Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
Kinopremiéry: 9. týden

Kinopremiéry: Polednice a Kmotr volají v Zootropolis Ave, Caesar!

Vydáno: 02.03.2016 07:00 v sekci Radar | Kinopremiéry - Vratislav Šálek | foto: facebook tvůrce

Premiérami nabitý březen startuje desítkou různorodých filmů, mezi nimiž najdete tři absolutní klasiky, unikátní záznam koncertu, evropské žánrovky nebo tuzemský horor. Největším lákadlem je ale určitě novinka bratří Coenů.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Ave, Caesar! (Hail, Caesar!) (CinemArt CZ)

Český plakát filmu Ave, Caesar! / Hail, Caesar!Komediální drama s muzikálovými prvky má hned několik diváckých taháků. Režiséry a scenáristy jsou slavní bratři Joel a Ethan Coenovi, kameramanem neméně slavný Roger Deakins a v obsazení se i v těch nejmenších rolích mihnou velké hvězdy, například Josh Brolin, George Clooney, Ralph Fiennes, Channing Tatum, Scarlett Johansson nebo Frances McDormand. Navíc by to celé mělo být odlehčenou parodií / poctou Hollywoodu čtyřicátých a padesátých let. Proto je zarážející, že nezanedbatelný počet komentářů mluví o tom, že jde o to nejhorší, co populární sourozenecké duo pustilo do kin a že humor se tentokrát míjí účinkem. I přes místy drtivou kritiku opatrná premiéra týdne.

Synopse: Producent Eddie Mannix (Josh Brolin) dokáže vyřešit jakýkoli problém. Hned ráno musí řešit pověst mladé hvězdičky, která pomalu padá do morálního bahna a spárů policie, posléze je třeba usmířit rozzuřenou církev, kterou naštval scénář připravovaného biblického velkofilmu a režisérovi sofistikovaných dramat (Ralph Fiennes) musí vnutit do hlavní role kovboje hvězdného představitele, který sice umí házet lasem, ale neumí mluvit. Největší starosti mu ale dělá superstar Baird Whitlock (George Clooney), který byl uprostřed natáčení velkofilmu unesen neznámou organizací.

Zajímavost: Snímek zahajoval letošní MFF v Berlíně.

Oficiální český trailer filmu Ave, Caesar! / Hail, Caesar!
Zootropolis: Město zvířat (Zootopia) (Falcon)

Český plakát filmu Zootropolis: Město zvířat / ZootopiaV tuzemsku působí nový animovaný počin studia Disney jako velká neznámá. Příliš se o něm nemluví, ohlasy zatím neexistují a kampaň je naprosto minimální. Uveďme tedy, že režii obstarala dvojice Byron Howard a Rich Moore, jejichž poslední samostatné počiny patřily k tomu vůbec nejlepšímu, co v rámci žánru v nedávných letech vzniklo. Zahraniční hodnocení jsou zatím velmi dobrá (naše recenze je hodně nadšená) a vzhledem ke jménu tvůrců i produkujícímu studiu se dá očekávat ta nejvyšší technická kvalita, snad nezklame příběh. Našince tak opět může mrzet absence poměrně hvězdného původního hlasového obsazení.

Synopse: V moderní metropoli Zootropolis najdete luxusní čtvrti, jako jsou Sousedství Sahara nebo Chladný Tundrov. Zvířata ze všech koutů světa tu žijí pospolu a mohou být sama sebou. Když ale do města dorazí optimistická strážnice Judy Hopkavá, zjistí, že být prvním králíkem v policejním sboru plném drsných zvířat není vůbec jednoduché. Protože chce všem dokázat, že na to má, skočí hned po prvním případu, ačkoli musí přibrat upovídaného a mazaného lišáka Nicka Wilda.

Zajímavost: Jde o první Disnyeho film, v němž zvířata nosí kalhoty.

Český trailer filmu Zootropolis: Město zvířat / Zootopia
Kmotr (The Godfather) (Pannonia Entertainment)

Plakát filmu Kmotr / The GodfatherNa jediný měsíc se do kin vrací absolutní klasika, pilíř moderní kinematografie a jeden z nejlepších filmů vůbec, který se pyšní třemi Oscary a dalšími osmi nominacemi. Režii samozřejmě obstaral Francis Ford Coppola, který knižní předlohu Maria Puza, s nímž se podílel na scénáři, zpracoval a odvyprávěl tak strhujícím způsobem, že i přes tříhodinovou délku nemá slabé místo, neustále fascinuje a nabízí nové a nové podněty. V hlavní roli nesmí chybět oscarový Marlon Brando, jemuž dělají společnost oscaroví nominanti James Caan, Al Pacino a Robert Duvall, dále pak mimo jiné Diane Keaton, Talia Shire nebo John Cazale. Veškeré další komentáře obstará náš letitý Stroj času.

Synopse: Rodině Corleonů tvrdou rukou vládne starý don Vito (Marlon Brando). Ten své obchody založil na vydírání, hazardu, prostituci a zastrašování. Jelikož cítí, že jeho čas se pomalu nachyluje, potřebuje se rozhodnout, kterému ze synů předá svou moc. Každý z nich je úplně jiný, proto tahle volba nebude vůbec lehká. Jeho protivníci navíc na něco podobného neberou ohledy.

Zajímavost: Slavná svatební scéna se točila celý týden.

Originální trailer filmu Kmotr / The Godfather
Suburra (Suburra) (CinemArt CZ)

Český plakát filmu Suburra / SuburraItalsko-francouzský krimithriller disponuje vším, čím by podobná evropská žánrovka disponovat měla. Opírá se o nosné a stále atraktivní téma italské mafie, korupce v nejvyšší politice a dost možná i příběh inspirovaný skutečností. K tomu si připočtěte nadšená tuzemská hodnocení a komentáře, spokojené zahraniční ohlasy a pak vlastně vůbec nevadí, že obsazení nečítá žádnou velkou hvězdu a ani režírující Stefano Sollima nepatří k těm nejznámějším jménům. Navíc má zkušenost z podobně laděného seriálu, takže lze čekat poctivou a hutnou podívanou.

Synopse: Zkorumpovaný politik Filippo Malgradi (Pierfrancesco Favino), mafián známý jako Číslo 8 (Alessandro Borghi) a nejobávanější představitel římského podsvětí a zástupce mafie z jihu Samuraj (Claudio Amendola) mají pomoci prosadit plánovanou výstavbu, která má pobřeží v Ostii proměnit v italské Las Vegas. Dokonalý plán se ale začíná rozpadat kvůli lidem, kteří jsou na okraji těchto mocenských her.

Zajímavost: Starověká Suburra byla místem, kde přicházeli do kontaktu lidé z naprosto rozdílných světů (vznešení senátoři a lidé se špatnou pověstí, prostitutky a poctiví občané atd.)

Oficiální český trailer filmu Suburra / Suburra
Rodinka Belierových (La famille Bélier) (Film Europe)

Český plakát filmu Rodinka Belierových / La famille BélierFrancouzsko-belgická komedie podle synopse vypadá poměrně originálně, co od ní ale opravdu čekat, lze těžko odhadovat, neboť podobné žánrovky jsou dost nevyzpytatelné. Určitou naději ale dávají relativně spokojená hodnocení a komentáře, takže doufejme, že se zadařilo. Distributor vlastně nemá nač lákat, protože nikoho známějšího v hlavních rolích neuvidíte a režisér Eric Lartigau je taktéž prakticky neznámý. Uvidíme, zda si tenhle snímek najde své oddané publikum.

Synopse: Jednoho dne objeví učitel hudby pěvecký talent u mladé teenagerky Pauly Bélier (Louane Emera) a hned ji doporučí na účast v talentové pěvecké soutěži. Háček je v tom, že děvče je dcerou neslyšících rodičů, kteří jsou závislí na jejích překladech a navíc je bláznivě zamilována do svého spolužáka. Opustí tedy ty, kteří ji potřebují a vzdá se svého snu, nebo se pustí do rizika a splní si dlouholeté tužby?

Český trailer filmu Rodinka Belierových / La famille Bélier
Plakát filmu 	Imagine Dragons: Smoke + Mirrors Live / Imagine Dragons: Smoke + Mirrors LiveImagine Dragons: Smoke + Mirrors Live (Imagine Dragons: Smoke + Mirrors Live) (Pannonia Entertainment)

Pouze a jedině ve středu 2. března můžete v kinech vidět záznam koncertu v současnosti populární kapely Imagine Dragons, který propaguje jejich aktuální desku. To, že se režie ujal Dick Carruthers, není tak důležité jako to, že fanoušci tu uslyší ty nejzásadnější hity skupiny a užijí si jedinečnou atmosféru, neboť akce probíhá celosvětově. Unikátní příležitost.

Synopse: V jeden jediný večer máte celosvětově možnost vidět záznam koncertu populární skupiny Imagine Dragons s názvem Smoke + Mirrors Live. Kapela ho natočila jakou součást své aktuální tour a slyšet tak budete moci ty největší hity.

Český trailer filmu Imagine Dragons: Smoke + Mirrors Live / Imagine Dragons: Smoke + Mirrors Live
Český plakát filmu Pidiobři 3D / Tiny Giants 3DPidiobři 3D (Tiny Giants 3D) (SciTech Visual)

Středometrážní britský dokument provází nadšené ohlasy, které chválí především to, jak režírující Mark Brownlow dokonale využil formát 3D a dokázal ho zkombinovat s poutavým a originálním dokumentem ze života zvířat. Ten se od ostatních liší tím, že se nezabývá zvířecími druhy jako takovými, ale jednotlivými zástupci, jejichž životy přizpůsobuje divákovi a silně je individualizuje. Vše navíc zabírá vysokorychlostní kamerou, takže dojem by měl být maximální a opojný.

Synopse: Dvouměsíční čipmank se připravuje na svou první zimu a křeček prériový opouští mateřskou noru a vydává se čelit nástrahám nehostinné pouště. To vše je natočeno pomocí vysokorychlostních kamer.

Originální trailer filmu Pidiobři 3D / Tiny Giants 3D
Polednice (Falcon)

Plakát filmu  / PoledniceTuzemský horor tu dlouho nebyl, proto je každý další poměrně velkou událostí. Na v tuzemsku málo probádané žánrové vody se pustil debutující Jiří Sádek, který po svém zpracoval známou a klasickou baladu Karla Jaromíra Erbena, kterou přizpůsobil modernímu divákovi a inspiroval se jí k vymyšlení vlastního příběhu. Do hlavních rolí obsadil Aňu Geislerovou a Danielu Kolářovou a láká vskutku atmosférickým a potřebně tajemným trailerem. Jak se mu to celé vydařilo, se ovšem dozvíme až těsně před premiérou, protože ohlasy a komentáře zatím prakticky neexistují. Věřme, že se urodila slušná tuzemská žánrovka.

Synopse: Eliška (Aňa Geislerová) se po mnoha letech i s malou dcerkou vrací do rodné vesnice svého muže, kde se chce pokusit o nový začátek. Kromě vlídného přijetí sousedů ji tu však čeká i setkání s místní podivínkou, ženou, která ve své mysli vleče tíhu dávného neštěstí. Kolem Elišky se tak začínají spřádat sítě prokletí. Dokáže se z nich vymanit?

Zajímavost: V průběhu natáčení sužovala štáb úmorná vedra.

Originální trailer filmu Polednice
Plakát filmu  / Postava k podpíráníPostava k podpírání (NFA)

Středometrážní drama je faktickým režijním debutem osobitého a ne úplně doceněného Pavla Juráčka, s nímž se tedy na režii podílel ještě Jan Schmidt a jde o velice zajímavé, i když trochu náročnější kafkovské podobenství tehdejší politiky i společnosti. Tvůrci tu nešetří jinotaji, symboly, absurdním humorem a dost specifickou atmosférou, která ale na každého působí jinak. V hlavní roli se neobjeví nikdo extra slavný, proto je dojem poměrně autentický.

Synopse: Občan si vypůjčil kočku a chce ji vrátit zpět do půjčovny. Ta ovšem zmizela a nikdo o ní nechce nic vědět. Co s kočkou?

Ukázka z filmu Postava k podpírání
Případ pro začínajícího kata (NFA)

Plakát filmu  / Případ pro začínajícího kataSpolečně s výše zmíněným snímkem je ve vybraných kinech promítán i celovečerní debut a zároveň poslední počin Pavla Juráčka, který je opět podobenstvím, satirou, alegorií i černou komedií, která není úplně snadná na interpretaci. Autor zde vyjádřil veškeré své obavy z totalitního režimu, nastupující normalizace a promítl sem i svou ne zcela jednoduchou povahu. Životní příležitost dostal v hlavní roli Lubomír Kostelka. Obě díla patří k základním kamenům tzv. Československé nové vlny, vzhledem ke své náročnosti ale bývají často opomíjena. Vidět je na velkém plátně je tak hodně speciální a vzácná příležitost.

Synopse: Lemuel Gulliver (Lubomír Kostelka) se ocitne v tajemném kraji Balnibarbi, jehož metropole Laputa se odjakživa vznáší ve vzduchu, aniž by o tom místní věděli. Když jim to návštěvník prozradí, sebere jim veškeré iluze. Oni ale pravdu poznat nechtějí a dál raději budou žít v klamu.

Originální trailer filmu Případ pro začínajícího kata

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Alan Parker
Téma: Všechny filmy Alana Parkera seřazené od nejhoršího k nejlepšímu V tomto článku si připomeneme čtrnáct celovečerních snímků britského režiséra Alana Parkera, které si seřadíme od nejhoršího k nejlepšímu či spíše od dobrého k tomu nejskvělejšímu. čtěte zde
Vydáno: 08.08.2020 12:00 v sekci Články | Publicistika
0
TV tipy: 7. 8. 2020 - 13. 8. 2020
TV tipy: Jedinečný Baťa prožívá léto v Provence a hledá zlatý kruh Unylá letní nabídka v televizích pokračuje a ani v tomto týdnu nenabídnou programy nic tak zásadního, kvůli čemu by stálo za to sahat po ovladači. Jedinou výjimkou mezi příjemnými žánrovkami je premiéra druhého Kingsmana. čtěte zde
Vydáno: 07.08.2020 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Kinopremiéry: 32. týden
Kinopremiéry: Ava a Trollové bez soucitu vzpomínají na Itálii Nevídanými devíti premiérami začíná srpen v tuzemských kinech. K těm nejatraktivnějším určitě patří hvězdně obsazené akční drama Ava: Bez soucitu, rodiny s dětmi zase budou chodit na druhé dobrodružství animovaných Trollů. ... čtěte zde
Vydáno: 05.08.2020 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
Top 20 ČR: 31. týden
Top 20 ČR: Havel se udržel v čele Na vrcholu domácího žebříčku návštěvnosti kin se udržel Havel. Druhé místo uhájily 3Bobule. Nejúspěšnější z novinek byl Démon zatracení. čtěte zde
Vydáno: 03.08.2020 14:18 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Arnold Schwarzenegger: všechny filmy od nejhoršího po nejlepší
Téma: Všechny filmy Arnolda Schwarzeneggera od nejhoršího po nejlepší V tomto článku se podíváme na všechny filmy Arnolda Schwarzeneggera seřazené od nejhoršího po nejlepší počínaje jeho první velkou rolí v Barbaru Conanovi. čtěte zde
Vydáno: 01.08.2020 10:30 v sekci Články | Publicistika
22
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Kinopremiéry: Havel se vydává vzhůru za sny (22.07.2020 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Téma: nejslavnější sci-fi filmy 90. let (11.07.2020 12:30 v Články | Publicistika)
- Téma: Všechny filmy Sylvestera Stallona od nejhoršího k nejlepšímu (04.07.2020 10:30 v Články | Publicistika)
- TV tipy: Dalida za studené války prožila čtvery Vánoce (03.07.2020 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Herkules má vidiny na večer tříkrálový (26.06.2020 07:30 v Radar | TV tipy)
- Kingsman: První mise v novém traileru (21.06.2020 19:42 v Novinky | Trailery)
- Téma: nejslavnější sci-fi filmy 70. let (21.06.2020 12:00 v Články | Publicistika)
- První trailer filmu Havel (20.06.2020 16:02 v Novinky | Trailery)
- Kinopremiéry: Problémissky a trafikant se setkávají v zemi medu (27.05.2020 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- TV tipy: Tarzan a rudí američtí psanci prožívají podzim v New Yorku (22.05.2020 07:30 v Radar | TV tipy)
- Zemřel herec Geno Silva (18.05.2020 08:52 v Novinky | Zprávy)
- Novou Zjizvenou tvář natočí Luca Guadagnino (15.05.2020 08:00 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Shrek Třetí a Jiří Suchý jsou dvojčata, která hledají dítě Bridget Jonesové (15.05.2020 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Rapeři z Comptonu prožívají nejlepší léta svého života třicet minut po půlnoci (08.05.2020 07:30 v Radar | TV tipy)

PREMIÉRA TÝDNE   30/2020

Proxima
6/10

Eva Green ztvárnila ve francouzském dramatu Proxima astronautku, která získá nabídku letět jako jediná žena na vesmírnou misi na Mars, kvůli čemuž ale musí na poměrně dlouhou dobu opustit svou sedmiletou dcerku...

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2020 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver