Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
Kinopremiéry: 40. týden

Kinopremiéry: Parazit Joker je narušitel systému

Vydáno: 02.10.2019 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry - Vratislav Šálek

Říjen začíná v kinech opravdu těžkými vahami, protože mezi desítkou premiér se objeví hned dvě, které letos ovládly nějaké festivaly. První je komiksový psychothriller Joker, druhou pak korejský Parazit. A to není vše.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Joker (Joker) (Vertical Ent.)

Český plakát filmu Joker / JokerKomiksový origin sice vychází z předloh od nakladatelství DC, do jejich filmového univerza ale nepatří a stojí zcela samostatně. Událost konce roku z něj dělají jednak naprosto famózní ohlasy, které hovoří o výtečném pychologickém thrilleru, který není lehce zaškatulkovatelný, a druhak vítězství z festivalu v Benátkách, na jehož základě se dá odvodit, že nejde o klasickou komiksovou podívanou. Je to o to překvapivější, že režisérem je dosud spíše komediální Todd Phillips, který s ním vstoupil do pro sebe ne úplně probádaných vod. Hlavní roli získal Joaquin Phoenix, o němž se hlasitě hovoří v souvislosti s Oscarem, dále ho pak doplňují Robert De Niro nebo Zazie Beetz. Jasná premiéra týdne a nejspíš i premiéra podzimu.

Synopse: Zkrachovalý komediant Arthur Fleck (Joaquin Phoenix) se už dlouhou dobu pohybuje mezi realitou a šílenstvím. Jednoho dne se ve svém klaunském obleku potuluje po ulicích Gotham City a dostává se do konfliktu s brutálními zloději. Pomalu se začíná roztáčet spirála událostí dosahující hrozivých rozměrů. Všemi opuštěný Fleck se čím dál víc propadá do hlubin šílenství a postupem času se stává ikonou zločinu, kterou budou všichni znát pod jménem Joker.

Zajímavost: Phoenix kvůli roli zhubl skoro čtyřiadvacet kilogramů, v době natáčení tak vážil kolem padesáti kil.

Oficiální český trailer filmu Joker / Joker
Dokážeš udržet tajemství? (Can You Keep a Secret?) (Bontonfilm)

Český plakát filmu Dokážeš udržet tajemství? / Can You Keep a Secret?Romantická komedie nevypadá podle synopse vůbec originálně a spíš se zdá, že půjde o klasickou tuctovou žánrovou záležitost, která asi uspokojí převážně ženské publikum. Někoho asi naláká i skutečnost, že snímek vychází z románu Sophie Kinselly. Jinak ale není moc na co lákat, protože jde o režijní debut Elise Duran a v hlavních rolích se objeví Alexandra Daddario a Tyler Hoechlin, takže ne tak známé tváře. Jelikož hodnocení ani komentáře nejsou nijak zvlášť nadšené, pravděpodobně půjde skutečně o nevýraznou podívanou. Premiéra na první rande.

Synopse: Emma (Alexandra Daddario) v návalu alkoholu a paniky z turbulencí vyklopí všechna svá tajemství a intimní pocity neznámému muži na vedlejším sedadle v letadle. To by nijak nevadilo, kdyby se z onoho cizince nevyklubal Jack Harper (Tyler Hoechlin), tedy muž, který má být jejím novým šéfem v práci. Jak tedy může dopadnout jejich druhé setkání?

Český trailer filmu Dokážeš udržet tajemství? / Can You Keep a Secret?
Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon (A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon) (Bohemia MP)

Český plakát filmu Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon / A Shaun the Sheep Movie: FarmageddonTěm, kteří znají původní animovaný seriál studia Aardman o stejnojmenné ovečce, asi není potřeba nic víc říkat. Podruhé se tahle oblíbená hrdinka dočkala celovečerního filmu, který má znovu dost šílený a zároveň tak jednoduchý námět, že by mohl bavit děti i dospělé. A to se víceméně potvrzuje na nadšených ohlasech, kterých ale není zase tolik. Režie je dílem debutujícího dua Will Becher a Richard Phelan, které za sebou má shodně několik epizod seriálu, takže nevstupuje na úplně neprobádané území. Uvidíme tedy, jak si tato svérázná ovečka povede v českých kinech.

Synopse: Na farmě Mossy Bottom se Ovečka Shaun pokouší vymyslet, jak si vystřelit z farmáře a naštvat Bitzera. Vůbec tedy netuší, že nad nedalekým městečkem Mossingham oznamují podivná světla příchod záhadného návštěvníka ze vzdálené galaxie. To se ale změní, když jedna mimozemšťanka havaruje poblíž farmy. Tehdy se totiž Shaun chopí velké šance a vyráží na intergalaktickou misi na záchranu malé návštěvnice před ďábelskou vládní organizací, která se ji snaží chytit a zneužít pro své nekalé cíle.

Oficiální český trailer filmu Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon / A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon
Roger Waters: Us + Them (Roger Waters: Us + Them) (Aerofilms)

Český plakát filmu Roger Waters: Us + Them / Roger Waters: Us + ThemPrimárně 2. a 6. října by se ve vybraných kinech měl objevit více než dvouhodinový záznam koncertu legendárního Rogera Waterse. Ten byl pořízen během čtyř vystoupení v Amsterdamu, kde zazněly nejen hity od skupiny Pink Floyd, jejímž byl členem, ale také z jeho posledního alba. Jeho show byla vizuálně takřka dokonalá, o zvuku nemluvě a o to, že by všechno to mělo být přeneseno i na filmové plátno, se postaral on sám společně se Seanem Evansem. Vzhledem k tak velkému jménu se snad lze dočkat i toho, že nějaké projekce budou přidané, protože tohle může být opravdu zážitek.

Synopse: Hudební génius a jeden z lídrů legendární kapely Pink Floyd Roger Waters se v hudebním dokumentu vrací na koncerty v Amsterdamu, které odehrál v roce 2018 v rámci světového turné. Zazněly na nich nejen skladby ze zásadních alb slavné kapely, ale také z jeho poslední sólové desky.

Český trailer filmu Roger Waters: Us + Them / Roger Waters: Us + Them
Parazit (Gisaengchung) (Aerofilms)

Český plakát filmu Parazit / GisaengchungJihokorejskou černou komedii, která ale míchá hned několik žánrů, provází nadšená šeptanda, a to nejen proto, že vyhrála hlavní cenu na festivalu v Cannes. Zkušený režisér a v tomto případě i spoluscenárista Bong Joon-ho v ní údajně našel univerzální téma, které zcela stírá kulturní rozdíly a díky tomu by se měl dostat do povědomí širšího publika, které jinak festivalové filmy tolik nevyhledává. Obsazení samozřejmě nikomu moc neřekne, to je ale vedlejší, protože by mělo jít hlavně o příběh, jeho gradaci, vyústění a sociální přesah. Nehollywoodská premiéra týdne.

Synopse: Chudá, ale mazaná čtyřčlenná rodina se rozhodne infiltrovat do bohaté domácnosti byznysmena Parka. Co se stane, když se setkají dva tak odlišné světy?

Zajímavost: Film vyhrál Zlatou palmu v Cannes jako vůbec první korejský.

Český trailer filmu Parazit / Gisaengchung
Narušitel systému (Systemsprenger) (Film Europe)

Český plakát filmu Narušitel systému / SystemsprengerTaké německé drama předchází výborná pověst už od karlovarského festivalu, kde se objevilo. Celovečerní režijní a scenáristický debut mladé režisérky Nory Fingscheidt o dívce s problémovým chováním je podle ohlasů silným, emotivním a depresivním zážitkem, který ale má svůj smysl, není samoúčelný a hodně vypovídá o současné době. Titulní roli ztvárnila údajně vynikající desetiletá Helena Zengel, která by se mohla stát budoucí hvězdou. Největším diváckým lákadlem je tedy samotná tematika, i to ale mnohdy k úspěchu stačí. Evropská premiéra týdne.

Synopse: Devítiletá dívka Benni (Helena Zengel) má sice andělskou tvářičku, je ale velmi problémová. Její matka (Lisa Hagmeister) péči o ni absolutně nezvládá a rady si nevědí ani sociální pracovníci. Ona přitom jen touží po lásce.

Český trailer filmu Narušitel systému / Systemsprenger
Tiché doteky (Aerofilms)

Plakát filmu  / Tiché dotekyČesko-nizozemsko-lotyšské drama má na tuzemské poměry zcela jiné ambice a necílí primárně na první místa návštěvnických žebříčků. Celovečerně debutující režisér a spoluscenárista Michal Hogenauer ho totiž natočil v angličtině, s mezinárodní produkcí a štábem a soustředí se primárně na zahraniční a festivalový úspěch. Těžko říct, jak se mu povede, každopádně dosavadní ohlasy jsou dost rozporuplné, což je ale u podobných počinů zcela běžné. Našince možná potěší i to, že svou vůbec první hlavní roli ve snímku ztvárnila Eliška Křenková. Debut, který by neměl zapadnout.

Synopse: Mia (Eliška Křenková) začíná pracovat v zahraničí jako au-pair pro rodinu z vyšší vrstvy. Musí se starat nejen o honosný dům uprostřed vilové čtvrti, ale především o desetiletého Sebastiana (Jacob Jutte). Brzy ale pochopí, že se od ní vyžaduje mnohem víc, protože postupně se ukazuje, že rodina vyznává řadu striktních pravidel včetně dost radikálního přístupu k výchově chlapce. Porušení pořádku pochopitelně znamená cestu domů, což Mia nechce připustit, protože už si se Sebastianem vybudovala fungující vztah. Skrz systematickou manipulaci ale začne popírat své dřívější hodnoty a postupem času i sebe samu.

Oficiální trailer filmu Tiché doteky
Jiří Bělohlávek: „Když já tak rád diriguju…“ (Aerofilms)

Plakát filmu  / Jiří Bělohlávek: „Když já tak rád diriguju…“Ve světě klasické hudby je jméno Jiřího Bělohlávka, který působil jako šéfdirigent České filharmonie, velmi uznávané. Poslední dva roky jeho života, během nichž bilancoval, vzpomínal na životní úspěchy i prohry, především se ale snažil zanechat odkaz příštím generacím, sledoval režisér a scenárista Roman Vávra, který z nich sestříhal celovečerní dokument. Ohlasy na něj zatím neexistují, to ale asi tolik nevadí, protože tak silná osobnost, jakou Bělohlávek byl, do kin a posléze do televize přitáhne spoustu diváků. Snad se dočkal důstojného filmového pomníku.

Synopse: Dokument je sestřihem posledních dvou let života šéfdirigenta České filharmonie. Tvůrci ho sledovali, aby zachytili jeho odhodlání, upřímnost, hudební brilanci i vytříbený smysl pro humor a mimořádnou schopnost empatie vůči své rodině a blízkým spolupracovníkům.

Originální trailer filmu Jiří Bělohlávek: „Když já tak rád diriguju...“
The Sound is Innocent (Cinémotif Films)

Plakát filmu  / The Sound is InnocentČesko-francouzsko-slovenský hudební dokument má podle synopse za cíl divákům představit historii elektronického zvuku. Je ale jasné, že vzhledem k tématu a osobám, které v něm mluví (např. Julian Rohrhuber, Alberto De Campo), půjde o záležitost pro velmi úzkou cílovou skupinu. Stopáž navíc dosahuje jen něco málo přes hodinu, takže lze jen těžko odhadovat, jak to vlastně s těmi projekcemi bude. O režii a scénář se postarala především herečka Johana Ožvold, kterou možná někteří budou znát spíš pod dívčím jménem Švarcová. To, že ohlasy dosud neexistují, asi nikoho nepřekvapí. Premiéra pro opravdové fajnšmekry.

Synopse: Dokument nechává nahlédnout do zákulisí nahrávacích studií. Provede diváky tajuplným bludištěm, v němž tvůrci představí klíčové momenty vývoje elektronického zvuku, které jsou stejně nepředvídatelné jako průkopnická hudba, kterou snímek dokumentuje. Osvětluje také některé základní otázky hudební tvorby a pozoruje vztah mezi člověkem a strojem, čili umělcem a jeho nástrojem.

Originální trailer filmu The Sound is Innocent
Pláč svatého Šebestiána (Cinéma Cuvée)

Plakát filmu  / Pláč svatého ŠebestiánaČeské historické drama s baladickými rysy se sice odehrává ve středověku, podle synopse ale bude nejspíš reagovat i na aktuální společenskou situaci. Právě tematika bude pro diváky asi tím nejlákavějším, protože snímkem celovečerně debutují režiséři a scenáristé Milan Cyroň a Tomáš Uher. Ti ale získali překvapivě slušné obsazení, v němž hlavní roli ztvárnil Ondřej Malý, dále se pak objeví třeba Matouš RumlPavla DostálováKamila Janovičová nebo Filip Kaňkovský. Ohlasy ani v tomto případě nejsou dostupné, to ale asi nikoho nepřekvapí. Zájemci nechť se pořádně podívají do programů svých oblíbených klubových kin.

Synopse: Někdy kolem roku 1348 se na území Svaté říše římské šíří velká morová rána. Za původce této nákazy byli označeni židé, kteří údajně trávili studny a dělali další sabotáže, čímž tuto nebezpečnou nemoc rozšířili. Nežidovští obyvatelé tak proti nim vedli pogromy, při kterých je hromadně zabíjeli.

Oficiální trailer filmu Pláč svatého Šebestiána

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Bluray recenze: Lví král 6/10
Bluray recenze: Disneyho nový Lví král je doprovázen pestrou nabídkou bonusů Disneyho série hraných předělávek pokračuje Lvím králem, v němž ale kupodivu není jediné živé zvíře a ani jedno reálné prostředí - celý film totiž vznikl kompletně v počítačích. A nyní vychází na nosičích Bluray a DVD.... čtěte zde
Vydáno: 19.01.2020 10:30 v sekci Recenze | Blu-ray
1
Oscar 2020: Nejlepší herečka v hlavní a vedlejší roli
Oscar 2020: Nejlepší herečka v hlavní a vedlejší roli Největšími letošními favoritkami jsou Renée Zellweger v životopisném filmu Judy a Laura Dern v dramatu Manželská historie. čtěte zde
Vydáno: 18.01.2020 12:30 v sekci Články | Publicistika
0
Richard Jewell 7/10
Recenze: Clint Eastwood s dramatem Richard Jewell kritizuje FBI a média Drama Clinta Eastwooda, natočené podle skutečné události, se zabývá případem sekuriťáka Richarda Jewella, jenž díky včasnému nálezu batohu s výbušninou zachránil mnoho životů, pak byl ale označen za hlavního podezřelého a... čtěte zde
Vydáno: 18.01.2020 08:00 v sekci Recenze | Premiéry
0
Mizerové navždy 6/10
Recenze: Mizerové navždy se úspěšně pokusili o nostalgický návrat k sérii Třetí Mizerové se vrací do kin po sedmnácti letech od druhého dílu, tentokrát bez účasti režiséra Michaela Baye, ale stále s producentem Jerrym Bruckheimerem a hvězdnou dvojicí Will Smith a Martin Lawrence v hlavních rolích. čtěte zde
Vydáno: 17.01.2020 12:00 v sekci Recenze | Premiéry
0
TV tipy: 17. 1. 2020 - 23. 1. 2020
TV tipy: Tajemný zabiják Candyman zjišťuje, že nebe existuje V tomto týdnu to v televizních programech není moc slavné, protože jeho většinu tvoří osvědčené reprízy. V našem výběru tak došlo na snímky, které jsou v našich končinách zapomenuté, případně nejsou tak úplně výrazné. čtěte zde
Vydáno: 17.01.2020 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Český lev 2020: Nominace vedou Vlastníci a Nabarvené ptáče (15.01.2020 12:18 v Novinky | Zprávy)
- Oscar 2020: nominacím vévodí Joker (13.01.2020 15:04 v Články | Publicistika)
- Téma: nejlepší filmy roku 2019 podle filmserveru (06.01.2020 16:57 v Články | Žebříčky)
- Zlaté glóby 2020: nejlepšími filmy jsou Tenkrát v Hollywoodu a 1917 (06.01.2020 05:16 v Články | Publicistika)
- Téma: Box Office: Rok 2019 (31.12.2019 18:45 v Komentáře | Box office)
- Top 20 ČR: Vzestup Skywalkera v Česku dominoval (24.12.2019 07:30 v Komentáře | Top 20 ČR)
- Jane Fonda: top 10 nezapomenutelných rolí (21.12.2019 10:00 v Články | Publicistika)
- Top 20 ČR: Jumanji je znovu první (17.12.2019 07:30 v Komentáře | Top 20 ČR)
- Zemřel herec Danny Aiello (13.12.2019 20:56 v Novinky | Zprávy)
- Ceny SAG: nominace za rok 2019 (11.12.2019 17:07 v Novinky | Zprávy)

PREMIÉRA TÝDNE   02/2020

Mizerové navždy
6/10

Třetí Mizerové se vrací do kin po sedmnácti letech od druhého dílu, tentokrát bez účasti režiséra Michaela Baye, ale stále s producentem Jerrym Bruckheimerem a hvězdnou dvojicí Will Smith a Martin Lawrence v hlavních rolích.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2020 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver