Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
BD a DVD tipy: Terminátor bez kalhot a Mimoni na šibenici

BD a DVD tipy: Terminátor bez kalhot a Mimoni na šibenici

Vydáno: 04.11.2015 17:45 v sekci Radar | BD a DVD tipy - Marek Slovák

Dlouho očekávané tituly se na nosiče pro domácí kino dostávají až v druhé polovině listopadu. Do té doby si budete muset vystačit s nepovedeným rodinným filmem (Mimoni) a hororem (Šibenice) plus příjemným překvapením (Bez kalhot XXL).

SDÍLET:    
Mimoni (Bontonfilm)
BD obal filmu Mimoni / Zlo. Esenciální zlo. Mimoni po něm pátraji po staletích, aby mu sloužili. Nalezli ho ve filmu, který je spin-off prequelem k Já, padouch. Označení "esenciální zlo" není jenom cílem žlutých milovníků banánů, jejichž hatmatilka je kombinací angličtiny, francouzštiny, španělštiny a italštiny. Je zaroveň hodnocením výsledného díla, které zvolilo ten nejhorší možný přístup. Namísto zachování původní poetiky, dané skečovitostí a nemluvností, se tvůrci snaži provázat sérii epizodek do soudržného, příčinně rozvíjeného celku se zápletkou s předvídatelným vývojovým vzorcem, což se jim katastrofálním způsobem nedaří. A pak je zde problém v zacílení na publikum. Na jednu stranu se valná většina gagů sestává z humoru pro nejmenší, na druhou se urážlivým způsobem kumulují nejhorší možné genderové, rasové, etnické aj. stereotypy, které mají být pouze pro pobavení a nijak nápaditě se s nimi nepracuje. Mimoni jsou nejenom nepovedeným prequelovým spin-offem, ale i ofenzivně blbým dílem. 
 
Bonusy (2D BD): Kolem světa - interaktivní mapa. Co se skrývá za brýlemi. Příběh Mimoňů. Rolničky ve stylu Mimoňů.
Obraz (2D BD): 16:9 / Full HD / 1.85:1.
Zvuk (2D BD): Dolby Atmos 7.1 anglicky, Dolby Digital 5.1 česky, slovensky, bulharsky, dánsky, finsky, norsky, portugalsky, slovinsky, švédsky. 
Titulky (2D BD): české, anglické (pro neslyšící), bulharské, dánské, fi nské, norské, portugalské, slovinské, švédské.

Bonusy (3D BD): -.
Obraz (3D BD): 16:9 / Full HD / 1.85:1 (3D)..
Zvuk (3D BD): Dolby Atmos anglicky; Dolby Digital 5.1 česky, portugalsky, španělsky, korejsky, čínsky, thajsky; Dolby Digital 5.1 polsky (voice-over). 
Titulky (3D BD): české, anglické (pro neslyšící), portugalské, španělské, čínské, korejské, polské, thajské.

Bonusy (DVD): Rolničky ve stylu Mimoňů.
Obraz (DVD): 16:9 / 1.85:1.
Zvuk (DVD): Dolby Digital 5.1 anglicky, česky, slovensky, hebrejsky.
Titulky (DVD): české, anglické pro neslyšící, hebrejské.

Doporučená cena: 299 Kč (2x BD - 2D a 3D). V obchodech od 4. listopadu 2015.

BD upoutávka na film Mimoni (2015)

Koupit na Bontonland.cz


Šibenice (Magic Box)
BD obal filmu Šibenice / The GallowsKoncept found footage je založen na tom, že prezentovaný materiál tvářící se jako záznam je co nejvíc autentický a vnitřně logický. Šibenice selhává v tom, že ani jedno pro ni neplatí, protože ve vyprávění zcela nahodile se vynořující motiv vyšetřování nakonec nevede vůbec k ničemu a je korunován sice efektivním, ale naprosto nesmyslným epilogem. Namísto uvěřitelných, sympatických postav, jimž by publikum fandilo, jsou představeny sebestřední jedinci, jimž člověk smrt přeje. Alespoň při nejlepším, protože ani na malé ploše jedné školy není svět dostatečně zadefinován, aby působil jakkoliv reálně (noční strážní?, reakce na požární hlásič?, otevřené dveře, o nichž všichni ví a nikdo s tím nedělá? ad.). Nízkorozpočtový horor, stavící výhradně na lekačkách namísto budování atmosféry, se na modrém disku vedle bohaté bonusové výbavy (vévodí jí původní sestřih!) dočkal i zvukového mixu v Dolby Atmos mixu. Inu, američtí středoškoláci mají velmi dobře vybavené kamery a mobilní telefony. 

Bonusy (2D BD): Šibenice - původní sestřih (80:50 min.). Featuretty: Přežiti (17:16 min.), Charlie: Každá škola má svého ducha (9:40 min.). Vystřižené scény: C´est Fini!! (0:15 min.); Ryan na jevišti (0:41 min.); David (0:55 min.); Oběšenec udělá to stejné Mary (0:36 min.), Rodiče nerdů (0:43 min.), Rebélie proti učitelům (0:36 min.), Opouštění Cassidyho (2:03 min.), Scéna v šatníku (0:32 min.), Ryanovo tělo - alternativní verze (1:21 min.), Ne, mami, policisté uvnitř - alternativní konec (3:38 min.), Tam našli tělo? - z původní verze (1:30 min.). Nepovedené scény (7:39 min.). Upoutávky: koncept (2:03 - rozlišení 420p), původní verze (2:45 min.), upoutávka (3 min.). 
Obraz (BD): 16:9 / Full HD / 1.78:1.
Zvuk (BD): Dolby Atmos 7.1.4 anglicky; Dolby Digital 5.1 česky, hindsky, maďarsky, rusky, thajsky; Dolby Digital 5.1 polsky (voice-over); Dolby 2.0 turecky. 
Titulky (BD): české, anglické pro neslyšící, arabské, čínské zjednodušené, čínské, dánské, finské, islandské, kantonské, korejské, maďarské, norské, polské, portugalské (Evropa), rumunské, ruské, švédské, thajské, turecké.

Bonusy (DVD): Krátký film, vynechané scény a další!.
Obraz (DVD): 16:9 / 1.78:1.
Zvuk (DVD): Dolby Digital 5.1 anglicky, česky, maďarsky. 
Titulky (DVD): české, anglické pro neslyšící, arabské, dánské, finské, islandské, maďarské, norské, portugalské (Evropa), rumunské, švédské.

Doporučená cena: 299 Kč (DVD), 499 Kč (BD). V obchodech od 11. listopadu 2015.

Promo featurette Režisérův příběh k filmu Šibenice (2015)

Koupit na Bontonland.cz


Bez kalhot XXL (Magic Box)
BD obal filmu Bez kalhot XXL / Magic Mike XXLNázev pokračování Bez kalhot přidáním "XXL" jakoby naznačoval, že dvojka bude obyčejným penězolapem, který oproti významově ambiciózní jedničce přišel o mozek a láká pouze na vypracované tělo. Spolu se změnou na režisérském postu, kdy nezávislého Stevena Soderbergha nahradil Gregory Jacobs, byly důvody k obavám. Jaké to překvapeni, že Bez kalhot XXL je nikoliv hloupým pohledem na rozmanitost ženských tužeb a zabavnou podívanou utahující si z týmových vyprávění o posledním vystoupení a shledáních po letech na cestě k cíli. "Bonusem" je Soderberghova digitální kamera, která velmi nápaditě řeší mnohé sekvence, v nichž je radost sledovat volby ohledně způsobu svicení a rozmístění postav v předkamerovém prostoru.
 
Bonusy (2D BD): Featuretty: Pohyby Magického Mikea (8 min.), Magický Mike XXL v Georgii (2 min.). Prodloužené záběry: Malikovo číslo (4 min.).
Obraz (2D BD): 16:9 / Full HD / 2.39:1.
Zvuk (2D BD): DTS-HD Master 5.1 anglicky; Dolby Digital 5.1 česky, maďarsky, rusky, thajsky; Dolby Digital 5.1 polsky (voice-over); Dolby 2.0 turecky. 
Titulky (2D BD): české, anglické pro neslyšící, arabské, bulharské, čínské zjednodušené, čínské, estonské, hebrejské, chorvatské, indonéské, kantonské, korejské, litevské, lotyšské, maďarské, polské, portugalské (Evropa), rumunské, ruské, slovinské, thajské, turecké.

Bonusy (DVD):  Dokument: Magický Mike XXL v Georgii (2 min.).
Obraz (DVD): 16:9 / 2.39:1.
Zvuk (DVD): Dolby Digital 5.1 anglicky, česky, rusky, ukrajinsky.
Titulky (DVD): české, anglické pro neslyšící, estonské, litevské, lotyšské, portugalské (Evropa), ukrajinské.

Doporučená cena: 399 Kč (DVD), 599 Kč (BD). V obchodech od 18. listopadu 2015.

Featurette Georgia z BD filmu Bez kalhot XXL (2015)


Koupit na Bontonland.cz


Terminátor Genisys (Magic Box)
BD obal filmu Terminátor Genisys / Terminator GenisysPoslední příspěvek do terminátoří série provázela nešťastná kampaň, která vyzrazovala až příliš (včetně zvratů ve vyprávění), a pochvalné vyjádření samotného Jamese Camerona, které naopak navýšilo očekávání. Mnozí byli zklamáni, protože doufali na základě kampaně (on se vrátil do své ikonické role!, otec franšízy nový díl posvětil!), že půjde o podívanou uctivou k předchozím dilům. Namísto opakování téhož, kdy by se naplňoval stejný vzorec, ale ozvláštněný posílením humoru (trojka) anebo naopak pochmurnosti (čtverka), se Genisys vydává vlastní cestou. Přepisuje viděné, pohrává si s fikčním světem a jeho jednotlivými "realitami", do nového kontextu staví známé věci. Někteří tento přístup nenesli s libostí, ať již se jim nezamlouval sám o sobě v samotném základu, nebo provedení, kdy noví herci nejsou ani zdaleka tak zajímaví jako ti původní (o jejich dvourozměrných postavách nepíšíc) a akce je generická. Jiní naopak ustřední ozvláštnění uvítali, protože paradoxy vzniklé při cestování v čase v Genisys se sice zacyklily, ale série se teď může vydat, kam chce.

P.S. Distributor se rozhodl k poněkud razantnimu a - neklame-li mě paměť - bezprecedentnímu kroku, když bonusový disk umistil pouze do předražených steelbookových a sběratelských verzí. Terminátoří palec dolů za takový postup. 

Bonusy (2D BD):
 
1. disk: Featuretty: Rodinná dynamika (15:50 min.), Infiltrace a terminace (25:27 min.), Novinky: Terminátor a videoefekty (15:05 min.). 
2. disk: Film o filmu Reset budoucnosti: konstrukce (98:38 min.): Změna přístupu (15:21 min.), Starý. Ne zastaralý (16:36 min.), Tatická výstroj (11:41 min.), Válka minulá a budoucí (15:58 min.), Manipulace (29:58 min.), Vyhnanství času (10:14 min.). Pohled z několika úhlů (9:57 min.) - Souboj na mostě: Úhel 1 - Previzualizace (3:18 min.), Uhel 2 - Na scéně (3:20), Úhel 3 - Previzualizace vs. výsledný film (3:19). 
Obraz (2D BD): 16:9 / Full HD / 2.39:1.
Zvuk (2D BD): Dolby Atmos 7.1.4 anglicky; Dolby Digital 5.1 česky, maďarsky, polsky, rusky, thajsky, turecky.
Titulky (2D BD): české, anglické, arabské, estonské, hebrejské, hindské, islandské, kantonské, litevské, lotyšské, maďarské, malajsijské, mandarínské (Tchaj-wan), polské, portugalské (Evropa), rumunské, ruské, řecké, slovenské, thajské, turecké, ukrajinské
Titulky (bonusového disku - pouze u steelbookových verzí): české, slovenské, anglické, arabské, malajsijské, kantonské, mandarínské, mandarínsky (Tchaj-wan), dánské, holandské, estonské, finské, francouzské (Paříž), německé, řecké, hebrejské, hindské, maďarské, islandské, italské, japonské, lotyšské, norské, polské, portugalské (Evropa), rumunské, ruské, španělské (Kastilie), švédské, thajské, turecké, ukrajinské.. 

Bonusy (3D BD): -.
Obraz (3D BD): 16:9 / Full HD / 2.39:1 (3D).
Zvuk (3D BD): Dolby Atmos 7.1.4 anglicky; Dolby Digital 5.1 česky, maďarsky, polsky, rusky, thajsky, turecky.
Titulky (3D BD): česke.

Bonusy (DVD): Rodinna dynamika (15:50 min.).
Obraz (DVD): 16:9 / 2.39:1.
Zvuk (DVD): Dolby Digital 5.1 anglicky, česky, maďarsky, polsky.
Titulky (DVD): české, anglické, arabské, estonské, hebrejské, islandské, litevské, lotyšské, maďarské, polské, portugalské (Evropa), rumunské, řecké, slovenské.

Pozn.: bonusový materiál (na BD na obou discích) obsahuje volitelné české titulky. 

Doporučená cena: 399 Kč (DVD), 599 Kč (2D BD - amaray); 699 Kč (3D BD - amaray); 799 Kč (3x BD ve steelbooku - 2D a 3D + bonusový disk), 899 Kč (2D, 3D + bonusový disk, steelbook s embossem, obal s povrchovou úpravou, lentikulární magnet s 3D efektem, 32str. PhotoBook, sběratelské karty postav, plakátová karta s 3D úpravou, holografická samolepka, číslovaná karta); 1799 Kč (BD - 3D, 2D a bonusový disk, steelbook, sběratelské balení s hlavou Terminátora); 2229 Kč (BD - 3D a 2D, bonusový disk, steelbook s embossem, obal s povrchovou úpravou, lentikulární magner s 3D efektem, plakátová pohlednice, art karty, plakátová karta s 3D povrchovou úpravou, sběratelská číslovaná karta a číslovaná holografická samolepka + sběratelská mince).

Úryvek z BD featurettu Arnold vs. Arnold k filmu Terminator Genisys (2015)
 

Koupit na Bontonland.cz

Na co se z našich tipů těšíte nejvíce? Nebo jsme zapomněli zmínit váš oblíbený film a chcete na něj upozornit ostatní čtenáře? Napište svůj názor do diskuze pod článkem!

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Český lev 2019: Nominace vede Toman
Český lev 2019: Nominace vede Toman 26. ročník výročních cen Český lev odhalil své nominace. Šanci na získání filmového ocenění v kategorii Nejlepší film mají snímky Toman, Jan Palach, Tlumočník, Všechno bude a Zlatý podraz. čtěte zde
Vydáno: 22.01.2019 11:45 v sekci Novinky | Zprávy
0
Top 20 ČR: 3. týden
Top 20 ČR: Queen jsou stále v čele Českým kinům už dvanáct týdnů vládne biopic Queen Bohemian Rhapsody, jehož kralování zatím nepolevuje. Z novinek zaujal thriller Skleněný. čtěte zde
Vydáno: 22.01.2019 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Box office: 3. víkend
Box Office: Skleněný ovládl víkend Thriller Skleněný M. Nighta Shyamalana ovládl víkendové tržby v USA. Nezvykle dobře se ale dařilo i japonskému anime Dragon Ball Super: Broly. čtěte zde
Vydáno: 21.01.2019 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
Kursk 7/10
Recenze: Rozvláčné a trochu odtažité drama Kursk Dánský režisér Thomas Vinterberg se pustil do filmové rekonstrukce tragédie ruské ponorky Kursk. K ruce si vzal špičkové a hvězdné evropské obsazení a spoluscenáristu legendárního vojína Ryana. Jak jejich spolupráce dopadla?... čtěte zde
Vydáno: 20.01.2019 10:00 v sekci Recenze | Premiéry
0
Top 10: Nejlepší kameramani pracující v současném Hollywoodu
Top 10: Nejlepší kameramani pracující v současném Hollywoodu Říkají vám něco jména Linus Sandgren, Hoyte van Hoytema nebo Peter Deming? V tomto článku si představíme desítku nejlepších kameramanů pracujícím v současném Hollywoodu. čtěte zde
Vydáno: 19.01.2019 18:30 v sekci Články | Publicistika
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Téma: top 40: hrdinové akčních filmů část 2. (02.12.2018 12:00 v Články | Publicistika)
- Box Office: Grinch si urval prvenství (12.11.2018 07:30 v Komentáře | Box office)
- Shrek se dočká rebootu od producenta Mimoňů (07.11.2018 08:39 v Novinky | Zprávy)
- Linda Hamilton se vrací do nového Terminátora (20.09.2017 10:58 v Novinky | Zprávy)
- Box Office: Já, padouch 3 bez konkurence (03.07.2017 07:30 v Komentáře | Box office)
- Recenze: Animovaný Já, padouch 3 je už jen odvarem z předchozích dílů (28.06.2017 13:00 v Recenze | Premiéry)
- TV tipy: Terminátor má skrytou vadu a dělá interview s kráskou, zvířetem a tučňáky z Madagaskaru (23.06.2017 07:30 v Radar | TV tipy)
- The Legend of Conan se nekoná (07.05.2017 17:24 v Novinky | Zprávy)
- Arnold Schwarzenegger se mstí v traileru Aftermath (21.02.2017 11:16 v Novinky | Trailery)
- "On se vrátí" slibuje James Cameron (21.01.2017 13:13 v Novinky | Zprávy)
- Recenze: Animák Zpívej zahazuje grotesku, staví na postavách a hudebních hitech (22.12.2016 19:30 v Recenze | Premiéry)
- Komerčně nejúspěšnějším filmem roku je Captain America: Občanská válka (20.12.2016 11:30 v Novinky | Zprávy)
- Já, padouch 3 v prvním traileru (15.12.2016 09:00 v Novinky | Trailery)
- Recenze: Tajný život mazlíčků uhnul k tuctové záchranné misi (04.08.2016 18:00 v Recenze | Premiéry)
- Téma: 10 filmových vrcholů a 5 přešlapů Arnolda Schwarzeneggera (16.07.2016 11:00 v Články | Publicistika)
- Box Office: Tajný život mazlíčků zaznamenal masivní úspěch (11.07.2016 07:00 v Komentáře | Box office)
- Emilia Clarke říká, že se v dalším Terminátorovi neobjeví (23.04.2016 11:37 v Novinky | Zprávy)
- Téma: nejlepší filmy roku 2015 podle filmserver.cz (31.12.2015 13:21 v Články | Žebříčky)

PREMIÉRA TÝDNE   01/2019

Raubíř Ralf a internet
5/10

Pokračování animovaného filmu Raubíř Ralf, prolezlého odkazy na staré videohry, se přesouvá do prostředí internetu, prolezlého pro změnu referencemi na známé weby.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2019 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver