Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
TV tipy: 2. 8. 2019 - 8. 8. 2019

TV tipy: Král džungle Robocop skládá zkoušku dospělosti a je prostě báječný

Vydáno: 02.08.2019 07:30 v sekci Radar | TV tipy - Vratislav Šálek | foto: facebook tvůrce

Druhá polovina prázdnin začíná v televizích podobně, jako končila ta první. To tedy znamená, že nabídka je opět slabá a sestává z osvědčených repríz. V našem výběru tak hrají prim solidní béčka, od kterých ale nelze moc očekávat.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Sanctum (Sanctum) (sobota 3. 8., Prima Max, 20.00 - 22.20)

Plakát k filmu <b>Sanctum</b>Osm let staré dobrodružné drama je dnes pozapomenuté a není moc divu, protože jde o ryze béčkovou záležitost, která je ale v rámci žánru hodnocena poměrně slušně. Režírující Alister Grierson v něm toho moc neřešil a opíral se o tuny klišé a předvídatelný příběh. Záležet si ovšem dal na stísněné a klaustrofobní atmosféře jeskynních prostor, vesměs povedené kameře, která se nebojí ani neotřelých úhlů a atraktivních podvodních záběrů, a svižném tempu, které drhne jen v úvodu při nutné představovačce postav, která je ukrutně dlouhá. Příliš se ale nepovedlo obsazení, v němž se jako jediný snaží Richard Roxburgh, zbytek je pak nevýrazný a většinou toporný. Klasický survival thriller, o němž se více dočtete v naší recenzi

Zajímavost: Příběh je založen na skutečném zážitku spoluautora Andrewa Wrighta, který během potápění společně s kolegy na dva dny uvízl v jeskyni.

Český trailer filmu Sanctum / Sanctum
Rio 2 (Rio 2) (neděle 4. 8., Prima Max, 15.35 - 17.50 / úterý 6. 8., 11.55 - 14.10)

Český plakát filmu Rio 2 / Rio 2Pokračování animovaného hitu je typickým příkladem nastavované kaše, která sice není špatná, je ale vyrobena především pro zisk a nemá moc co nabídnout. Režírující Carlos Saldanha tak výrazně upoutá jen precizní a extrémně barevnou vizuální stránkou, která vskutku evokuje exotické prostředí brazilské džungle. S tím pak souvisí i velmi dobrá atmosféra a celkový nadhled. Humor je ale dost infantilní a tvůrci bohužel hodně předvídatelný děj zalidnili velkým množstvím otravných epizodních postaviček, jejichž význam je naprosto minimální. Vše je pochopitelně natočeno v rychlé a svižném tempu, v němž se neustále něco děje. Dospělým pak neudělá radost ani hudební složka, která se vskutku moc nepovedla.Tip hlavně pro ty nejmenší, o němž se více dozvíte z naší recenze.

Zajímavost: Pro spoluscenáristu Dona Rhymera šlo bohužel o poslední počin, neboť nedlouho po premiéře zemřel na rakovinu.

Oficiální český trailer filmu Rio 2 / Rio 2
Král džungle (George of the Jungle) (neděle 4. 8., Nova Cinema, 20.00 - 21.45 / pondělí 5. 8., 13.10 - 14.55)

Plakát filmu Král džungle / George of the JungleRodinná komedie z druhé poloviny devadesátých let má na našich databázích o dost lepší hodnocení než na těch zahraničních. Proč tomu tak je, se těžko odhaduje, nejspíš to ale bude dáno tím, že tuzemskému divákovi asi klíčový infantilní a jednoduchý humor přijde vtipnější než tomu zámořskému. Režírující Sam Weisman opravdu vsadil na první signální, protože důraz kladl na naprosto pohodovou atmosféru, celkový nadhled a již zmíněný prostinký a někdy naprosto šílený humor, v němž je možné úplně vše. Naštěstí se mu ale podařilo vyhnout vysloveně trapným a fekálním vtipům, takže vše je ve vší slušnosti a nenucené a pro většinu publika bez problémů koukatelné. Pozitivy budiž i svižné tempo a krátká stopáž. V titulní roli se představí Brendan Fraser, kterého jedni chválí a druzí mu nemohou přijít na jméno, dále se pak objeví třeba Leslie MannThomas Haden Church nebo Richard Roundtree. Od příběhu samozřejmě nelze čekat zázraky a je nejlepší nad ním moc nepřemýšlet. Naprostá oddechovka na nedělní večer.

Zajímavost: Snímek vychází ze stejnojmenného komiksu Dany Olsena.

Originální trailer filmu Král džungle / George of the Jungle
Zapomenuté světlo (neděle 4. 8., ČT2, 21.40 - 23.20)

Plakát filmu  / Zapomenuté světloČeské drama z druhé poloviny devadesátých let je adaptací románu Jakuba Demla a dnes se moc nepřipomíná, což je škoda. Režírující Vladimír Michálek v něm potvrdil svou tehdejší pozici extrémně zajímavého tvůrce, protože místo na příběh se soustředil na atmosféru smutku, melancholie a lidské bezmoci při boji s těžkou nemocí i politickou zvůlí. Vsadil i na pomalejší tempo, což se ukázalo jako správná volba, protože divák je díky němu vtažen do děje, který není na první pohled tak pevný a celistvý, má v sobě ale velkou sílu a emoce. Hlavním trumfem je ovšem obsazení, v němž excelují Českými lvy ocenění Boleslav Polívka, který mnohé překvapí seriózní úlohou a Veronika Žilková, pro kterou šlo zase o roli životní. Škoda snad jen absence pořádné záporné postavy, která by emoce mohla ještě trochu vyhrotit. Jeden z nejlepších českých filmů novodobé historie.

Zajímavost: Na MFF v Karlových Varech získal film tři ceny včetně Ceny publika.

Ukázka z filmu Zapomenuté světlo
Zkouška dospělosti (Bacalaureat) (neděle 4. 8., ČT art, 22.10 - 00.10)

Český plakát filmu Zkouška dospělosti / BacalaureatTři roky staré kriminální drama je další ukázkou tzv. Rumunské nové vlny. Režisér a scenárista Cristian Mungiu, který patří k jejím nejvýraznějším zástupcům, se v něm nebojí zcela přesně a konkrétně pojmenovat bolístky současné rumunské společnosti a jde až na dřeň, což znamená, že tu chybí jakýkoli humor, vše tak působí realisticky a bez ironie, o to větší je pak divácký dopad. Publiku ale tvůrce úplně nejde naproti, protože atmosféru, která není tak depresivní a beznadějná, jak by možná mnozí čekali, tvoří hlavně pomocí dlouhých záběrů a dialogů, během nichž se zdánlivě nic neděje, opak je ale pravdou. Výsledek by nebyl tak působivý, nebýt výtečného obsazení, v němž vyniká zejména titulní Adrian Titieni, který nesleze z obrazovky a na bedrech nese celý film. Jediné, co snad může náročnějšího diváka zamrzet, je otevřený konec, který by asi zasloužil alespoň částečně uzavřít. Brilantní záležitost, o níž se více dozvíte v naší recenzi

Zajímavost: Film si premiéru odbyl na festivalu v Cannes.

Český trailer filmu Zkouška dospělosti / Bacalaureat
Hlava nebo orel (Pile ou face) (pondělí 5. 8., ČT2, 21.50 - 23.35)

Plakát filmu Hlava nebo orel / Pile ou faceNejen u nás absolutně neznámé francouzské krimidrama z raných osmdesátých let potěší všechny milovníky klasických evropských kriminálek. Režisér a spoluscenárista Robert Enrico v něm totiž nikam nespěchá a velmi pečlivě buduje poměrně hutnou atmosféru a pomalu vypráví výborně napsaný příběh, který překvapí nečekanou pointou. Výtečně pracuje i s napětím, které je místy natahováno až k nesnesení. Zcela také rezignoval na akci, místo které dostaly přednost precizní dialogy, které jdou do hloubky, skvěle prohlubují psychologii postav a vyvolávají silné divácké emoce, což je jen dobře. V ústředních rolích naprosto excelují Philippe Noiret a Michel Serrault, které ještě výrazně doplňuje Dorothée. Hodně raritní záležitost a žánrovka, která se dnes už netočí.

Zajímavost: Noiret byl za svůj výkon nominován na Césara.

Originální trailer filmu Hlava nebo orel / Pile ou face
Crusoe (Crusoe) (úterý 6. 8., Prima Max, 20.00 - 22.05 / středa 7. 8., 16.10 - 18.10)

Plakát filmu Crusoe / CrusoeAdaptace slavného románu Daniela Defoea, která vznikla na konci osmdesátých let, je u nás takřka neznámá a asi se není co divit, protože ani v zahraničí na tom není o mnoho lépe. Vzácně režírující Caleb Deschanel se v ní knihou vesměs inspiroval a pokusil se jí zmodernizovat, což se mu povedlo tak napůl. Z poměrně naivní a jednoduché zápletky udělal příběh o střetu dvou kultur a zcela ji oprostil od jakékoli romantiky a humanismu, naopak přidal decentní nadhled a vtip. Příliš se mu ale nepodařilo vytvořit dobrodružnou atmosféru. Do hlavní role pak obsadil ucházejícího, avšak ne tak výrazného Aidana Quinna. Výsledek tedy výrazně zachraňují krásná kamera, malebné a exotické lokace, hudba Michaela Kamena a minimum dialogů. Další ne tak často vysílaná záležitost.

Zajímavost: Deschanel od tohoto filmu už nic pro kina nenatočil a věnuje se hlavně kameramanské profesi a občasné televizní režii několika seriálů.

Originální trailer filmu Crusoe / Crusoe
Je prostě báječná (She’s Funny That Way) (středa 7. 8., Nova Cinema, 20.00 - 21.35 / čtvrtek 8. 8., 16.05 - 17.50)

Český plakát filmu  Je prostě báječná / She's Funny That WayPět let stará komedie má diametrálně odlišné hodnocení u nás, kde atakuje pouze průměrná čísla a v zahraničí, kde se dostává na hranici lehkého nadprůměru. Důvod je tentokrát jednoduchý - režisér a spoluscenárista Peter Bogdanovich v ní totiž složil jakousi poctu klasickým hollywoodským groteskám a komediím, což se spoustě diváků nelíbilo a zcela se to u nich minulo účinkem. Spolehl se na určitou divadelnost, protože prostředí je velmi komorní a důraz je kladen především na dialogy, které ale bohužel nejsou vždy vtipné a mnohdy působí křečovitě a samotný příběh, který je plný naprosto nečekaných zvratů a hodně zajímavých až absurdních situací, které mnohdy odkazují na pro některé diváky zcela neznámé filmy, tím pádem je jejich účinek poloviční. Nejlákavější je nicméně plejáda herců, mezi nimiž se objeví Owen WilsonImogen PootsJennifer AnistonRhys IfansJason SchwartzmanTatum O'Neal a v závěru i Quentin Tarantino. Tip pro znalejší diváky, což ostatně potvrdí i naše recenze.  

Zajímavost: Tvůrce se s filmem vrátil k režii po dvanácti letech.

Český trailer filmu Je prostě báječná / She’s Funny That Way
Noční dravci (Nighthawks) (čtvrtek 8. 8., Nova Cinema, 21.55 - 23.50)

Plakát filmu Noční dravci / NighthawksAkční krimithriller z počátku osmdesátých let se na zahraničních databázích těší mnohem lepšímu hodnocení než u nás, nutno ale říct, že jich je tam také výrazně více. Důvod může být samozřejmě ten, že režírující Gary Nelson, kterého později nahradil Bruce Malmuth, toho tolik neřešil a spolehl se jen a pouze na poctivou béčkovou zápletku, která je pochopitelně "vykradena" z mnohem slavnějších filmů, tím pádem nepřekvapí a je zoufale předvídatelná. Snímek tak upoutá drsnou atmosférou špinavého nočního New Yorku, velmi dobrou akcí, svižným tempem a naštěstí i krátkou stopáží, ačkoli v samotném závěru už je nechtěně směšný a hodně přitažený za vlasy. Titulní role ztvárnili obstojní Sylvester Stallone, který také natočil výbornou honičku v metru, protože režisérský náhradník nestíhal první den na place a Billy Dee Williams, nejvíce ale zaujme tehdy v USA debutující a nedávno zesnulý Rutger Hauer. Ideální oddechová záležitost na čtvrteční večer, která bude navíc pro někoho hodně nostalgická. 

Zajímavost: Pro Hauera nebylo natáčení vůbec veselé, protože v jeho průběhu přišel o matku a nejlepšího kamaráda, takže se dvakrát vracel do rodného Nizozemí na pohřby, vždy se ale během pár dní vrátil zpět.

Originální trailer filmu Noční dravci / Nighthawks
Robocop 2 (RoboCop 2) (čtvrtek 8. 8., Prima Cool, 22.50 - 01.15)

Plakát filmu Robocop 2 / RoboCop 2Pokračování úspěšného a dodnes citovaného a oblíbeného akčního sci-fi thrilleru vzniklo na počátku devadesátých let, předchozí dekáda je ale na něm hodně znát. Režírující Irvin Kershner dobře věděl, že snahy překonat předchozí díl jsou zbytečné, proto absolutně rezignoval na jakoukoli satirickou linii a soustředil se jen a pouze na přímočarý a ryze béčkový příběh, na němž se podílel i Frank Miller. Ten ovšem trpí typickým "syndromem dvojek", tudíž v něm je všeho více, ale je šíleně přepálený, nedává moc smysl a postrádá logiku. Navíc se v něm bijí dva přístupy, protože ze strany humoru, hlášek a některých situací je dost infantilní a co se akce týče, nebere si servítky a je naprosto brutální a krvavý. Právě akce je ovšem to, co snímek udržuje někde na hranici lehkého nadprůměru, protože díky ní má spád a baví. Chybí mu ale výraznější záporák. Hlavní roli si zopakoval výborný Peter Weller, jehož doplňují třeba John GloverMario Machado nebo Leeza Gibbons. Další béčkový tip. 

Zajímavost: Úplně původní Millerův scénář musel být téměř kompletně přepsán, protože byl nezfilmovatelný.

Oficiální trailer filmu Robocop 2 / RoboCop 2

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Srdce na dlani 4/10
Recenze: Romantická komedie Srdce na dlani ubíjí banalitou a předvídatelností Srdce na dlani je romantickou komedií od tvůrců úspěšných Žen v běhu, kteří se v ní pokusili zopakovat osvědčenou šablonu založenou na propletení několika multigeneračních romantických zápletek. čtěte zde
Vydáno: 21.01.2022 12:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
TV tipy: 21. 1. 2022 - 27. 1. 2021
TV tipy: Dáma na kolejích je krvavá nevěsta, která utíká na panství Downton V závěru ledna jsou v televizních programech nejzajímavější premiéry dvou hororů, které se v žánru trochu vymykají. Tím prvním je černohumorná Krvavá nevěsta, druhým pak temné Tajemství smrti slečny Neznámé. čtěte zde
Vydáno: 21.01.2022 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Bluray recenze: Expedice: Džungle 7/10
Bluray recenze: Expedice: Džungle nabízí bonusy popisující vznik filmu i atrakci v Disneylandu Dobrodružný film Expedice: Džungle vychází na DVD a na Blu-Ray disku, na němž jej doprovází solidní bonusová výbava, která zahrnuje mimo jiné jedenáct vystřižených scén a necelou hodinu dalších materiálů. čtěte zde
Vydáno: 20.01.2022 07:30 v sekci Recenze | Blu-ray
0
Kinopremiéry: 3. týden
Kinopremiéry: Diana Spencer má srdce na dlani Probíhající Scandi festival počet aktuálních premiér dost navýšil, většinového diváka ale stejně budou zajímat asi jen dvě. Tím prvním je drama Spencer o lady Dianě, hitem pak nepochybně bude tuzemská komedie Srdce na dlani.... čtěte zde
Vydáno: 19.01.2022 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
Top 20 ČR: 2021
Top 20 ČR: nejúspěšnějším filmem roku 2021 byla komedie Prvok, Šampón, Tečka a Karel Domácí komedie Patrika Hartla Prvok, Šampón, Tečka a Karel byla nejúspěšnějším filmem v českých kinech za rok 2021. čtěte zde
Vydáno: 18.01.2022 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
1
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Recenze: Kingsman: První mise svérázně rekapituluje události první světové války (09.01.2022 10:30 v Recenze | Premiéry)
- Zemřel Peter Bogdanovich (07.01.2022 06:35 v Novinky | Zprávy)
- Kinopremiéry: Velký červený pes Clifford a krotitel duchů Kamil Fila se vydávají na první misi (05.01.2022 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- TV tipy: Ježíš Nazaretský prožívá ledové peklo a plánuje mrazivou pomstu (24.12.2021 07:30 v Radar | TV tipy)
- Sylvester Stallone bude mafiánem v Kansas City (07.12.2021 15:30 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Princezna zakletá v čase nasazuje rukavičky, aby na 22. míli potkala vdovy (26.11.2021 07:30 v Radar | TV tipy)
- Stroj času: Rocky IV: Rocky vs Drago (21.11.2021 12:00 v Recenze | Stroj času)
- Recenze: Francouzská depeše Liberty, Kansas Evening Sun vzdává hold Francii a novinářům (20.11.2021 10:30 v Recenze | Premiéry)
- TV tipy: Jack Strong pro balík prachů podstoupí cestu do středu Země (19.11.2021 07:30 v Radar | TV tipy)
- Jennifer Lopez v romantické komedii Vem si mě (18.11.2021 17:30 v Novinky | Trailery)
- Iko Uwais vs Expendables: Postradatelní (27.10.2021 16:45 v Novinky | Zprávy)
- Brendan Fraser bude v Batgirl (26.10.2021 12:30 v Novinky | Zprávy)
- Sylvester Stallone uvádí režisérský sestřih filmu Rocky IV (01.10.2021 08:30 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Včelka Mája hledá poslední rodinu a ocitá se na pokraji šílenství (01.10.2021 07:30 v Radar | TV tipy)
- Kinopremiéry: Quo Vadis, zbožňovaný vlku? (22.09.2021 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Recenze: Režisér Tomáš Vorel uzavírá svou trilogii s filmem Cesta domů (14.09.2021 12:30 v Recenze | Premiéry)
- TV tipy: Avengers vzpomínají na hudbu a je jich mnohem víc než dvanáct do tuctu (03.09.2021 07:30 v Radar | TV tipy)
- Expendables: Postradatelní se vrátí počtvrté (31.08.2021 09:30 v Novinky | Zprávy)

PREMIÉRA TÝDNE   02/2022

Vřískot
5/10

Filmová série Vřískot se dočkala pátého dílu, jenž se již musel obejít bez režiséra Wese Cravena. Krom představení řady nových postav v něm došlo i k návratu několika protagonistů známých z předchozích dílů.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2022 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu