Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
TV tipy: 20. 9. 2019 - 26. 9. 2019

TV tipy: Švadlenka prožívá poslední prázdniny ve ztraceném městě Z

Vydáno: 20.09.2019 07:30 v sekci Radar | TV tipy - Vratislav Šálek

Září se pomalu chýlí ke konci a televize stále nevytahují žádné filmové trumfy. Tento týden nicméně potěší premiéry nenápadného dobrodružného snímku Ztracené město Z a posledního vítěze Českých lvů, dramatu Všechno bude.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Smrt pistolníka (Death of a Gunfighter) (pátek 20. 9., Barrandov, 21.15 - 23.15 / sobota 21. 9., 10.50 - 12.55 / Kino Barrandov, 17.55 - 20.00)

Plakát filmu Smrt pistolníka / Death of a GunfighterU nás téměř neznámý western z konce šedesátých let má zajímavou historii vzniku, neboť jeho velkou část natočil Robert Totten, který se ovšem později nepohodl s producenty a hlavní hvězdou. Na zbytek natáčení ho nahradil Don Siegel, jenž ale nechtěl být zveřejněn v titulcích, protože odpracoval jen malou část, proto se všichni dohodli na režisérském pseudonymu Alan Smithee. Výsledek je tak hodně zvláštní, protože na jednu stranu je příjemně pochmurný a potemnělý, nepostrádá napětí, snahy o realističnost a má zajímavou myšlenku, na té druhé ale nenabízí žádné sympatické postavy a má dost kolísavé tempo, takže není úplně divácky snadno přístupný. Z letargie nicméně vytrhne výborná závěrečná přestřelka. Titulní roli ztvárnil a oním problematickým prvkem natáčení se stal výborný Richard Widmark, jehož doplňují třeba Lena HorneCarroll O'Connor nebo Jacqueline Scott. Příjemná a zapomenutá žánrovka na páteční večer.

Zajímavost: Totten byl vyhozen po pětadvaceti dnech natáčení, Siegel ho dokončil za dalších devět.

Originální trailer filmu Smrt pistolníka / Death of a Gunfighter
Švadlenka (sobota 21. 9., ČT1, 15.35 - 17.05 / neděle 22. 9., 06.40 - 08.10)

Plakát filmu  / ŠvadlenkaAni československá komedie z druhé poloviny třicátých let nepatří k těm nejznámějším a moc se nepřipomíná. Režírující Martin Frič v ní toho moc neřešil, protože k dispozici dostal naprosto předvídatelný a na svou dobu typicky melodramatický příběh, v němž se toho zase tolik neděje. I proto se spolehl na pohodovou atmosféru, celkovou nadsázku, svižné tempo a poměrně vtipné dialogy, které kladou důraz na chytré slovní hříčky. Jeho největším trumfem však bylo obsazení, které bylo zcela exkluzivní, protože v hlavních rolích excelují Hugo Haas a Lída Baarová, která byla tehdy na vrcholu evropské popularity. V těch vedlejších se pak představili Theodor PištěkAdina MandlováRůžena Šlemrová nebo Věra Ferbasová. Škoda jen, že se tvůrci v závěru úplně zbytečně snaží o drama a zvážní, což moc nefunguje. Nenáročná záležitost na sobotní odpolední relax.

Zajímavost: Matku postavy Baarové hrála její skutečná matka Ludmila Babková.

Ukázka z filmu Švadlenka
Ukradené Vánoce Tima Burtona (The Nightmare Before Christmas) (sobota 21. 9., Nova Cinema, 16.40 - 18.05 / neděle 22. 9., 08.50 - 10.15 / úterý 24. 9., 05.35 - 06.55)

Plakát filmu Ukradené Vánoce Tima Burtona / The Nightmare Before ChristmasDnes už legendární animovaný vánoční muzikál z první poloviny devadesátých let vychází z povídky Tima Burtona a je naprosto charakteristický jeho stylem. Tehdy režijně debutující Henry Selick se v něm mohl opřít o typickou burtonovskou poetiku, která i z původně děsivých a hororových postaviček dělá roztomilé hrdiny. K dispozici měl i překvapivě velmi propracovaný a inteligentní příběh, který skýtá mnoho nečekaných vtipů, takže mu stačilo jen nastolit svižné tempo, vyměřit příjemnou a přiměřenou stopáž a vše zaobalit do krásně "morbidní" atmosféry, která se ale nebere vůbec vážně. Fantastický je i hudební doprovod Dannyho Elfmana, v němž zaujmou i původní písně, které jsou chytlavé a skvěle otextované. Oscarové nominace se dočkaly i precizní vizuální efekty. Kdyby to celé nebylo až moc dětské a místy hodně líbivé, byl by celkový dojem snad dokonalý. Výtečná podívaná pro celou rodinu.

Zajímavost: Ve filmu se vystřídalo celkem dvě stě sedmdesát sedm loutek.

Oficiální trailer filmu Ukradené Vánoce Tima Burtona / The Nightmare Before Christmas
Ztracené město Z (The Lost City of Z) (sobota 21. 9., Prima Max, 20.00 - 23.05)

Český plakát filmu Ztracené město Z / The Lost City of ZTři roky staré nenápadné dobrodružné drama vrátí diváky o nějakých třicet let zpátky, kdy byly podobné žánrovky v oblibě. Režisér a scenárista James Gray v něm nikam nespěchá a v pomalém tempu vypráví atraktivní a poměrně strhující příběh. Spoléhá se při tom na nádhernou kameru zabírající exotické lokace a tvořící atmosféru neprobádaných dálav, což ještě umocňuje skvělá hudba Dariuse Khondjiho, která výtečně využívá všemožných zvuků. V hlavní roli se představí výborný Charlie Hunnam, jemuž překvapivě suverénně přihrává Robert Pattinson a v závěru i Tom Holland, upozorní na sebe ale i upozaděná Sienna Miller. Zamrzí jen zbytečně přetažená délka, která je v kombinaci s pomalým tempem velmi těžko stravitelná a zejména válečné sekvence působí hodně úmorně a méně významně. Poctivá staromilská záležitost, jakých se dnes už točí jen málo a jeden z tipů týdne.

Zajímavost: Poslední den natáčení si Holland zlomil nos.

Český trailer filmu Ztracené město Z / The Lost City of Z
Příští stanice Greenwich Village (Next Stop, Greenwich Village) (sobota 21. 9., ČT art, 22.35 - 00.25)

Plakát filmu Příští stanice Greenwich Village / Next Stop, Greenwich VillageKomedie z druhé poloviny sedmdesátých let je v tuzemsku známá naprosto minimálně a skoro se nevysílá. Asi je to dáno tím, že nepatří k těm úplně stěžejním dílům a v průběhu času ji zastínily jiné žánrovky. Režisér a scenárista Paul Mazursky v ní de facto vypráví vlastní životní příběh a spoléhá se na poměrně kvalitní scénář, v němž se toho ale překvapivě tolik neděje, precizní dobovou atmosféru, solidní tempo, dobře vystavěné dialogy a výbornou hudbu Billa Contiho. Ústřední roli ztvárnil předčasně zemřelý Lenny Baker, jehož trochu zastiňuje velmi výrazná a takřka nezapomenutelná Shelley Winters, z dnešního pohledu pak udělá radost epizodní účast několika budoucích hvězd, jako jsou Christopher WalkenJeff GoldblumBill Murray nebo Vincent Schiavelli. Veskrze příjemný a pozitivní dojem ale kazí trochu přehnaná stopáž a absence jakékoli výraznější a emotivnější scény. Raritní tip. 

Zajímavost: Interiér pokoje hlavního hrdiny byl jedinou kulisou, která byla kvůli filmu postavena.

Originální trailer filmu Příští stanice Greenwich Village / Next Stop, Greenwich Village
Profesor Layton a věčná pěvkyně (Eiga Reiton-kyôju to eien no utahime) (neděle 22. 9., ČT :D, 09.20 - 10.55)

Plakát filmu Profesor Layton a věčná pěvkyně / Eiga Reiton-kyôju to eien no utahimeU nás zcela neznámý deset let starý japonský dobrodružný animák sice nepatří k tomu nejlepšímu, co v žánru anime v poslední dekádě vzniklo, jde ale o hodně příjemnou podívanou. Režijně debutující Masakazu Hashimoto v něm tedy tolik neupoutá technickou stránkou, která je překvapivě slabší a ne úplně šťastně kombinuje 2D a 3D animaci, to ale kompenzuje svižným tempem, především ale docela chytrým příběhem, který se inspiruje Sherlockem Holmesem. Jelikož jeho cílovou skupinou jsou trochu větší děti, může si dovolit i to, že děj je sledem různých hádanek, které naštěstí nejsou úplně jednoduché, trochu donutí k zamyšlení a na jejich konci je i nezbytné a nenásilné morální ponaučení. Dospělí se možná budou trošku nudit a vzhledem k zemi původu asi budou malinko zklamaní určitou jednoduchostí a prostotou, to by ale tolik vadit nemělo. Tip pro celou rodinu.

Zajímavost: Předpokládalo se, že snímek bude prvním dílem rozsáhlé série, zatím ale zůstal stále osamocen.

Originální trailer filmu Profesor Layton a věčná pěvkyně / Eiga Reiton-kyôju to eien no utahime
Všechno bude (neděle 22. 9., ČT1, 20.00 - 21.20)

Plakát filmu  / Všechno budeKoprodukční tuzemské drama oceněné Českým lvem za nejlepší film asi očekávání úplně nenaplnilo. Stejnou cenou taktéž ověnčený režisér Olmo Omerzu od úvodních minut nastoluje melancholickou atmosféru nejasné budoucnosti obou hlavních postav, přičemž si pomáhá výbornou kamerou, citlivým hudebním doprovodem, ale také nezvykle pomalým tempem, které je chvílemi pomalé až moc. Problematicky se někomu může jevit ústřední příběh, který je spíše sledem různých epizod, nicméně funguje poměrně dobře. Největším trumfem zůstává obsazení, v němž hrají prim excelentně vybraní dětští herci Tomáš Mrvík a Jan František Uher, který si dokonce vysloužil Českého lva a podobně na tom byla i jeho kolegyně Eliška Křenková. Škoda trochu zbytečného orámování celé historky policejním výslechem a také toho, že tvůrce zcela jasně neodlišuje realitu snovou a skutečnou. Jeden z těch lepších a zajímavějších českých filmů, o němž více prozradí naše recenze.

Zajímavost: Scénář filmu byl původně psán jako rozhlasová hra, vzhledem k vulgární mluvě byl ale odmítnut a tvůrci se ho rozhodli přepsat pro filmovou podobou.

Oficiální trailer filmu Všechno bude
Poslední prázdniny (Last Holiday) (pondělí 23. 9., Prima Max, 20.00 - 22.20 / úterý 24. 9., 15.50 - 18.15)

Plakát filmu Poslední prázdniny / Last HolidayTřináct let staré komediální drama není hodnoceno vůbec špatně, i když jde vlastně o očekávatelnou žánrovku. Režírující Wayne Wang si je dobře vědom, že dostal k ruce neoriginální a předvídatelný scénář, s nímž toho moc neudělá, proto si dal záležet na svižném tempu, dobrém načasování většiny vtipů, a především na tom, že všechen humor ve filmu je vkusný, absolutně nenáročný a nikoho neurazí, což je u podobných záležitostí až zázrak. Pro našince bude navíc o něco zajímavější, protože většina děje se přiznaně odehrává v Karlových Varech, takže si může užívat známých lokací a několika v tomto směru typických zámořských nesmyslů. Titulní roli si vychutnala Queen Latifah, která dokáže prodat i ty nejslabší vtípky, skvěle jí pak sekundují třeba Gérard DepardieuLL Cool JTimothy Hutton nebo Alicia Witt, pochopitelně se ale objeví i několik českých herců a hereček. Nijak překvapivá, ale hodně příjemná a nenáročná záležitost, při níž divák dostane hlad.

Zajímavost: Všechno jídlo ve filmu připravili kuchaři společnosti Food Network, kteří cestovali se štábem.

Originální trailer filmu Poslední prázdniny / Last Holiday
Smrt si říká malárie (Mary and Martha) (úterý 24. 9., Barrandov, 22.35 - 00.40 / středa 25. 9., Kino Barrandov, 20.00 - 22.00)

Plakát filmu Smrt si říká malárie / Mary and MarthaŠest let staré britsko-americké televizní drama je v tuzemsku neznámé, což je trochu s podivem, protože za ním stojí poměrně velká a slavná jména. Režírující Phillip Noyce v něm dostal k dispozici scénář oblíbeného Richarda Curtise, proto možná mnohé překvapí, jak je celý příběh schematický, prvoplánový a předvídatelný. Tvůrci v něm až moc tlačí na pilu a emoce a někdy sklouzávají k lacinému kýči a dojímání. Na solidní úrovni nicméně snímek drží silné téma, zkušenost všech tvůrců, exotické lokace, svižné tempo a střídmá a snesitelná stopáž. Výborné je obsazení, v němž hrají prim Hilary Swank a Brenda Blethyn, které ještě doplňují Frank GrilloSam Claflin nebo James Woods. Nenápadná a nevýrazná záležitost, která nenaplnila svůj potenciál.

Zajímavost: Televizní premiéru v Anglii měl snímek 1. března 2013.

Originální trailer filmu Smrt si říká malárie / Mary and Martha
Requiem pro panenku (úterý 24. 9., ČT2, 22.45 - 00.20)

Plakát filmu  / Requiem pro panenkuČeskoslovenský psychologický thriller z raných devadesátých let je dodnes poměrně unikátní svou syrovostí a nekompromisností. Tehdy debutující režisér Filip Renč, který svou prvotinu nikdy nepřekonal, v něm vycházel ze skutečných událostí a na první pohled upoutá těžce depresivní, bezvýchodnou a klaustrofobní atmosférou, silným příběhem, svižným tempem a výtečnou hudbou Ondřeje Soukupa. Povedené je i obsazení, v němž exceluje tehdy začínající Aňa Geislerová, fantastické jsou ale také Eva HolubováBarbora Hrzánová a Soňa Valentová, dojem v tomto smyslu kazí snad jen sám režisér, který je lehce toporný. Nebýt někdy přehnaně používaných zpomalovaček a toho, že až moc scén se odehrává ve tmě, nebylo by snad ani co vytýkat. Hodně mrazivá a sugestivní záležitost.

Zajímavost: Renč se se skutečným předobrazem hlavní hrdinky nikdy nesetkal.

Ukázka z filmu Requiem pro panenku

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Kinopremiéry: 42. týden
Kinopremiéry: Zloba a staříci popíjejí U zlaté rukavice a čekají dobrou smrt Polovina října je v kinech ve znamení českých novinek, protože jich startuje hned šest, což nebývá úplně zvykem. Publikum ale bude asi stejně více zajímat pokračování netradiční pohádky Zloba s podtitulem Královna všeho zlého.... čtěte zde
Vydáno: 16.10.2019 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
Top 20 ČR: 41. týden
Top 20 ČR: Joker kraluje v Česku dále Komiksovou postavou inspirovaný temný thriller Joker pokračuje ve své spanilé jízdě tuzemskými kiny a žádná z novinek mu nebyla konkurencí. čtěte zde
Vydáno: 15.10.2019 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Box office: 41. týden
Box office: Joker pokračuje v kralování Temná thrillerová komiksovka Joker pokračovala v kralování v zámořském žebříčku tržeb. Akční sci-fi Blíženec s Willem Smithem propadlo. čtěte zde
Vydáno: 14.10.2019 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
TV tipy: 11. 10. 2019 - 17. 10. 2019
TV tipy: Policajt ze školky hraje s centrální inteligencí hru o přežití Ani druhá polovina října do televizních programů moc změn nepřináší, což znamená, že se v nich opět spoléhá na jistotu. V našem výběru tak nejvíc vynikají premiéry akční komedie Centrální inteligence a španělského dramatu... čtěte zde
Vydáno: 11.10.2019 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Bluray recenze: Aladin 6/10
Bluray recenze: Hraný Aladin zaplavuje klasický příběh karnevalovými barvami Zmodernizovaná hraná předělávka animovaného snímku Aladin z roku 1992 vychází na DVD a Blu-ray, doplněná o bonusové materiály z natáčení, vystřižené scény a hudební videoklipy s písničkami z filmu. čtěte zde
Vydáno: 10.10.2019 14:00 v sekci Recenze | Blu-ray
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Batman našel Catwoman (15.10.2019 07:00 v Novinky | Zprávy)
- Dolittle: Robert Downey jr. mluví se zvířaty v prvním traileru (13.10.2019 19:30 v Novinky | Trailery)
- Charlieho andílci představují druhý oficiální trailer (11.10.2019 16:14 v Novinky | Trailery)
- Frčíme: nový trailer (10.10.2019 16:06 v Novinky | Trailery)
- Téma: Oscar 2020: kdo zvítězí? (08.10.2019 12:08 v Články | Publicistika)
- Téma: Sigourney Weaver: herečka bojující s Vetřelci (06.10.2019 08:30 v Články | Publicistika)
- The Gentlemen: novinka Guye Ritchieho v traileru (02.10.2019 17:51 v Novinky | Trailery)
- Kinopremiéry: Parazit Joker je narušitel systému (02.10.2019 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Režisér Domácí péče natáčí film Havel (29.09.2019 10:49 v Novinky | Zprávy)
- Tom Holland se vrátí jako Spider-Man (28.09.2019 08:37 v Novinky | Zprávy)
- Špióni v převleku: animák s Willem Smithem ve třetím traileru (27.09.2019 17:11 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Hrdinové ohně tráví noc v muzeu, kde cestují ve stroji času (27.09.2019 07:30 v Radar | TV tipy)
- The Jesus Rolls: první trailer (26.09.2019 18:44 v Novinky | Trailery)
- Obsazení Jurského parku se vrací (25.09.2019 14:54 v Novinky | Zprávy)
- Jonah Hill a Jeffrey Wright míří do Batmana (24.09.2019 09:35 v Novinky | Zprávy)
- Recenze: Ad Astra s Bradem Pittem je sci-fi o samotě člověka v životě i ve vesmíru (23.09.2019 12:00 v Recenze | Premiéry)
- Kinopremiéry: Rambo letí ke hvězdám, kde vyvádí psí kusy a píše román pro pokročilé (18.09.2019 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- TV tipy: Hastrman, Jackie a Viktor Frankenstein jsou zoufalci (13.09.2019 07:30 v Radar | TV tipy)
- Robert Pattinson a Willem Dafoe v novém traileru filmu The Lighthouse (09.09.2019 16:51 v Novinky | Trailery)

PREMIÉRA TÝDNE   39/2019

Joker
9/10

Snímek Joker je nekompromisním, uhrančivým a mimořádně působivým nepříjemným dramatem, jež je anti-komiksovou a anti-hrdinskou psychologickou sondou do duše šílence, kterého bravurně ztvárnil dokonalý Joaquin Phoenix.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2019 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver