Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
TV tipy: 16. 11. 2018 - 22. 11. 2018

TV tipy: Bídník Orel Eddie se veze na něžných vlnách skandálu a diagnózy smrti

Vydáno: 16.11.2018 07:30 v sekci Radar | TV tipy - Vratislav Šálek | foto: facebook tvůrce

Hlavním televizním tahákem tohoto týdne jsou premiéry hvězdně obsazeného oscarového muzikálu Bídníci a životopisné dramedie Orel Eddie. Ty pak doplňuje několik slušných, leč nevýrazných žánrovek, jejichž zhlédnutí neurazí.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Něžné vlny (pátek 16. 11., Nova, 20.20 - 22.20 / sobota 17. 11., Nova Cinema, 18.05 / 20.00 / pondělí 18. 11., 16.25 - 18.20)

Plakát filmu  / Něžné vlnyPět let stará tuzemská romantická komedie je typicky diváckým filmem. Režisér a scenárista Jiří Vejdělek v ní spoléhá na pohodovou a dobovou atmosféru, nádherné lokace, krásnou kameru Vladimíra Smutného a poměrně slušnou vizuální a řemeslnou stránku. Samozřejmostí je i zdařilé obsazení, v němž se objeví vynikající Hynek ČermákLucie ŠteflováTáňa Pauhofová, Jan Budař nebo trochu prkenný Robert Cejnar. Celkový příjemný dojem kazí jen nedotažený scénář, který nedrží u sebe a je spíše sledem jednotlivých epizodek a navíc se v něm nic moc neděje. Rozehrává se v něm také příliš mnoho motivů, které nikam nevedou a taktéž postav je v něm zbytečně moc. Absolutně neškodná oddechovka na páteční večer, o níž více prozradí naše recenze.

Zajímavost: Několikrát se ve filmu objeví most v Jaroměři, který asi po šesti hodinách od posledního záběru spadl vlivem rozvodněného toku.

Originální trailer filmu Něžné vlny
Drákula: Neznámá legenda (Dracula Untold) (pátek 16. 11., Nova, 22.20 - 00.10 / neděle 18. 11., Nova Cinema, 00.55 - 02.45)

Český plakát filmu Drákula: Neznámá legenda / Dracula UntoldPřed čtyřmi lety, kdy americko-japonské fantasy drama vzniklo a mělo v plánu rozjet rozsáhlou sérii, se setkalo s velkou kritikou a neúspěchem v pokladnách kin. Dnes už se její hodnocení vyšplhala na docela solidní hodnoty, což ale nic nemění na tom, že ve výsledku jde spíše o zklamání. Tehdy debutující Gary Shore sice dělal, co mohl, jenže mu vůbec nefunguje atmosféra a tím pádem ani rádoby hororové scény a pokusy o lekačky. Příběh o tom, jak se zrodil legendární Dracula, skrývá velký potenciál, tvůrce ho ale nedokáže využít, a to hlavně proto, že se chce zavděčit mladším divákům, jenže nikdy nejde do hloubky a jeho počin není ani moc krvavý ani moc děsivý. Titulní roli si zahrál nevýrazný a necharismatický Luke Evans, jeho protivníka pak ztvárnil mnohem lepší Dominic Cooper, oba pak doplňují třeba Sarah Gadon, Charles Dance nebo Art Parkinson. Dojem pak mimo několika solidních momentů jednoznačně vylepšuje monumentální a epická hudba Ramina Djawadiho. S trochou tolerance snesitelná jednohubka, o níž se více dočtete v naší recenzi.

Zajímavost: Slovo dracul se z rumunštiny překládá jako drak nebo ďábel.

Český trailer filmu Drákula: Neznámá legenda / Dracula Untold
Malý pán (sobota 17. 11., ČT :D, 09.20 - 10.50)

Český plakát filmu  / Malý pánTři roky starý nenápadný česko-slovenský loutkový snímek je nádhernou podívanou, která dlouhé tradici tuzemské loutkařiny rozhodně nedělá ostudu. Režírující Radek Beran uhrane vskutku nádhernou vizuální stránkou a precizní animací, v níž je kladen důraz na každý detail. Z toho pak rezultuje hodně svébytná a kouzelná atmosféra, která i díky určité tvůrčí podvratnosti, která do výsledku dostává i docela dost absurdního humoru a trochu teroru od záporné postavy, baví bez problémů i dospělého diváka. Vše ještě umocňuje geniální dabing, v němž vynikají zejména Saša Rašilov ml.Pavel Liška. Vzhledem k relativně svižnému tempu a krátké stopáži není ani prostor na hledání nějakých zásadních chyb, k nimž patří snad jen trochu jednodušší příběh, prostinké dialogy a až příliš okaté morální ponaučení. Hodně příjemné sobotní probouzení.

Zajímavost: Film se natáčel v lesích na Písecku.

Originální trailer filmu Malý pán
Bídníci (Les Misérables) (sobota 17. 11., Nova Cinema, 20.00 - 23.05 / neděle 18. 11., 11.40 - 14.40 / pondělí 19. 11., 08.15 - 11.25)

Český plakát filmu Bídníci / Les MisérablesBritský romantický muzikál je již několikátou adaptací slavného románu Victora Huga, tato měla navíc velké ambice a hvězdné obsazení. Režírující Tom Hooper diváka nijak nešetří a servíruje mu jeden opulentní záběr za druhým, dává si záležet na kostýmech, výpravě i atmosféře, která je vskutku dobová a skoro autentická. Jelikož dobře ví, že notoricky známým příběhem už nikoho nepřekvapí, šel na to trochu jinou cestou a snímek ozvláštnil tím, že kompletní obsazení nemá školené hlasy, tudíž je zpěv hodně specifický a některé duety působí dost bizarně. Hlavní role ztvárnili chraplákem zpívající Russell Crowe a podivně znějící Hugh Jackman, vedle nich pak jasně vyniká Oscarem oceněná Anne Hathaway, dále se pak objeví třeba Eddie Redmayne, Amanda Seyfried, Helena Bonham Carter nebo Sacha Baron Cohen. Mimo delší stopáže lze výsledku vytýkat především určitou divadelnost, od níž se tvůrce nedokázal odpoutat a možná i určitou sázku na jistotu, protože trocha tvůrčí odvahy a větší invence by mu jen prospěly. Jeden z tipů týdne, o němž více prozradí naše recenze.

Zajímavost: Před natáčením scény na galejích nepil Jackman vodu celých třicet šest hodin.

Český trailer filmu Bídníci / Les Misérables
Slovo policajta (Parole de flic) (neděle 18. 11., ČT2, 20.00 - 21.45)

Plakát filmu Slovo policajta / Parole de flicFrancouzská akční krimi z poloviny osmdesátých let je dnes skoro zapomenutá a moc se nevysílá. Jednoznačně dáno je to tím, že vlastně není ničím výjimečná, je dost tuctová a nabízí hodně protikladů, které se úplně nedoplňují. Režisér a spoluscenárista Jose Pinheiro v ní toho moc neřeší a spoléhá se jen a pouze na jednoduchý příběh, drsnou akci a rádoby syrovou atmosféru, která mu ale i vzhledem k použití té nejhorší "osmdesátkové" syntezátorové hudby, jež se do filmu zoufale nehodí, příliš nefunguje. Hlavní roli ztvárnil viditelně trochu moc starý Alain Delon, jenž je i spoluautorem scénáře a producentem, tudíž na sebe strhává veškerou pozornost a je to asi dobře, protože charismatu má pořád na rozdávání. Jelikož je tempo poměrně svižné a stopáž přiměřeně krátká, není až takový problém překonat absenci lépe promyšleného zločineckého pozadí, místy nudné dialogy a prakticky neexistující pointu. Tip pro milovníky francouzských kriminálek. 

Zajímavost: Mimo Francii se film natáčel v Kongu.

Originální trailer filmu Slovo policajta / Parole de flic
Můj otec je šílenec (That’s My Boy) (pondělí 19. 11., Prima Max, 20.00 - 22.25)

Plakát filmu Můj otec je šílenec / That's My BoyŠest let stará komedie je u nás hodnocena mnohem lépe než na zahraničních databázích, což je překvapivé o to víc, že v její hlavní roli se objevuje v zámoří extrémně oblíbený Adam Sandler. Už jeho jméno napoví, že snímek nebude pro každého a je k němu potřeba to správné rozpoložení a značná tolerance. Režírující Sean Anders tentokrát tlačí na pilu mnohem víc a už od počátku servíruje jeden ryze buranský a fekální vtip za druhým a užívá si to natolik, že někdy dojde až do naprostého absurdna. Pak asi nikoho nepřekvapí, že skoro geniální humor se tu nevyváženě střídá s tím naprosto trapným, to vše v šíleném tempu. Mimo hlavní hvězdu si ve snímku zahráli třeba James Caan, Susan Sarandon, Andy Samberg, Leighton Meester nebo Vanilla Ice. Škoda, že to celé má skoro dvě hodiny, což je na žánr opravdu moc a samotný závěr pak nepochopitelně zvážní a subjektivně působí dost protahovaně. Tip bez větších záruk.

Zajímavost: Sandler je o pouhých dvanáct let starší než Samberg, který mu hraje syna.

Český trailer filmu Můj otec je šílenec / That’s My Boy
Orel Eddie (Eddie the Eagle) (úterý 20. 11., Prima Max, 20.00 - 22.15 / středa 21. 11., 15.45 - 18.05)

Český plakát filmu Orel Eddie / Eddie the EagleKoprodukční životopisná dramedie vychází ze skutečných událostí, které se odehrály mimo jiné i na olympijských hrách v Calgary roku 1988. Režírující Dexter Fletcher v ní toho moc neřešil a natočil překvapivě hodně příjemnou žánrovku, která si na nic nehraje, a přesto chytne za srdce. Opírá se v ní především o pohodovou atmosféru, celkový nadhled, typicky britský suchý humor a již zmiňované téma, které je atraktivní samo o sobě. K tomu přidal i značný nádech nostalgie, výbornou výpravu a dobový soundtrack, který snímku dodává zvláštní kouzlo. Jeho největší výhodou je však to, že ačkoli je příběh předvídatelný až běda, prvoplánový a nemůže ničím překvapit, naprosto strhne a mnohým může dodat životní odvahu a naději. K tomu přispívá i famózní obsazení, v němž hrají prim Taron Egerton a Hugh Jackman. Hodně povedený kousek a jeden z tipů týdne, o čemž by měla přesvědčit i naše recenze.

Zajímavost: Egerton kvůli filmu trochu přibral, nosil paruku a charakteristické silné brýle.

Oficiální český trailer filmu Orel Eddie / Eddie the Eagle
7 dní v Havaně (7 días en la Habana) (úterý 20. 11., ČT art, 21.15 - 23.25)

Český plakát filmu 7 dní v Havaně / 7 días en La HabanaFrancouzsko-španělské povídkové drama trpí tím, že jednotlivé příspěvky jsou silně nevyrovnané. Zatímco začátek poměrně navnadí a první trojice povídek přináší typicky jižanský temperament, hravost a solidní nápad, postupem času kvalita trochu upadá a jednotlivé epizody jsou povětšinou hodně zvláštní, bez hlubšího smyslu a pointy. Tematicky jsou sice zajímavé, jenže jen naznačují a nikdy nejdou úplně do hloubky a negradují, což je velká škoda. Režií přispěli Laurent Cantet, Benicio del Toro, Julio Médem, Elia Suleiman, Juan Carlos Tabío, Pablo Trapero a Gaspar Noé. Právě poslední jmenovaný natočil asi nejlepší počin, který ale se zbytkem ostře kontrastuje, neboť je temný a depresivní. Ze známých tváří se pak objeví Daniel Brühl, Josh Hutcherson a Emir Kusturica. Soubor povídek, který promarnil svůj potenciál, což potvrdí i naše recenze.

Zajímavost: Film soutěžil i v jedné ze sekcí na festivalu v Cannes.

Český trailer filmu 7 dní v Havaně / 7 días en La Habana
Skandál (The Hoax) (čtvrtek 22. 11., Prima Max, 17.35 - 20.00)

Plakát filmu Skandál / The HoaxPoměrně nenápadné komediální drama podle skutečných událostí se tolik nepřipomíná, což je trochu škoda. Režírující Lasse Hallström v něm tedy nepředvádí nic světoborného, ale odvádí svůj klasický standard, což na solidní podívanou bohatě stačí. Základem je, že trochu absurdní a těžko uvěřitelný příběh podává se značným nadhledem a odlehčuje ho inteligentním a jemným humorem a několika vskutku nečekanými vtípky. Vypomohl si i hodně příjemnou dobovou retro výpravou, hudebním doprovodem Cartera Burwella a solidním tempem, v němž není tolik hluchých míst. Bonusem budiž nenásilný přesah spočívající v úvaze nad tím, jak moc chtějí lidé věřit evidentním lžím. Hlavní role si vychutnávají Richard Gere a Alfred Molina, které doplňují třeba David Aaron Baker, Hope Davis, Julie Delpy nebo Marcia Gay Harden. Naprosto neškodná žánrová jednohubka.

Zajímavost: Clifford Irving, který je hlavním hrdinou filmu a také autorem jeho románové předlohy, zemřel loni v prosinci ve věku 87 let.

Originální trailer filmu Skandál / The Hoax
Diagnóza smrti (čtvrtek 22. 11., Prima Max, 20.00 - 22.05)

Plakát filmu  / Diagnóza smrtiČeskoslovenská krimi z konce sedmdesátých let je posledním příspěvkem do série tzv. kalašovek, a i když je z nich jednoznačně nejslabší, pořád jde o solidní tuzemskou žánrovku. Režisér a scenárista Petr Schulhoff v ní vůbec poprvé v celé sérii přešel na barevný film, což se neukázalo být úplně nejlepší volbou. Temná až depresivní atmosféra předchozích dílů je rázem pryč, napětí tu skoro absentuje a celé to působí dost nevýrazně. Samotný příběh je nicméně pořád atraktivní a zajímavý, jen je v něm více dialogů, které většinou nikam nevedou. Sázkou na jistotu pak je pochopitelně obsazení, kdy hlavní roli znovu ztvárnil spolehlivý Rudolf Hrušínský, jehož charisma dá zapomenout na většinu slabších míst, kterých je až nepříjemně moc. Možná až příliš sterilní a rutinní podívaná, která by lépe fungovala samostatně.

Zajímavost: Schody nemocnice v úvodu jsou schody nemocnice v Mostě.

Ukázka z filmu Diagnóza smrti

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

  • Orel Eddie je dobrej film.... (Lojzík, 16.11.2018 15:09) Reagovat

    Orel Eddie je dobrej film.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Predátor od nejhoršího k nejlepšímu
Téma: série Predátor řazena od nejhoršího k nejlepšímu Režisér Dan Trachtenberg potají čtyři roky pracoval na novém dílu Predátora a ať už vznikne, nebo ne, můžeme se poohlédnout po sérii čítající čtyři filmy a dva crossovery. čtěte zde
Vydáno: 28.11.2020 13:30 v sekci Články | Publicistika
1
Portrét: Bruce Lee
Téma: portrét: Bruce Lee - cesta Malého draka Před osmdesáti lety se narodil americko-hongkongský herec Bruce Lee, který navždy ovlivnil svět bojových umění i filmu a po předčasné smrti ve dvaatřiceti letech se stal legendou. čtěte zde
Vydáno: 27.11.2020 12:30 v sekci Články | Publicistika
0
TV tipy: 27. 11. 2020 - 3. 12. 2020
TV tipy: Ničitel Jindřich V. potkává šíleně bohaté Asiaty Na přelomu listopadu a prosince se můžete v televizích těšit na několik nenápadných, na první pohled neatraktivních, ale zajímavých premiér. Mezi nimi jsou třeba Bumblebee a Free Solo, tipem týdne je ale britské drama Jindřich V. ... čtěte zde
Vydáno: 27.11.2020 07:30 v sekci Radar | TV tipy
1
Téma: Oscar 2021: jací jsou favorité?
Téma: Oscar 2021: jací jsou favorité? UPDATE: Letošní Awards Season je zcela odlišná od všech ostatních kvůli celosvětové pandemii koronaviru, která neblaze ovlivnila nejen svět filmu a Oscarů. Jací jsou letošní favorité, se snaží přiblížit následující přehled. čtěte zde
Vydáno: 23.11.2020 17:30 v sekci Články | Publicistika
0
Box office: 47. víkend
Box office: tržby se propadly na dno Americký žebříček tržeb zažil historické dno, když se tržby vedoucího snímku Slečna bestie propadly o hrozivých šestašedesát procent. čtěte zde
Vydáno: 23.11.2020 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Mikkelsen bude Grindewald (26.11.2020 08:57 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Percy Jackson a Bajaja jsou zlo s lidskou tváří a vědí, že koně se také střílejí (13.11.2020 07:30 v Radar | TV tipy)
- Recenze: Zemeckis je zpět?! The Witches svým vizuálem strhnou, natahovaným příběhem ale příliš neoslní (10.11.2020 07:30 v Recenze)
- TV tipy: Všichni už vědí, že při útěku z Atén dívka v pavoučí síti uvízla v duně (06.11.2020 07:30 v Radar | TV tipy)
- Top 10: filmy Seana Conneryho (31.10.2020 15:01 v Články | Publicistika)
- Adam Sandler bude Kosmonaut z Čech (27.10.2020 12:34 v Novinky | Zprávy)
- Fincherův Mank v prvním úplném traileru (21.10.2020 16:25 v Novinky | Trailery)
- Téma: 100 let od narození Rudolfa Hrušínského (17.10.2020 10:00 v Články | Publicistika)
- TV tipy: Flynn Carsen a Ayn Randová hrají noční hru a vrtí psem (16.10.2020 07:30 v Radar | TV tipy)
- Téma: Top 10 herci, kteří byli nominováni, ale Oscara nezískali (03.10.2020 18:00 v Články | Publicistika)
- The Witches budou mít premiéru na HBO Max (02.10.2020 18:39 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Unesený Ozzy Osbourne ví, po čem muži touží (02.10.2020 07:30 v Radar | TV tipy)
- Druhý Borat má trailer (01.10.2020 16:27 v Novinky | Trailery)
- Druhý Borat bude mít premiéru na Amazonu (30.09.2020 16:25 v Novinky | Zprávy)
- Nový film Stevena Soderbergha má hvězdné obsazení (29.09.2020 08:30 v Novinky | Zprávy)

PREMIÉRA TÝDNE   41/2020

Chlast
8/10

Kritický portrét společnosti, v níž je všudypřítomný alkohol součástí národní kultury, a zároveň vyvážené drama o čtveřici středoškolských učitelů, kteří si v rámci vědeckého pokusu udržují konstantní hladinku půl promile.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2020 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver