Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
TV tipy: 7. 12. 2018 - 13. 12. 2018

TV tipy: Zamilovaný bodyguard James Bond se směje a řeší vraždu na Eigeru

Vydáno: 07.12.2018 07:30 v sekci Radar | TV tipy - Vratislav Šálek | foto: facebook tvůrce

I druhý prosincový týden nabídne v televizích dvě poměrně zásadní premiéry. Tou první je zatím poslední bondovka Spectre, druhou pak akční komedie Zabiják & bodyguard, která před pouhým rokem a půl proběhla i tuzemskými kiny.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Spectre (Spectre) (pátek 7. 12., Prima, 20.15 - 23.20 / sobota 8. 12., Prima Max, 12.50 - 16.05)

Plakát filmu Spectre / SpectreZatím poslední bondovka je, podobně jako její oscarová ústřední píseň, přijímána hodně rozpačitě a ani tři roky, které uplynuly od její premiéry, na tom moc nezměnily. Režírující Sam Mendes v ní uchvátí fantastickou předtitulkovou scénou a po celou dobu se snaží spojit moderní psychologičtější a drsnější pojetí agenta 007 s jeho odlehčenější podobou, která se nebere moc vážně, což se mu ne vždy daří. Akční sekvence jsou nicméně výborné a zejména bitka ve vlaku a automobilová honička mezi nimi vynikají. V hlavní roli se pochopitelně objeví Daniel Craig, jehož dále doplňují standardně dobrá Léa Seydoux, Ralph Fiennes, Monica Bellucci, Dave Bautista, Ben Whishaw nebo Rory Kinnear. Záporáka si zahrál umírněný, ačkoli lehce nevyužitý Christoph Waltz. Největší problém tak je se samotným příběhem, jehož závěrečný zvrat působí trochu hloupě a dost za vlasy přitažený. I stopáž je tentokráte přece jen moc dlouhá. Tip týdne, o němž se více dočtete v naší recenzi.

Zajímavost: Příběh filmu není založen na žádné z knih Iana Fleminga.

Český trailer filmu Spectre / Spectre
Zabiják & bodyguard (The Hitman’s Bodyguard) (sobota 8. 12., Prima, 22.20 - 00.50 / neděle 9. 12., Prima Max, 22.15 - 00.45)

Český plakát filmu Zabiják & bodyguard / The Hitman’s BodyguardVelmi brzy po kinopremiéře se uvedení v televizi dočkala koprodukční akční komedie, kterou v programu najdete pod názvem Zabijákův osobní strážce. Režírující Patrick Hughes v ní dobře věděl, co točí a přesně to divákovi poskytl. Ten se tak může těšit na poctivou béčkovou podívanou, v níž je dost znát nižší rozpočet, neboť triky jsou viditelně digitální. Po zdlouhavém a trošku rozpačitém začátku se tempo výrazně zrychlí a následuje příval výborných akčních scén, vtipných dialogů plných výtečných hlášek a absurdních situací, které ale nikdy nejsou vysloveně trapné. Hlavní roli si nepokrytě užívá Samuel L. Jackson, který zastiňuje všechny ostatní, mezi nimiž jsou především Ryan ReynoldsGary OldmanSalma Hayek. Nijak objevná, ale poměrně zábavná jednohubka, která je na víkendový večer jako dělaná. Více se dozvíte v naší recenzi.

Zajímavost: Jackson za celý film použije sto dvacet dva sprostých slov.

Oficiální český trailer filmu Zabiják & bodyguard / The Hitman’s Bodyguard
Vražda na Eigeru (The Eiger Sanction) (neděle 9. 12., ČT2, 21.25 - 23.30 / úterý 11. 12., 00.45 - 02.50)

Plakát filmu Vražda na Eigeru / The Eiger SanctionU nás méně známý akční thriller z poloviny sedmdesátých let patří ve filmografii jeho režiséra a představitele hlavní role Clinta Eastwooda k těm méně výrazným. Dáno je to jednoznačně nevyrovnaným tempem a možná i přehnanými diváckými očekáváními. Hlavní hvězda totiž v první polovině točí jakousi vlastní bondovku a zpracovává ne úplně zdařilý příběh a pomalejším tempem a zdlouhavějšími a mnohdy zbytečnými dialogy se mu nedaří zcela zaujmout. Když se ale děj přesune do horského prostředí, kvalita filmu rázem stoupá, neboť akční scény mají potřebné grády, nepostrádají adrenalin a vybrané lokace jsou nádherné, čemuž pomáhá i krásná kamera. Výborné je též obsazení, v němž se mimo legendárního tvůrce objeví George Kennedy, Vonetta McGee, Jack Cassidy nebo Heidi Brühl. Solidní, avšak zapadlá a příliš nenápadná žánrovka.

Zajímavost: Až na jednu točil Eastwood vešekeré kaskadérské scény sám.

Oficiální trailer filmu Vražda na Eigeru / The Eiger Sanction
Základní instinkt (Basic Instinct) (neděle 9. 12., Prima, 22.15 - 00.55 / pondělí 10. 12., Prima Max, 00.45 - 03.25)

Plakát filmu Základní instinkt / Basic InstinctLegendární erotický thriller z počátku devadesátých let patří k tomu vůbec nejlepšímu, co v tomto subžánru vzniklo a jako jeden z mála nepůsobí lacině a prvoplánově. Režírující Paul Verhoeven v něm dokázal naprosto geniálně zachytit sexuální jiskření mezi dvěma hlavními postavami, které je navíc extrémně vzrušující, tím pádem je celá atmosféra podobně zneklidňující, zároveň ale hutná a trochu temná. Tvůrce si po celou dobu s divákem rafinovaně pohrává a servíruje svůj už tradiční podvratný pohled na hollywoodskou mašinérii, stále se ale drží v mezích jakési estetiky a nikdy není vulgární. Dojem by pochopitelně nebyl tak dokonalý bez dvou klíčových představitelů, jimiž jsou Michael DouglasSharon Stone, mezi nimiž funguje až nadpozemská chemie, dále se pak objeví George DzundzaJeanne Tripplehorn nebo Denis Arndt. Titulní příběh možná má při detailnějším pohledu logické díry a tempo trochu vázne, toho si ale divák v prvním plánu, i kvůli slavné výslechové scéně, rozhodně nevšimne. Absolutní klasika na konec týdne, o níž více prozradí náš Stroj času.

Zajímavost: Joe Eszterhas napsal scénář za pouhých deset dní.

Originální trailer filmu Základní instinkt / Basic Instinct
Pavlínka (neděle 9. 12., ČT art, 22.40 - 00.10)

Plakát filmu  / PavlínkaZapomenuté československé normalizační drama se dnes prakticky nevysílá, což je velká škoda. Vzhledem k tomu, že zpracovává skutečné události potlačení stávky dělníků v devatenáctém století, se může zdát, že jde o dobově poplatný snímek, což je do značné míry i pravda, neboť vznikl na objednávku vládnoucí strany. Režie a částečně i scénáře se ovšem chopil Karel Kachyňa, který ideologii potlačil na absolutní minimum a knižní předlohu Alfréda Technika natočil jako křehké poetické drama o strastech první lásky, v němž se sociální linie odehrává na pozadí a až ve druhém plánu. Zaujme specifickou, lehce erotickou atmosférou, celkovým baladickým laděním a občas až pohádkovostí, za což můžou především kamera a hudba. Titulní roli výborně ztvárnila dodnes málo známá Brigita Hausnerová, které dělali společnost třeba Vladimír Šmeral, Marie Brožová, Marián Kleis ml., Gustav Valach nebo Petr Haničinec. V rámci tehdejších možností a povinně naivní a dobově poplatné pointy hodně slušná záležitost. 

Zajímavost: Natáčelo se mimo jiné v okolí Tanvaldu, Jizerských horách a Velkých Hamrech.

Ukázka z filmu není dostupná.

Muž, který se směje (L’homme qui rit) (středa 12. 12., Prima Max, 18.05 - 20.00 / čtvrtek 13. 12., 13.40 - 15.40)

Plakát filmu Muž, který se směje / L'homme qui ritJak už název napovídá, je šest let staré francouzsko-české drama adaptací románu Victora Huga. Režisér a spoluscenárista Jean-Pierre Améris se v něm tedy spoléhá především na sílu klasického literárního díla, které se snaží zpřístupnit mladším divákům a těm, kteří ho nečetli a poměrně se mu to daří. Opírá se při tom o fantaskně temnou atmosféru, která evokuje jakési bezčasí, zároveň ale klade důraz na dobovou výpravu a kostýmy a celému snímku dodává hodně specifickou poetiku. Dobrým krokem je i střídmá stopáž, která sice mnoho motivů z knihy vynechává, to nejatraktivnější ale zůstává a v kontextu kompletního filmu to vůbec nevadí. V hlavní roli se představí velmi dobrý Marc-André Grondin, jehož doplňují mimo jiné Gérard Depardieu, Emmanuelle Seigner nebo Christa Theret. Vysloveně zamrzí jen přílišná divadelnost, která občas prosakuje a zbytečně vytrhává diváky z navozené iluze. Ne až tak známá žánrovka, v níž se v menších rolích objeví i několik českých herců.

Zajímavost: Většina filmu se natáčela v České republice.

Originální trailer filmu Muž, který se směje / L’homme qui rit
Král Ralph (King Ralph) (středa 12. 12., Nova Cinema, 18.10 - 20.00 / čtvrtek 13. 12., 09.10 - 11.00)

Plakát filmu Král Ralph / King RalphV našich končinách je komedie z počátku devadesátých let známá jen málo, ovšem hodnocena lehce nadprůměrně, v zahraničí je tomu přesně naopak a ohlasy jsou spíše průměrné. Těžko říct, čím to může být, režisér a scenárista David S. Ward si v ní každopádně na nic nehraje a nabízí esenci roztomilého buranství v kontrastu s upjatým královským chováním, které vyžaduje přesnou etiketu. Humor tedy není nikterak chytrý a nápaditý a spoléhá opravdu jen na rozdíly dvou prostředí, mnoho vtipů nefunguje úplně tak, jak bylo zamýšleno a zápletka také není využita na maximum, díky krátké stopáži a svižnému tempu ale snímek poměrně baví a hluchých míst si divák všimne až zpětně. Největší zásluhu na převládajících pozitivnějších dojmech má naprosto famózní John Goodman v titulní roli, který byl tehdy těsně před vrcholem slávy a svou úlohu si jednoznačně užil, ani zbytek obsazení ale není špatný, neboť se v něm objeví Peter O'Toole, John Hurt, Richard Griffiths, Camille Coduri nebo Joely Richardson. Nenáročná a pohodová zábava na středeční podvečer.

Zajímavost: Goodman byl jediným americkým hercem v obsazení, zbytek tvořili Britové.

Originální trailer filmu Král Ralph / King Ralph
Malostranské humoresky (středa 12. 12., ČT2, 22.00 - 23.30)

Plakát filmu  / Malostranské humoreskyČeské komediální drama z poloviny devadesátých let zcela zapadlo a připomínáno je jen velmi vzácně. Může to být dáno i tím, že názory na něj nejsou úplně jednoznačné a je těžko žánrově zařaditelné. Sestává ze tří povídek, které zpracovávají stejnojmennou knihu Karla Pecky a zároveň vzdávají hold Malostranským povídkám Jana Nerudy. A v tom může být kámen úrazu, neboť trojice tehdy debutujících režisérů Zdeněk Gawlik, Jan Pecha a Jaromír Polišenský se snaží zachytit genia loci pražské Malé Strany, jenže se to tolik nedaří a po většinu naštěstí krátké stopáže klouže hodně po povrchu a i přes zajímavost jednotlivých příspěvků nedokáže úplně vykreslit motivaci postav a dodat jim určité charisma. Některé scény nicméně fungují výborně, je jich ale málo a povětšinou jsou spíše zaměnitelné. Nad vodou tak snímek drží hvězdné obsazení, v němž nechybí Josef Kemr, Arnošt Goldflam, Jana Synková, Jana Švandová, Jana Paulová, Michaela Kuklová nebo Václav Postránecký. Dodnes unikátní pokus, který ale nenašel následovníky, a jehož tvůrci až na výjimku upadli v zapomnění.

Zajímavost: Kemr byl v době natáčení už hospitalizován v nemocnici, takže na něj byl dovážen.

Ukázka z filmu není dostupná.

Somrák z Beverly Hills (Down and Out in Beverly Hills) (čtvrtek 13. 12., Nova Cinema, 13.40 - 15.40)

Plakát filmu Somrák z Beverly Hills / Down and Out in Beverly HillsKomedie z druhé poloviny osmdesátých let není ničím výjimečná a u nás patří k těm méně známým. Režisér a spoluscenárista Paul Mazursky v ní potěší tím, že se pokouší o lehkou společenskou satiru, dělá to ale v mezích hollywoodské korektnosti, takže nic zásadního nepřináší, přesto ale pobaví a jeho snahy nevyznívají zcela do ztracena. Sympatické je i to, že příběh není úplně klišovitý, jakkoli se to může zdát, a nefungují v něm úplné stereotypy, tudíž se někdy stane, že diváka příjemně překvapí. Nejsilnější je ovšem herecké obsazení, v němž dostali důvěru mimo jiné Nick Nolte, Bette Midler, Richard Dreyfuss, Little Richard nebo Tracy Nelson, kteří se odvděčili perfektními výkony. Největším problémem tak zůstává to, že se toho zase tolik neděje a tempo je zbytečně pomalé. Nenáročná a také trochu nenápadná oddechovka.

Zajímavost: V rámci přípravy na roli strávil Nolte pět týdnů jako bezdomovec.

Originální trailer filmu Somrák z Beverly Hills / Down and Out in Beverly Hills
Zamilovaný špion (Möbius) (čtvrtek 13. 12., Prima Max, 22.00 - 00.20)

Plakát filmu Zamilovaný špion / MöbiusU nás málo známý francouzsko-belgicko-lucemburský snímek klame tělem, na což ve výsledku trochu doplácí. Trailery i synopse totiž lákají na klasickou špionážní podívanou, jenže režisér a scenárista Éric Rochant v něm nakonec kladl důraz spíš na romantickou linii a akce je hodně upozaděna. Tomu pak odpovídá i atmosféra, která není tak hutná, ale v rámci možností docela funguje, mezi postavami je cítit potřebné napětí a tempo je příjemně svižné. Tvůrce ale jako by si nedokázal vybrat, co chce vlastně natočit a snaží se zaujmout klasicky komplikovaným příběhem plným zvratů, který se ale do nastavené romantické linie úplně nehodí a nefunguje a korunuje to nevýrazným a až naivním závěrem, který neuspokojí vůbec nikoho. Jak už to tak u podobných počinů bývá, nad vodou ho udržuje především obsazení, v němž hlavní roli ztvárnil Jean Dujardin, jemuž dělají společnost třeba Cécile de France, Tim Roth, Émilie Dequenne nebo John Lynch. Solidní, i když nedotažená žánrovka, která nevyužila svůj potenciál.

Zajímavost: Snímek u nás zatím nevyšel na žádném oficiálním nosiči.

Originální trailer filmu Zamilovaný špion / Möbius

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
TV tipy: 22. 1. 2021 - 28. 1. 2021
TV tipy: Přísně tajná mazací hlava hledá světlo mezi oceány Končící leden pokračuje v televizích v nastolené linii málo výrazných, případně několikrát reprízovaných filmů. Z nich se ovšem vymykají kupříkladu debut Davida Lynche Mazací hlava nebo vynikající parodie Přísně tajné!. ... čtěte zde
Vydáno: 22.01.2021 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Téma: Oscar 2021: jací jsou favorité?
Téma: Oscar 2021: jací jsou favorité? Jací jsou favorité letošní "koronavirové" awards season? Získá Chadwick Boseman svého prvního Oscara posmrtně? Dočká se David Fincher prvního Oscara za režii? Na to a jiné otázky se vám pokusí odpovědět následující přehled. čtěte zde
Vydáno: 20.01.2021 10:10 v sekci Články | Publicistika
0
Český lev 2020: Nominacím vévodí Krajina ve stínu
Český lev 2020: Nominacím vévodí Krajina ve stínu Včera byly oznámeny nominace na filmové ceny Český lev za rok 2020. Celkem patnáct jich získal film Bohdama Slámy Krajina ve stínu. Jak si vedly ostatní české filmy uvedené v minulém roce? čtěte zde
Vydáno: 19.01.2021 07:30 v sekci Novinky | Zprávy
0
Box office: 2. víkend
Box office: Liam Neeson se vrací na vrchol Americký žebříček tržeb patřil znovu Liamu Neesonovi a jeho novému akčnímu thrilleru s názvem The Marksman, jemuž na první místo stačily pouhé tři miliony. čtěte zde
Vydáno: 18.01.2021 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
Jim Carrey desetkrát jinak
Jim Carrey desetkrát jinak I když Jim Carrey oslaví kulatiny až příští rok, rozhodli jsme se mu nadělit dárek v podobě výběru toho nejlepšího, co tohoto geniálního herce v jeho rozporuplné kariéře potkalo. čtěte zde
Vydáno: 17.01.2021 09:30 v sekci Články | Publicistika
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- TV tipy: Když dostával otázky a odpovědi, zažil Angličan zlý časy v El Royale a Twin Peaks (15.01.2021 07:30 v Radar | TV tipy)
- Premiéra bondovky Není čas zemřít se nejspíše posune (13.01.2021 09:57 v Novinky | Zprávy)
- Salma Hayek a Owen Wilson v traileru sci-fi Bliss (13.01.2021 08:30 v Novinky | Trailery)
- Téma: nejlepší filmy roku 2020 podle filmserveru (06.01.2021 07:30 v Články | Žebříčky)
- TV tipy: Vlastník Meky hledá psí ostrov a ocitá se v zemi bez zákona (01.01.2021 07:30 v Radar | TV tipy)
- V lednu na streamovacích službách: festivalová dramata a nový Timberlake (31.12.2020 07:30 v Radar)
- TV tipy: Hodinářův učeň navštěvuje dámský klub (25.12.2020 07:30 v Radar | TV tipy)
- Studio Marvel představuje své novinky! (11.12.2020 16:23 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Táta a superpoldové jsou doma a hra začíná (11.12.2020 07:30 v Radar | TV tipy)
- Teaser: Smrt do roku 2020 (07.12.2020 17:34 v Novinky | Trailery)
- V prosinci na streamovacích službách: Nový Fincher nebo Meryl Streep (06.12.2020 10:30 v Radar)
- Vykopávky: trailer nového dramatu (04.12.2020 08:43 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Debbie a její parťačky se brání útoku z hlubin od nacistických zombies (04.12.2020 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Ničitel Jindřich V. potkává šíleně bohaté Asiaty (27.11.2020 07:30 v Radar | TV tipy)
- Ryan Reynolds cestuje v čase ve filmu The Adam Project (24.11.2020 18:39 v Novinky | Zprávy)
- Marvel potvrdil přípravy třetího Deadpoola (23.11.2020 08:00 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Mistr hazardu Batman ztratil Stalina a volá netvora (20.11.2020 07:30 v Radar | TV tipy)
- Jake Gyllenhaal nasedá do Ambulance Michaela Baye (12.11.2020 08:00 v Novinky | Zprávy)
- Premiéry filmů Smrt na Nilu a Free Guy odloženy na neurčito (07.11.2020 08:00 v Novinky | Zprávy)

PREMIÉRA TÝDNE   41/2020

Chlast
8/10

Kritický portrét společnosti, v níž je všudypřítomný alkohol součástí národní kultury, a zároveň vyvážené drama o čtveřici středoškolských učitelů, kteří si v rámci vědeckého pokusu udržují konstantní hladinku půl promile.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2021 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu