Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
Pojištění.cz - nejširší nabídka online pojištění v ČR!
TV tipy: 1. 5. 2015 - 7. 5. 2015

TV tipy: Máj v televizi není lásky, ale žánrovek čas

Vydáno: 01.05.2015 07:00 v sekci Radar | TV tipy - Vratislav Šálek

V nastoleném trendu pokračují televize i začátkem května, což tedy značí, že žádnou zásadní premiéru očekávat nemůžeme, ale musíme si vystačit se zařazením slušných, leč nijak originálních žánrovek. I ty ovšem mnohé jistě potěší.

SDÍLET:    
Fish Tank (Fish Tank) (pátek 1. 5., ČT art, 22.15 - 00.15)

Plakát filmu Fish Tank / Fish TankBritsko-nizozemské sociální drama potěší všechny ty, kteří tento subžánr vyhledávají. Režisérka a scenáristka Andrea Arnold v něm nevynechala jediný jeho atribut a navíc s nimi umí skvěle pracovat. To tedy znamená, že atmosféra není příliš veselá, příběh je na první pohled tuctový, na druhý ale syrově realistický a v některých chvílích až mrazivý, postavy jsou zajímavé a mají propracovanou psychologii, ruční kamera dotváří dojem autenticity a v neposlední řadě je kladen důraz na hudební doprovod, který tu má svůj přesný význam. V hlavní roli se objeví solidní Katie Jarvis, jíž ovšem zastiňuje tehdy ne tolik známý Michael Fassbender. Škoda jen pomalého tempa a přetažené stopáže. Perfektní a silný autorský počin.

Synopse: Patnáctiletá Mia (Katie Jarvis) není žádný svatoušek - byla vyloučena ze školy, kamarádi se jí straní a nezbývá jí nic jiného než bezcílně bloumat po okolí. Jediné, co ji skutečně zajímá, je tanec, jemuž se snaží věnovat. Když matka (Kierston Wareing) pozná okouzlujícího a trochu tajemného Conora (Michael Fassbender), zdá se, že se vše mění k lepšímu. 

Zajímavost: Film byl točen chronologicky a herci záměrně neznali vývoj svých postav.

Oficiální trailer filmu Fish Tank / Fish Tank
Repo Men (Repo Men) (pátek 1. 5., Prima, 22.45 - 01.15)

Plakát filmu Repo Men / Repo MenPod titulem Vymahači najdete v programu slušný, leč nijak objevný celovečerní (a doposud jediný) režijní debut Miguela Sapochnika. Ten prakticky rezignoval na nějaké ambice a natočil přímočarou akční sci-fi podívanou, u níž se nesmí řešit příběh a množství nelogičností. Primární je tu nekompromisní a relativně krvavá akce doprovázená řízným hudebním podkresem. Celé to má naštěstí dost svižné tempo a několik nezapomenutelných scén, které vykompenzují občasnou nudu a značnou epizodičnost. Nezklame ani obsazení, v němž hrají prim Jude Law a Forest Whitaker, jež doplňují třeba Liev Schreiber, Carice van Houten nebo John Leguizamo. Ideální zábava na páteční večer.   

Synopse: Remy (Jude Law) a jeho nejlepší kamarád Jake (Forest Whitaker) jsou vymahači společnosti Union, jejichž práce spočívá v odebírání majetku od lidí, kteří nejsou schopni splácet zboží, které si koupili. Ačkoli je to baví, Remyho manželka (Carice van Houten) není s povoláním svého muže spokojena, protože společnost prodává umělé orgány nemocným a umírajícím a Remy jim je dost laicky vyřezává z těla. Musí se tak rozhodnout mezi rodinou a prací.

Zajímavost: Na scénáři se začalo pracovat už roku 2003.

Originální trailer filmu Repo Men / Repo Men
Goofy na výletě (A Goofy Movie) (sobota 2. 5., Smíchov, 20.00 - 21.25 / neděle 3. 5., 14.45 - 16.10)

Plakát filmu Goofy na výletě / A Goofy MovieZ dvacet let staré disneyovské animované komedie budou mít radost převážně dětští diváci. Jen ti totiž ocení, jak tehdy debutující Kevin Lima za sebe naskládal velké množství gagů a vtipných situací a příliš se nezabýval titulním příběhem, který je zoufale předvídatelný, plný klišé a absolutně nepřekvapivý. Klasická animace ovšem obstojí i v dnešní době, ačkoli zub času se na ní trochu podepsal. Dospělí nicméně mimo zmiňovaných nedostatků budou řešit hlavně to, že celý film je jakýmsi typickým komerčním kalkulem. Naprosto neškodná rodinná víkendová jednohubka.

Synopse: Max je v letech, kdy mu všechno leze krkem, nejvíc ale jeho táta Goofy, protože je to nešika a má bláznivé nápady. Jelikož chce být všemi obdivovaný a touží, aby si ho všimla spolužačka Roxanne, zatají, že jede s otcem na prázdninový výlet na ryby a vymyslí si, že společně cestují na koncert slavné rockové hvězdy. Všechno však vyjde brzy najevo a Max bude mít kupu problémů.

Zajímavost: Ve snímku je spousta odkazů na další postavy z disneyovského světa.

Originální trailer filmu Goofy na výletě / A Goofy Movie
Tam, kde jsem nikdy nebyl (Neverwas) (sobota 2. 5., Barrandov, 20.10 - 22.25)

Plakát filmu Tam, kde jsem nikdy nebyl / NeverwasU nás ne moc známé mysteriózní fantasy drama zaujme zejména svou kouzelnou atmosférou a celkovou neuchopitelnou náladou. Debutující Joshua Michael Stern se mohl opřít i o zajímavý, leč trochu překombinovaný příběh s pohádkovým nádechem, skvělý hudební doprovod Philipa Glasse a nádhernou kameru. Občas nicméně zakolísá tempo, dostavuje se nuda, aby vše v závěru nesmyslně překotně vygradovalo. Právě v těchto chvílích drží snímek excelentní obsazení, v němž nezklamou mimo jiné Aaron Eckhart, Ian McKellen, Nick Nolte, William Hurt nebo Jessica Lange. Překvapivě zdařilá podívaná.

Synopse: Kvůli pátrání po tajemství knihy, kterou napsal jeho otec, se uznávaný psychiatr vzdává lékářské kariéry a nechává se zaměstnat v ústavu, kde pracoval právě jeho otec a pravděpodobně tu čerpal námět díla. Doufá, že mimo všech nejasností objeví i to, jakou inspirací vlastně svému rodiči byl.

Zajímavost: Film se natáčel ve Vancouveru.

Originální trailer filmu Tam, kde jsem nikdy nebyl / Neverwas
Evropa, Evropa (Europa Europa) (sobota 2. 5., ČT art, 22.00 - 23.50)

Plakát filmu Evropa, Evropa / Europa EuropaKoprodukční válečné drama se dočkalo i oscarové nominace za adaptovaný scénář, jenž je inspirován skutečností. Režírující Agnieszka Holland v něm prokázala svůj talent a cit pro podobná témata, neboť vše je zabíráno nádhernou kamerou a skvěle to odsýpá, má odpovídající potemnělou atmosféru a důraz je kladen na hodně silný příběh, který se ale leckomu navzdory tomu, že se stal, může zdát dost přitažený za vlasy. Autentický dojem dotváří výborné výkony vesměs neznámých herců. Snad až na absenci nějakého zapamatovatelnějšího momentu nemá film zásadnější problémy.

Synopse: Salomon Perel (Marco Hofschneider) je židovský chlapec, kterého hned na počátku druhé světové války rozdělili s rodinou. Jelikož chce přežít, vydává se za německého sirotka, což z něj postupem času udělá skoro válečného hrdinu a přesvědčeného nacistu. To ale není poslední případ, kdy bude muset v rámci pudu sebezáchovy "změnit stranu".

Zajímavost: Ačkoli byl snímek ve své vlasti přijat dost vlažně, v USA se stal jedním z nejúspěšnějších německých filmů, který tam kdy byl uveden.

Oficiální trailer filmu Evropa, Evropa / Europa Europa
Nezlobte dědečka (neděle 3. 5., Barrandov, 13.30 - 14.50)

Plakát filmu  / Nezlobte dědečkaČeskoslovenská prvorepubliková komedie stojí a padá s geniálním a v životní formě hrajícím Vlastou Burianem. Ten tu předvádí svůj typický koncert, v němž strhává veškerou pozornost na sebe, své postavě dopřává charisma, rozmáchlá gesta a velký vypravěčský um, jenž je okořeněn i roztomilou pseudoangličtinou, na kterou hned tak nezapomenete. Režírujícímu Karlu Lamačovi tak vlastně stačilo "jen" vypointovat slovní i situační vtipy a nechat co nejvíce prostoru hlavní hvězdě, která zastínila i taková jména jako Adina Mandlová, Čeněk Šlégl nebo Hana Vítová. Škoda jen, že si nedal víc práce s kontinuitou příběhu, který nedrží u sebe a působí epizodicky. Libovost pro milovníky filmů pro pamětníky.

Synopse: Eman Vovísek (Vlasta Burian) zapíjí nešťastnou lásku k Lidušce (Adina Mandlová), která se provdala za jeho bratrance (Čeněk Šlégl). Protože je v opilosti agresivní, odvezou ho do nervového sanatoria, kde se sejde se strýcem Hanibalem (Theodor Pištěk), který se pro změnu zhroutil poté, co mu manželka oznámila, že se chce provdat za první lásku, strýce Jonathana, který má přijet z Ameriky. Jelikož ten se ale zdrží v Paříži, nechá se Vovísek přesvědčit, aby se za něj vydával, čímž rozpoutá velký kolotoč omylů a nečekaných situací.

Zajímavost: Snímek měl premiéru 21. 12. 1934.

Ukázka z filmu Nezlobte dědečka
Jen o rodinných záležitostech (pondělí 4. 5., ČT2, 21.55 - 23.50)

Plakát filmu  / Jen o rodinných záležitostechTotálně zapomenuté československé drama doplatilo na dobu svého vzniku, kdy kultura nikoho moc nezajímala. Přitom režírující Jiří Svoboda v něm syrově, realisticky a chvílemi až nepříjemně mrazivě reflektoval brutální praktiky totalitního režimu a vše zabalil do bezvýchodné a dost depresivní atmosféry. Opřít se mohl i o famózní herecké výkony, jimž dominují Jiří Bartoška, Jaromír Hanzlík, Karel Roden, Milan Kňažko, Miroslav Macháček a Miroslav Donutil. Dojem kazí snad jen určitá (ale svým způsobem pochopitelná) schématičnost, špatné postsynchrony a nevýrazná hudba. Raritní záležitost.

Synopse: Bezmoc politických vězňů v padesátých letech byla opravdu nesnesitelná, protože vládnoucí moc si na nich vymáhala smyšlená přiznání jakýmikoli prostředky. V bezpečí ale nebyli ani jejich blízcí a kamarádi, neboť i na ně mohla dopadnout tvrdá pěst nastoleného stalinismu.

Zajímavost: V pražských kinech byl film promítán od 2. května 1991.

Televizní spot filmu Jen o rodinných záležitostech
Všechno uvidíme (On aura tout vu) (středa 6. 5., Nova Cinema, 22.30 - 00.25 / čtvrtek 7. 5., 03.30 - 05.30)

Plakát filmu Všechno uvidíme / On aura tout vuFrancouzské komediální drama nepatří k těm nejznámějším, neboť není úplně nenáročné, ale řadí se k těm trošku vážnějším. Režírující Georges Lautner, jemuž scénář napsal slavný Francis Veber, se totiž nesoustředil jen na prvoplánově vtipné gagy, ale chtěl zaujmout i zajímavým příběhem a humorem, za nímž je trošku filozofického pozadí a přesahu, což se mu podařilo jen částečně. Do hlavní role sice obsadil spolehlivého Pierra Richarda, ten je tu ovšem dost umírněný a nestrhává na sebe veškerou pozornost, protože se o ni dělí především s Jeanem-Pierrem Mariellem a neodolatelnou Miou-Miou. Nebudete-li očekávat typicky potřeštěnou komedii, budete možná příjemně překvapeni.

Synopse: Reklamní fotograf Francois (Pierre Richard) je už znechucený desítkami reklam na prášky, spodní prádlo nebo lahodné sušenky. Chce natočit skutečný film. Jeho nejlepší přítel už mu dokonce napsal poetický scénář, na který ale nikdo nechce dát peníze. Jen jeden producent by měl zájem, jenže místo poetiky by rád pořádně tvrdou erotiku.

Zajímavost: Veber v tomtéž roce režijně debutoval.

Originální trailer filmu Všechno uvidíme / On aura tout vu
Darkman (Darkman) (středa 6. 5., Prima Cool, 22.40 - 00.35 / čtvrtek 7. 5., 01.55 - 03.25)

Plakát filmu Darkman / DarkmanKomiksovka podle v době vzniku filmu neexistující předlohy vyžaduje dost divácké tolerance, nicméně je pořád hodně slušná a stojí za vidění. Režisér Sam Raimi v ní neopustil svůj tehdy typický nadhled a "ujetý" humor, který zkombinoval s výbornou, leč dnes už těžce zastaralou akcí, skvělou hudbou Dannyho Elfmana a několika tvůrčími nápady. V hlavní roli se objeví pro někoho absolutně se do ní nehodící Liam Neeson, kterého ze známějších jmen doplňuje jen Frances McDormand. Příběh ovšem příliš nefunguje, místy je hodně naivní a pracuje s velkým množstvím klišé. Osobitý počin, který nesedne každému.

Synopse: Vynikající vědec Peyton Westlake (Liam Neeson) pracuje na převratném objevu umělé kůže, která by se mohla využívat při léčbě popálenin. Jednoho dne však do jeho laboratoře vtrhne sadistický Robert G. Durant (Larry Drake) a vyhodí ji do povětří. Ačkoli všichni Peytona považují za mrtvého, on se ocitá v péči svérázné lékařky, která na něm zkouší revoluční metodu tišení bolesti. Výsledkem jsou odpojená centra bolesti a silný adrenalinový dopink, který muži poskytuje nadlidskou sílu, ale i těžko zvladatelné záchvaty vzteku. Když tedy později uteče z nemocnice a chce se pomstít, všichni se musí mít na pozoru.

Zajímavost: Po dokončení filmu se dlouho debatovalo o vzniku seriálu, ten však nikdy nebyl realizován.

Originální trailer filmu Darkman / Darkman
Hodná holka (The Good Girl) (čtvrtek 8. 5., Barrandov, 20.10 - 21.55)

Plakát filmu Hodná holka / The Good GirlSlušně hodnocená romantická komedie nepřináší nic nového ani překvapujícího, zároveň ale nikoho neuráží a je vlastně docela příjemná. Režírující Miguel Arteta  dobře věděl, že příběh je otřepaný a předvídatelný, proto se ho snažil obohatit černým humorem, po většinu času ale jel tzv. na jistotu. K pohodové atmosféře, odpovídajícímu hudebnímu podkresu a relativně vyváženým vážnějším a komickým momentům se přidává spolehlivé obsazení, v jehož čele stojí překvapivě civilní Jennifer Aniston a velmi dobrý Jake Gyllenhaal. Neškodná žánrovka.

Synopse: Justine (Jennifer Aniston) je vdaná a ráda by založila rodinu. Její manžel Phil (John C. Reilly) ji sice miluje, jenže v oblasti sexu si moc nerozumějí. Jednoho dne se seznámí se zajímavým mladým mužem (Jake Gyllenhaal), který jí nabízí možnost úniku z manželského stereotypu do světa emocí a vášní. Jenže z banálního úletu se stává posedlost a Justinin život se mění v sérii lží a podvodů.

Zajímavost: Film se točil třiatřicet dní.

Originální trailer filmu Hodná holka / The Good Girl

WEDOS.cz - Nejlevnější registrátor domén v ČR, neomezený webhosting, virtuální a dedikované servery

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Box Office: 50. víkend
Box Office: Star Wars: Poslední z Jediů dominuje Nejnovější díl vesmírné ságy pod názvem Star Wars: Poslední z Jediů dominoval u pokladen s druhým největším otvírákem vůbec. Animovaný býk Ferdinand neměl šanci. čtěte zde
Vydáno: 18.12.2017 07:44 v sekci Komentáře | Box office
0
Thelma 7/10
Recenze: Thelma je mysteriózním střetem křesťanské víry a lesbické sexuality Norské umělecké drama o probouzející se dívčí sexualitě a zakázané lásce, jejímuž naplnění brání náboženská bariéra, připomíná tematicky příbuzné filmy Neon Demon a Raw. čtěte zde
Vydáno: 15.12.2017 14:00 v sekci Recenze | Premiéry
0
TV tipy: 15. 12. 2017 - 21. 12. 2017
TV tipy: Paddington, řidič aut a Seabiscuit uhánějí do Země zítřka Předvánoční televizní výběr neukrývá žádnou zásadní novinku, premiér je v něm ale hned několik. K těm nejvýraznějším patří rodinný snímek Paddington a disneyovský propadák Země zítřka, vidět můžete i dostihového... čtěte zde
Vydáno: 15.12.2017 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Star Wars: Poslední z Jediů 9/10
Recenze: Star Wars: Poslední z Jediů - šťavnatý prostředek trilogie Nové Hvězdné války jsou tradičně nejočekávanějším filmem roku. Prostřední část sequelové trilogie vnáší do známého syžetu celou řadu neotřelých nápadů, skutečně nečekané příběhové zvraty a důležité (i... čtěte zde
Vydáno: 13.12.2017 17:10 v sekci Recenze | Premiéry
0
Kinopremiéry: 50. týden
Kinopremiéry: Obávaný poslední z Jediů vyzve Seveřanku Thelmu Jako už tradičně je poslední velkou premiérou roku film ze světa Star Wars, tentokrát dokonce regulérní osmá epizoda. A je logické, že srovnatelnou konkurenci nemá, alternativou tak budiž tři evropská dramata a jedna komedie. čtěte zde
Vydáno: 13.12.2017 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Vznikne remake filmu 48 hodin (17.12.2017 08:07 v Novinky | Zprávy)
- Trailer: Liam Neeson a Cizinec ve vlaku (15.12.2017 16:09 v Novinky | Trailery)
- Black Panther: Nový trailer ukazuje vyspělost Wakandy (13.12.2017 15:31 v Novinky | Trailery)
- Altered Carbon: nová sci-fi od Netflixu v dalším traileru (11.12.2017 20:16 v Novinky | Trailery)
- Zlaté glóby 2018: Nominacím vévodí Tvář vody a Akta Pentagon (11.12.2017 15:33 v Novinky | Zprávy)
- Spider-Man: Into the Spider-Verse - animovaný pavoučí muž v prvním traileru (09.12.2017 21:05 v Novinky | Trailery)
- Sedmilhářky se vrací na HBO. S novým režisérem. (09.12.2017 13:00 v Novinky | Zprávy)
- Altered Carbon: nová sci-fi od Netflixu v traileru (06.12.2017 19:36 v Novinky | Trailery)
- Druhá Fantastická zvířata mají název a první temnou fotku (18.11.2017 18:00 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Komisařka Olga Hepnarová na palubě Ikarie XB1 nahlíží do hlavy zločince (03.11.2017 07:30 v Radar | TV tipy)
- Tom Hanks si zahraje ve sci-fi BIOS (30.10.2017 11:14 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Šílený Max, Luther, Jindřich IV. a Méďa Béďa se vydávají na zběsilou cestu (20.10.2017 07:30 v Radar | TV tipy)
- Recenze: Sněhulák je ukázkovým příkladem toho, jak nedělat filmovou adaptaci knihy (13.10.2017 14:59 v Recenze | Premiéry)
- TV tipy: První rytíř žije bohémský život s bezva ženskou na krku a poslouchá Whiplash (13.10.2017 07:30 v Radar | TV tipy)
- Kinopremiéry: Uprostřed čtverce stojící sněhulák má osm hlav šílenství a poskytuje alibi na klíč (11.10.2017 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Kinopremiéry: Mezi Blade Runnerem a Hansem Zimmerem je hora, na níž má svatbu Hladový Bizon (04.10.2017 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- TV tipy: Noční běžec zpívá Love song a společně s Bambim podstupuje velké závody (29.09.2017 07:30 v Radar | TV tipy)

PREMIÉRA TÝDNE   50/2017

Star Wars: Poslední z Jediů
9/10

Nové Hvězdné války jsou tradičně nejočekávanějším filmem roku. Prostřední část sequelové trilogie vnáší do známého syžetu celou řadu neotřelých nápadů, skutečně nečekané příběhové zvraty a důležité (i šokující) kroky ve vývoji postav.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

ČESKÉ TRAILERY

Star Wars: Síla se probouzí
V kinech od 17.12.2015
Jak básníci čekají na zázrak
V kinech od 14.04.2016
Captain America: Občanská válka
V kinech od 05.05.2016

NOVÉ FOTOGRAFIE

Suburbicon: Temné předměstí (1x)
The Polka King (1x)
Every Day (1x)
Universum Brdečka (1x)
Špindl (1x)
Cukrář (1x)
Ladíme 3 (1x)
Ferdinand (1x)
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2017 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
DOPORUČUJEME: Kupte si nejprodávanější hosting v ČR se slevou 50% (slevový kód: FILMSERVER)
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver