Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
TV tipy: 4. 1. 2013 - 10. 1. 2013

TV tipy: Povedená dramata a napínavé horory

Vydáno: 04.01.2013 07:00 v sekci Radar | TV tipy - Vratislav Šálek

Dozvuky svátečního období jsou v následujícím týdnu v televizi znát, nabídka je tedy poměrně slušná a lákavá. Většinu našeho výběru tentokráte tvoří dramata všeho druhu, nechybí ale ani parádní horory. Není si tak na co stěžovat.

SDÍLET:    
Plakát filmu Zjizvená tvář Zjizvená tvář (Scarface) (pátek 4. 1., ČT2, 22.00 - 00.45)
Legendární gangsterka Briana De Palmy si servítky rozhodně nebere a je ukázkou precizního filmařského řemesla. Tvůrci se nevyhýbají vůbec ničemu a servírují takřka tříhodinovou kanonádu vulgární mluvy, brutální až drastické scény, ale nezapomínají přitom na zajímavý a strhující příběh o vzestupu jednoho mafiána. V hlavní roli exceluje Al Pacino, kterému výborně přihrávají třeba F. Murray Abraham nebo Michelle Pfeiffer. Škoda, že snímek není o pár desítek minut kratší. Rozhodně ale jde o brilantní kousek, který léty zkultovněl.
Synopse: Tony Montana (Al Pacino) připlul z Kuby do USA, kde byl okamžitě zatčen. Ve vězení ale dostává nabídku, která se neodmítá - zabije-li komunistu, drogová mafie mu pomůže ven. Tony neváhá ani chvilku a úkol splní. Tak začíná jeho cesta do čela mocného kartelu, během níž se neštítí vůbec ničeho, přebere šéfovi manželku (Michelle Pfeiffer) a nemilosrdně likviduje své protivníky. Touha po moci mu ale zatemňuje smysly a on se stává paranoidním.
Zajímavost: Scénář filmu napsal Oliver Stone v období, kdy bojoval se závislostí na kokainu.
Originální trailer filmu Zjizvená tvář

Plakát filmu Volání o pomoc Volání o pomoc (Reign Over Me) (pátek 4. 1., Nova, 23.40 - 01.45)
Vydařené drama je citlivým příběhem, který se lehce dotýká tématu jedenáctého září. Režírující Mike Binder sice někdy přešlapuje na místě a neví kudy kam, opřít se ale může o výtečné herecké výkony. Zejména Adam Sandler ve vážné roli mnohé překvapí, stejně skvělí Don Cheadle, Liv Tyler nebo Jada Pinkett Smith už tolik ne. Silný scénář se dotkne asi každého a překryje i fakt, že stopáž by zasloužila trošku zkrátit.
Synopse: Alan (Don Cheadle) získá dobrou práci, má úžasnou manželku a také děti. Přesto se cítí izolován, protože nemá žádného kamaráda, s nímž by si mohl popovídat. Charlie (Adam Sandler) naopak přišel o rodinu během útoků z 11. září a od té doby nechodí do práce a dobrovolně se odřízne od světa. Ti dva se potkají a připomenou si, že spolu chodili na univerzitu. Alan přesvědčí Charlieho, aby s ním šel na kávu, kde by mohli staré přátelství oživit. Jenže zmínka o tragédii končí fiaskem a vše se zdá být ztraceno.
Zajímavost: Sám režisér si ve filmu zahrál roli účetního Sugarmana.
Originální trailer filmu Volání o pomoc

Plakát filmu Vládce temnot Vládce temnot (Prince of Darkness) (sobota 5. 1., Prima Family, 00.55 - 02.45)
Horor Johna Carpentera sice kvality a věhlasu jeho nejslavnějších počinů nedosahuje, přesto je velice vydařený. Prim hrají zejména hutná atmosféra, která se dnes už nevidí, skvělá kamera a pochopitelně i hudba z dílny samotného režiséra. Scénář tedy není zrovna to, co by uchvátilo a místy je hodně předvídatelný, v tomto případě to až zas tak nevadí. Horší už je to s herci, kteří jsou zaměnitelní a s výjimkou Donalda Pleasence nepředvádějí nic extra. Bát se ale nejspíše budete.
Synopse: Kněz Loomis (Donald Pleasence) objeví ve sklepě jednoho z kostelů nádobu obsahující podivnou zelenou kapalinu. Profesor Birack (Victor Wong), který má záhadu vyřešit, zjistí, že tekutina je esencí Satana, jenž se připravuje k ovládnutí celého světa. Boj o jeho záchranu tak může začít.
Zajímavost: V roli jednoho z bezdomovců se objeví i slavný rockový zpěvák Alice Cooper.
Originální trailer filmu Vládce temnot

Plakát filmu Hulk Hulk (Hulk) (sobota 5. 1., Prima Family, 13.40 - 16.15)
Dodnes ne úplně doceněný snímek Anga Lee je hodně svéráznou a netradiční komiksovou adaptací. Akce je v ní totiž pomálu a pozornost je soustředěna na hlubokou psychologii postav, které je hlavně na začátku moc a rozjezd je tak hodně pomalý. Postupem času ale vše nabere spád a zapadne do sebe. Eric Bana v titulní roli je výbornou volbou, stejně jako Jennifer Connelly a třeba Nick Nolte. Uchvacující je také precizní střih. Pokud se smíříte s tvůrčím přístupem a přehlédnete horší úroveň triků, budete velmi spokojeni.
Synopse: Bruce Banner (Eric Bana) je vědec, který se stane obětí vlastního experimentu a při nehodě v laboratoři ho ozáří nebezpečné gama záření. Vlivem toho se v rozčilení mění v zelené monstrum Hulka, které ničí vše, co mu přijde pod ruku. Vyrovnat se s tím je ale hodně těžké a Bruce sám neví, co má dělat. Pomoci se mu snaží jeho kamarádka Betty (Jennifer Connelly), jejíž otec se navíc pokouší Hulka získat k armádním účelům.
Zajímavost: Ač se film jmenuje Hulk, je toto jméno vyřčeno za celou dobu jednou jedinkrát.
Originální trailer filmu Hulk

Plakát filmu Tři mušketýři Tři mušketýři (The Three Musketeers) (sobota 5. 1., ČT1, 22.10 - 23.55)
Pravděpodobně nejlepší adaptace slavného románu Alexandra Dumase vyniká především hvězdným obsazením (Oliver Reed, Raquel Welch, Richard Chamberlain, Christopher Lee a další). Velký podíl na výsledku má také režisér Richard Lester, který toho moc neřešil a natočil strhující, výpravnou a odlehčenou dobrodružnou jízdu pro všechny generace, která zachovává určitou poetiku knižní předlohy. Nestárnoucí kousek.
Synopse: D´Artagnan (Michael York) a jeho přátelé Athos (Oliver Reed), Porthos (Frank Finlay) a Aramis (Richard Chamberlain) společně bojují proti úkladům zlotřilého kardinála Richelieu (Charlton Heston), aby zachránili královninu čest. Nechybí u toho pochopitelně ani láska, objektem jejíhož zájmu se stává krásná Constance (Raquel Welch).
Zajímavost: Původně zvažovaným režisérem byl Tony Richardson, byl však vyměněn, neboť chtěl, aby se celý film odehrával v klášteře.
Originální trailer filmu Tři mušketýři

Plakát filmu Saw: Hra o přežití Saw: Hra o přežití (Saw) (sobota 5. 1., Prima Cool, 22.15 - 00.05 / neděle 6. 1., 01.30 - 03.10)
První a jednoznačně nejlepší díl ze zavedené série vděčí za výsledek hlavně režírujícímu Jamesi Wanovi, který vytvořil vynikající atmosféru a dodal vytříbenou vizuální podobu. Opřít se mohl tehdy ještě o originální nápad a neokoukaný scénář, který se ale bohužel nevyhýbá několika nepříjemným klišé. Autentický dojem způsobuje i obsazení neznámými tvářemi, z nichž nejslavnější je suverénně Danny Glover. Obrovsky mrzí nepovedený a nedomyšlený konec s až trapnou pointou. Svůj účel ale horor v nočních hodinách určitě splní.
Synopse: Jakýsi muž se probudí v neznámé místnosti, nic si nepamatuje a všude je tma. Když se rozsvítí světlo, zjistí, že je připoután k trubce u zdi a naproti němu stojí další muž, který nevypadá nejlíp. Mezi nimi se navíc nachází mrtvola v kaluži krve. Aniž by to tušil, začíná nejhorší den jeho života - dostal se totiž do spárů šíleného vraha, jemuž se říká Jigsaw a je známý kvůli bizarním způsobům likvidace svých obětí.
Zajímavost: Všechny scény v koupelně se natáčely v chronologickém pořadí, aby se herci lépe vcítili do rolí.
Originální trailer filmu Saw: Hra o přežití

Plakát filmu Big Hit Big Hit (The Big Hit) (neděle 6. 1., Nova Cinema, 22.25 - 00.05 / pondělí 7. 1., 01.00 - 07.00)
V našich končinách velmi dobře hodnocená akční krimikomedie je jednou velkou bláznivou jízdou, v níž je možné téměř vše. Režírující Kirk Wong poměrně úspěšně navazuje na asijské trháky, nedokáže ale vyvážit humor a akci tak, aby to šlo bez problémů dohromady. Naštěstí vsadil na charismatického Marka Wahlberga, který toho dost zachraňuje a pomáhají mu i Lou Diamond Phillips a Christina Applegate. Příjemná, oddechová a nenáročná jednohubka nikoho neurazí.
Synopse: Sympatický mladík Melvin (Mark Wahlberg) se živí jako nájemný zabiják. Jelikož chce, aby ho měli všichni rádi a kromě snoubenky má i milenku, musí brát i podřadnou práci. Tak se dostane k akci svého kolegy Cisca (Lou Diamond Phillips), který naplánoval únos dcery japonského šéfa hollywoodského studia. Nikdo ale netuší, že otec se obrátí s žádostí o pomoc na kmotra unesené dívky, jenž je zároveň mafiánským bossem, který pověří šokovaného Cisca tím, aby našel pachatele - tedy sám sebe. Co s tím udělá?
Zajímavost: Automobilová honička v lese se natáčela dva týdny v jednom veřejném parku poblíž kanadského Toronta. Veřejnost měla pochopitelně vstup zakázán.
Originální trailer filmu Big Hit

Plakát filmu Obchod na korze Obchod na korze (pondělí 7. 1., ČT2, 21.55 - 23.55)
Bravurní drama režisérské dvojice Ján Kadár a Elmar Klos vykresluje na svou dobu hodně odvážně atmosféru na Slovensku v období druhé světové války. Silnému vyznění skvělého scénáře pomáhají i fantastičtí Jozef Kroner a Ida Kaminská, která se dočkala i oscarové nominace. Zmínit je nutno i výtečný hudební doprovod Zdeňka Lišky. Slabá místa se hledají jen těžko. První československý film, jenž získal Oscara, je snad "povinnou četbou" všem zdejším divákům.
Synopse: Poctivý a slušný truhlář Tono (Jozef Kroner) přijme pod nátlakem své ženy a mocného švagra arizační dekret na obchod staré paní Lautmannové (Ida Kaminska). Tonovi je žena sympatická, navíc se o něho stará jako o syna. Když proto přijde předvolání k transportu všech Židů, snaží se Tono dělat, co může, aby paní Lautmannovou ochránil. Tlak událostí ho ale dovede k hraniční životní situaci.
Zajímavost: Sošku Oscara ukradli po Kadárově smrti z jeho tehdy prázdného bytu neznámí zloději.
Ukázka z filmu Obchod na korze

Plakát filmu Bílá vrána Bílá vrána (The Black Balloon) (pondělí 7. 1., ČT2, 23.55 - 01.30)
Emocemi nabité australské melodrama vsází v první řadě na realističnost a uvěřitelnost všech situací. Za zdánlivě obyčejným filmem pro teenagery se tedy skrývá o hodně víc, než by diváka napadlo. Režisérka Elissa Down si navíc pomáhá krásnými záběry na australskou krajinu a vydařilo se jí také obsazení veskrze neznámými tvářemi, v němž vyniká zejména Luke Ford. Někomu může snímek přijít prvoplánový a nepřekvapivý, milovníkům tzv. indie filmů ale radost nepochybně udělá.
Synopse: Patnáctiletý Thomas (Rhys Wakefield) by rád vyrůstal jako každý chlapec. Vzhledem k tomu, že jeho otec je voják a rodina se často stěhuje, je to takřka nemožné. Aby toho nebylo málo, jeho bratr Charlie (Luke Ford) trpí autismem. Zatímco rodiče ho přijali, Thomas se za něj stydí a nenávidí ho. Jednou se ale seznámí s krásnou Jackie (Gemma Ward), které Charlieho společnost nevadí. Přehodnotí mladík svůj vztah k postiženému sourozenci?
Zajímavost: Mnoho rolí obsadili skuteční autisté.
Originální trailer filmu Bílá vrána

Plakát filmu Křídla Birdy (Birdy) (úterý 8. 1., ČT2, 22.15 - 00.15)
Méně známé a vysílané psychologické drama je hereckým koncertem Matthewa Modinea a Nicolase Cage, kteří se se svými rolemi popasovali na výbornou a připomínají, že kdysi byli obrovskou nadějí. Režisér Alan Parker sice dávkuje svou typicky depresivní až bezvýchodnou atmosféru, tady se mu ale podařilo ji paradoxně obohatit o pořádný kus lidskosti. Emoce tak snímku nechybí. V kombinaci s hudbou Petera Gabriela vzniklo hodně silné dílo, které donutí k zamyšlení.
Synopse: Al (Nicolas Cage) a Birdy (Matthew Modine) jsou věrní přátelé, kteří společně prožili otřesné válečné zážitky ve Vietnamu. Domů se vrací těžce poznamenaní - Al utrpěl těžké zranění tváře, Birdy si myslí, že je pták, což ho přivádí až do psychiatrické léčebny. Al se ho pozvolna pomocí společných vzpomínek snaží přivést zpět do reality a pokusit se začít žít znovu. To je ale hodně těžké.
Zajímavost: Nicolas Cage si kvůli roli nechal vytrhnout dva zuby.
Originální trailer filmu Birdy

Na co se z našich tipů těšíte nejvíce? Nebo jsme zapomněli zmínit váš oblíbený film a chcete na něj upozornit ostatní čtenáře? Napište svůj názor do diskuze pod článkem!

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

  • (František Francis Čuma, 04.01.2013 16:06) Reagovat

    A co Ip man na markíze?

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Box office: 41. víkend
Box office: První člověk těsně poráží Ukradený Halloween V souboji novinek porazil První člověk těsně Husí kůži 2. Ani jedna ale nestačila na Venoma a Zrodila se hvězda. čtěte zde
Vydáno: 15.10.2018 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
První člověk 8/10
Recenze: První člověk - bude Chazelle opět sbírat Oscary? Oscarový režisér Damien Chazelle se po muzikálu La La Land vrací s životopisným dramatem První člověk, které sleduje přípravy amerických astronautů z NASA k letu na Měsíc. čtěte zde
Vydáno: 14.10.2018 18:00 v sekci Recenze | Premiéry
0
Top 10: Nejlepší filmy Clinta Eastwooda
Top 10: Nejlepší filmy Clinta Eastwooda Clint Eastwood je opravdová legenda americké kinematografie druhé poloviny 20. století. V prosinci bude mít premiéru jeho nový snímek The Mule. Pojďme si připomenout desítku jeho nejlepších kousků. čtěte zde
Vydáno: 14.10.2018 12:00 v sekci Články | Publicistika
0
Hold the Dark 6/10
Za horizontem: mystery thriller z Aljašky Hold the Dark Americký režisér Jeremy Saulnier natočil pro Netflix mystery thriller Hold the Dark. Saulnier si vysloužil chválu kritiky za své předchozí snímky Blue Ruin a Green Room. čtěte zde
Vydáno: 13.10.2018 11:30 v sekci Recenze | Za horizontem
0
TV tipy: 12. 10. 2018 - 18. 10. 2018
TV tipy: Oscar nahání Napoleona, jemuž chce dát jednu mezi oči Ani druhá polovina října nepřipomíná v televizích podzim, neboť dramaturgové se tradičně spoléhají na osvědčené reprízy a atraktivní premiéry si stále schovávají. Náš výběr tak znovu sestává z více, či méně známých... čtěte zde
Vydáno: 12.10.2018 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Zemřel producent Zjizvené tváře Martin Bregman (18.06.2018 10:38 v Novinky | Zprávy)
- Kinopremiéry: Profesorka zločinu Debbie a její parťačky vyprávějí Patovi a Matovi duchařské historky (06.06.2018 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Za horizontem: Bryan Cranston proniká do světa zločinu jako Infiltrátor (26.11.2016 17:58 v Recenze | Za horizontem)
- Portrét: Oliver Stone - špatné svědomí Ameriky, první část (13.11.2016 17:30 v Články | Publicistika)
- Za horizontem: Jake Gyllenhaal ničí svůj život v Demolition (17.09.2016 14:04 v Recenze | Za horizontem)
- Další Zjizvená tvář? (12.08.2016 17:00 v Novinky | Zprávy)
- Týpci a zbraně v druhém traileru (01.07.2016 19:00 v Novinky | Trailery)
- Trailer: Jonah Hill a Miles Teller prodávají zbraně ve War Dogs (28.03.2016 10:45 v Novinky | Trailery)
- Stroj času: Insidious aneb za málo peněz hodně muziky (13.06.2015 12:26 v Recenze | Stroj času)
- Recenze: Insidious 3: Počátek dělá ostudu slibné hororové sérii (06.06.2015 12:00 v Recenze | Premiéry)
- Potvrzeno: James Wan natočí Aquamana (04.06.2015 10:00 v Novinky | Zprávy)
- Dočkáme se pokračování Hulka? (19.02.2015 09:12 v Novinky | Zprávy)
- BD a DVD tituly: Robinu Hoodovi hrají v Blair requiem (25.11.2014 07:00 v Radar | BD a DVD tipy)
- Box Office: Slídil vyslídil halloweenské vítězství (03.11.2014 06:00 v Komentáře | Box office)
- Box Office: Deskové hry zabíjí, John Wick už ne (27.10.2014 07:00 v Komentáře | Box office)
- První trailer na Insidious 3 vás vyděsí k smrti (23.10.2014 19:07 v Novinky | Trailery)
- Vrátí se Edward Norton do role Hulka? (23.10.2014 12:00 v Novinky | Zprávy)
- Rupert Sanders režíruje Napoleona (14.11.2013 16:00 v Novinky | Zprávy)
- Recenze: Napínavá duchařina Insidious 2 (13.11.2013 19:00 v Recenze | Premiéry)
- Téma: Herci v neobvyklých rolích (01.10.2013 18:30 v Články | Publicistika)

PREMIÉRA TÝDNE   40/2018

Zrodila se hvězda
6/10

Hudební romantické drama o slavném zpěvákovi, který pomůže obyčejné talentované zpěvačce k zářné kariéře, je režijním debutem Bradleyho Coopera, který si sám zahrál hlavní mužskou roli a do ženské hlavní role obsadil Lady Gaga.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

ČESKÉ TRAILERY

Star Wars: Síla se probouzí
V kinech od 17.12.2015
Jak básníci čekají na zázrak
V kinech od 14.04.2016
Captain America: Občanská válka
V kinech od 05.05.2016

NOVÉ FOTOGRAFIE

Mars (1x)
Až přijde válka (1x)
Hovory s TGM (1x)
Králové zlodějů (1x)
Tina a Vore (1x)
Čarodějovy hodiny (1x)
Halloween (1x)
První člověk (7x)
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2018 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver