Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
TV tipy: 9. 2. 2018 - 15. 2. 2018

TV tipy: Přebytečný Otello se studeným čumákem musí pryč

Vydáno: 09.02.2018 07:30 v sekci Radar | TV tipy - Vratislav Šálek | foto: facebook tvůrce

První polovina února je v televizi opravdu výjimečně slabá, protože i tento týden pokračuje v nastoleném trendu repríz spolehlivých hitů. V našem výběru tak opět najdete skoro raritní žánrovky nebo pomalu zapomenuté filmy.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Můj přítel delfín 2 (Dolphin Tale 2) (sobota 10. 2., Nova, 15.35 - 17.45 / neděle 11. 2., Nova Cinema, 11.30 - 13.25 / pondělí 12. 2., 08.15 - 10.10)

Plakát filmu Můj přítel delfín 2 / Dolphin Tale 2Pokračování úspěšného rodinného dramatu studia Disney asi nikoho nepřekvapí. K jeho režii a scénáři se vrátil Charles Martin Smith, který toho moc nevymýšlel a v podstatě plynule navázal na díl předchozí. Jediný zásadní rozdíl tkví v tom, že ústřední příběh tentokráte působí až moc vychtěně a de facto nemá o čem vyprávět. Jinak ale klade důraz na pohodovou atmosféru, důležité společenské poselství, sympatické hrdiny a pochopitelně i mnoho vodních záběrů s ústředními delfíny. Potěší i to, že obsazení zůstalo skoro stejné, takže se v titulních rolích představí třeba Morgan Freeman, Ashley Judd, Austin Stowell nebo Kris Kristofferson. Nenáročná podívaná pro celou rodinu.

Zajímavost: Oba delfíny, kteří sehráli ve filmu zásadní roli, bylo možné sledovat online na webkameře.

Oficiální trailer filmu Můj přítel delfín 2 / Dolphin Tale 2
K-9, můj přítel se studeným čumákem (K-9) (sobota 10. 2., Prima, 16.45 - 18.55)

Plakát filmu K-9, můj přítel se studeným čumákem / K-9Akční komedie z konce osmdesátých let je dnes trochu zastaralou zábavou, která ale při nevelkých nárocích spolehlivě pobaví a patří k těm lepším počinům, v nichž kooperují lidští a zvířecí hrdinové. Režírující Rod Daniel v ní nijak nevystoupil ze své spíše průměrné filmografie a natočil tzv. sázku na jistotu, v níž se spolehl na velmi prostý, ale funkční příběh, svižné tempo, několik hodně slušných vtipů a hlášek a pár solidních akčních scén. Podařilo se mu i obsazení, v němž vedle sympatického německého ovčáka září spolehlivý James Belushi, jenž si svou úlohu evidentně užívá. Škoda jen, že příjemný zážitek trochu kazí závěr, který se vymyká jakékoli logice a je dost bizarní. Další nenáročný víkendový tip pro celou rodinu.

Zajímavost: Titulního psa hrál tříletý německý ovčák Rando, který kvůli roli musel podstoupit intezivní a poměrně náročný tříměsíční výcvik.

Oficiální trailer filmu K-9, můj přítel se studeným čumákem / K-9
101 dalmatinů (One Hundred and One Dalmatians) (sobota 10. 2., Nova, 17.45 - 19.30 / pondělí 12. 2., Nova Cinema, 18.25 - 20.00 / středa 14. 2., 04.05 - 05.30)

Plakát filmu 101 dalmatinů / One Hundred and One DalmatiansJedna z mála klasických animovaných disneyovek, která je minimálně u nás o něco méně známější než její pozdější hraná podoba, ničím zásadním nepřekvapí a znovu ukáže, proč tyto staré animáky pořád skvěle fungují. Režírující trojice Hamilton Luske, Wolfgang Reitherman a Clyde Geronimi v ní znovu vsadila na jistotu a opřela se o poctivou ruční animaci, v níž vynikne každý detail, syté barvy, jednoduchý, nicméně působivý příběh a tentokrát i velké množství sympatických, především psích hrdinů. Dále pak nastolila svěží tempo a neopomněla ani příjemný a nepříliš infantilní humor, který ocení i dospělí. Vzhledem ke krátké stopáži navíc není moc prostoru na nudu a přemýšlení o nedostatcích. Ničím výjimečná, ale zdařilá rodinná podívaná.

Zajímavost: Jde o vůbec první disneyovku, v níž byla využita tehdy nová technologie Xerox, díky níž nemuseli animátoři každé okénko ručně překreslovat.

Originální trailer filmu 101 dalmatinů / One Hundred and One Dalmatians
Všechno musí pryč (Everything Must Go) (sobota 10. 2., Prima Max, 17.55 - 20.00 / neděle 11. 2., 13.20 - 15.20)

Plakát filmu Všechno musí pryč / Everything Must GoU nás jen málo známé komediální drama není úplně dotažené a nejvíc doplácí na to, že je v něm málo humoru i málo filozofie na to, aby zanechalo silnější dojem. Debutující režisér a spoluscenárista Dan Rush se v něm sice opírá o zajímavý příběh, ten by byl ale vhodnější spíše na povídku, protože v celovečerní, byť nijak dlouhé stopáži nemá moc co nabídnout a celou dobu trochu křečovitě osciluje mezi lehkou až "chcípáckou" komedií a dramatem o hledání nového smyslu života. Podařilo se mu ale vystihnout specifickou atmosféru náhlého zklamání a osamění a udržet poměrně svižné tempo, fungují i některé černější vtipy. V titulní roli překvapí hodně umírněný a vážnější Will Ferrell, jemuž dělají společnost třeba Rebecca Hall, Michael Peña nebo Laura Dern. Nevýrazná, ale relativně solidní žánrovka.

Zajímavost: Snímek je adaptací povídky Why Don’t You Dance? Raymonda Carvera.

Originální trailer filmu Všechno musí pryč / Everything Must Go
Orel Deváté legie (The Eagle) (neděle 11. 2., Prima Cool, 20.00 - 22.35 / úterý 13. 2., Prima Max, 00.40 - 08.30)

Plakát filmu Orel Deváté legie / The EagleDnes už trochu zapomenuté, sedm let staré historické drama doplácí především na nižší rozpočet, který je z rádobyvýpravných scén dost znát a na velké množství dialogů, které ustupují akci. Režírující Kevin MacDonald navíc akci úplně nezvládá a točí ji nezajímavě a většinou nepřehledně, záležet si moc nedal ani na titulním příběhu, který je sice z atraktivního prostředí, příliš ale neřeší logiku a motivaci postav. O něco lepší je to s potemnělou atmosférou a výtečnou a tajemnou hudbou Atliho Örvarssona. V hlavních rolích se představí tehdy ještě dost toporný Channing Tatum a spolehlivý Jamie Bell, ty pak v těch vedlejších doplňují dost upozadění Mark StrongDonald Sutherland. Více se o této snesitelné jednohubce dozvíte z naší recenze.

Zajímavost: Aby odlišili tvůrci Římany od obyvatel Británie, do rolí Římanů obsadili herce americké, do rolí Britů pak britské.

Oficiální trailer filmu Orel Deváté legie / The Eagle
Na první pohled (At First Sight) (pondělí 12. 2., Prima Max, 20.00 - 22.45 / úterý 13. 2., 15.15 - 18.05)

Plakát filmu Na první pohled / At First SightV našich končinách prakticky neznámé romantické drama z konce devadesátých let zaniká vedle mnoha jiných žánrovek a asi se není co divit. Výjimečně režírující zkušený producent Irwin Winkler tedy nenatočil vysloveně špatný film, ale nejvíc doplatil na to, že diváky láká na příběh dle skutečných událostí, ten je ale plný těžce uvěřitelných dialogů a tradičních hollywoodských klišé, což z filmu dělá předvídatelnou záležitost. Posmutnělá atmosféra, melancholická hudba Marka Ishama a velké množství romantických scén ale fungují, jak mají a nebýt zbytečně slzopudného závěru a několika opravdu lacině dojemných momentů, mohl být výsledný dojem o něco lepší. Ústřední úlohy si zahráli trošku unylý Val Kilmer a také méně výrazná Mira Sorvino, naštěstí ale mezi nimi funguje potřebná chemie. Trochu prvoplánové romantiky na začátek týdne.

Zajímavost: Kilmer se na svou roli připravoval se svým kamarádem sochařem, který oslepl ve válce ve Vietnamu.

Oficiální trailer filmu Na první pohled / At First Sight
Otello (Otello) (pondělí 12. 2., ČT art, 20.20 - 22.20)

Plakát filmu Otello / OtelloNejen u nás téměř neznámé italsko-americké hudební drama je zfilmovanou operou na motivy slavné hry Williama Shakespearea. Jestli ale čekáte pouhý záznam představení, budete hodně překvapeni, protože o režii se postaral shakespearovský specialista Franco Zeffirelli, který mu dodal nový rozměr, neboť už tak spletitý příběh zasadil do famózních kulis a dal si záležet na vskutku opulentní výpravě, jejímž vrcholem jsou na Oscara nominované kostýmy. Samozřejmostí pak je geniální hudba z pera Giuseppe Verdiho, která je nadčasová a znalcům opery z ní mnohdy běhá mráz po zádech. V hlavní roli hraje, především ale zpívá fenomenální Plácido Domingo, jehož doplňují třeba Justino Díaz, Katia Ricciarelli nebo Urbano Barberini. Nutno dodat, že film je určen hlavně pro ty, kteří ústřední příběh dobře znají, protože autoři se v tomto případě netrápí se sáhodlouhým vysvětlováním ani odhalováním motivací postav. Hodně netradiční a dost náročný (nejen) hudební zážitek.

Zajímavost: Později Zeffirelli přiznal, že po dokončení filmu prošel tvůrčí krizí, neboť se mu tak líbil, že se bál, že něco tak úžasného už nikdy nenatočí. 

Originální trailer filmu Otello / Otello
Přebytečný člověk (L’uomo in piú) (úterý 13. 2., ČT art, 21.40 - 23.20)

Plakát filmu Přebytečný člověk / L’uomo in piúU nás neznámé italské komediální drama z počátku milénia je z dnešního pohledu nejzajímavější tím, že jde o celovečerní režijní a scenáristický debut vzývaného Paola Sorrentina. Ten v něm částečně skládá poctu oblíbeným hollywoodským gangsterkám, a i když je film avizován i jako komedie, jedná se spíše o existenciální drama se snahou o přesah. Ve výsledku to znamená, že tvůrce tu není originální, ale velmi šikovně, ač místy trochu těžkopádně variuje to, co funguje v podobných žánrovkách a skládá to v jeden zajímavý celek. Opírá se o trochu pomalejší tempo, hutnější atmosféru a hodně výraznou hudbu, kterou mnohdy výborně propojuje s vizuální stránkou. Sice se mu po celou dobu úplně nedaří udržovat zdání jakési nadsázky a alegorie, to by ale tolik vadit nemělo. Titulní roli výtečně ztvárnil režisérův dvorní herec Toni Servillo, vedle něho dostali příležitost mimo jiné také Antonino BruschettaAndrea RenziMonica Nappo nebo Peppe Lanzetta. Prvotina jednoho z nejvýraznějších evropských tvůrců současnosti.

Zajímavost: Film je lehce inspirován osudy fotbalisty Agostina di Bartolomeia, který v roce 1994 spáchal sebevraždu a zpěváka Franka Califana, který byl dvakrát stíhán za přechovávání drog.

Originální trailer filmu Přebytečný člověk / L’uomo in piú
Náhradnice (The Decoy Bride) (středa 14. 2., Nova Cinema, 20.00 - 21.45 / čtvrtek 15. 2., 16.00 - 17.40)

Plakát filmu Náhradnice / The Decoy BrideBritské romantické komediální drama se v tuzemsku nemůže chlubit nějak nadšeným hodnocením, na zahraničních databázích ale patří k lepšímu nadprůměru. Dáno je to asi tím, že v Česku je přece jen nárok na britské komedie trochu vyšší a diváci pak bývají při nenaplnění očekávání dost přísní. Režírující Sheree Folkson totiž celou dobu zůstává někde na půli cesty a typicky britský suchý humor servíruje až překvapivě málo a místo toho se soustředí na předvídatelný příběh, v němž se odehraje několik vtipných situací, ty jsou nicméně o úroveň horší, a velké množství nezáživných dialogů. Nad vodou tak film drží atraktivní lokace a nádherné záběry překrásné skotské krajiny a obsazení, v němž hrají prim sympatičtí Alice EveDavid TennantKelly Macdonald. Zapomenutelná žánrovka. 

Zajímavost: Zatímco finanční odhady na realizaci scénáře činily až sedm milionů liber, film byl nakonec pořízen za dva a půl milionu liber.

Originální trailer filmu Náhradnice / The Decoy Bride
Cesta do pekla (Give ’em Hell Malone) (čtvrtek 15. 2., Kino Barrandov, 00.05 - 02.05)

Plakát filmu Cesta do pekla / Give 'em Hell MaloneDevět let starý akční kriminální thriller má dost rozporuplná hodnocení, ta jsou ale dána částečně i tím, že mnoho diváků od něj čeká zcela seriózní žánrovou podívanou. Ale vzhledem k tomu, že režie se ujal béčkový král Russell Mulcahy, je jasné, že zrovna tu nabídnout nemůže. Výsledek je totiž hodně bizarní směsicí a zároveň poctou filmu noir, japonským podivnostem, westernu a grindhousu a opírá se o přiznanou nadsázku, v rámci možností pohodovou atmosféru, brutální a krvavé akční scény, klipovitý střih, zběsilou kameru a snahu o co nejvíc hlášek. Z toho pak vyplývá, že celé je to dost nevyrovnané a na druhou stranu natolik osobité, že to nejde úplně odsoudit. Tomu pomáhá i takřka geniální obsazení, v němž se sešli mimo jiné Thomas Jane, Ving Rhames, Elsa Pataky nebo Doug Hutchison. Poctivá béčková zábava na čtvrteční noc.

Zajímavost: Maloneovo auto je Buick Straight 8 z roku 1952, Jane ho objevil pár dní před natáčením a nechal si ho dovézt dokonce až z Oxnardu v Kalifornii.

Originální trailer filmu Cesta do pekla / Give ’em Hell Malone

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Top 20 ČR: 5. týden
Top 20 ČR: Češi se vydali na Ostrov Česká komedie Ostrov sesadila z trůnu americký Avatar, který vládnul uplynulých sedm týdnů v řadě. V domácích kinech se prosadily i další novinky. čtěte zde
Vydáno: 07.02.2023 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Ostrov 5/10
Recenze: Dobrodružná romantická komedie Ostrov uspokojivě pracuje s pravidly žánru V komedii Rudolfa Havlíka ztvárnili Jiří Langmajer a Jana Plodková rozhádané manžele před rozvodem, kteří jsou po ztroskotání na opuštěném exotickém ostrově nuceni se znovu naučit spolupracovat. čtěte zde
Vydáno: 06.02.2023 12:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
Box office: 5.víkend
Box office: Shyamalan sesazuje Avatar Nový thriller M. Nighta Shyamalana Někdo klepe na dveře sesadil z prvního místa po osmi týdnech Cameronův blockbuster z Pandory. Dobře si vedla i komedie 80 for Brady. čtěte zde
Vydáno: 06.02.2023 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
TV tipy: 3. 2. 2022 - 9. 2. 2022
TV tipy: Nesmrtelný ježek Sonic zúčtovává s Flashem Gordonem V dalším nevýrazném televizním týdnu je tím nejzásadnějším a nejatraktivnějším premiéra překvapivého diváckého hitu, adaptace videohry Ježek Sonic. Nostalgici nepochybně uroní slzu u zařazení legendární sci-fi Flash Gordon.... čtěte zde
Vydáno: 03.02.2023 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Kinopremiéry: 5. týden
Kinopremiéry: Muž jménem Otto klepe na dveře a žádá spravedlnost pro Emetta Tilla Z první osmičky únorových premiér tuzemský divák nepochybně nejvíce uslyší na českou komedii Ostrov, která bude atakovat čelní místa žebříčků návštěvnosti. K tomu lepšímu by měla patřit třeba hollywoodská verze... čtěte zde
Vydáno: 01.02.2023 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Trailer: Vražda v Paříži (30.01.2023 18:58 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Johnny English a Robin Hood letí balónem a zbožňují prachy (20.01.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- Kinopremiéry: Muž s kinoaparátem je lhář na plný úvazek (11.01.2023 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Trailer: Pán času: 60th Anniversary Special (28.12.2022 10:30 v Novinky | Trailery)
- Margot Robbie je Barbie v prvním traileru (16.12.2022 16:36 v Novinky | Trailery)
- Trailer: Bez kalhot: Poslední tanec (16.11.2022 12:30 v Novinky | Trailery)
- Kinopremiéry: Princezna zakletá v čase připravila menu pro Kennedyho (16.11.2022 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Trailer: Spirited (03.11.2022 09:30 v Novinky | Trailery)
- Trailer: Lamborghini: The Man Behind the Legend (01.11.2022 16:30 v Novinky | Trailery)
- Trailer: Syn (28.10.2022 12:30 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Hobbs a Shaw vyprávějí Pinocchiovi legendu o Zorrovi (28.10.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Těžce zamilovaný Taras Bulba touží po moci a prochází kouzelným parkem (21.10.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- Trailer: Poker Face (15.10.2022 14:54 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Anna a Rasputin mezi sebou měli vlčí pouto, které trvalo třináct dní (14.10.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- Will Ferrell a Ryan Reynolds v teaseru Spirited (12.10.2022 18:38 v Novinky | Trailery)
- Třetí Podfukáře natočí Ruben Fleischer (30.09.2022 19:00 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Záletník prožil svatbu podle Margot, která se proměnila v ohňostroj marnosti (30.09.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- Trailer: Mr. Harrigan's Phone (16.09.2022 10:30 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Radioaktivní matka zrodila hvězdu Bruce Lee (09.09.2022 07:30 v Radar | TV tipy)

PREMIÉRA TÝDNE   04/2023

Víly z Inisherinu
8/10

Na nadcházejícím předávání Oscarů bude k největším favoritům patřit snímek Víly z Inisherinu, který bývá řazen k tomu nejlepšímu, co v loňském roce vzniklo. Zaslouží si poslední počin Martina McDonagha všechen ten humbuk?

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2023 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu