Recenze

Recenze: Dunkerk – mistrovské dílo války bez zbytečného patosu (Premiéry)
Nový film Christophera Nolana vypráví vrstevnatý příběh o událostech při evakuaci vojsk ze severní Francie a využívá při tom velmi pečlivě budované atmosféry napětí.

Recenze: Valerian a město tisíce planet – „šestý element“ (Premiéry)
Vizuálně působivá, byť příběhově průměrná adaptace průlomového sci-fi komiksu od Luca Bessona napovídá, že tento vizionářský tvůrce ještě neřekl poslední slovo.

Recenze: Dvojitý milenec povyšuje brakový thrillerový námět na umělecké psychologické drama (Premiéry)
Nový film Francoise Ozona působí jako Padesát odstínů šedi ve verzi pro náročné a přemýšlivé diváky a zároveň je to sofistikovaná pocta Cronenbergovi, Brianu De Palmovi a Romanovi Polanskému.

Recenze: Pěkně blbě se od jiných nezávislých komedií liší jen pákistánskou tématikou (Premiéry)
Snímek Pěkně blbě způsobil rozruch už na festivalu Sundance, kde se mu dostalo nebývale vřelých ohlasů, kritických i diváckých. Nedávno byl promítán na festivalu v Karlových Varech coby zahajovací film.

Recenze: Válka o planetu opic – alfa opičího a omega lidského rozumu (Premiéry)
V pořadí třetí film v rebootované sérii o planetě opic se přibližuje původnímu příběhu série, ovšem daleko lépe a realističtěji.

Recenze: Oklamaný doplácí na zkratkovitost i dějovou mělkost zároveň (Premiéry)
Drama Oklamaný režisérky Sofie Coppoly soutěžilo v hlavní soutěži na festivalu v Cannes, nedávno bylo k vidění na festivalu v Karlových Varech a nyní vstupuje i do běžných kin.

Recenze: Dokument Svět podle Daliborka je víc o psychologii než o nacismu (Premiéry)
Snímek Svět podle Daliborka, jenž je inzerován jako dokument o něžném neonacistovi, byl promítán již na festivalu v Karlových Varech, kde soutěžil v kategorii dokumentárních filmů. Tento týden vstoupí i do kin,

Za horizontem: The Belko Experiment je zábavná "vybíjená" (Za horizontem)
Hororový specialista Greg McLean (Wolf Creek) natočil podle scénáře Jamese Gunna (Strážci Galaxie 1,2) zábavnou žánrovku The Belko Experiment. V ní se zaměstnanci jedné firmy stanou pokusnými králíky.

Blu-ray recenze: Spojenci (Blu-ray)
Odbornou obcí průměrně hodnocený film, pro producenty a distributory ztrátová záležitost. Spojenci prošli kiny nepovšimnuti, na BD by ale měli dostat druhou šanci, a to nejenom pro referenční obraz.

Recenze: Spider-Man: Homecoming – odlehčený návrat pavoučího kluka… ehm, muže (Premiéry)
Třetí verze filmového Spider-Mana se od předchozích pojetí liší hlavně tím, že je součástí světa Marvel Cinematic Universe. To mu dává jak velké výhody, tak i nevýhody.


Články: další

© 2000-2017, IMEG s.r.o. ISSN 1804-5529

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Přepnout na klasické zobrazení
Kupte si nejprodávanější hosting v ČR se slevou 50% (slevový kód: FILMSERVER)