Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
BD a DVD tipy: Easwoodova kolekce

BD a DVD tipy: Easwoodova kolekce

Vydáno: 09.09.2014 18:00 v sekci Radar | BD a DVD tipy - Marek Slovák

Dva mezci pro slečnu Sáru, Joe Kidd, Vražda na Eigeru, Oklamaný, Zahrajte mi "MISTY", Breezy. Těchto šest filmů najdete v německé kolekci Clinta Eastwooda, v české první tři "nahradily" Cooganův trik a Tulák z širých plání.

SDÍLET:    

Cooganův trik (Bontonfilm)
BD obal filmu  / BreezyNahodilost výběru titulů do Eastwoodovy kolekce dokazuje i to, že vedle Clintem Eastwoodem režírovaných filmů najdeme i dva, u kterých stál pouze před kamerou. Za ni se totiž postavil Don Siegel, který dal Bezejmennému jméno Harry Calahan, když ho přemístil z westernu do městského thrilleru v Drsném Harrym. Diváky ale na to musel postupně připravit. Jeden z takových kroků představuje Cooganův trik z druhé poloviny 60. let. Westernové městečko nahradil New York, protřelou ústřední postavu zase idealista konfrontovaný se zkažeností soudobé společnosti, což je demonstrováno na dnes spíše směšně působící angažované pasáži s drogami. Stále byla ale v centru vyprávění silná individualistická postava s Eastwoodovým charismatem. Jenom v tomto případě nevzniklo dílo, které je dobově příznačné, a přitom nadčasové, protože v některých ohledech zastaralo. 

Bonus (BD): Disk neobsahuje bonusové materiály.
Obraz (BD): 16:9 / FullHD / 1,85 :1.
Zvuk (BD): DTS-HD Master 2.0 anglicky, DTS 2.0 francouzsky, italsky, japonsky, kastilsky, portugalsky, rusky, španělsky.
Titulky (BD): české, anglické, čínské, dánské, finské, francouzské, holandské, italské, japonské, kastilské, korejské, maďarské, norské, polské, portugalské, ruské, řecké, španělské, švédské, thajské, turecké.

Doporučená cena: 1799 Kč (BD - Diamantová edice).

V prodeji od 3. 9. 2014.

Oficiální upoutávka k filmu Cooganův trik (1968).

Oklamaný (Bontonfilm)
BD obal filmu  / BreezyDon Siegel se na přelomu 60. a 70. let proslavil městskými thrillery s Clintem Eastwoodem - ať již se jednalo o přípravu v podobě Cooganova triku, nebo o významově kontroverzní a Zodiacovými vraždami inspirované první objevení se Harryho Calahana v Drsném Harrym. Přesto k nejlepší spolupráci obou pánů patří Oklamaný, který se jednak odehrává během občanské války Severu proti Jihu, jednak je zasazen do jižanské internátní školy a ústřední postavu umísťuje nehybně na lůžko. Precizní žánrovka, která - byť zasazená do minulosti - provokativně reagovala na feminismus a dodnes funguje jak jako precizní thriller s postupně odkrývanými motivacemi postav a překvapivými zvraty, tak jako svého druhu chick hixploatace.

Bonus (BD): Disk neobsahuje bonusové materiály.
Obraz (BD): 16:9 / FullHD / 1,85 :1.
Zvuk (BD): DTS-HD Master 2.0 anglicky, DTS 2.0 francouzsky, kastilsky, německy, portugalsky, rusky, španělsky.
Titulky (BD): české, anglické, čínské, dánské, finské, francouzské, holandské, kastilské, korejské, maďarské, německé, norské, polské, portugalské, ruské, řecké, španělské, švédské, thajské, turecké.

Doporučená cena: 1799 Kč (BD - Diamantová edice).

V prodeji od 3. 9. 2014.

Upoutávka k filmu Oklamaný (1971).

Zahrajte mi "MISTY" (Bontonfilm)
BD obal filmu  / BreezyPo dvou snímcích, ve kterých Eastwood pouze hrál (Cooganův trik, Oklamaný), je v kolekci trojice filmů, které režíroval. Jedná se přitom o jeho první tři celovečerní režijní počiny (Zahrajte mi "MISTY", Tulák z širých plání, Breezy). Už z počátku jeho kariéry je patrný žánrový rozptyl, případně neotřelá kombinatronika několika žánrů (Zahrajte mi "MISTY" je thriller, Tulák z širých plání revizionistický western a Breezy novoholywoodské melodrama). Ovšem také počáteční chyby, jichž se později odnaučil: příběh o sociopatické obdivovatelce radiového diskžokeje, která mu po rozchodu začne dělat ze života peklo a ohrožovat jeho i jeho známé, má vzhledem k prostotě zápletky neúměrně dlouhou stopáž a kombinace romance a thrilleru ne vždy úplně funguje. 

Bonus (BD): Disk neobsahuje bonusové materiály.
Obraz (BD): 16:9 / FullHD / 1,85 :1.
Zvuk (BD): DTS-HD Master 2.0 anglicky, DTS 2.0 francouzsky, italsky, japonsky, kastilsky, německy, portugalsky, rusky, španělsky.
Titulky (BD): české, anglické, čínské, dánské, finské, francouzské, holandské, italské, japonské, kastilské, korejské, maďarské, německé, norské, polské, portugalské, ruské, řecké, španělské, švédské, thajské, turecké.

Doporučená cena: 1799 Kč (BD - Diamantová edice).

V prodeji od 3. 9. 2014.

Oficiální upoutávka k filmu Zahrajte mi "MISTY" (1971).

Tulák z širých plání (Bontonfilm)
BD obal filmu Tulák z širých plání / High Plains DrifterO Tulákovi z širých plání jsme cca. před rokem psali při příležitosti prvního vydání, a tak hodnocení pouze připomínáme: "Sergio LeoneClintu Eastwoodovi prohlásil, že má dvě herecké polohy, z nichž jedna je s kloboukem, druhá bez. Ve vlastní režijní kariéře se Eastwood s odkazem westernového herce postupně vypořádával v sérii snímků, z nichž tři jdou tento měsíc do prodeje. Magic Box v rámci slevové edice Bestsellery (znovu)vydává na DVD Psance Josey Walese a Bledého jezdce a Bontonfilm uvádí na Blu-rayi Tuláka z širých plání. Druhý Eastwoodův režijní počin vychází v remasterované podobě ke 40. výročí a stejně jako Leonova trilogie pracuje s tropem ústřední záhadné bezejmenné postavy, která zde ovšem jméno znovu nabývá, jak se divák z flashbacků dozvídá víc o její minulosti.

Vedle způsobu vyprávění, jež přejímá vzorec z Tenkrát na Západě, si režisér a herec v jedné osobě z italských spaghetti-westernů osvojil i pomalu budované tempo. Tulák z širých plání sice nepředstavuje vrchol Eastwoodova vypořádávání se s image herce s kloboukem a bez (protože jí je až několika Oscary oceněný antiwestern Nesmiřitelní), ale rozhodně se z dané série jedná o snímek s nejméně sympatickou ústřední postavou."

Bonus (BD): Upoutávka (2:19 min.).
Obraz (BD): 16:9 / FullHD / 1,85 :1.
Zvuk (BD): DTS-HD Master 5.1 anglicky, DTS 2.0 česky, francouzsky, italsky, maďarsky, německy, španělsky, thajsky.
Titulky (BD): české, anglické, čínské, dánské, finské, francouzské, holandské, italské, japonské, korejské, maďarské, německé, norské, polské, portugalské, ruské, řecké, španělské, švédské, thajské.

Doporučená cena: 1799 Kč (BD - Diamantová edice).

V prodeji od 3. 9. 2014.


Oficiální upoutávka k filmu Tulák z širých plání (1973).

Breezy (Bontonfilm)
BD obal filmu  / BreezyBreezy se od Zahrajte mi "MISTY" a Tuláka z širých plání liší v tom, že Eastwood zde nehraje hlavní mužskou roli. Sice se objeví, ale jeho účinkování má spíš podobu camea - a to budete ještě rádi, pokud si ho vůbec všimnete. Po thrilleru (s prvky romance, ale ta přehodí výhybku k jmenovanému žánru) a westernu jde o romanci mezi mladou hippiesačkou a prodejcem bytů ve středních letech. Z jejich věkového rozdílu vyplyne několik humorných scén, ale jinak se jedná o veskrze vážný film, u kterého je nejistá motivace a záměry obou ústředních postav, což je v rámci žánru osvěžující. Po dvou veskrze mizogynních filmech si Eastwood mírně napravil reputaci, i když nepříliš, protože Breezy patří k jeho nejméně známým režijním počinům.  
Bonus (BD): Disk neobsahuje bonusové materiály.
Obraz (BD): 16:9 / FullHD / 1,85 :1.
Zvuk (BD): DTS-HD Master 2.0 anglicky, DTS 2.0 francouzsky, kastilsky, německy, portugalsky, rusky, španělsky.
Titulky (BD): české, anglické, čínské, dánské, finské, francouzské, holandské, kastilské, korejské, maďarské, německé, norské, polské, ortugalské, ruské, řecké, španělské, švédské, thajské, turecké.

Doporučená cena: 1799 Kč (BD - Diamantová edice).

V prodeji od 3. 9. 2014.


Oficiální upoutávka k filmu Breezy (1973).

Na co se z našich tipů těšíte nejvíce? Nebo jsme zapomněli zmínit váš oblíbený film a chcete na něj upozornit ostatní čtenáře? Napište svůj názor do diskuze pod článkem!

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Kinopremiéry: 50. týden
Kinopremiéry: Aquaman a Spider-Man se ocitají v paralelních světech V jubilejním padesátém týdnu startuje v tuzemských kinech čtveřice novinek, mezi níž je i poslední blockbuster letošního roku, jímž je komiksový Aquaman. Zajímavě ale vypadá i animovaná komiksovka Spider-Man: Paralelní světy. ... čtěte zde
Vydáno: 12.12.2018 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
Top 20 ČR: 49. týden
Top 20 ČR: Bohemian Rhapsody vládne dál Na čele domácího žebříčku je znovu biopic Queen Bohemian Rhapsody. Z novinek zabodovalo fantasy Smrtelné stroje. čtěte zde
Vydáno: 11.12.2018 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Box office: 49. víkend
Box Office: Raubíř Ralf vede slabý víkend Raubíř Ralf a internet vedl druhý nejslabší víkend v tomto roce. Může za to hlavně absence novinek, které dorazí až v následujících dvou týdnech. čtěte zde
Vydáno: 10.12.2018 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
Ve spárech ďábla 3/10
Recenze: Horor Ve spárech ďábla nevyděsí už ani prostředím márnice Značně tendenční a nenápaditý americký horor Ve spárech ďábla využívá potenciál mrazivé zápletky jen k nesmyslnému šablonovitému ději plnému klišé a rutinních lekaček. čtěte zde
Vydáno: 09.12.2018 07:00 v sekci Recenze | Premiéry
0
The Ballad of Buster Scruggs 6/10
Za horizontem: The Ballad of Buster Scruggs nikam nevede Známé tvůrčí duo bratrů Joela a Ethana Coenových natočilo svou westernovou antologii The Ballad of Buster Scruggs poprvé digitálně a poprvé nikoliv primárně do kin. čtěte zde
Vydáno: 08.12.2018 13:00 v sekci Recenze | Za horizontem
1
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Téma: top 40: hrdinové akčních filmů část 1. (01.12.2018 12:00 v Články | Publicistika)
- Top 10: Nejlepší filmy Clinta Eastwooda (14.10.2018 12:00 v Články | Publicistika)
- Top 21: filmy z vězení (23.09.2018 12:00 v Články | Publicistika)
- TV tipy: Petr Pan, človíček Tate a špinavej Joe sjíždějí divokou řeku (20.07.2018 07:30 v Radar | TV tipy)
- Blu-ray recenze: Zodiac (režisérská verze) (03.09.2017 11:30 v Recenze | Blu-ray)
- Oklamaný: jižanský sexy thriller v prvním úplném traileru (20.04.2017 10:23 v Novinky | Trailery)
- Téma: Nejočekávanější filmy roku 2017, část II. - autorské filmy (21.01.2017 12:43 v Články | Publicistika)
- Stroj času: Shane Black a jeho Smrtonosná zbraň (02.06.2016 09:18 v Recenze | Stroj času)
- TV tipy: Osamělý jezdec a zkažená úča bojují až na pot a krev (22.04.2016 07:22 v Radar | TV tipy)
- Sofia Coppola natočí remake Eastwoodova filmu (30.03.2016 09:24 v Novinky | Zprávy)
- BD a DVD tipy: EXODUS Batmana a šofér pro sestru Sáru (06.05.2015 19:00 v Radar | BD a DVD tipy)
- BD a DVD tipy: Nesmiřitelná mrtvá princezna nevěsta (23.11.2014 12:00 v Radar | BD a DVD tipy)
- Téma: Průvodce filmy Davida Finchera 1/2 (08.10.2014 15:00 v Články | Publicistika)
- Eastwoodovi Jersey Boys zapěli v prvním traileru (18.04.2014 09:00 v Novinky | Trailery)
- BD a DVD tipy: trilogie Temný rytíř a westernové "klasiky" (19.09.2013 14:57 v Radar | BD a DVD tipy)
- TV tipy: Alenka v říši terminátorů (06.09.2013 07:00 v Radar | TV tipy)
- Téma: Násilí ve filmu (19.08.2013 17:30 v Články | Publicistika)

PREMIÉRA TÝDNE   49/2018

Smrtelné stroje
4/10

Byť od tvůrců Pána prstenů (producentem je Peter Jackson a režisérem jeho celovečerně debutující spolupracovník), post-apokalyptické sci-fi Smrtelné stroje má spíš blíže k filmovým sériím typu Hunger Games, Divergence či Labyrint.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2018 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver