Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
Kinopremiéry: 24. týden

Kinopremiéry: Gay Simon a Pablo Escobar hrají v Teheránu na babu

Vydáno: 13.06.2018 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry - Vratislav Šálek

Mezi sedmičkou aktuálních premiér nenajdete žádné jasné lákadlo, pozornost se tak může rovnoměrně rozptýlit. Vybírat můžete třeba z komedie Máš ji! o tom, jak se hraje na babu, životopisu Escobar nebo gay dramatu Já, Simon.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Máš ji! (Tag) (Vertical Ent.)

Český plakát filmu Máš ji! / TagAmerická komedie je důkazem toho, že v současném Hollywoodu se opravdu zfilmuje úplně všechno, neboť její hlavní tematikou je prostá hra na babu, kterou zná úplně každý! Pak se ani není co divit, že tvůrci se zaštiťují tím, že jde o film podle skutečných událostí. Co od podobné záležitosti čekat, je ale ve hvězdách, neboť komentáře ani hodnocení zatím neexistují a samotný námět úplně není zárukou kvality. Situace je o to složitější, že filmem režijně debutuje Jeff Tomsic, největším lákadlem je tak obsazení Jeremyho Rennera do hlavní role. Vedle něj se pak objeví ještě třeba Ed Helms, Isla Fisher, Annabelle Wallis, Jon Hamm, Leslie Bibb, Rashida Jones nebo Brian Dennehy. Opatrná premiéra týdne.

Synopse: Každý rok se pět velmi soutěživých přátel zostra pouští do měsíc trvající hry na babu, kterou hrají již od první třídy. Ve hře, v níž neplatí žádná omezení, riskují krk, práci i svůj vzájemný vztah, aby jeden druhého srazili k zemi a mohli zavolat: "Máš ji!" Letos se hra koná ve stejném termínu jako svatba jediného doposud neporaženého hráče, což z něj konečně snad udělá snadný terč. On ale dobře ví, že hra se blíží a je připraven.

Zajímavost: Renner si při natáčení roztříštil pravý loket a zlomil levé zápěstí.

Oficiální český trailer filmu Máš ji! / Tag
Já, Simon (Love, Simon) (CinemArt)

Český plakát filmu Já, Simon / Love, SimonFilmů s gay tematikou je v poslední době v kinech docela dost, tato dramedie podle knihy Becky Albertalli by se ale měla odlišovat svým odlehčeným tónem. Režijně je pod ní podepsán spíše televizní tvůrce Greg Berlanti, který moc nemůže lákat na obsazení, neboť v něm dal přednost mladým a nepříliš známým hercům, jakými jsou Nick Robinson, Jennifer Garner, Katherine Langford, Alexandra Shipp nebo Logan Miller, jedinou slavnější tváří budiž Josh Duhamel. Komentářů a hodnocení existuje už dost a dost (včetně naší recenze) a vzhledem k tomu, že jsou hodně solidní a spíše spokojené, se zdá, že by potenciální publikum nemělo být zklamané. Dost možná nejpříjemnější premiéra týdne.

Synopse: Šestnáctiletý Simon Spier (Nick Robinson) je gay, před svým okolím to ale úzkostlivě tají. Po emailu si dopisuje s neznámým spolužákem, který si říká Blue, jejich korespondence se ale dostane do rukou cizích lidí a jim hrozí odhalení. Simona rázem začíná vydírat sociálně trochu podivný, jinak však ale sebejistý spolužák Martin (Logan Miller), který po něm chce, aby mu domluvil rande s krásnou Abby (Alexandra Shipp). Pokud to neklapne, Martin jeho tajemství vyzradí a navíc odhalí i to, kdo se skrývá pod přezdívkou Blue. Simon se dostává do úzkých a musí najít způsob, jak vše zvládnout.

Zajímavost: Česky vyšla románová předloha pod názvem Probuzení Simona Spiera.

Oficiální český trailer filmu Já, Simon / Love, Simon
Escobar (Loving Pablo) (Bontonfilm CZ)

Český plakát filmu Escobar / Loving PabloJak český titul španělsko-bulharského kriminálního dramatu napovídá, v centru dění v něm stojí nechvalně proslulý gangster a narkobaron Pablo Escobar. Už to samo o sobě by mělo být velkým lákadlem, v našich končinách jen minimálně známý režisér Fernando León de Aranoa neponechal nic náhodě a láká i na hvězdné obsazení, v němž klíčovou roli ztvárnil Javier Bardem a jeho partnerku si zahrála jeho skutečná manželka Penélope Cruz, ze známějších tváří se pak objeví ještě Peter Sarsgaard. Zahraniční ohlasy ale nejsou tak nadšené, jak bychom asi čekali, takže se zdá, že půjde o typický snímek, který stojí a padá na výtečném castingu a svůj potenciál úplně nevyužívá, což je určitě škoda. Uvidíme, jak se snímek bude líbit českému divákovi.

Synopse: Novinářka Virginia Vallejo (Penélope Cruz) poznala Pabla Escobara (Javier Bardem) nejprve jako muže, který staví domy pro chudinu, je galantní i zapálený pro věc. Když ale objevila jeho stinné stránky, už bylo pozdě. Jeho kokainové království stále roste, má miliony dolarů, menší armádu a drogy prodává po tunách. Chce ale pořád víc a chybí mu respekt. Ten se rozhodne vysloužit zabíjením a tím, že se dostane na špici žebříčku nejhledanějších zločinců. Jeho jméno se tak rázem stává hrozbou a symbolem strachu a obchodu s drogami. Jednoho dne ale pohár přeteče a Escobar se stává cílem amerických tajných služeb.

Zajímavost: Film je adaptací memoárového románu Virginie Vallejo Loving Pablo, Hating Escobar.

Český trailer filmu Escobar / Loving Pablo
Příšerky z vesmíru (Luis und die Aliens) (Bontonfilm CZ)

Český plakát filmu Příšerky z vesmíru / Luis und die AliensNěmecko-lucembursko-dánská animovaná komedie je další z dlouhé řady, které se vezou na popularitě žánru veskrze pro ty nejmenší a snaží se do kin nalákat co nejvíc rodin s dětmi. Lákat u ní vlastně není na co, protože už ze synopse je jasné, že příběh bude dost předvídatelný, animace už z plakátu a traileru nebude úplně dokonalá a ani trojici režisérů Christoph Lauenstein, Wolfgang Lauenstein a Sean McCormack, z níž první dva jmenovaní jsou zároveň scenáristy a celovečerními debutanty, nikdo nezná. Ohlasů je zatím naprosté minimum, takže ani ty v rozhodování moc nepomůžou. Premiéra, která bez dětí nemá smysl.

Synopse: Luis je pozemský kluk, trochu samotář a díky otci věří v existenci mimozemských tvorů. Momentálně ale řeší hrozbu toho, že bude muset na internát. Jednoho dne ovšem spatří za oknem létající talíř, který narazí do stromu nedaleko jeho obydlí. Setkává se s trojicí bláznivých ufonů a je mu hned jasné, že s nimi bude velká legrace. Jeden se totiž tváří jako velitel, ale myslí jen pár minut dopředu, druhý vyhrožuje, že všechny v okolí promění, i když to neumí a třetí je poživačný milovník života a žen z jakékoli galaxie. Všichni společně se vydají na velké dobrodružství, protože potřebují získat vysněnou matraci z teleshoppingu, poradit si s ředitelkou internátní školy a dostat se ze Země. Jak moc velkou paseku u toho nadělají, ale nikdo neví.

Český trailer filmu Příšerky z vesmíru / Luis und die Aliens
Věž. Jasný den (Wieza. Jasny dzien) (Film Europe)

Plakát filmu Věž. Jasný den / Wieza. Jasny dzienZa hodně zvláštním a mlhavým názvem se skrývá polský psychologický thriller se zajímavě a atraktivně vypadající synopsí. A to je de facto vše, co se o něm dá objektivně napsat, protože ohlasů a komentářů je naprosto mizivé množství. Nezbývá než dodat, že snímek je celovečerním režijním a scenáristickým debutem mladé autorky Jagody Szelc, která nejen do titulních rolí obsadila většinou samé debutanty. Premiéra pro hodně úzkou skupinu diváků.

Synopse: Mula (Anna Krotoska) žije s rodinou na vesnici. Těsně před svatým přijímáním její dcery se objevuje Mulina sestra Kaja (Malgorzata Szczerbowska), která je biologickou matkou dívky, před šesti lety ale beze stopy zmizela. Rodina věří ve smíření, Mula ale tuší, že Kaja si přišla vzít dceru zpět. Mezitím se odehraje několik metafyzických událostí a Kajina přítomnost vyvolává v lidech proměny. Proč vlastně žena po tolika letech přišla zpátky?

Originální trailer filmu Věž. Jasný den / Wieza. Jasny dzien
Teheránská tabu (Tehran Taboo) (Aerofilms)

Český plakát filmu Teheránská tabu / Tehran TabooNěmecko-rakouské drama je sice animované, rozhodně ale není určeno pro dětského diváka. Jeho autorem je totiž debutující íránský tvůrce Ali Soozandeh, který je nucen tvořit v exilu, protože kritizuje režim ve své rodné zemi a upozorňuje na spoustu překonaných zákazů, s nimiž se Íránci musejí v každodenním životě potýkat. Mimo tématu, které si hodně pohrává se sexualitou, je největším lákadlem technická stránka filmu, protože ten je natočen metodou tzv. rotoskopie, která by mu měla dodat zcela jiný rozměr. Autenticitu zachoval tvůrce i po jazykové stránce, neboť postavy namluvili zřejmě mimo svou domovinu zcela neznámí herci. Asi nejoriginálnější premiéra týdne.

Synopse: Tři mladé ženy a jeden muž mají stejné touhy jako jejich vrstevníci jinde na světě. Žijí ale v Teheránu, kde platí zcela jiná pravidla a rockové koncerty v klubech, nemanželský sex, alkohol i drogy místní zákony zakazují a vytlačují do podzemí. Kdo má peníze a moc, těmto pravidlům se snadno vzepře, ostatním ale hrozí tvrdé tresty. Při cestě za svobodou a osobním štěstím je tak třeba riskovat a bořit tabu.

Český trailer filmu Teheránská tabu / Tehran Taboo
Bistro Ramen (Ramen Teh) (Aerofilms)

Český plakát filmu Bistro Ramen / Ramen TehTaktéž singapursko-japonsko-francouzské drama vypadá hodně zajímavě a exoticky a dá se odhadovat, že radost z něj budou mít primárně ti, kteří vyhledávají snímky, v nichž klíčovou úlohu hraje gastronomie. Právě jídlo, které dalo název celému filmu, by mělo být tím hlavním lákadlem, protože těch nemálo existujících a relativně spokojených ohlasů hovoří o tom, že po jeho zhlédnutí dostane divák chuť na asijské pokrmy. Doplnit se ještě sluší, že režijně vše zaštiťuje u nás de facto neznámý Eric Khoo, který i obsazení zaplnil podobně neznámými tvářemi. Premiéra, před níž je dobré se najíst.

Synopse: Mladý šéfkuchař Masato (Takumi Saito) je odborníkem na tradiční japonský pokrm ramen, který se v jeho rodině vaří už po generace. Život mu ale nachystá nečekanou zkoušku v podobě cesty do Singapuru. Ve městě plném chutí a vůní však pozná víc než jen lahodné recepty a rodinná tajemství. Ukáže se totiž, že jeho jídlo má zvláštní schopnost sbližovat lidi a napravovat dávné křivdy.

Český trailer filmu Bistro Ramen / Ramen Teh

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Top 20 ČR: 41. týden
Top 20 ČR: Joker kraluje v Česku dále Komiksovou postavou inspirovaný temný thriller Joker pokračuje ve své spanilé jízdě tuzemskými kiny a žádná z novinek mu nebyla konkurencí. čtěte zde
Vydáno: 15.10.2019 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Box office: 41. týden
Box office: Joker pokračuje v kralování Temná thrillerová komiksovka Joker pokračovala v kralování v zámořském žebříčku tržeb. Akční sci-fi Blíženec s Willem Smithem propadlo. čtěte zde
Vydáno: 14.10.2019 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
TV tipy: 11. 10. 2019 - 17. 10. 2019
TV tipy: Policajt ze školky hraje s centrální inteligencí hru o přežití Ani druhá polovina října do televizních programů moc změn nepřináší, což znamená, že se v nich opět spoléhá na jistotu. V našem výběru tak nejvíc vynikají premiéry akční komedie Centrální inteligence a španělského dramatu... čtěte zde
Vydáno: 11.10.2019 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Bluray recenze: Aladin 6/10
Bluray recenze: Hraný Aladin zaplavuje klasický příběh karnevalovými barvami Zmodernizovaná hraná předělávka animovaného snímku Aladin z roku 1992 vychází na DVD a Blu-ray, doplněná o bonusové materiály z natáčení, vystřižené scény a hudební videoklipy s písničkami z filmu. čtěte zde
Vydáno: 10.10.2019 14:00 v sekci Recenze | Blu-ray
0
Kinopremiéry: 41. týden
Kinopremiéry: Blíženec pořádá pražské orgie, na nichž chytá stehlíka Dny se zkracují, na což distributoři reagují velkou porcí premiér v kinech. Tento týden jich startuje hned devět, z nichž tou nejatraktivnější je akční sci-fi Anga Lee s Willem Smithem Blíženec. Konkurenci má ale zajímavou. čtěte zde
Vydáno: 09.10.2019 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Richard Jewell: novinka Clinta Eastwooda v prvním traileru (03.10.2019 20:33 v Novinky | Trailery)
- Clint Eastwood uvede nový film na konci roku (28.09.2019 09:00 v Novinky | Zprávy)
- Sněžná mela: nový animák v traileru (27.09.2019 11:42 v Novinky | Trailery)
- James Wan odhalil název nového filmu (25.09.2019 19:17 v Novinky | Zprávy)
- Stroj času: Rambo: První krev jakožto sociální reflexe války ve Vietnamu (24.09.2019 12:30 v Recenze | Stroj času)
- Arnold Schwarzenegger na prvních fotkách v Kung Fury 2 (14.09.2019 10:58 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Hastrman, Jackie a Viktor Frankenstein jsou zoufalci (13.09.2019 07:30 v Radar | TV tipy)
- Jexi: Láska z mobilu: komedie v traileru (05.09.2019 19:40 v Novinky | Trailery)
- Lucy in the Sky: Natalie Portman se vrací z vesmíru (27.08.2019 07:13 v Novinky | Trailery)
- James Wan natočí oldschoolový thriller (24.08.2019 17:55 v Novinky | Zprávy)
- The Report: Adam Driver v politickém thrilleru odhaluje nezákonné metody mučení (22.08.2019 16:18 v Novinky | Trailery)
- Nicolas Cage a Laurence Fishburne v traileru Running with the Devil (08.08.2019 14:15 v Novinky | Trailery)
- Kinopremiéry: Hračky prožívají noční můry z temnot (07.08.2019 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- TV tipy: Princezna ze mlejna hledá skrytá čísla, ale jde jí to pěkně blbě (26.07.2019 07:30 v Radar | TV tipy)
- Tom Cruise se vrací jako Top Gun: Maverick v prvním traileru (19.07.2019 08:31 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Mladí muži za pultem jsou podfukáři trpící ztrátou paměti (19.07.2019 07:30 v Radar | TV tipy)
- Harry Styles a Javier Bardem míří pod hladinu moře (17.07.2019 13:00 v Novinky | Zprávy)
- Špióni v převleku: nový trailer (02.07.2019 18:11 v Novinky | Trailery)
- Clint Eastwood obsazuje The Ballad of Richard Jewell (11.06.2019 19:26 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Bella a Sebastian jsou svědkové Putinovi, kteří se ocitají v pavučině a tančí zuřivou salsu (31.05.2019 07:30 v Radar | TV tipy)

PREMIÉRA TÝDNE   39/2019

Joker
9/10

Snímek Joker je nekompromisním, uhrančivým a mimořádně působivým nepříjemným dramatem, jež je anti-komiksovou a anti-hrdinskou psychologickou sondou do duše šílence, kterého bravurně ztvárnil dokonalý Joaquin Phoenix.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2019 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver