Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
TV tipy: 31. 10. 2014 - 6. 11. 2014

TV tipy: Na život a na smrt na zrozené planetě opic

Vydáno: 31.10.2014 07:00 v sekci Radar | TV tipy - Vratislav Šálek

Předposlední měsíc v roce začíná v televizi dvěma atraktivními premiérami, konkrétně vydařené sci-fi Zrození Planety opic a válečného survivalu Na život a na smrt. Mimo ně se ale můžete těšit třeba na jedno kontroverzní drama.

SDÍLET:    
Zrození Planety opic (Rise of the Planet of the Apes) (pátek 31. 10., Prima, 20.15 - 22.25 / sobota 1. 11., Prima Cool, 15.20 - 17.40)

Plakát filmu Zrození Planety opic / Rise of the Planet of the ApesSci-fi drama, které rozjelo novou sérii, zůstává jedním z nejpříjemnějších překvapení posledních let. Režírující Rupert Wyatt věděl, že musí jit jinou cestou než předchozí "opičí" filmy a nabídl divákovi zajímavý příběh, skvělé akční scény, krásnou kameru a velké množství emocí. Největším trumfem však zůstávají vynikající CGI opice, z nichž tu hlavní předehrával Andy Serkis, které mají svou hloubku a jsou naprosto rovnocenným partnerem svým lidským kolegům, mezi nimiž nechybí James Franco, Brian Cox nebo Freida Pinto. Škoda jen pár nelogičností, zbytečné romantické linie a některých křečovitých rodinných momentů. Více se dočtete v naší recenzi.

Synopse: Mladý vědec Will Rodman (James Franco) vyvíjí lék proti Alzheimerově chorobě, kterou trpí i jeho otec (John Lithgow). Výzkum se ovšem zadrhává kvůli vedlejším účinkům, které pokusní živočichové vykazují. Zklamaný vědec tak odchází pečovat o otce a domů si bere šimpanzí mládě Caesara (Andy Serkis), na němž chce nelegálně pokračovat v práci. Brzy se u zvířete začne projevovat vysoká inteligence a Will se raduje, že jeho lék účinkuje. Podává ho tak dál. Netuší, že tím otevřel bránu k lidské zkáze.

Zajímavost: Na filmu se pracovalo již od roku 2006.

Český trailer filmu Zrození Planety opic / Rise of the Planet of the Apes

Kluci jsou zpět (The Boys Are Back) (sobota 1. 11., ČT2, 00.45 - 02.25)

Plakát filmu Kluci jsou zpět / The Boys Are BackSíla australsko-britského dramatu tkví hlavně v silném příběhu, nostalgické atmosféře a několika nádherných záběrech australské krajiny. Režírující Scott Hicks totiž snímku po celou dobu nedokázal vštěpit potřebné tempo a vše vypráví až zoufale pomalu, což je někdy na škodu. Na druhou stranu jsou díky tomu některé momenty dost působivé. V hlavní roli exceluje charismatický Clive Owen, který dá na mnoho slabších chvilek zapomenout. Pokud se smíříte s tím, že jedno z dětí vám bude zřejmě dost nesympatické, dostanete nijak objevnou, pořád ale hodně solidní žánrovku. Více se dočtete v naší recenzi.

Synopse: Joe Warr (Clive Owen) celý život pracuje jako sportovní reportér a zdá se, že ke štěstí mu toho moc nechybí. Jenže jednoho dne jeho žena zemře na rakovinu a on se musí s nastalou situací vyrovnat. Proto bere své dva syny na výlet, kde se s nimi pokusí sblížit a přijmout roli samostatného rodiče.

Zajímavost: Jedná se o vůbec první film, který Owen také produkoval.

Oficiální trailer filmu Kluci jsou zpátky / The Boys Are Back

Omlazovací prostředek (Monkey Business) (sobota 1. 11., ČT2, 14.10 - 15.45)

Plakát filmu Omlazovací prostředek / Monkey BusinessV našich končinách prakticky neznámá sci-fi komedie v originále s dvojznačným názvem trošku předběhla svou dobu, protože je dost volnomyšlenkářská a je v ní několikrát více zdařilých gagů než v jiných žánrovkách padesátých let. Zárukou kvality je režírující Howard Hawks, jenž neměl problém s načasováním a vypointováním všech vtipů, jejichž kadence je tak velká, že se divák nikdy nenudí. Zážitek ještě umocňují výteční Cary Grant a Ginger Rogers v titulních rolích, které doplňuje mimo jiné Marilyn Monroe. Mějte ale na paměti, že děj nedrží moc u sebe, je spíše epizodický a začátek je dost rozvláčný. Detaily hledejte v našem Stroji času.

Synopse: Roztržitý vědec Barnaby Fulton (Cary Grant) pracuje ve vývojovém oddělení kosmetické firmy na omlazovacím preparátu. Jednoho dne k němu s pomocí laboratorní opice dospěje, jenže tím spustí kolotoč bláznivých situací, v jejichž vleku se kromě něj ocitnou i jeho manželka (Ginger Rogers), natěšený šéf (Charles Coburn) a vnadná sekretářka (Marilyn Monroe).

Zajímavost: Jde o pátý a zároveň poslední film, na němž spolupracovali Grant a Hawks.

Originální trailer filmu Omlazovací prostředek / Monkey Business

Na život a na smrt (Lone Survivor) (sobota 1. 11., Nova, 22.00 - 00.20 / neděle 2. 11., Nova Cinema, 02.45 - 05.45)

Český plakát filmu Na život a na smrt / Lone SurvivorPo necelém roce (!) od premiéry v kinech se v televizi objevuje válečné drama, jímž si režisér Peter Berg splnil sen a složil poctu padlým americkým vojákům v Afghánistánu.A rozhodně se nemá zač stydět, protože akční scény jsou v jeho podání výborné, potřebně fyzické a nepostrádají syrovost. Tvůrce často využívá i zpomalené záběry, které mají svůj význam, ačkoli jsou někdy samoúčelné. Ocenit se musí i dost realistické masky a poslední třetina snímku, která ukáže válku z trochu jiného úhlu. V hlavní roli exceluje Mark Wahlberg, vedle kterého se neztratí ani Ben Foster, Emile Hirsch, Taylor Kitsch nebo Eric Bana. Nebýt přílišné adorace hrdinů a rozvleklého úvodu, mohl být zážitek ještě působivější. Více se dozvíte z naší recenze.

Synopse: Členové amerických zvláštních jednotek Navy Seals jsou nejlepší vojáci na světě - jsou fyzicky i psychicky odolní na hranici lidských možností a jsou vybaveni dokonalou schopností přežít kdekoli. V noci z 27. na 28. června 2005 jsou čtyři členové elitní skupiny vysazeni v afghánských horách. Jejich úkolem je na nedaleké základně Talibánců zneškodnit jednoho z jejich pohlavárů, který je zároveň blízkým přítelem Usámy bin Ládina. Jenže akce se pokazí hned na začátku a malá vojenská jednotka rázem stojí tváří v tvář přesile po zuby ozbrojených Talibánců.

Zajímavost: Kaskadéři si za práci na tomto filmu odnesli ocenění Screen Actors Guild.

Český trailer filmu Na život a na smrt / Lone Survivor

Takoví normální zabijáci (Natural Born Killers) (sobota 1. 11., Fanda, 22.00 - 00.05)

Český plakát filmu Takoví normální zabijáci / Natural Born KillersRežijně nejodvážnější a nejprogresivnější počin Olivera Stonea patří k nejkontroverznějším filmům všech dob. Proslulý tvůrce se v něm absolutně nebál násilí, které servíruje ve vrchovaté míře, k tomu ještě přidává brilantní a nadčasovou satiru médií. Vše oživuje pro sebe netypickým surreálnem, v němž kombinuje pasáže fiktivně dokumentární, šílenou animaci, černobílou kameru a hned několik žánrů. Vše korunuje perfektní obsazení, v němž se objeví vynikající Woody Harrelson, Juliette Lewis, Tom Sizemore nebo Robert Downey Jr., nad nimiž ční geniální Tommy Lee Jones v jedné z nejšílenějších rolí své kariéry. Chybou je snad jen to, že s blížícím se závěrem se vše začíná opakovat a všeho je už moc. Legendární kousek.

Synopse: Mallory (Juliette Lewis) je od dětství týrána a zneužívána svým otcem a matka to přehlíží. Když se proto seznámí s charismatickým Mickeym (Woody Harrelson), je z toho láska na první pohled. Jenže tihle dva se brzy stávají šílenými vrahy, psanci, ale zároveň národními hrdiny.

Zajímavost: Otec Harrelsona byl ve skutečnosti několikanásobným vrahem, čehož chtěl režisér při obsazení využít.

Oficiální trailer filmu Takoví normální zabijáci / Natural Born Killers

Úterý po Vánocích (Marti, dupa craciun) (sobota 1. 11., ČT art, 22.40 - 00.20)

Plakát filmu Úterý po Vánocích / Marti, dupa craciunRomantické drama spadá do tzv. rumunské nové vlny, což znamená, že rozhodně není pro každého. Režírující Radu Muntean tu jde opravdu až na dřeň a důraz klade na dlouhé statické záběry, v nichž se odehraje důležitý dialog, který postupně představí postavy i jejich vzájemné vztahy. S tím souvisí i na první pohled neviditelná práce s přeostřováním prostředí, které má svůj pevný význam. V ústředních rolích se objevují pro našince neznámé tváře, takže pocit jakési autenticity je ještě větší. Je jasné, že tohle není film pro každého, náročného diváka by měl ale z větší části uspokojit. 

Synopse: Paul (Mimi Brănescu) je úspěšný čtyřicátník. Má milující ženu, dcerku a také milenku. Ta ho sice k ničemu netlačí, jenže on sám si uvědomuje, že situace je dlouhodobě neudržitelná a je třeba, aby se pro jednu z žen rozhodl. Vánoční svátky by k tomu měly být ideální příležitostí.

Zajímavost: Před začátkem natáčení probíhaly intenzivní třítýdenní zkoušky.

Originální trailer filmu Úterý po Vánocích / Marti, dupa craciun

Táta na plný úvazek (Jersey Girl) (neděle 2. 11., Nova, 16.55 - 18.50 / pondělí 3. 11., Nova Cinema, 12.45 - 14.30)

Plakát filmu Táta na plný úvazek / Jersey GirlRomantické komediální drama je prvním úkrokem kultovního Kevina Smithe do vod mainstreamu, což ne každý nese libě. Nižší hodnocení způsobuje hlavně fakt, že jde vesměs o předvídatelný a sentimentální kousek opírající se o zbytečná klišé, který je navíc "přeslazený" a autorova osobitost se v něm ztrácí. Na druhou stranu mu nelze upřít řemeslné kvality, pár pokusů o originalitu, pohodovou atmosféru a solidní obsazení, které tvoří namátkou Ben Affleck, Jennifer Lopez nebo Liv Tyler. Rozporuplná žánrovka.

Synopse: Ollie (Ben Affleck) je newyorský žurnalista na vrcholu kariéry, jehož žena právě očekává první dítě. Z ničeho nic se ale mu zhroutí svět, protože přijde o práci, manželka zemře při porodu a on zůstane s dcerou sám. Musí se odstěhovat a začít znovu.

Zajímavost: Tvůrce věnoval film svému zesnulému otci.

Oficiální trailer filmu Táta na plný úvazek / Jersey Girl

Cesta do Indie (A Passage to India) (neděle 2. 11., ČT2, 21.45 - 00.25)

Plakát filmu Cesta do Indie / A Passage to IndiaPoslední počin legendárního režiséra a scenáristy Davida Leana za jeho nejslavnějšími díly sice zaostává, pořád ale je nač se dívat. Nechybí v něm opojné a nádherně koncipované obrazy, silný příběh, pomalé tempo a vyměřena mu byla opět monstrózní stopáž. Těšit se můžete i na kouzelnou atmosféru Indie a oscarovou hudbu Maurice Jarreho. V nepříliš slavném obsazení se objeví Oscarem oceněná Peggy AshcroftJudy Davis nebo Alec Guinness. Objektivních chyb tu moc nenajdete, jen v souvislosti s tak věhlasným tvůrcem divák čeká přece jen o trochu víc.

Synopse: Angličanka (Peggy Ashcroft) cestuje počátkem dvacátého století do Indie, kde chce navštívit syna, jenž tu pracuje jako úředník koloniální správy. Doprovod ji dělá mužova snoubenka Adela (Judy Davis), která se cestou seznámí s indickým lékařem Azizem (Victor Banerjee), který ji naprosto okouzlí. Jenže doba podobným citovým rozkolům není příliš nakloněna.

Zajímavost: V průběhu natáčení se vztahy mezi režisérem a Guinnessem zhoršily natolik, že spolu už nikdy nepromluvili.

Oficiální trailer filmu Cesta do Indie / A Passage to India

Zahrada (Záhrada) (pondělí 3. 11., ČT art, 22.40 - 00.25)

Plakát filmu Zahrada / ZáhradaPěti Českými Lvy oceněné poetické drama Martina Šulíka bývá řazeno k vůbec nejlepším slovenským porevolučním filmům. Dáno je to hlavně zvláštní a neuchopitelnou atmosférou, nádhernou kamerou, opojnými obrazy a častou symbolikou. Děj tu prakticky neexistuje, protože vše plyne pomalu a zaměstnává vesměs všechny divácké smysly. V titulních rolích čekejte Romana Luknára, Zuzanu Šulajovou, Janu Švandovou a Českým Lvem poctěného Mariána Labudu. Dodnes na naše poměry nevídaný snímek.

Synopse: Na třicátníka Jakuba (Roman Luknár) se valí velké množství problémů - nedokáže vyřešit svůj vztah s vdanou Terezou (Jana Švandová), neuspokojuje ho práce, nerozumí si ani s otcem (Marián Labuda). Proto se rozhodne, že na pár dnů odjede do otcova opuštěného domu na venkově. Tam postupně objevuje prosté věci, na které dávno zapomněl.

Zajímavost: Natáčení trvalo třicet pět dnů.

Originální trailer filmu Zahrada / Záhrada

Jesse Stone: Nový začátek (Jesse Stone: Night Passage) (úterý 4. 11., Nova Cinema, 20.00 - 21.50 / středa 5. 11., 15.25 - 17.05)

Plakát filmu Jesse Stone: Nový začátek / Jesse Stone: Night PassagePřekvapivě dobře hodnocené televizní krimi vycházející z románu Roberta B. Parkera potěší milovníky oldschoolových záležitostí. Režírující Robert Harmon totiž rezignoval na akci a různé milostné zápletky, ale spoléhal se spíše na atmosféru, pozvolné vyprávění a poctivě rozvedenou detektivní linii, která nepostrádá napětí. V hlavní roli se mohl opřít o solidního Toma Sellecka, jehož doplňují třeba Saul Rubinek nebo Viola Davis. To pak divák milerád odpustí levnější výpravu a nezbytná žánrová klišé.

Synopse: Policista Jesse Stone (Tom Selleck) přišel kvůli alkoholu o práci a rodinu. Aby začal znovu, přesouvá se do městečka Paradise, kde se uchází o místo šerifa, které posléze získává. Ačkoli to zde vypadá dost nudně, opak je pravdou. Brzy je donucen zasáhnout proti hrubiánovi (Stephen Baldwin), který napadl svou ženu. A to je teprve začátek všech jeho potíží.

Zajímavost: Snímek je prvním z volné řady sedmi filmů se stejným hrdinou.

Ukázka z filmu Jesse Stone: Nový začátek / Jesse Stone: Night Passage

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
TV tipy: 16. 11. 2018 - 22. 11. 2018
TV tipy: Bídník Orel Eddie se veze na něžných vlnách skandálu a diagnózy smrti Hlavním televizním tahákem tohoto týdne jsou premiéry hvězdně obsazeného oscarového muzikálu Bídníci a životopisné dramedie Orel Eddie. Ty pak doplňuje několik slušných, leč nevýrazných žánrovek, jejichž zhlédnutí neurazí. ... čtěte zde
Vydáno: 16.11.2018 07:30 v sekci Radar | TV tipy
1
Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny 5/10
Recenze: Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny jsou lunaparkem vizuálních atrakcí a nenaplněných příslibů Pokračování kouzelnické fantasy série Fantastická zvířata, dějově předcházející událostem známým z Harryho Pottera, se nese ve velmi podobném duchu jako její první díl, uvedený v kinech před dvěma lety. čtěte zde
Vydáno: 14.11.2018 12:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
Kinopremiéry: 46. týden
Kinopremiéry: Fantastická zvířata a Silvio vzlétají za soumraku balónem a objevují Grindelwaldovy zločiny Z devítky aktuálních premiér je tou jasně nejatraktivnější druhý díl ságy Fantastická zvířata, který má podtitul Grindelwaldovy zločiny. Jeho konkurenci pak tvoří zajímavé evropské počiny většinou od silně autorských... čtěte zde
Vydáno: 14.11.2018 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
Oni a Silvio 6/10
Recenze: Oni a Silvio je bohémskou satirou odrážející osobnost Silvia Berlusconiho Obrazově opulentní satira Paola Sorrentina o třetím funkčním období italského premiéra Silvia Berlusconiho je plná pečlivě komponovaných záběrů, večírků, prohnilé politiky a nahých žen. čtěte zde
Vydáno: 13.11.2018 12:00 v sekci Recenze | Premiéry
0
Top  20 ČR: 45. týden
Top 20 ČR: Queen se drží na špici Týden po premiéře se ještě více upevnila první pozice biopicu Bohemian Rhapsody o skupině Queen, kterou animovaný zelený Grinch neohrozil. čtěte zde
Vydáno: 13.11.2018 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Joel Kinnaman pracuje pro FBI jako The Informer (16.11.2018 20:33 v Novinky | Trailery)
- Mimozemšťani okupují Zemi v novém traileru sci-fi Captive State (09.11.2018 19:39 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Brewsterovy miliony zrodily hrdinu (09.11.2018 07:30 v Radar | TV tipy)
- Mowgli: Legend of the Jungle od Netflixu v novém traileru (08.11.2018 18:52 v Novinky | Trailery)
- The Ballad of Buster Scruggs: western bratří Coenů v novém traileru (05.11.2018 17:02 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Zbytečně krutý cvokař James Brown má rád velryby a pašuje kontraband (02.11.2018 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Sindibád se o Halloweenu potkává s Robinem, Marianou a šéfkuchařem na grilu (26.10.2018 07:30 v Radar | TV tipy)
- Chlapec, který se stane králem v prvním traileru (17.10.2018 17:51 v Novinky | Trailery)
- Hřbitov domácích zvířátek v prvním traileru (10.10.2018 15:49 v Novinky | Trailery)
- Malcolm McDowell jako mediální magnát v biopicu Fair and Balanced (09.10.2018 18:06 v Novinky | Zprávy)
- Hřbitov domácích zvířátek na prvních fotkách (08.10.2018 16:49 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Mladé pušky a machři absolvují válku bez pravidel a prožívají příliš dlouhé zásnuby (05.10.2018 07:30 v Radar | TV tipy)
- Kinopremiéry: Jack staví dům, v němž se zrodily hvězdy Venom a Toman (03.10.2018 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- TV tipy: Osm hrozných stojí na mostě špionů, kde píše rumový deník (28.09.2018 07:30 v Radar | TV tipy)
- Kinopremiéry: Yeti se beze stop chystá do parku hrůzy (26.09.2018 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Recenze: Drama Beze stop vypráví o životě na pomezí přírody a civilizace (25.09.2018 09:00 v Recenze | Premiéry)

PREMIÉRA TÝDNE   46/2018

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny
5/10

Pokračování kouzelnické fantasy série Fantastická zvířata, dějově předcházející událostem známým z Harryho Pottera, se nese ve velmi podobném duchu jako její první díl, uvedený v kinech před dvěma lety.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

ČESKÉ TRAILERY

Star Wars: Síla se probouzí
V kinech od 17.12.2015
Jak básníci čekají na zázrak
V kinech od 14.04.2016
Captain America: Občanská válka
V kinech od 05.05.2016

NOVÉ FOTOGRAFIE

The Informer (1x)
Skleněný (1x)
Kouzelný park (2x)
Aquaman (2x)
Všichni to vědí (1x)
Backtrace (2x)
Fighting with My Family (1x)
Dumbo (1x)
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2018 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver