Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
BD a DVD tipy: Easwoodova kolekce

BD a DVD tipy: Easwoodova kolekce

Vydáno: 09.09.2014 18:00 v sekci Radar | BD a DVD tipy - Marek Slovák

Dva mezci pro slečnu Sáru, Joe Kidd, Vražda na Eigeru, Oklamaný, Zahrajte mi "MISTY", Breezy. Těchto šest filmů najdete v německé kolekci Clinta Eastwooda, v české první tři "nahradily" Cooganův trik a Tulák z širých plání.

SDÍLET:    

Cooganův trik (Bontonfilm)
BD obal filmu  / BreezyNahodilost výběru titulů do Eastwoodovy kolekce dokazuje i to, že vedle Clintem Eastwoodem režírovaných filmů najdeme i dva, u kterých stál pouze před kamerou. Za ni se totiž postavil Don Siegel, který dal Bezejmennému jméno Harry Calahan, když ho přemístil z westernu do městského thrilleru v Drsném Harrym. Diváky ale na to musel postupně připravit. Jeden z takových kroků představuje Cooganův trik z druhé poloviny 60. let. Westernové městečko nahradil New York, protřelou ústřední postavu zase idealista konfrontovaný se zkažeností soudobé společnosti, což je demonstrováno na dnes spíše směšně působící angažované pasáži s drogami. Stále byla ale v centru vyprávění silná individualistická postava s Eastwoodovým charismatem. Jenom v tomto případě nevzniklo dílo, které je dobově příznačné, a přitom nadčasové, protože v některých ohledech zastaralo. 

Bonus (BD): Disk neobsahuje bonusové materiály.
Obraz (BD): 16:9 / FullHD / 1,85 :1.
Zvuk (BD): DTS-HD Master 2.0 anglicky, DTS 2.0 francouzsky, italsky, japonsky, kastilsky, portugalsky, rusky, španělsky.
Titulky (BD): české, anglické, čínské, dánské, finské, francouzské, holandské, italské, japonské, kastilské, korejské, maďarské, norské, polské, portugalské, ruské, řecké, španělské, švédské, thajské, turecké.

Doporučená cena: 1799 Kč (BD - Diamantová edice).

V prodeji od 3. 9. 2014.

Oficiální upoutávka k filmu Cooganův trik (1968).

Oklamaný (Bontonfilm)
BD obal filmu  / BreezyDon Siegel se na přelomu 60. a 70. let proslavil městskými thrillery s Clintem Eastwoodem - ať již se jednalo o přípravu v podobě Cooganova triku, nebo o významově kontroverzní a Zodiacovými vraždami inspirované první objevení se Harryho Calahana v Drsném Harrym. Přesto k nejlepší spolupráci obou pánů patří Oklamaný, který se jednak odehrává během občanské války Severu proti Jihu, jednak je zasazen do jižanské internátní školy a ústřední postavu umísťuje nehybně na lůžko. Precizní žánrovka, která - byť zasazená do minulosti - provokativně reagovala na feminismus a dodnes funguje jak jako precizní thriller s postupně odkrývanými motivacemi postav a překvapivými zvraty, tak jako svého druhu chick hixploatace.

Bonus (BD): Disk neobsahuje bonusové materiály.
Obraz (BD): 16:9 / FullHD / 1,85 :1.
Zvuk (BD): DTS-HD Master 2.0 anglicky, DTS 2.0 francouzsky, kastilsky, německy, portugalsky, rusky, španělsky.
Titulky (BD): české, anglické, čínské, dánské, finské, francouzské, holandské, kastilské, korejské, maďarské, německé, norské, polské, portugalské, ruské, řecké, španělské, švédské, thajské, turecké.

Doporučená cena: 1799 Kč (BD - Diamantová edice).

V prodeji od 3. 9. 2014.

Upoutávka k filmu Oklamaný (1971).

Zahrajte mi "MISTY" (Bontonfilm)
BD obal filmu  / BreezyPo dvou snímcích, ve kterých Eastwood pouze hrál (Cooganův trik, Oklamaný), je v kolekci trojice filmů, které režíroval. Jedná se přitom o jeho první tři celovečerní režijní počiny (Zahrajte mi "MISTY", Tulák z širých plání, Breezy). Už z počátku jeho kariéry je patrný žánrový rozptyl, případně neotřelá kombinatronika několika žánrů (Zahrajte mi "MISTY" je thriller, Tulák z širých plání revizionistický western a Breezy novoholywoodské melodrama). Ovšem také počáteční chyby, jichž se později odnaučil: příběh o sociopatické obdivovatelce radiového diskžokeje, která mu po rozchodu začne dělat ze života peklo a ohrožovat jeho i jeho známé, má vzhledem k prostotě zápletky neúměrně dlouhou stopáž a kombinace romance a thrilleru ne vždy úplně funguje. 

Bonus (BD): Disk neobsahuje bonusové materiály.
Obraz (BD): 16:9 / FullHD / 1,85 :1.
Zvuk (BD): DTS-HD Master 2.0 anglicky, DTS 2.0 francouzsky, italsky, japonsky, kastilsky, německy, portugalsky, rusky, španělsky.
Titulky (BD): české, anglické, čínské, dánské, finské, francouzské, holandské, italské, japonské, kastilské, korejské, maďarské, německé, norské, polské, portugalské, ruské, řecké, španělské, švédské, thajské, turecké.

Doporučená cena: 1799 Kč (BD - Diamantová edice).

V prodeji od 3. 9. 2014.

Oficiální upoutávka k filmu Zahrajte mi "MISTY" (1971).

Tulák z širých plání (Bontonfilm)
BD obal filmu Tulák z širých plání / High Plains DrifterO Tulákovi z širých plání jsme cca. před rokem psali při příležitosti prvního vydání, a tak hodnocení pouze připomínáme: "Sergio LeoneClintu Eastwoodovi prohlásil, že má dvě herecké polohy, z nichž jedna je s kloboukem, druhá bez. Ve vlastní režijní kariéře se Eastwood s odkazem westernového herce postupně vypořádával v sérii snímků, z nichž tři jdou tento měsíc do prodeje. Magic Box v rámci slevové edice Bestsellery (znovu)vydává na DVD Psance Josey Walese a Bledého jezdce a Bontonfilm uvádí na Blu-rayi Tuláka z širých plání. Druhý Eastwoodův režijní počin vychází v remasterované podobě ke 40. výročí a stejně jako Leonova trilogie pracuje s tropem ústřední záhadné bezejmenné postavy, která zde ovšem jméno znovu nabývá, jak se divák z flashbacků dozvídá víc o její minulosti.

Vedle způsobu vyprávění, jež přejímá vzorec z Tenkrát na Západě, si režisér a herec v jedné osobě z italských spaghetti-westernů osvojil i pomalu budované tempo. Tulák z širých plání sice nepředstavuje vrchol Eastwoodova vypořádávání se s image herce s kloboukem a bez (protože jí je až několika Oscary oceněný antiwestern Nesmiřitelní), ale rozhodně se z dané série jedná o snímek s nejméně sympatickou ústřední postavou."

Bonus (BD): Upoutávka (2:19 min.).
Obraz (BD): 16:9 / FullHD / 1,85 :1.
Zvuk (BD): DTS-HD Master 5.1 anglicky, DTS 2.0 česky, francouzsky, italsky, maďarsky, německy, španělsky, thajsky.
Titulky (BD): české, anglické, čínské, dánské, finské, francouzské, holandské, italské, japonské, korejské, maďarské, německé, norské, polské, portugalské, ruské, řecké, španělské, švédské, thajské.

Doporučená cena: 1799 Kč (BD - Diamantová edice).

V prodeji od 3. 9. 2014.


Oficiální upoutávka k filmu Tulák z širých plání (1973).

Breezy (Bontonfilm)
BD obal filmu  / BreezyBreezy se od Zahrajte mi "MISTY" a Tuláka z širých plání liší v tom, že Eastwood zde nehraje hlavní mužskou roli. Sice se objeví, ale jeho účinkování má spíš podobu camea - a to budete ještě rádi, pokud si ho vůbec všimnete. Po thrilleru (s prvky romance, ale ta přehodí výhybku k jmenovanému žánru) a westernu jde o romanci mezi mladou hippiesačkou a prodejcem bytů ve středních letech. Z jejich věkového rozdílu vyplyne několik humorných scén, ale jinak se jedná o veskrze vážný film, u kterého je nejistá motivace a záměry obou ústředních postav, což je v rámci žánru osvěžující. Po dvou veskrze mizogynních filmech si Eastwood mírně napravil reputaci, i když nepříliš, protože Breezy patří k jeho nejméně známým režijním počinům.  
Bonus (BD): Disk neobsahuje bonusové materiály.
Obraz (BD): 16:9 / FullHD / 1,85 :1.
Zvuk (BD): DTS-HD Master 2.0 anglicky, DTS 2.0 francouzsky, kastilsky, německy, portugalsky, rusky, španělsky.
Titulky (BD): české, anglické, čínské, dánské, finské, francouzské, holandské, kastilské, korejské, maďarské, německé, norské, polské, ortugalské, ruské, řecké, španělské, švédské, thajské, turecké.

Doporučená cena: 1799 Kč (BD - Diamantová edice).

V prodeji od 3. 9. 2014.


Oficiální upoutávka k filmu Breezy (1973).

Na co se z našich tipů těšíte nejvíce? Nebo jsme zapomněli zmínit váš oblíbený film a chcete na něj upozornit ostatní čtenáře? Napište svůj názor do diskuze pod článkem!

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Box office: 38. víkend
Box office: Čarodějovy hodiny přebírají štafetu Americký fantasy snímek pro celou rodinu Čarodějovy hodiny zabodoval, zatímco ostatní novinky měly problém diváky do kina dostat. čtěte zde
Vydáno: 24.09.2018 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
Top 21: filmy z vězení
Top 21: filmy z vězení Že je vězení častým námětem ve filmech, víme. V tomto článku jsem vybral jedenadvacet nejzajímavějších filmů, v jejichž centru je život ve vězení nebo útěk z něho. čtěte zde
Vydáno: 23.09.2018 12:00 v sekci Články | Publicistika
2
Mandy - Kult pomsty 7/10
Za horizontem: Nicolas Cage v halucinogenní revenge story Mandy - Kult pomsty Nicolas Cage hraje muže mstícího se za smrt své přítelkyně v thrilleru Mandy - Kult pomsty, který byl k vidění mimo jiné i na letošním MFF v Karlových Varech. čtěte zde
Vydáno: 22.09.2018 10:00 v sekci Recenze | Za horizontem
0
TV tipy: 21. 9. 2018 - 27. 9. 2018
TV tipy: Rommel a Rambo mají prima bráchu Blade Runnera Ani konec září v televizi neohromí žádnou atraktivní nabídkou, v programech se ovšem přesto najde pár zapomenutých a jen zřídka připomínaných zdařilých filmů. Po letech se navíc odvysílání dočká legendární sci-fi Blade... čtěte zde
Vydáno: 21.09.2018 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Kinopremiéry: 38. týden
Kinopremiéry: Muži touží po skatech a tváři Tři ze čtyř aktuálních premiér jsou tuzemské výroby a zejména pochybná komedie Po čem muži touží je jasným diváckým hitem. Mnohem zajímavěji se ovšem jeví dokument King Skate. Jedinou nečeskou novinkou je polské drama Tvář. ... čtěte zde
Vydáno: 19.09.2018 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- TV tipy: Petr Pan, človíček Tate a špinavej Joe sjíždějí divokou řeku (20.07.2018 07:30 v Radar | TV tipy)
- Blu-ray recenze: Zodiac (režisérská verze) (03.09.2017 11:30 v Recenze | Blu-ray)
- Oklamaný: jižanský sexy thriller v prvním úplném traileru (20.04.2017 10:23 v Novinky | Trailery)
- Téma: Nejočekávanější filmy roku 2017, část II. - autorské filmy (21.01.2017 12:43 v Články | Publicistika)
- Stroj času: Shane Black a jeho Smrtonosná zbraň (02.06.2016 09:18 v Recenze | Stroj času)
- TV tipy: Osamělý jezdec a zkažená úča bojují až na pot a krev (22.04.2016 07:22 v Radar | TV tipy)
- Sofia Coppola natočí remake Eastwoodova filmu (30.03.2016 09:24 v Novinky | Zprávy)
- BD a DVD tipy: EXODUS Batmana a šofér pro sestru Sáru (06.05.2015 19:00 v Radar | BD a DVD tipy)
- BD a DVD tipy: Nesmiřitelná mrtvá princezna nevěsta (23.11.2014 12:00 v Radar | BD a DVD tipy)
- Téma: Průvodce filmy Davida Finchera 1/2 (08.10.2014 15:00 v Články | Publicistika)
- Eastwoodovi Jersey Boys zapěli v prvním traileru (18.04.2014 09:00 v Novinky | Trailery)
- BD a DVD tipy: trilogie Temný rytíř a westernové "klasiky" (19.09.2013 14:57 v Radar | BD a DVD tipy)
- TV tipy: Alenka v říši terminátorů (06.09.2013 07:00 v Radar | TV tipy)
- Téma: Násilí ve filmu (19.08.2013 17:30 v Články | Publicistika)
- Za horizontem: The Iceman - sériový vrah mezi rodinou a povoláním (16.08.2013 16:45 v Recenze | Za horizontem)
- TV tipy: Andělé, démoni a Šílený Max (14.06.2013 10:38 v Radar | TV tipy)
- BD a DVD tipy: 46. týden (11.11.2012 17:30 v Radar | BD a DVD tipy)
- Arnold Schwarzenegger bude zase střílet (06.11.2011 09:20 v Novinky | Zprávy)

PREMIÉRA TÝDNE   37/2018

Predátor: Evoluce
6/10

Shane Black, scenárista Posledního skauta a režisér Správných chlapů, se pustil do pokračování Predátora, v němž obávaný mimozemský lovec ztroskotá na Zemi a vydává se po stopě svého lidmi odcizeného vybavení.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

ČESKÉ TRAILERY

Star Wars: Síla se probouzí
V kinech od 17.12.2015
Jak básníci čekají na zázrak
V kinech od 14.04.2016
Captain America: Občanská válka
V kinech od 05.05.2016

NOVÉ FOTOGRAFIE

I Think We're Alone Now (5x)
Po čem muži touží (3x)
Domestik (1x)
Odborný dohled nad výkladem snu (1x)
Čarodějovy hodiny (2x)
Dívka v pavoučí síti (3x)
Tyrel (1x)
Joker (3x)
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2018 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver