Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
TV tipy: 22. 11. 2019 - 28. 11. 2019

TV tipy: Nebezpečný cizinec Milda se pod rouškou noci ocitl na pytlácké stezce

Vydáno: 22.11.2019 07:30 v sekci Radar | TV tipy - Vratislav Šálek | foto: facebook tvůrce

Na konci listopadu vypadá televizní nabídka poměrně zajímavě, i když v ní chybí nějaká zásadní premiéra. To by ale tentokrát tolik vadit nemělo, protože se dostalo i na filmy, které se oficiální cestou shání jen obtížně.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Nebezpečný cizinec (The Foreigner) (pátek 22. 11., Prima, 21.55 - 00.15 / neděle 24. 11., 00.50 - 03.10)

Plakát filmu Nebezpečný cizinec / The ForeignerDva roky starý koprodukční thriller naše kina zcela minul a dodnes se nedá sehnat žádnou oficiální cestou. Je to trochu zarážející, protože výsledek je hodně slušný a navíc se v něm sešla poměrně slavná jména. Režírující Martin Campbell v něm zadaptoval knižní předlohu Stephena Leathera a spolehl se na poctivou staromilskou filmařinu. To tedy znamená, že zcela upozadil akci, která se objeví až v závěru, je ale vynikající a místo ní dal přednost hutnější atmosféře, překvapivě propracovanému příběhu s atraktivním politickým pozadím a důraz kladl na promyšlené dialogy, které pohánějí snímek vpřed. Vše ještě dotváří ne moc originální, ale působivá hudba Cliffa Martineze. V hlavních rolích se objeví velmi dobrý a zcela seriózní Jackie Chan a Pierce Brosnan, který si jednu z mála záporných úloh v kariéře vysloveně vychutnal. Produkující čínská strana je sice na filmu znát až moc a stopáž je trochu přetažená, to ale celkový pozitivní dojem pokazí jen málo. Ideální záležitost na konec pracovního týdne.    

Zajímavost: Jde o vůbec první film, který Campbell natáčel na digitální kameru.

Oficiální trailer filmu Nebezpečný cizinec
Na pytlácké stezce (sobota 23. 11., Prima, 15.10 - 16.50 / neděle 24. 11., Prima Max, 10.30 - 12.15)

Plakát filmu  / Na pytlácké stezceProstřední část československé normalizační dobrodružné komedie za zbývajícími dvěma nikterak nezaostává a diváky rozhodně nezklame. Režisér a spoluscenárista Václav Gajer v ní znovu vsadil na osvědčenou šablonu a soustředil se především na parádní "venkovskou" atmosféru a nádherné záběry kouzelné přírody. V tomto případě potěší i příběh, v němž je zakomponována i dětská detektivní linie, která je roztomile naivní, ale funguje. K dobru věci jsou také velmi střídmá stopáž a volnější tempo, v němž se nikam nespěchá. V hlavních rolích se znovu objevují Gustav Valach a Tomáš Holý, ty pak doplňují třeba Jana BrejchováJosef KemrKarel Heřmánek nebo Pavel Zedníček. Možná je trochu škoda, že celý snímek není o něco výraznější a zapamatovatelnější. Pohodový tip pro celou rodinu. 

Zajímavost: Holý nemusel umět text nazpaměť, musel ale vědět, co v něm je a říct to vlastními slovy.

Ukázka z filmu Na pytlácké stezce
Škatuláci (The Boxtrolls) (sobota 23. 11., Nova Cinema, 20.00 - 21.50 / neděle 24. 11., 12.45 - 14.35 / pondělí 25. 11., 11.40 - 13.30)

Český plakát filmu Škatuláci / The BoxtrollsPět let starý animovaný dobrodružný snímek pochází z produkční líhně studia Laika a je tedy dost osobitý. Režírující dvojka Anthony Stacchi a Graham Annable se u něj spoléhala hlavně na svéráznou a vizuálně nesmírně zajímavou ruční animaci, svižné tempo a krátkou stopáž, v níž není tolik prostoru na hluchá místa. Odrostlejší publikum pak určitě potěší, že tvůrci se nelimitovali věkem a do filmu dokázali dostat příjemný a nečekaný černý humor, několik sofistikovaných narážek a nebáli se ani místy trochu temnější atmosféry. V neposlední řadě udělá radost i to, že všechny postavy jsou svým způsobem zajímavé a rozhodně nejsou všechny extrémně roztomilé a cukrkandlové. Výrazně zamrzí jen to, že ústřední příběh je velmi jednoduchý, předvídatelný a příliš nevybízí k nějakému častému opakování a neukrývá ani žádnou životní radu. Škoda jen, že nebude vysílán v původním znění, protože hlasové obsazení je výtečné, český dabing je ale prý dost zdařilý. Další z tipů pro celou rodinu, o němž více prozradí naše recenze.

Zajímavost: Ve filmu se objeví více než pětapadesát druhů sýra a čtyřiadvacet druhů plevelných rostlin. 

Český trailer filmu Škatuláci / The Boxtrolls
Rok koně (Year of the Horse) (sobota 23. 11., ČT art, 20.20 - 22.05)

Plakát filmu Rok koně / Year of the HorseHudební dokument ze druhé poloviny devadesátých let u nás není moc známý, což může být dáno tím, že je dost svérázný. Režisér a spoluscenárista Jim Jarmusch se v něm snaží širšímu publiku představit Neila Younga a jeho skupinu Crazy Horse. Jelikož se zpěvák tímto snímkem ze sebe snažil shodit auru folkaře a jakéhosi šamana, zobrazuje ho tu autor jako rockera a trochu tvrdšího muzikanta. Tomu pak odpovídá i atmosféra, která je potřebně zemitá a v mnoha momentech nekompromisní. Nevyhýbá se ani přiznaně amatérským záběrům ze zákulisí, které jsou natáčeny ruční kamerou, jejich kvalita je mnohdy otřesná a působí trochu rušivě, na druhou stranu dodávají pocit pravé autenticity. Fanoušky muzikantů pak asi trochu zklame to, že tu nezazní tolik písní v plné stopáži, ale přednost dostaly spíše jejich fragmenty. Dokument pro trochu náročnějšího a asi i znalejšího diváka. 

Zajímavost: Snímek byl z velké části nasnímán na evropském turné skupiny v letech 1996 a 1997.

Originální trailer filmu Rok koně / Year of the Horse
Pod rouškou noci (Live by Night) (neděle 24. 11., Nova Cinema, 22.30 - 00.50 / úterý 26. 11., 01.25 - 04.45)

Český plakát filmu Pod rouškou noci / Live by NightHlavní hvězdou tři roky starého kriminálního dramatu je Ben Affleck. Jakožto režisér odvedl precizní práci a diváky si získá takřka dokonalou dobovou atmosférou a výpravou, skvělou akcí, svižným tempem, velmi dobrou kamerou a neméně výborným obsazením. Jemu kraluje on sám a doplňují ho třeba Elle FanningBrendan GleesonSienna Miller nebo Zoe Saldana. Selhává ale jako scenárista, protože boj s rozsáhlou románovou předlohou Dennise Lehaneho prohrál a nedokáže zcela strhnout. Ačkoli stopáž není úplně nejkratší, působí hodně překotně, zbytečně se v ní spěchá, především je ale zalidněna přílišným množstvím postav, které nemají šanci se nějak výrazně předvést a získat si diváckou přízeň. Zásadní chybou je ovšem snaha o romantickou linii, která nefunguje vůbec, působí dost kýčovitě a v porovnání s gangsterskou zápletkou až směšně. A je to škoda, protože tenhle materiál skrýval velký potenciál. Trochu rozpačitý tip, o němž více prozradí naše recenze.

Zajímavost: Kvůli nízké návštěvnosti se film v našich kinech promítal pouhý týden.

Český trailer filmu Pod rouškou noci / Live by Night
Syrská love story (A Syrian Love Story) (pondělí 25. 11., ČT2, 00.30 - 01.45 / středa 27. 11., 01.55 - 03.10 / pátek 29. 11., 00.05 - 01.25)

Plakát filmu Syrská love story / A Syrian Love StoryNejen u nás skoro neznámý koprodukční dokument představí divákům zcela rozdílnou kulturu. Režisér a scenárista Sean McAllister, který ve filmu i vystupuje, v něm sleduje osud manželského páru a zároveň politických aktivistů ze Sýrie. Spoléhá se při tom na velmi dusnou atmosféru okolního světa a vyhrocenou politickou situaci a také na někdy až dost šokující detaily ze života obou protagonistů. Dokázal si je totiž získat natolik, že se nechali natáčet i při těch nejintimnějších chvílích, což je působivé i trochu perverzní zároveň. Celý náhled do jejich života je zajímavý, neboť západnímu publiku přiblíží život v těžce konzervativní a konvencemi svázáné společnosti s velmi přísnými náboženskými pravidly. Někdy tedy snímek působí trochu uměle, vykonstruovaně a jako by hraně, to ale zároveň může být i znakem určité cílené manipulace divákem, nebo samotnými aktéry. Zásadním problémem ale pro někoho může být, že autor vstupuje do děje trochu necitilivě a situace, které by měl komentovat, nekomentuje a naopak. Atraktivní pohled do úplně jiného světa s nečekaným rozuzlením.  

Zajímavost: Autor natáčel aktéry po dobu šesti let.

Originální trailer filmu Syrská love story / A Syrian Love Story
Milda (úterý 26. 11., ČT2, 22.30 - 23.45 / středa 27. 11., 15.25 - 16.45)

Plakát filmu  / MildaDva roky starý český dokument byl k vidění jen na několika festivalech a oficiální cestou nelze sehnat. Režisér a scenárista Pavel Křemen v něm přináší portrét jednoho z posledních žijících bývalých vysokých komunistických funkcionářů Milouše Jakeše, a i když filmařsky nepředvádí nic objevného a jde spíš o dokument klasického střihu, vůbec to nevadí, protože jeho síla spočívá jinde. Konkrétně v naprosto brilantní psychologické sondě do duše starého muže, který je pevně přesvědčen o svých ideálech a neuhne z nich ani o kousek. Tvůrce možná ke snímku přistupuje naivně, protože se aktéra snaží konfrontovat s několika bývalými disidenty a sám se sebou a možná očekává nějaké prozření, na druhou stranu je v těchto chvílích znát slabá argumentace sledovaného a jeho totální zaslepenost. Vzhledem k poměrně svižnému tempu, střídmé stopáži a několika leckdy i nechtěně vtipným hláškám sledování rychle uběhne a divák nezůstane k výsledku chladný. Připomínka neveselé minulosti.

Zajímavost: Jako generální tajemník ÚV KSČ působil Jakeš v letech 1987 - 1989.

Originální trailer filmu Milda
Muž, který zabil (Levity) (středa 27. 11., Barrandov, 00.10 - 02.20 / Kino Barrandov, 20.00 - 22.00)

Plakát filmu Muž, který zabil / LevityAmericko-francouzské krimi je na zahraničních databázích hodnoceno o dost lépe než na těch našich, čím to je, je těžké odhadovat. Zkušený scenárista a tehdy na velkém plátně debutující režisér Ed Solomon se v něm spolehl na otřepaný, ale za určitých okolností fungující a silný příběh, který ale nedokázal úplně vytěžit. Funguje mu poměrně melancholická a trochu posmutnělá atmosféra a z počátku se může spolehnout i na emoce, s nimiž pracuje velmi citlivě, postupem času na ně ale začíná tlačit čím dál víc, což není úplně dobré. Ke škodě není tentokráte rozvleklé tempo, které ke snímku zcela přesně pasuje. Kamenem úrazu je spíš samotný scénář, který není napsaný úplně šťastně, protože proměna hlavní postavy je nedůvěryhodná a trochu laciná. Výsledek tak kromě jako vždy výtečné kamery Rogera Deakinse zachraňuje obsazení, v němž exceluje čtveřice Billy Bob ThorntonMorgan FreemanHolly Hunter a Kirsten Dunst. Solidní, avšak celkem zapomenutelná a nevýrazná žánrovka.

Zajímavost: Autor psal scénář přes dvacet let.

Originální trailer filmu Muž, který zabil / Levity
Manželské etudy: Nová generace (středa 27. 11., ČT2, 20.00 - 21.40)

Plakát filmu  / Manželské etudy: Nová generaceTuzemský dokument vznikl v letošním roce a přináší další náhled do života současných manželských párů. Debutující režisérka a scenáristka Hana Třeštíková v něm navazuje na tradici své matky a naštěstí jí nedělá žádnou ostudu, i když nepřichází s ničím novým a emocemi trochu šetří. Místo toho se soustředí na detailní vylíčení toho, co nejvíc poznamenává vztahy moderních párů a jaký je vůbec jejich pohled na partnerské soužití. Velmi šťastnou ruku prokázala při výběru titulních aktérů, kteří jsou zvoleni více než dobře a skvěle zachytila dynamiku a proměnu jejich vztahu v čase a moderním, takřka neomezeném prostoru, navíc jejich partnerství není úplně klidné a s blížícím se koncem nabírá temných a depresivních rozměrů, což je pro diváka také dobré a zajímavé. Škoda jen, že celek působí chaoticky, protože mu chybí jakékoli časové zařazení a označení a přecházení mezi jednotlivými roky je lehce zmatečné.

Zajímavost: Autorka sledovala aktéry sedm let.

Originální trailer filmu Manželské etudy: Nová generace
Major Payne (Major Payne) (čtvrtek 28. 11., Nova Cinema, 18.10 - 20.00 / pátek 29. 11., 05.25 - 07.00)

Plakát filmu Major Payne / Major PayneKomedie z poloviny devadesátých let se u nás tak často nevysílá a pro některé může být i trochu nedoceněná. Její synopse vypadá dost předvídatelně a možná i zoufale, o to víc potěší výsledná podoba. Režírující Nick Castle toho v ní moc neřeší a spoléhá se jen a pouze na svižné tempo a humor, který je sice dost infantilní, zároveň ale nikoli vysloveně trapný. O celistvém příběhu nemůže být ani řeč, protože jde o sled jednotlivých scének, které jsou po většinu nedlouhé stopáže poměrně nápadité a skýtají několik dost vydařených vtipů a hlášek. V hlavní roli zcela exceluje Damon Wayans, který si snímek krade pro sebe, dělá z něj svou one man show, dokáže prodat i ten nejlacinější fórek a zastiňuje úplně všechny, mezi nimiž nechybí třeba Michael Ironside. Překvapivě slušná a zábavná záležitost na jedno použití. 

Zajímavost: Kvůli roli prodělal Wayans několik týdnů vojenského výcviku.

Oficiální trailer filmu Major Payne / Major Payne

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Kinopremiéry: 30. týden
Kinopremiéry: Deadpool & Wolverine versus česká kina Na konci července v kinech všichni vyklidili pozice, protože startuje jediná novinka, která je ale velmi očekávaná. Na velká plátna míří Deadpool s Wolverinem, kteří by měli rozbít celosvětový bank a zahojit strádající kinaře. ... čtěte zde
Vydáno: 24.07.2024 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
Top 20 ČR: 29. týden
Top 20 ČR: Animák V hlavě 2 smetl konkurenci Nová pixarovka V hlavě 2 se umístila na prvním místě domácího žebříčku návštěvnosti a z trůnu sesadila i domácí snímek Zápisník alkoholičky. čtěte zde
Vydáno: 23.07.2024 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Box office: 29. víkend
Box office: Twisters rozpoutali bouři Katastrofický akční sequel Twisters přilákal do kin na premiérový víkend dostatečné množství diváků, aby ho šlo považovat za pravý letní blockbuster. čtěte zde
Vydáno: 22.07.2024 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
Twisters 6/10
Recenze: Film Twisters ukazuje, že katastrofy se dají překonat jen díky spolupráci Katastrofické drama Twisters tematicky navazuje na snímek Twister z roku 1996, od nějž si vypůjčuje prostředí amerického jihu i námět o dvou soupeřících týmech lovců bouřek nahánějících tornáda. čtěte zde
Vydáno: 20.07.2024 10:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
TV tipy: 19. 7. 2024 - 25. 7. 2024
TV tipy: Američan staví v Paříži dům života a prožívá peklo na zemi Prázdniny jsou těsně před polovinou a dost překvapivě právě v tomto období sáhli televizní dramaturgové k zařazení mnoha dost povedených, ale absolutně neznámých filmů. Největším lákadlem může být premiéra dramatu Děti z... čtěte zde
Vydáno: 19.07.2024 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Téma: Série Policajt v Beverly Hills od nejhoršího dílu k nejlepšímu (06.07.2024 10:30 v Články | Publicistika)
- TV tipy: Po nepovedeném večírku se Spider-Man a Liga spravedlnosti ocitají bez domova (05.07.2024 07:30 v Radar | TV tipy)
- Kinopremiéry: Horizont je tiché místo v americké sáze (26.06.2024 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- TV tipy: Hladová Whitney je zrozená pro pomstu a ocitla se na křižovatce osudu (21.06.2024 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Modelář Batman nikdy neodvrací zrak a prožívá milostnou aféru (31.05.2024 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Neodolatelný astronaut žije na konci všech válek svůj kalifornský sen (17.05.2024 07:30 v Radar | TV tipy)
- Kinopremiéry: Garfield strávil s Amy Winehouse noc na Karlštejně, kde prožili zakázanou touhu (15.05.2024 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- TV tipy: Damien na Chesilské pláži snědl Bobovy burgery a našel lásku nebeskou (03.05.2024 07:30 v Radar | TV tipy)
- Recenze: Sugestivní akční road movie Občanská válka je až překvapivě apolitická (21.04.2024 10:30 v Recenze | Premiéry)
- Kinopremiéry: Abigail s Dalím přežili občanskou válku a vyrážejí na dovolenou s Broučkem (17.04.2024 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Box office: V USA vypukla Občanská válka (15.04.2024 07:30 v Komentáře | Box office)
- Trailer: Joker: Folie à Deux (10.04.2024 14:00 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Žena v táboře tygrů sepisuje čtvrtý protokol a hledá zelený led (22.03.2024 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Rozpolcená Godzilla odhaluje Brumbálova tajemství a zápasí s Kongem (15.03.2024 07:30 v Radar | TV tipy)
- Trailer: Občanská válka (26.02.2024 09:30 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Na Amistadu sledují knihy smrti očima Tammy Faye (02.02.2024 07:30 v Radar | TV tipy)
- Téma: Nejlepší filmy a seriály roku 2023 podle Filmserveru (14.01.2024 10:30 v Články | Publicistika)
- TV tipy: Šťastná hvězda Cruella podstupuje poslední souboj (22.12.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- Trailer: Civil War (15.12.2023 14:30 v Novinky | Trailery)

PREMIÉRA TÝDNE   28/2024

Vezmi mě na Měsíc
6/10

Hrdiny americké romantické komedie zasazené do roku 1969 jsou marketingová specialistka Kelly, která má dělat pro NASA reklamu na chystaný let na Měsíc, a ředitel vesmírných letů Cole, jenž má celou misi na starosti.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe