recenze: Je Černý telefon opravdu hororem roku? (17.07.2022 10:30 v Recenze | Premiéry)
- Kinopremiéry: Žertující Hádkovi zvedli černý telefon, po kterém prožili erupci lásky (13.07.2022 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Recenze: Strhující životopisné drama Elvis je návratem Buze Luhrmanna do vrcholné formy (25.06.2022 10:30 v Recenze | Premiéry)
- TV tipy: Divoký mustang Beauty podstupuje hru o život (24.06.2022 07:30 v Radar | TV tipy)

PREMIÉRA TÝDNE   38/2022

BANGER.
8/10

Očekávaný druhý film režiséra a scenáristy Adama Sedláka je kinetickým, dialogově autentickým a pocitově intenzivním snímkem, zasazeným do prostředí drog, rapu a hip-hopových koncertů.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2022 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu