Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
TV tipy: 17. 4. 2015 - 23. 4. 2015

TV tipy: Justice League a Argo vezou vodu pro slony

Vydáno: 17.04.2015 07:00 v sekci Radar | TV tipy - Vratislav Šálek

Jaro už o sobě pomalu dává vědět, což znamená, že televize to mají zase o něco těžší. Tento týden bojují o přízeň diváků zařazením několika svérázných počinů, kreslené Justice League a premiér Vody pro slony či oscarového Arga.

SDÍLET:    
Voda pro slony (Water for Elephants) (pátek 17. 4., Prima, 20.15 - 22.45 / sobota 18. 4., 09.20 - 11.55)

Plakát filmu Voda pro slony / Water for ElephantsPod trošku mimózním názvem Vlak do neznáma najdete v programu romantické drama, které je adaptací románu Sary Gruen. Režírujícímu Francisi Lawrenceovi není prakticky co vytknout, neboť kamera je krásná, atmosféra naprosto odpovídající podobné žánrovce, výprava velkolepá a tempo poměrně svižné. Zásadní problém je bohužel v absenci emocí, protože opravdu silná scéna je tu jedna jediná, což je zarážející. Částečně je to dáno nevhodným obsazením, v němž toporného Roberta Pattinsona a nevýraznou Reese Witherspoon, mezi nimiž navíc příliš nefunguje potřebná chemie, zcela zastiňují Christoph Waltz a titulní slonice. Škoda také nevyužitého cirkusového prostředí. Jako jednohubka na páteční večer ale film víceméně funguje, což potvrzuje i naše recenze.

Synopse: Jacobovi (Robert Pattinson) zemřeli při autonehodě oba rodiče právě ve chvíli, kdy skládal zkoušky na veterině. Bez peněz a rodiny najednou netušil co dál, osud ho nicméně zavál do vlaku světového cirkusu Benzini. V době hospodářské krize tak nedostudovaný zvěrolékař nachází útočiště v nevyzpytatelném světě fungujícím podle iracionálních pravidel. Navíc se zamiluje do krasojezdkyně Marleny (Reese Witherspoon), která sice jeho lásku opětuje, bohužel je ale manželkou majitele cirkusu, násilnického a zvrhlého Augusta (Christoph Waltz). Jejich vztah tak nemá šanci na úspěch.

Zajímavost: Witherspoon začala s titulní slonicí trénovat již tři měsíce před natáčením

Český trailer filmu Voda pro slony / Water for Elephants
Směšný pán (pátek 17. 4., ČT art, 22.15 - 23.35)

Plakát filmu  / Směšný pánMéně známé československé komorní drama je částečnou úvahou o údělu stáří, částečnou tragikomedií a částečnou kritikou tehdejšího režimu. Režírující Karel Kachyňa opět zpracoval příběh svého oblíbeného Jana Procházky, dodal mu mysteriózní atmosféru a nádech a soustředil se na rozvíjení silného námětu, pravdivých dialogů a citlivou práci s emocemi. V hlavní roli naprosto exceluje Vladimír Šmeral, k němuž se v závěru přidává i neméně famózní Jiří Adamíra. Nechybí ani pro tvůrce typická poetika a skvělá hudba Zdeňka Lišky. Až na pomalejší rozjezd a trošku delší stopáž není prakticky co vytýkat. Další klenot tuzemské kinematografie.

Synopse: Profesora Jindřicha Šimka (Vladimír Šmeral) naprosto zlomily stalinistické represe, jichž se jako průkopník kybernetiky stal obětí, na základě čehož se ho kdysi zřekla i vlastní dcera. Ačkoli už zdánlivě nemá pro co žít, i přes těžkou chorobu v sobě stále nachází sílu i motivy, které ho ženou dál.

Zajímavost: Na MFF v New Delphi získal snímek cenu za režii.

Ukázka z filmu Směšný pán
Liga spravedlivých: Zánik (Justice League: Doom) (sobota 18. 4., Nova Cinema, 14.45 - 16.15 / neděle 19. 4., 06.10 - 07.30)

Český plakát filmu Liga spravedlivých: Zánik / Justice League: DoomTři roky staré animované akční fantasy svádí dohromady snad všechny slavné superhrdiny ze stáje DC Comics, které nechává plně vyniknout. Režírující Lauren Montgomery dobře pochopila, že to nejdůležitější v podobných žánrovkách je akce, které věnovala více než polovinu zbytečně krátké stopáže. Od počátku nasadila svižné tempo, které se prakticky nezastaví a nedá divákovi vydechnout. Zamrzí jen absence jakéhokoli dějového překvapení nebo nečekaného zvratu a také určitá seriálovost a nevyužitelnost některých témat. 

Synopse: Liga spravedlivých je složena z nejlepších superhrdinů a ochránců lidstva, pro Batmana ale zároveň také z nejnebezpečnějších lidí na planetě. Proto vymyslel nouzový plán pro případ, že by se někdo z nich vymkl kontrole. Když však tato data ukradne skupina nových záporáků, je Liga nucena připravit se na střenutí, které prověří její jednotnost.

Zajímavost: Film je inspirován komiksem Tower of Babel z roku 2000.

Originální trailer filmu Liga spravedlivých: Zánik / Justice League: Doom
Argo (Argo) (sobota 18. 4., Nova Cinema, 20.00 - 22.25)

Český plakát filmu Argo / ArgoTřemi Oscary (film, scénář, střih) oceněné drama je sice dosud nejslabším režijním počinem Bena Afflecka, to je ale dáno hlavně tím, že v něm tvůrce "pouze" jede na jistotu. Nedělá mu problém vytvořit dobovou atmosféru ve spojení s perfektní výpravou, vše nasnímat nápaditou kamerou, podmalovat strhující děj, který udržuje diváka v napětí celou dobu, zdařilou hudbou Alexandra Desplata a nastolit svižné tempo. Povedlo se mu i obsazení méně známými tvářemi, mezi nimiž vynikají sám autor (umírněný a velmi obstojný) a skvělí Alan Arkin a John Goodman. Vysloveně potěší i jemná hollywoodská satira, která beze zbytku funguje. Někomu pak může vadit chybějící přidaná hodnota a určitá míra klišé a patosu. Vše vám potvrdí i naše recenze.

Synopse: V listopadu 1979 vrcholí íránská revoluce. Radikálové proniknou na americké velvyslanectví v Teheránu, kde zajmou celkem dvaapadesát amerických rukojmí. V nastalém chaosu ale dokáže šest z nich uprchnout a skrýt se v domě kanadského velvyslance. CIA si je dobře vědoma toho, že je jen otázkou času, kdy budou uprchlíci nalezeni a zabiti. Specialista na exfiltrace Tony Mendez (Ben Affleck) tak přichází s riskantním plánem, jak je zachránit. A je to nápad vskutku bizarní a neuvěřitelný.

Zajímavost: Falešný plakát skutečné mise Argo byl na rozdíl od filmové verze pouze černobílý.

Český trailer filmu Argo / Argo
Bezva chlap (En ganske snill mann) (sobota 18. 4., ČT art, 22.40 - 00.30)

Plakát filmu Bezva chlap / En ganske snill mannSvérázné norské komediální drama rozhodně není pro každého, protože si nebere servítky. Režírující Hans Petter Moland toho moc neřešil a od počátku osciluje mezi takřka geniálními momenty, prvoplánovými gagy a de facto nezáživnou kriminální linií, která nemá co nabídnout. Humor je ovšem dost černý a místy hodně krutý, s čímž je potřeba počítat. V hlavní roli naprosto exceluje Stellan Skarsgård, který prakticky zastiňuje všechny ostatní. Škoda nevyrovnaného tempa a časté monotónnosti. Hodně nekompromisní záležitost.

Synopse: Ulrik (Stellan Skarsgård) je sympaťák, do něhož by málokdo řekl, že se právě vrátil z vězení. Moc toho nenamluví, po nikom nic nechce a po ničem netouží. Chce jen vést spořádaný rodinný život, což ale není jednoduché, když o něj bývalá manželka skoro nejeví zájem, jeho dospělý syn ho nezná a navíc čeká dítě s ženou, která si o něm myslí, že je dávno mrtvý. S otevřenou náručí ho tak vítají jen staří přátelé z gangu.

Zajímavost: Snímek se natáčel převážně v Oslu.

Originální trailer filmu Bezva chlap / En ganske snill mann
Asterix a Galové (Astérix le Gaulois) (neděle 19. 4., ČT :D, 09.20 - 10.30)

Plakát filmu Asterix a Galové / Astérix le GauloisNa vůbec prvním animovaném zpracování legendárního komiksu se podepsal zub času, takže vyžaduje trošku větší dávku divácké tolerance. Režírující Ray Goossens se totiž nemohl opřít o kvalitní animaci, která je značně podprůměrná a jeho adaptace navíc postrádá určitou propracovanost, na druhou stranu je takřka doslovná, což znamená, že v ní nechybí typicky šílený, ale inteligentní humor a bláznivé situace. Díky krátké stopáži a svižnému tempu snímku technické nedokonalosti rádi odpustíte. Ideální start nedělního rána.

Synopse: Římané se neustále snaží přijít na tajemství nadpozemské síly Galů. Jistý římský vojevůdce se prostřednictvím špiona dozví o zázračném nápoji a má eminentní zájem o získání tajného receptu. Chce ho totiž využít a dostat se tak až na trůn samotného Cézara. Popletený Getafix mu nápoj sice uvaří, jeho účinky jsou ale úplně jiné. 

Zajímavost: Na filmu pracovalo sto dvacet animátorů.

Ukázka z filmu Asterix a Galové / Astérix le Gaulois
Na divoké vlně (Chasing Mavericks) (neděle 19. 4., Nova, 14.55 - 17.05 / úterý 21. 4., Nova Cinema, 07.05 - 09.00)

Český plakát filmu Na divoké vlně / Chasing MavericksTři roky staré drama je naprosto konvenční a standardní a nijak nevyčnívá z žánrové šablony. Od začátku jede na jistotu a nenabídne vskutku žádné překvapení. Nejzajímavější je tak fakt, že režii obstarala netradiční dvojice Curtis Hanson a Michael Apted, která spoléhala především na osvědčené postupy, charisma Gerarda Butlera v titulní roli a na místy úchvatné záběry dovádění mořských vln. Neuškodilo by ani zkrácení celkové délky, neboť film chvílemi dost stagnuje. Více se dočtete v naší recenzi.

Synopse: Drama je natočeno podle životního příběhu Jaye Moriartyho (Jonny Weston), jehož snem bylo zdolat Mavericks - jednu z největších mořských vln na světě. Ve svých patnácti letech totiž zjistí, že místo, kde se tento jev objevuje, skutečně existuje a dokonce leží jen několik mil od jeho domova. Po dlouhém přemlouvání přesvědčí místní legendu Rickyho Hestona (Gerard Butler), aby ho začal trénovat. Ten už po prvních hodinách výcviku pochopí, že v Jayovi je skrytý obrovský potenciál. Navíc se mezi nimi začíná rodit silné přátelství.

Zajímavost: Apted natáčel film jen poslední tři dny, neboť Hanson musel ze zdravotních důvodů odstoupit.

Český trailer filmu Na divoké vlně / Chasing Mavericks
Město žen (La citta delle donne) (neděle 19. 4., ČT art, 20.20 - 22.35)

Plakát filmu Město žen / La città delle donneKomediální drama legendárního Federica Felliniho nepatří k těm v jeho filmografii nejlépe hodnoceným, protože slavný tvůrce už se tu začal dost opakovat a jeho typických trademarků je tu až moc. Opět tak divák neví, kde začíná sen (halucinace) a končí realita, musí věnovat neustálou pozornost ne až tak zajímavému a pro některé i plytkému ději a přetrpět několik vysloveně nudných momentů. Na druhou stranu se dočká fungujících ironických rýpnutí do feministických hnutí, neuchopitelné atmosféry, svérázného humoru a vynikajícího Marcella Mastroianniho v titulní roli. Rozporuplný počin filmařského génia.

Synopse: Sukničkář Snáporaz (Marcello Mastroianni) koketuje ve vlaku s neznámou kráskou. Při jejím pronásledování se ocitne v hotelu, kde probíhá sraz feministek a rázem se stává objektem jejich zájmu. A to je moc i na tak zkušeného svůdníka.

Zajímavost: Ve filmu se objeví i herečka českého původu Marie Párová.

Originální trailer filmu Město žen / La citta delle donne
Poslední vlak (Der Letzte Zug) (úterý 21. 4., ČT2, 20.55 - 22.55)

Český plakát filmu Poslední vlak / Der letzte ZugNěmecko-české válečné drama zaujme hlavně svou stísněnou až klaustrofobní atmosférou. Režírující manželská dvojice Joseph Vilsmaier a Dana Vávrová také správně vsadila na působivý kontrast flashbacků z minulosti a scén z transportu, čímž dosáhla potřebného emotivního účinku. Neopomněli ani důraz na syrovost a realističnost. V hlavní roli se mimo několika českých herců objeví Gedeon Burkhard. Škoda jen, že tvůrci někdy zbytečně tlačí na emoce a sklouznou k prvoplánovosti.

Synopse: V roce 1943 se židovská otázka blíží ke konečnému řešení a nacisté se rozhodnou z Berlína odvézt zbývající židovské obyvatelstvo. V průběhu jara tak jsou celé rodiny odváženy každý večer. Všichni si uvědomují, že cesta končí v Osvětimi, kam všechny transporty směřují. Boj o život však začíná už ve stísněných a přeplněných vagónech.

Zajímavost: Natáčelo se i v bývalém koncentračním táboře Auswitz - Birkenau.

Originální trailer filmu Poslední vlak / Der Letzte Zug
Šest vražd stačí, maminko! (Serial Mom) (středa 22. 4., Prima Cool, 23.05 - 01.05 / čtvrtek 23. 4., 01.45- 03.15)

Plakát filmu Šest vražd stačí, maminko! / Serial MomV zahraničí solidně hodnocená, u nás takřka neznámá černá komedie je dost osobitá, navíc vychází ze skutečných událostí, což jí dodává na atraktivnosti. Režisér a scenárista John Waters se nebál ani lehké parodie na béčkové horory a poměrně zručně zkombinoval momenty vážnější s těmi humornými, ačkoliv to někdy působí trošku zvráceně. Celkově zajímavou atmosféru ještě dotváří přesná hudba Basila Poledourise a v dobrém slova smyslu bizarnost a "ulítlost". V hlavní roli exceluje Kathleen Turner, která dokáže prodat většinu vtípků, zároveň ale i děsit. Svérázný počin, který nesedne každému.

Synopse: Beverly Sutphin (Kathleen Turner) je vzorná manželka a hospodyňka. Bohužel je trochu neurotická a uklidnit ji dokáží až obscénní a pomlouvačné hovory, které vede se svou sousedkou. Ne její pohoršování a šíření různých klepů doplatí životem někteří obyvatelé městečka. Důkazy proti Beverly vedou až k zatčení a následnému soudu, jenže žena je překvapivě velmi populární a některými považována za slavnou.

Zajímavost: Ve snímku herecky debutoval Matthew Lillard.

Originální trailer filmu Šest vražd stačí, maminko! / Serial Mom

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Box office: 41. víkend
Box office: První člověk těsně poráží Ukradený Halloween V souboji novinek porazil První člověk těsně Husí kůži 2. Ani jedna ale nestačila na Venoma a Zrodila se hvězda. čtěte zde
Vydáno: 15.10.2018 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
První člověk 8/10
Recenze: První člověk - bude Chazelle opět sbírat Oscary? Oscarový režisér Damien Chazelle se po muzikálu La La Land vrací s životopisným dramatem První člověk, které sleduje přípravy amerických astronautů z NASA k letu na Měsíc. čtěte zde
Vydáno: 14.10.2018 18:00 v sekci Recenze | Premiéry
0
Top 10: Nejlepší filmy Clinta Eastwooda
Top 10: Nejlepší filmy Clinta Eastwooda Clint Eastwood je opravdová legenda americké kinematografie druhé poloviny 20. století. V prosinci bude mít premiéru jeho nový snímek The Mule. Pojďme si připomenout desítku jeho nejlepších kousků. čtěte zde
Vydáno: 14.10.2018 12:00 v sekci Články | Publicistika
0
Hold the Dark 6/10
Za horizontem: mystery thriller z Aljašky Hold the Dark Americký režisér Jeremy Saulnier natočil pro Netflix mystery thriller Hold the Dark. Saulnier si vysloužil chválu kritiky za své předchozí snímky Blue Ruin a Green Room. čtěte zde
Vydáno: 13.10.2018 11:30 v sekci Recenze | Za horizontem
0
TV tipy: 12. 10. 2018 - 18. 10. 2018
TV tipy: Oscar nahání Napoleona, jemuž chce dát jednu mezi oči Ani druhá polovina října nepřipomíná v televizích podzim, neboť dramaturgové se tradičně spoléhají na osvědčené reprízy a atraktivní premiéry si stále schovávají. Náš výběr tak znovu sestává z více, či méně známých... čtěte zde
Vydáno: 12.10.2018 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- TV tipy: Osm hrozných stojí na mostě špionů, kde píše rumový deník (28.09.2018 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Rommel a Rambo mají prima bráchu Blade Runnera (21.09.2018 07:30 v Radar | TV tipy)
- Captive State: Sci-fi thriller od režiséra Zrození planety opic v traileru (14.09.2018 15:12 v Novinky | Trailery)
- Trailer: Gerard Butler v akčním filmu Hunter Killer (14.09.2018 12:58 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Prokletý klaun, Oldřich a Božena se za trnkovým keřem ocitají v elektrizující mlze (14.09.2018 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Paterson bere Ryanovu dceru na nejdelší jízdu do Jurského světa (24.08.2018 07:30 v Radar | TV tipy)
- Top 10: Roman Polanski (19.08.2018 12:00 v Články | Publicistika)
- Nejlépe placenou herečkou roku 2018 je Scarlett Johanson (18.08.2018 09:51 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Dokonalý džentlmen Pelé si vzal bobule a v Nebrasce vyhodil máti z vlaku (10.08.2018 07:30 v Radar | TV tipy)
- Ben Affleck a Matt Damon ve filmu o podvodu a milionech (03.08.2018 12:13 v Novinky | Zprávy)
- Zloději času Terryho Gilliama vzniknou jako TV série (28.07.2018 17:04 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Nepoučitelný a nepolíbený Ant-Man hledá štěstí (27.07.2018 07:30 v Radar | TV tipy)
- Gerard Butler v traileru jako Hunter Killer (26.07.2018 20:31 v Novinky | Trailery)
- Alita: Bojový Anděl - Rodriguezova sci-fi má nový trailer (24.07.2018 10:07 v Novinky | Trailery)
- Top 12: všechny filmy Terryho Gilliama od nejhoršího po nejlepší (22.07.2018 12:00 v Články | Publicistika)
- TV tipy: Petr Pan, človíček Tate a špinavej Joe sjíždějí divokou řeku (20.07.2018 07:30 v Radar | TV tipy)
- Recenze: Nebýt ABBY, byl by muzikál Mamma Mia! Here We Go Again katastrofou (19.07.2018 07:00 v Recenze | Premiéry)
- Kinopremiéry: Mamma Mia zanechává v kinech děsivé dědictví (18.07.2018 07:30 v Radar | Kinopremiéry)

PREMIÉRA TÝDNE   40/2018

Zrodila se hvězda
6/10

Hudební romantické drama o slavném zpěvákovi, který pomůže obyčejné talentované zpěvačce k zářné kariéře, je režijním debutem Bradleyho Coopera, který si sám zahrál hlavní mužskou roli a do ženské hlavní role obsadil Lady Gaga.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

ČESKÉ TRAILERY

Star Wars: Síla se probouzí
V kinech od 17.12.2015
Jak básníci čekají na zázrak
V kinech od 14.04.2016
Captain America: Občanská válka
V kinech od 05.05.2016

NOVÉ FOTOGRAFIE

Mars (1x)
Až přijde válka (1x)
Hovory s TGM (1x)
Králové zlodějů (1x)
Tina a Vore (1x)
Čarodějovy hodiny (1x)
Halloween (1x)
První člověk (7x)
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2018 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver