Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
TV tipy: 5. 9. 2014 - 11. 9. 2014

TV tipy: Neuvěřitelně hlasité, blízké a melancholické hodiny

Vydáno: 05.09.2014 07:00 v sekci Radar | TV tipy - Vratislav Šálek

Jako by televize čekaly, až přejde babí léto, neboť jejich aktuální nabídka je poměrně tristní a žádný velký hit neskrývá. Náročnějšího diváka nicméně uspokojí minimálně premiéra von Trierovy Melancholie a oscarové drama Hodiny.

SDÍLET:    
Cutterova cesta (Cutter´s Way) (pátek 5. 9., ČT2, 23.10 - 01.00)

Plakát filmu Cutterova cesta / Cutter's WayAčkoli je hollywoodský snímek československého rodáka Ivana Passera veden jako kriminální drama, jde spíše o psychologickou záležitost vyjadřující se k vietnamskému syndromu. Příběh v ní není moc podstatný, důležitější jsou prokreslení charakterů a poměrně hutná atmosféra, kterou dotváří podařená hudba Jacka Nitzscheho. I z toho důvodu si dal tvůrce záležet na obsazení, v němž hlavní role svěřil výtečným Jeffu Bridgesovi a Johnu Heardovi. Kvality ovšem snižují rozvleklé a zbytečně pomalé tempo a chybějící napětí. Málo známá žánrovka.

Synopse: Bone (Jeff Bridges) je smolař, protože se mu rozbije auto a on se stane svědkem vraždy roztleskávačky, z níž je později sám obviněn. Se svým kamarádem Cutterem (John Heard) se rozhodnou, že pachatele vypátrají na vlastní pěst. Cutter je ovšem zmrzačený veterán z Vietnamu a celá kauza se brzy mění v honbu za jeho osobní pomstu společnosti, která ho do války poslala. 

Zajímavost: Film byl v amerických kinech původně uveden pod názvem Cutter and Bone, ještě téhož roku byl ale přejmenován.

Originální trailer filmu Cutterova cesta / Cutter´s Way

Štastný Luke (Daisy Town) (sobota 6. 9., ČT :D, 09.20 - 10.35)

Plakát filmu Štastný Luke / Daisy TownBelgicko-francouzskou animovanou westernovou komedii natočil René Goscinny, který vycházel ze stejnojmenné komiksové předlohy, což je na výsledku znát. Jde tak vlastně o vydařenou westernovou parodii, která oplývá svižným tempem, neskutečnými hláškami, výbornou animací a vtipným, i když epizodickým a nesourodým příběhem. Nechybí ani odpovídající žánrová atmosféra a perfektní hudba Clauda Bollinga. Nejvíc potěšující je ovšem fakt, že u filmu se skvěle pobaví jak děti, tak dospělí. I proto se vyplatí si na začátku víkendu přivstat.

Synopse: Lucky Luke přijíždí do nově vzniklého Daisy Townu, který je sužován násilím. Luke to brzy pochopí a okamžitě začne nastolovat spravedlnost. Brzy se mu práce zadaří a on se stává šerifem v rázem poklidném městečku. Nikdo ale netuší, že největší hrozba se blíží, protože za hranicemi města už stojí bratři Daltonové, kteří se ho chtějí zmocnit. 

Zajímavost: Poprvé vyšel komiks s Lucky Lukem roku 1946.

Ukázka z filmu Šťastný Luke / Daisy Town

Válečné hry (WarGames) (sobota 6. 9., ČT2, 13.50 - 15.45)

Plakát filmu Válečné hry / WarGamesNejvětším problémem na tři Oscary nominovaného sci-fi thrilleru je zub času, který se na něm podepsal. Zobrazené technologie jsou totiž dnes už úsměvné a vyžadují dost divácké tolerance. Jinak ale za vidění stojí, protože režírující John Badham se spolehl na mrazivou atmosféru a nadčasový příběh, který je paradoxně v současné době ještě aktuálnější než tehdy. V hlavní roli se objeví solidní Matthew Broderick. Když nebudete hodnotit zastaralé vizuální efekty, mohli byste si ne tak často vysílaný snímek docela užít.

Synopse: Sedmnáctiletý počítačový nadšenec David (Matthew Broderick) se jako obvykle připojí k programu, aby mohl hrát své oblíbené válečné hry. K jeho překvapení je ale ta s titulem Globální termonukleární válka skutečným vojenským programem, který je připraven k okamžitému použití. Mladík se tak společně s kamarádkou Jennifer (Ally Sheedy) a profesorem Falkenem (John Wood), který celý program vymyslel, snaží zabránit odpálení jaderných raket. Vysvětlit ale stroji, že jde jen o hru, se zdá být nemožné. 

Zajímavost: Jde o vůbec první film, v němž byl použit dnes často zmiňovaný termín "firewall".

Originální trailer filmu Válečné hry / WarGames

Nevyřízený účet (Homefront) (sobota 6. 9., Nova, 22.45 - 00.45 / neděle 7. 9., Nova Cinema, 02.35 - 05.15)

Plakát filmu Nevyřízený účet / HomefrontPouze rok starý akční thriller, autorem jehož scénáře je sám Sylvester Stallone, se pokouší jít trošku jinou cestou, na což možná ve výsledku doplácí. Režisér Gary Fleder totiž spoléhá na určitou civilnost a prakticky celou první polovinu upozaďuje akci na úkor budování vztahů mezi uvěřitelnými postavami. I proto mnohé překvapí, že Jason Statham se v těchto chvílích neztratil a vše zvládl s bravurou, jeho protějšek si vysloveně vychutnal James Franco, který zase pro změnu není moc v akci. V druhé polovině už snímek jede v zajetých kolejích a mění se v podívanou plnou brutálních bitek. Škoda, že režie není místy odvážnější a osobitější. Lehce nadprůměrná žánrovka. 

Synopse: Bývalý tajný policista Phil Broker (Jason Statham) se poté, co se hrubě nevydaří jedna akce, rozhodne odejít do civilu. Odstěhuje se do malého městečka, kde chce s kamarádem začít podnikat a také vychovávat dceru. Nemá ale ani tušení, že právě tady se usídlil obávaný drogový mafián (James Franco), který informuje všechny jeho bývalé nepřátele o jeho pobytu. Phil se tak bude muset znovu poprat o život. 

Zajímavost: Scénář byl původně napsán jako páté pokračování Ramba.

Oficiální trailer filmu Nevyřízený účet / Homefront

Deváté srdce (neděle 7. 9., ČT1, 15.30 - 17.00)

Plakát filmu  / Deváté srdceJelikož československou pohádku napsal a natočil Juraj Herz, je jasné, že nepůjde o typicky idylický a oddechový kousek. Nikoho tak nepřekvapí, že se dají očekávat hodně temná, ponurá a až depresivní atmosféra, tomu odpovídající hudba z dílny Petra Hapky a nějaký ten hororový moment. V hlavních rolích se objeví obstojný Ondřej PavelkaJosef Kemr, Anna Malová a hlavně děsivý Juraj Kukura. Škoda jen, že ústřední příběh chvílemi postrádá logiku a motivaci postav. Netradiční žánrovka.

Synopse: Potulný student Martin (Ondřej Pavelka) se přihlásí, že uzdraví princeznu Adrianu (Julie Jurištová), která trpí podivnou nemocí. Netuší ale, že děvče je v moci mocného čaroděje Alborandiniho (Juraj Kukura), který si připravuje omlazovací elixír z krve devíti lidských srdcí. Podaří se mu černokněžníka zastavit?

Zajímavost: V závěru filmu se v malé roli nového astrologa objeví sám režisér.

Ukázka z filmu Deváté srdce

Melancholia (Melancholia) (neděle 7. 9., ČT art, 21.55 - 00.10)

Plakát filmu Melancholia / MelancholiaPsychologickým dramatem s prvky sci-fi se k tomu, jak by mohl vypadat svět po globální katastrofě, vyjádřil dánský provokatér Lars von Trier a dosáhl přesně toho, co chtěl. Jeho scénář někteří vyzdvihují do nebes a opěvují možnost několika interpretací, druzí ho naopak považují za absolutně prázdný a o ničem. Všichni se ovšem shodují na tom, že snímku nelze upřít magická a opojná atmosféra odpovídající jeho názvu a zajímavá a propracovaná vizuální stránka. Zajímavé je i obsazení, v němž nechybí Kirsten Dunst, Charlotte Gainsbourg, Kiefer Sutherland, Charlotte Rampling nebo Stellan Skarsgård. Je tak jasné, že v tomto případě je zážitek hodně individuální. Více se dozvíte v naší recenzi.

Synopse: Justine (Kirsten Dunst) se zrovna vdává a stává matkou a prožívá tak nejšťastnější den svého života. Veselí se odehrává na starobylém venkovském sídle, jenže náladu dost pokazí fakt, že k Zemi se blíží neznámá planeta, která do ní zřejmě narazí. Sestra nevěsty Claire (Charlotte Gainsbourg) po této informaci propadá naprosté panice. 

Zajímavost: Soundtrack k filmu nahrála Pražská filharmonie. 

Oficiální trailer filmu Melancholia / Melancholia

Přežít svůj život (neděle 7. 9., ČT2, 21.55 - 23.45)

Plakát filmu  / Přežít svůj životZatím poslední autorský počin osobitého a uznávaného Jana Švankmajera je typickou ukázkou jeho tvorby. To tedy znamená, že příběh sice vypadá banálně, ale je třeba nad ním trošku přemýšlet, je v něm plno vizuálních i slovních vtipů a nechybí samozřejmě ani svérázné animace. Podařilo se mu také obsazení, v němž vyniká potřebně tuctový Václav Helšus, vedle kterého nepřehlédnete ani vynikající Zuzanu Kronerovou a Danielu Bakerovou. Jediné, co dost mrzí, je průhlednost pointy celého příběhu. Nedoceněný film.

Synopse: Stárnoucí Evžen (Václav Helšus) žije dvojí život - jeden v realitě a druhý ve snech. Navštěvuje kvůli tomu psychoanalytičku (Daniela Bakerová), která mu poradí, jak se do svých snů dostat. Z nich se Evžen dozvídá vše o svém dosavadním životě a brzy se ocitne před volbou zda zůstat v realitě, nebo přejít do snu. 

Zajímavost: Autor napsal scénář na základě vlastního snu, který ho jednoho rána probudil.

Originální trailer filmu Přežít svůj život

Neuvěřitelně hlasitě & nesmírně blízko (Extremely Loud and Incredibly Close) (pondělí 8. 9., Nova Cinema, 20.00 - 22.45 / úterý 9. 9., 14.45 - 17.15)

Plakát filmu Neuvěřitelně hlasitě & nesmírně blízko / Extremely Loud & Incredibly ClosePro jedny naprosto nesnesitelným a citově vyděračským dramatem, pro druhé citlivým a nenápadným klenotem je drama Stephena Daldryho, které těží z tématu 11. září. A právě to je dost podstatné, neboť tvůrce snímek zabalil do sentimentální, přehnaně patetické a pro mnohé přeslazené atmosféry, která je zpočátku fajn, postupem času ale dost ruší. Problémem může být i předvídatelný a nepřekvapivý příběh, který se postupem času mění v laciné tahání diváckých emocí. Kontroverze vyvolává i hlavní hrdina v podání Thomase Horna, který začne mnoho diváků brzy iritovat. V dalších rolích se představí spolehlivý Tom Hanks, snesitelná Sandra Bullock nebo na Oscara nominovaný Max von Sydow. Více se dočtete v rubrice Za horizontem.

Synopse: Vynalézavý jedenáctiletý Oskar Schell (Thomas Horn) našel klíč, který patřil jeho otci, jenž zahynul při teroristických útocích z 11. září. Chlapec se tedy rozhodne, že zjistí, k jakému zámku klíč patří. Při svém pátrání prochází pět newyorských čtvrtí a začíná odhalovat neviditelné vazby k otci, který mu tolik chybí. 

Zajímavost: Jelikož byl autor hudby Alexandre Desplat osloven na poslední chvíli, měl na její zkomponování pouhé tři dny.

Oficiální trailer filmu Neuvěřitelně hlasitě & nesmírně blízko / Extremely Loud and Incredibly Close

Umění lhát (The Invention of Lying) (pondělí 8. 9., Prima Cool, 22.50 - 00.50 / úterý 9. 9., 03.15 - 04.50)

Plakát filmu Umění lhát / The Invention of LyingCelovečerní režijní debut v určitých kruzích populárního herce a komika Rickyho Gervaise dojíždí zejména na řemeslnou nejistotu a značnou nevyrovnanost. Námět, z něhož ústřední příběh vychází, je vesměs skvělý, jenže se tvůrci nepodařilo ho uspokojivěji rozvinout a doplnit ho originálnějšími a mnohdy povedenějšími vtípky. Moc nefunguje ani romantická linie, která je příliš vynucená a režijně ne úplně zvládnutá. Na druhou stranu toho dost zachraňuje obsazení, v němž se kromě samotného tvůrce objeví třeba Jennifer GarnerJonah Hill, Tina Fey nebo Jason Bateman a nechybí tu ani solidní hlášky, zajímavé nápady a některá životní moudra. Jen je to všechno tak trošku nedotažené.

Synopse: V alternativní realitě neexistuje lež. Všichni bez výjimky mluví pravdu a nepomýšlí na následky. Jednoho dne v sobě ale schopnost lhát objeví smolař Mark Bellison (Ricky Gervais) a zjistí, že nepoctivost se mu docela vyplácí. Brzy se tak stává slavným a bohatým a vypadá to, že jeho život je bezproblémový. Celá situace se mu ale brzy začne vymykat z rukou. 

Zajímavost: Film se v průběhu natáčení jmenoval "The Side of the Truth", později byl ale přejmenován na dle tvůrce výstižnější název.

Originální trailer filmu Umění lhát / The Invention of Lying

Hodiny (The Hours) (čtvrtek 11. 9., ČT art, 20.20 - 22.10)

Plakát filmu Hodiny / The HoursBritsko-americké drama je věrnou adaptací románu Michaela Cunninghama a povedlo se v něm snad všechno. Režírující Stephen Daldry úsporně pracuje s emocemi, umně přenáší atmosféru knihy a daří se mu i zachytit těžký život člověka bojujícího s depresemi. Spolehnout se může i na překrásnou kameru, vynikající hudbu Philipa Glasse a nenápadnou, ale o to působivější výpravu. Absolutním vrcholem jsou pak herecké výkony, kterým kraluje Oscarem oceněná a k nepoznání změněná Nicole Kidman, vedle které se ale neztratili ani Julianne Moore, Meryl Streep, John C. Reilly nebo Ed Harris. Famózní záležitost.

Synopse: V roce 1923 píše spisovatelka Virginia Woolf (Nicole Kidman) v azylu venkovského domu jedno ze svých vrcholných děl, román "Paní Dallowayová". V Los Angeles roku 1951 si četbou této knihy krátí čas těhotná Laura (Julianne Moore), která připravuje narozeninovou oslavu pro svého manžela. Stejnou událost chystá i nakladatelka Clarissa (Meryl Streep), jejíž osudy jsou hodně podobné s hrdinkou onoho románu, pro básníka Richarda (Ed Harris) umírajícího na AIDS.

Zajímavost: Vzhledem k tomu, že Virginia Woolf byla pravačka a Kidman je levačka, musela se naučit psát pravou rukou. 

Originální trailer filmu Hodiny / The Hours

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Box office: 38. víkend
Box office: Čarodějovy hodiny přebírají štafetu Americký fantasy snímek pro celou rodinu Čarodějovy hodiny zabodoval, zatímco ostatní novinky měly problém diváky do kina dostat. čtěte zde
Vydáno: 24.09.2018 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
Top 21: filmy z vězení
Top 21: filmy z vězení Že je vězení častým námětem ve filmech, víme. V tomto článku jsem vybral jedenadvacet nejzajímavějších filmů, v jejichž centru je život ve vězení nebo útěk z něho. čtěte zde
Vydáno: 23.09.2018 12:00 v sekci Články | Publicistika
1
Mandy - Kult pomsty 7/10
Za horizontem: Nicolas Cage v halucinogenní revenge story Mandy - Kult pomsty Nicolas Cage hraje muže mstícího se za smrt své přítelkyně v thrilleru Mandy - Kult pomsty, který byl k vidění mimo jiné i na letošním MFF v Karlových Varech. čtěte zde
Vydáno: 22.09.2018 10:00 v sekci Recenze | Za horizontem
0
TV tipy: 21. 9. 2018 - 27. 9. 2018
TV tipy: Rommel a Rambo mají prima bráchu Blade Runnera Ani konec září v televizi neohromí žádnou atraktivní nabídkou, v programech se ovšem přesto najde pár zapomenutých a jen zřídka připomínaných zdařilých filmů. Po letech se navíc odvysílání dočká legendární sci-fi Blade... čtěte zde
Vydáno: 21.09.2018 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Kinopremiéry: 38. týden
Kinopremiéry: Muži touží po skatech a tváři Tři ze čtyř aktuálních premiér jsou tuzemské výroby a zejména pochybná komedie Po čem muži touží je jasným diváckým hitem. Mnohem zajímavěji se ovšem jeví dokument King Skate. Jedinou nečeskou novinkou je polské drama Tvář. ... čtěte zde
Vydáno: 19.09.2018 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- The Sisters Brothers: westernová komedie má nový trailer (22.09.2018 08:23 v Novinky | Trailery)
- Raubíř Ralf a internet v novém traileru (20.09.2018 18:13 v Novinky | Trailery)
- Stan & Ollie: Slavní komici v prvním traileru (18.09.2018 19:10 v Novinky | Trailery)
- Mary Poppins se vrací v prvním oficiálním traileru (17.09.2018 18:57 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Prokletý klaun, Oldřich a Božena se za trnkovým keřem ocitají v elektrizující mlze (14.09.2018 07:30 v Radar | TV tipy)
- The Ballad of Buster Scruggs: western bratří Coenů má trailer (12.09.2018 16:36 v Novinky | Trailery)
- The Beach Bum: Matthew McConaughey v traileru (08.09.2018 13:55 v Novinky | Trailery)
- Muzikál Cats od režiséra Bídníků bude mít premiéru na vánoce 2019 (01.09.2018 08:47 v Novinky | Zprávy)
- Top Gun: Maverick dorazí o rok později (30.08.2018 08:18 v Novinky | Zprávy)
- Chris Hemsworth v novém traileru mystery thrilleru Zlý časy v El Royale (30.08.2018 07:49 v Novinky | Trailery)
- Promo HBO ohlašuje návrat Her o trůny a dalších (27.08.2018 19:27 v Novinky | Trailery)
- 30 kultovních filmů, na které nelze zapomenout (26.08.2018 12:00 v Články | Publicistika)
- TV tipy: Paterson bere Ryanovu dceru na nejdelší jízdu do Jurského světa (24.08.2018 07:30 v Radar | TV tipy)
- Rambo V našel režiséra (22.08.2018 22:03 v Novinky | Zprávy)
- Top Gun: Maverick nabírá obsazení (22.08.2018 20:49 v Novinky | Zprávy)
- The Deuce: Špína Manhattanu: úplný trailer 2. série (21.08.2018 08:07 v Novinky | Trailery)
- Stroj času: Postmoderní a dosud nepřekonaný muzikál Moulin Rogue (19.08.2018 17:30 v Recenze | Stroj času)
- Top 10: Roman Polanski (19.08.2018 12:00 v Články | Publicistika)
- TV tipy: Sedm statečných, Dubček a americká reportérka přijíždějí polárním expresem do Jurského parku (17.08.2018 07:30 v Radar | TV tipy)

PREMIÉRA TÝDNE   37/2018

Predátor: Evoluce
6/10

Shane Black, scenárista Posledního skauta a režisér Správných chlapů, se pustil do pokračování Predátora, v němž obávaný mimozemský lovec ztroskotá na Zemi a vydává se po stopě svého lidmi odcizeného vybavení.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

ČESKÉ TRAILERY

Star Wars: Síla se probouzí
V kinech od 17.12.2015
Jak básníci čekají na zázrak
V kinech od 14.04.2016
Captain America: Občanská válka
V kinech od 05.05.2016

NOVÉ FOTOGRAFIE

Domestik (1x)
Odborný dohled nad výkladem snu (1x)
Čarodějovy hodiny (2x)
Dívka v pavoučí síti (3x)
Tyrel (1x)
Joker (3x)
Halloween (2x)
Child's Play (1x)
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2018 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver