Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
Pojištění.cz - nejširší nabídka online pojištění v ČR!
BD a DVD tipy: Thor a Ender způsobili Apokalypsu v Hollywoodu

BD a DVD tipy: Thor a Ender způsobili Apokalypsu v Hollywoodu

Vydáno: 07.03.2014 21:00 v sekci Radar | BD a DVD tipy - Marek Slovák

Z první březnové nabídky si může vybrat skoro každý. Vedle satirické komedie Apokalypsa v Hollywoodu je zde inteligentní sci-fi Enderova hra či pokračování Thora. A pro náročnější Komorník a Byzantium.

SDÍLET:    
Apokalypsa v Hollywoodu (This Is the End) (Bonton)
BD obal filmu Apokalypsa v Hollywoodu / This Is the End
Parťácký film, ve kterém skupina slavných osobností hraje určitou verzi sebe sama, je politicky nekorektní satirou a zároveň nanebevzetím hollywoodské produkce. Platí, že čím víc se vyznáte v popkultuře, tím víc vás bude tato sebeuvědomělá a drzá sešlost bavit. Je ale třeba mít na vědomí, že se ve velké míře improvizovalo, a tak vedle řady vtipných cameí a trefných postřehů na adresu průmyslu jsou ve filmu i dlouhé minuty pouhé trapnosti. S U Konce světa, které bylo vydáno na DVD/BD minulý měsíc, se Apokalypsa v Hollywoodu měřit nemůže, ale kdo dává přednost částem na úkor celku, bude preferovat ji. Už díky řadě parodií různých žánrů (vč. invazivních sci-fi, exorcistických hororů a hixploiationů) .

Bonusy (BD): Komentář Setha Rogena; Režírování přátel (6:30 min.); Tohle je marketing - promo (Nepovedené scény, Aziz honí Craiga, Přiznání Jamese a Dannyho, Přiznání Johna, Přiznání Setha a Jaye, Obsazení, Upoutávky); Nepovedené záběry (6:16 min.); Vynechané scény (15:08 min.); Meta-Apokalypsa (7:43 min.); Král kanibalů (4:25 min.); Trocha techniky (10:44 min.); Jay a Seth vs. Apokalypsa - Původní krátký film (9:58 min.).
Bonusy (DVD):
Komentář Setha Rogena; Režírování přátel (6:30 min.); Tohle je marketing - promo (Nepovedené scény, Aziz honí Craiga, Přiznání Jamese a Dannyho, Přiznání Johna, Přiznání Setha a Jaye, Obsazení, Upoutávky).

Pozn.: bonusový materiál obsahuje české titulky.

Obraz (BD): 16:9 / 1080p Full HD / 2.35:1.
Obraz (DVD):
16:9 / 2.35:1.

Zvuk (BD): DTS HD Master 5.1 anglicky; Dolby Digital 5, 1 maďarský, ruský, Dolby Digital 5.1 polsky (VO).
Zvuk (DVD): Dolby Digital 5, 1 maďarský, ruský, Dolby Digital 5.1 polsky (VO).

Titulky (BD): české, slovenské, anglické, arabské, bulharské, chorvatské, estonské, řecké, hebrejské, hindské, maďarské, islandské, lotyšské, litevské, polské, portugalské, rumunské, ruské, slovinské, turecké, ukrajinské.
Titulky (DVD):
české, slovenské, anglické, arabské, bulharské, chorvatské, estonské, řecké, hebrejské, hindské, maďarské, islandské, lotyšské, litevské, polské, portugalské, rumunské, ruské, slovinské, turecké, ukrajinské.

Doporučená cena: 499 Kč (BD), 299 Kč (DVD).

V obchodech od 5. března 2014.

Blu-ray bonus Král kanibalů k filmu Apokalypsa v Hollywoodu.

Enderova hra (Ender's Game) (Bonton)
BD obal filmu Enderova hra / Ender's Game
Stále platí, co jsme psali v recenzi při příležitosti uvedení adaptace části kultovní knižní série Orsona Scotta Carda do kin: "Enderova hra je tím nejlepším z filmografie Oscarem oceněného (za soc. drama Tsotsi) Gavina Hooda. Kvalitní adaptací, nečekaně temným i vážným sci-fi." Na nosičích pro domácí kina je navíc navzdory tiskovým podkladům distributora sedm vystřižených scén, které by alespoň z části mohly uchlácholit nečtenáře. Právě ti se ztráceli ve vedlejších postavách a nepotlačili nedůvěru ve fikci, protože měli problém s omezením vyprávění na titulní postavu, která prozře (a spolu s ní i divák) a pozná, že s ní bylo manipulováno v "mediální" válce.

Bonusy (BD): 8x film o filmu - Natáčení Enderovy Hry:Cesta na plátno (6:34 min.), Verbování jednotek (11:03 min.), Ender ve stavu beztíže (4:18 min.), O bitevní škole (4:21 min.), Psychohra (2:03), Za nepřátelskými liniemi (6:50 min.), Svět vetřelců (8:45 min.), Enderova mise u konce (5:52 min.); 7x vystřižené scény: Rozloučení (1:13 min.), Nováček (4:34 min.), Pro jeho vlastní dobro (0:58 min.), Vedení (1:02 min.), Potřebujeme Endera (2:16 min.), Měli by to vidět (1:16 min.), Kaskadérská zkouška (01:29 min.); Teaser (1:00 min.).
Bonusy (DVD):
Disk neobsahuje bonusový materiál.

Pozn. bonusový materiál obsahuje české titulky.

Obraz (BD): 16:9 / 1080p Full HD / 2.35:1.
Obraz (DVD):
16:9 / 2.35:1.

Zvuk (BD): DTS HD Master 5.1 anglicky, česky.
Zvuk (DVD):
Dolby Digital 5.1 anglicky, česky, maďarsky.

Titulky (BD): české, české pro neslyšící.
Titulky (DVD):
české, české pro neslyšící, maďarské.

Doporučená cena: 499 Kč (BD), 299 Kč (DVD).

V obchodech od 5. března 2014.

Blu-ray trailer k filmu Enderova hra.

Komorník (The Butler) (Bonton)
DVD obal filmu Komorník / The Butler
Filmy s rasovou a sociální tematikou, které režíroval Lee Daniels, bývají kritizovány za to, že jsou akademickými kýči. Na Precious se snesla vlna výtek kvůli tomu, že jde o exploataci vážné problematiky, která je ale natočena tak, aby se zamlouvala maloměšťákům jako Oprah Winfrey. Komorník se zase dočkal přirovnání k Forrestu Gumpovi, jenž je považován za snadno přijatelnou obhajobu intelektuálně podměrečné postavy, která si žije spokojeně, protože se jí dějiny nedotýkají. Přes výchozí podobnost - sledování zlomových událostí Spojených států za několik desetiletí - se ale zapomíná na zásadní odlišnost: titulní komorník v podání uměřeného Foresta Whitakera projde vývojem od konformisty k bojovníkovi za práva Afroameričanů. A i životní etapa konformisty, který si nechce zadat, je provokativní svou myšlenkou, že tzv. domácí negr byl subverzivní, protože on ve skutečnosti rozhodoval o zásadních událostech v dějinách dominantně bílých lidí.

Bonusy (DVD): Disk neobsahuje bonusový materiál.

Obraz (DVD): 16:9 / 1.85:1.

Zvuk (DVD): Dolby Digital 5.1 anglicky, česky.

Titulky (DVD): české.

Doporučená cena: 299 Kč (DVD).

V obchodech od 5. března 2014.

Rozhovory s herci (Forest Whitaker, Oprah Winfrey, Cuba Gooding Jr., Lenny Kravitz) a režisérem (Lee Daniels) k filmu Komorník.

Thor: Temný svět (Thor: The Dark World) (Magic Box)
BD obal filmu Thor: Temný svět / Thor: The Dark World
Druhý díl Thora s podtitulem Temný svět jsme v naší makrorecenzi pochválili, i když nikoliv bezvýhradně. Většině z nás vadilo, že je pouhou výplní v  marvelovském universu: důmyslně odvyprávěnou (co do organizace jednotlivých segmentů i použití záblesků budoucího dění), chytrou a zábavnou, ale značně nesoudržnou. Kenneth Branagh z jedničky sice dělal Shakespeara, s čímž někteří mohli mít problém, ale převážně televizní režisér Alan Taylor ke dvojce přistoupil jako k seriálu, jehož ne všechny části jsou kvalitativně stejně vyrovnané. Možná je ale chyba nikoliv na straně díla (potažmo jeho tvůrců), z kterého nebylo přiliš scén vystřihnuto, ale diváků, kteří již nezvládají sledovat všechny Marvel One-shoty s vedlejšími postavami, číst prequel komiksy a seznamovat se s dalším materiálem uveřejněným všude možně.
 
Bonusy (BD): Audiokomentář režiséra Alana Taylora, producenta Kevina Feigeho, herce Toma Hiddlestona a kameramana Kramera Morgenthaua; Krátký film: Sláva králi (13:51 min.); Vystřižené a prodloužené scény (7:49 min. - Prodloužená scéna oslavy, Jane se dovídá o Aetheru, Loki: První Avenger, Thor s Friggou diskutují o Lokim, Temní elfové se připravují k bitvě, Prodloužená scéna z Vanaheimu); Nepovedené záběry (3:30 min.); Krátké dokumenty: Thor a Loki: Cesta dvou bratří (31:39 min.), Exkluzivní nahlédnutí - Captain America: Návrat prvního Avengera (3:35 min.), S Brianem Tylerem o skládání hudby k filmu Thor: Temný svět (5:21 min.); Informace; Krátké ukázky.
Bonusy (DVD):
Exkluzivní nahlédnutí - Captain America: Návrat prvního Avengera (3:35 min.); Vystřižená scéna - Jane se dovídá o Aetheru.

Pozn.: bonusový materiál obsahuje české titulky.

Obraz (BD): 16:9 / 1080p Full HD / 2.40:1.
Obraz (DVD):
16:9 / 2.40:1.

Zvuk (BD): DTS HD Master 7.1 anglicky; Dolby Digital 5.1 česky.
Zvuk (DVD):
Dolby Digital 5.1 anglicky, česky.

Titulky (BD): české, anglické, anglické pro neslyšící.
Titulky (DVD): 
české, anglické, anglické pro neslyšící.
.

Doporučená cena: 699 Kč (2D a 3D BD), 599 Kč (2D BD), 399 Kč (DVD).

V obchodech od 5. března 2014.

Casting Toma Hiddlestona, výňatek z bonusového materiálu na BD Thor: Temný svět.

Byzantium - upíří příběh Byzantium) (Magic Box)
DVD obal filmu Byzantium / Byzantium
Jelikož je Byzantium nezávislý snímek, Magic Box ho uvádí pouze na DVD. Při té příležitosti přidal atraktivní podtitul "upíří příběh". Bylo by ale chybou očekávat další wannabe Stmívání, přestože tento fenomén nepochybně přispěl k oživení zájmu o krvesajné nehynoucí postavy. Irského režiséra Neila Jordana, jenž už před deseti lety natočil jeden film s nemrtvými zakusujícími se do lidských krků (Interview s upírem), zajímá spíše hra s konvencemi žánru. Činí ho sebeuvědomělým, když zdůrazňuje proces vyprávění zapisováním zkušeností upírky do deníku, a rozpojuje kauzální vazby mezi scénami a zesiluje významové. Víc než řešení jedné (vztahy mezi dvěma upírkami, láska "mladší" z nich k živému klukovi) a druhé - protilehlé - linie (vyšetřování) akce mu jde o ukázání toho, jaké to je být věčně naživu a potloukat se mezi vyvrheli společnosti. A jde mu to skoro tak dobře jako poslednímu Jarmuschovi, jehož upířina Přežijí jen milenci jde do kin koncem tohoto měsíce.
 
Bonusy (DVD): Disk neobsahuje bonusový materiál.

Obraz (DVD):
16:9 / 2.35:1.

Zvuk (DVD): Dolby Digital 5.1 anglicky, česky.

Titulky (DVD):
české.

Doporučená cena: 199 Kč (DVD).

V obchodech od 12. března 2014.


Česky otitulkovaná upoutávka na film Byzantium.

Na co se z našich tipů těšíte nejvíce? Nebo jsme zapomněli zmínit váš oblíbený film a chcete na něj upozornit ostatní čtenáře? Napište svůj názor do diskuze pod článkem!


WEDOS.cz - Nejlevnější registrátor domén v ČR, neomezený webhosting, virtuální a dedikované servery

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Kinopremiéry: 47. týden
Kinopremiéry: Táta je tady doma a hraje si se smrtí Předposlední listopadový týden je premiérově jeden z nejslabších minimálně druhé poloviny roku. Vždyť těmi nejatraktivnějšími novinkami jsou zřejmě podprůměrná komedie Táta je doma 2 a dle všeho zbytečný remake Hráčů se... čtěte zde
Vydáno: 22.11.2017 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
TOP 20 ČR: 46. týden
TOP 20 ČR: Liga spravedlnosti po právu sundala Poirota Nedlouho po marvelovském Thorovi, který se nyní drží na bronzu, do kin vletěla skupina superhrdinů z DC v Lize spravedlnosti, mezi nimi zůstala vtisknutá Branaghova detektivka Vražda v Orient Expresu. čtěte zde
Vydáno: 21.11.2017 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Box office: 46. víkend
Box Office: Liga spravedlnosti nenaplnila očekávání Pátá komiksovka ze série rozšířeného DC univerza, Liga spravedlnosti otevřela pod hranicí očekávání a pod hranicí sta milionů dolarů, což je zatím nejslabší otvírák pro DCEU vůbec. čtěte zde
Vydáno: 20.11.2017 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
TV tipy: 17. 11. 2017 - 23. 11. 2017
TV tipy: Kingsmanovi je znovu sedmnáct a očekává exodus Druhá polovina listopadu láká v televizi hlavně na premiéru prvního dílu vynikající akční komedie Kingsman Matthewa Vaughna. V jejím stínu zůstává i uvedení biblického velkofilmu Exodus, který ale nesplnil divácká očekávání.... čtěte zde
Vydáno: 17.11.2017 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Zahradnictví: Nápadník 5/10
Recenze: Nápadník uzavírá trilogii Zahradnictví v trochu veselejších tónech Závěrečný díl trilogie Zahradnictví Jana Hřebejka a Petra Jarchovského se nese v komediálnějším duchu. Ze všech tří dílů je tento nejlepší, ale pořád to není žádná sláva. čtěte zde
Vydáno: 16.11.2017 13:36 v sekci Recenze | Premiéry
2
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Fox plánuje Smrt na Nilu (21.11.2017 09:38 v Novinky | Zprávy)
- Recenze: Vražda v Orient expresu – čím větší knír, tím větší zábava (08.11.2017 16:10 v Recenze | Premiéry)
- Kinopremiéry: Maxinožka z temného předměstí vyšetřuje vraždu v Orient expresu (08.11.2017 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Recenze: Thor: Ragnarok – nejujetější bůh hromu (26.10.2017 15:00 v Recenze | Premiéry)
- TV tipy: Jack Ryan prožívá osudnou noc, v níž hraje Need for Speed (15.09.2017 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV recenze: Hra o trůny S07E06 – Za Zdí (22.08.2017 20:49 v Články | Televize)
- Recenze: Dunkerk – mistrovské dílo války bez zbytečného patosu (21.07.2017 09:00 v Recenze | Premiéry)
- Kinopremiéry: Valerian letí do Dunkerku, města tisíce planet (19.07.2017 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Sony plánuje Baby Driver 2 (08.07.2017 10:47 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Terminátor má skrytou vadu a dělá interview s kráskou, zvířetem a tučňáky z Madagaskaru (23.06.2017 07:30 v Radar | TV tipy)
- První trailer: Vražda v Orient expresu (01.06.2017 16:51 v Novinky | Trailery)
- Trailer: Nolanův Dunkerk v prvním úplném traileru (05.05.2017 19:20 v Novinky | Trailery)
- První foto: Hercule Poirot a Vražda v Orient expresu (04.05.2017 09:54 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Nezvaná Godzilla se ztratí v Mnichově a způsobí apokalypsu v Hollywoodu (21.04.2017 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Americký sniper pije kafe, kouří cigára, cítí zlobu a točí rodinný film (14.04.2017 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Taková zvláštní rodinka na hraně zítřka umučila Krista a udělala z něj mrtvého muže (07.04.2017 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Katy Perry při své noci na Zemi zažívá dovolenou za trest a bojuje s teorií tygra (31.03.2017 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Dnes naposled se v pravé poledne sejdeme v Grandhotelu Budapešť (24.03.2017 07:30 v Radar | TV tipy)

PREMIÉRA TÝDNE   45/2017

Vražda v Orient expresu
8/10

Nové filmové zpracování klasického detektivního příběhu od Agathy Christie sází na vtipné a akčnější pojetí, než tomu bylo u předchozích dvou adaptací za cenu nižší srozumitelnosti pro dosud zcela nedotčené diváky.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

ČESKÉ TRAILERY

Star Wars: Síla se probouzí
V kinech od 17.12.2015
Jak básníci čekají na zázrak
V kinech od 14.04.2016
Captain America: Občanská válka
V kinech od 05.05.2016

NOVÉ FOTOGRAFIE

Brawl in Cell Block 99 (3x)
Yeti: Ledové dobrodružství (2x)
12 Strong (1x)
Call Me by Your Name (1x)
Králíček Petr (1x)
Táta je doma 2 (2x)
V pasti času (1x)
Sbohem děcáku (1x)
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2017 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
DOPORUČUJEME: Kupte si nejprodávanější hosting v ČR se slevou 50% (slevový kód: FILMSERVER)
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver