Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
Pojištění.cz - nejširší nabídka online pojištění v ČR!
TV tipy: 21. 9. 2012 - 27. 9. 2012

TV tipy: Snímky s hvězdami před i za kamerou

Vydáno: 21.09.2012 20:00 v sekci Radar | TV tipy - Vratislav Šálek

V aktuálním televizním programu naleznete hned několik filmů, za nimiž stojí hvězdní herci a tvůrci. Setkat se můžete třeba s Angem Lee, Arnoldem Schwarzeneggerem, Stevenem Spielbergem a dalšími. Výběr vskutku prvotřídní.

SDÍLET:    
Plakát filmu Imaginárium Dr. Parnasse Imaginárium Dr. Parnasse (The Imaginarium of Doctor Parnassus) (pátek 21. 9., Nova Cinema, 20.00 - 22.30 / sobota 22. 9., 13.35 - 16.05)
Bohužel definitivně poslední zářez ve filmografii předčasně zesnulého Heatha Ledgera je typickou ukázkou práce režiséra s obrovskou fantazií Terryho Gilliama. Jeho ryze "montypythonovský" styl je zde jasně patrný a těšit se tak můžete hlavně na bizarní a originální vizualici. V jeho světě je zkrátka možné všechno a divák se místy nestačí divit, s čím vším se tvůrci ještě vytáhnou. Vzhledem k úmrtí hlavního představitele je v příběhu pár logických děr a neškodilo by ani lehké prostříhání, na druhou stranu tu jsou ale výteční Johnny Depp, Jude Law, Colin Farrell a zejména Tom Waits. Pro fandy jednoho z největších smolařů v dějinách kinematografie jde o naprostou povinnost.
Synopse: Dr. Parnassus (Christopher Plummer) kdysi dávno vyhrál nesmrtelnost v sázce s ďáblem (Tom Waits). Tu ale o pár století později kvůli lásce vyměnil za mládí, musel ovšem souhlasit s tím, že jeho dcera se v den svých šestnácti let stává majetkem ďábla. A její osudové narozeniny se kvapem blíží. Parnassovi tak nezbývá nic jiného než se pokusit uzavřít sázku novou.
Zajímavost: První film po dlouhých jedenadvaceti letech, k němuž vytvářel storyboardy sám Gilliam.
Oficiální trailer filmu Imaginárium Dr. Parnasse

Plakát filmu Zažít Woodstock Zažít Woodstock (Taking Woodstock) (pátek 21. 9., ČT2, 21.40 - 23.40)
Lehce nadprůměrný kousek je víceméně jen sledem scének, které ve výsledku nikam moc nevedou. Režírující Ang Lee snímek sice zabalil do atraktivního vizuálního hávu a díky fantastické výpravě vytvořil takřka autentickou dobovou atmosféru, příběhovou prázdnotu ale zakrýt nedokázal. Naštěstí si pohlídal casting, v němž rozhodně vyniká Liev Schreiber. Celkově vzato tak jde o zajímavou jednohubku, kterou plně ocení jen ti, kteří smýšlí podobně jako hrdinové filmu a sami zažili éru Woodstcoku.
Synopse: Šedesátá léta se chýlí ke konci a ve vzduchu je cítit změna. A všechno začne ve zdánlivě ospalém městečku Woodstock. Elliot Teichberg (Demetri Martin) vede společně se svými svéráznými rodiči polorozpadlý motel, který je pro všechny návštěvníky až tou poslední variantou. Teď ale přivádí nejen velká hudební událost do města tisíce mladých lidí.
Zajímavost: Na festivalu v Cannes byl Ang Lee nominován na Zlatou palmu.
Oficiální trailer filmu Zažít Woodstock

Plakát filmu Proroctví z temnot Proroctví z temnot (The Mothman Prophecies) (sobota 22. 9., Nova Cinema, 22.05 - 00.30)
Překvapivě povedený a místy mrazivý horor s poměrně zajímavým příběhem táhne vpřed hlavně režírující Mark Pellington. Ten se nebál vizuálně ani formálně experimentovat, což přineslo ovoce. Některé záběry jsou vskutku precizní a opomenout nelze ani dokonalou promyšlenost prostředí. To pak ani nevadí jako vždy unylý Richard Gere v titulní roli a trošku slabší druhá polovina, která je až příliš doslovná. Neklidná atmosféra a dramatická hudba ale vydrží po celou dobu.
Synopse: Novináři Johnu Kleinovi (Richard Gere) nedávno zemřela žena, po níž zbyl blok plný podivných kreseb, které jsou variací na stejné zjevení. Za nějakou dobu přijíždí do malé vesnice Point Pleasant, kde mu místní policistka Connie Parker (Laura Linney) prozradí, že následkem zvláštních úkazů je celý kraj vzhůru nohama. John brzy zjistí, že vše souvisí s obrazy, které jeho manželka namalovala těsně před smrtí a které dokáží předvídat různé katastrofy. Začíná tak závod s časem.
Zajímavost: Film je založen na skutečných událostech, které se staly v městečku Point Pleasant mezi listopadem 1966 a prosincem 1967.
Originální trailer filmu Proroctví z temnot

Plakát filmu Terminátor Terminátor (The Terminator) (sobota 22. 9., Nova, 23.15 - 01.20)
Akční sci-fi klasika, která proslavila Jamese Camerona. Ten už zde předvedl, jak výborně umí tvořit atmosféru, pracovat s kamerou a citlivě naskládat scény za sebe tak, aby diváka naprosto strhly. Vlivem nízkého rozpočtu jsou triky dnes už zastaralé, stejně jako syntetizátorový soundtrack Brada Fiedela a příběh má možná nějaké logické nedostatky, to všechno lze ale snadno odpustit, neboť tu máme charismatického Arnolda Schwarzeneggera v záporné roli, neméně dobrého Michaela Biehna a pochopitelně i Lindu Hamilton. K tomuhle víc komentářů netřeba.
Synopse: Do Los Angeles roku 1984 je vyslán zabijácký stroj podobný člověku (Arnold Schwarzenegger) z roku 2029. Jeho úkolem je zlikvidovat Sarah Connor (Linda Hamilton) dřív, než porodí syna, který v budoucnu povede lidi ve válce proti strojům. Ti jí pro změnu posílají na pomoc svého robota (Michael Biehn).
Zajímavost: Schwarzenegger pronese ve filmu dvaasedmdesát slov.
Originální trailer filmu Terminátor

Fighter Fighter (The Fighter) (neděle 23. 9., ČT1, 00.10 - 02.00)
Výborné boxerské drama je v podstatě sázkou na jistotu. David O. Russell do žánru nic nového nepřináší a klasické schéma oživuje kombinací s jakýmsi sociálně - kritickým dramatem a poměrně mu to vychází. Výrazně nadprůměrnou záležitost ze snímku činí hlavně herci - oscarové Melissu Leo a Christiana Balea doplňují neméně výteční Amy Adams a Mark Wahlberg, který ale ve stínu kolegů lehce zaniká. Patříte-li k fandům podobného žánru a nevadí vám šablonovitost děje a postav, je tenhle kousek přímo pro vás.
Synopse: Boxér Micky Ward (Mark Wahlberg) by moc rád vyhrál titul mistra světa. Jeho problémem ovšem je, že je až příliš pod vlivem rodiny a hlavně nespolehlivého nevlastního bratra Dickyho (Christian Bale), který kdysi vyměnil nadějnou kariéru za drogy a kriminální činnost. Micky se tak musí rozhodnout, zda dá přednost rodině, nebo se pokusí uspět na poli sportovním.
Zajímavost: K natočení zápasů byly použity kamery HBO z devadesátých let.
Oficiální trailer filmu Fighter

Plakát filmu Zubaté ostří Zubaté ostří (Jagged Edge) (neděle 23. 9., Fanda, 22.30 - 00.25)
Solidně fungující mix právnického dramatu, kriminálky a romance, který se vymyká ze žánrového schéma, vsází zejména na perfektně hrající dvojici Glenn Close a Jeff Bridges, které skvěle sekunduje na Oscara nominovaný Robert Loggia. Režie Richarda Marquanda je rutinní, ale účinná a dokáže udržet atmosféru a napětí až do samotného konce, který možná mnohé překvapí. Méně známý kousek rozhodně za vidění stojí.
Synopse: Velmi známá zpěvačka je brutálně ubodána. Hlavním podezřelým je její manžel Jack (Jeff Bridges), který tvrdí, že je nevinen. To mu věří i jeho obhájkyně Teddy Barnes (Glenn Close), která s ním brzy oproti všem etickým pravidlům naváže milostný vztah. Ale je Jack opravdu tak bez viny, jak tvrdí?
Zajímavost: Na psacím stroji, který se ve filmu objeví, skutečně psal Joe Eszterhas scénář.
Originální trailer filmu Zubaté ostří

Plakát filmu Komando Komando (Commando) (pondělí 24. 9., Prima Family, 23.15 - 01.10)
Regulérně kultovní a nenáročná akční zábava má pro mnohé obrovský nádech nostalgie. Režisér Mark L. Lester dobře věděl, co točí a servíruje přímočarou a nadsázkovou akci, kupu dnes už zlidovělých a trefných hlášek, prostinký příběh a hlavně hordu svalů, testosteronu a legendárně prkenného Arnolda Schwarzeneggera, který si tu dělá legraci i sám ze sebe. Hledat chyby na esenci toho, co letělo v osmdesátých letech, je pověstným nošením dříví do lesa.
Synopse: Bývalý elitní velitel bojové jednotky John Matrix (Arnold Schwarzenegger) žije v ústraní a daleko od lidí. I tady ho však objeví žoldáci exdiktátora Ariuse (Dan Hedaya) a chtějí po něm, aby zavraždil prezidenta státu Val Verde a tím pádem svrhl tamní demokratickou vládu. Jako "motivaci" mu unesou dcerku. To ale neměli dělat, protože Matrix se vydává na dlouhou cestu za pomstou, na níž nezná slitování.
Zajímavost: Film se natáčel pětačtyřicet dní.
Oficiální trailer filmu Komando

Plakát filmu Le Mans Le Mans (Le Mans) (úterý 25. 9., ČT2, 22.20 - 00.05)
Pro fanoušky motoristického sportu naprostá lahůdka, která zůstává v mnohém nepřekonána. Režírujícímu Lee H. Katzinovi se podařilo bravurně vystihnout atmosféru závodů, všudypřítomný adrenalin a napětí jezdců. Dokonce nabízí i dechberoucí záběry z pohledu řidiče, které jsou vskutku famózní. Akční scény jsou skvěle natočené, nasnímané a nastříhané a nemají chybu. V titulní roli exceluje charismatický Steve McQueen, který si ji užívá a ví, o čem točí. Škoda jen, že se tvůrci pokoušeli do děje našroubovat ještě příběh odehrávající se mimo trať, který se do něho nehodí a působí moc násilně. Jinak jde ale o výjimečný zážitek.
Synopse: Americký řidič (Steve McQueen) se vrací na závodiště do Francie, kde byl před rokem vážně zraněn a zjišťuje, že pociťuje silnou náklonnost k vdově po muži, který při stejném neštěstí zemřel. Ještě větší vášeň v něm ale vzbuzují zvuk burácejícího motoru a vůně benzínu.
Zajímavost: Steve McQueen si vyzkoušel závody v Le Mans i ve skutečnosti.
Originální trailer filmu Le Mans

Plakát filmu Tygr a drak Tygr a drak (Wo hu cang long) (úterý 25. 9., Fanda, 20.05 - 22.15 / středa 26. 9., 14.15 - 16.15)
Čtyřoscarová dobrodružná záležitost vzbudila zájem o čínskou kinematografii a do širšího povědomí dostala režiséra Anga Lee. Svět okouzlil zejména propracovanou vizuální stránkou, dokonalou choreografií, uchvacujícími a svým způsobem poetickými souboji a zajímavými a umírněnými výkony Chow Yun-Fata, Michelle Yeoh, Zhang Ziyi a dalších. Ač příběh není tím nejlepším a je ve své podstatě dost triviální, slávě a úspěchu snímku to neuškodilo ani trochu.
Synopse: Krásný a silný Li Mu Bai (Chow Yun-Fat) je mistrem svého bojového umění. V tajném výcvikovém táboře potká dávnou přítelkyni Shu Lien (Michelle Yeoh), které kdysi v souboji zabil milence. Požádá ji, aby předala jeho legendární meč do rukou respektovaného vůdce pana Tche. Chce tak začít novou životní etapu. Meč je ale zanedlouho ukraden a Li ho musí najít a pomstít všechny mrtvé.
Zajímavost: Jde o první cizojazyčný film, který v USA vydělal více než sto milionů dolarů.
Mezinárodní trailer filmu Tygr a drak

Plakát filmu Minority Report Minority Report (Minority Report) (čtvrtek 27. 9., Nova, 23.20 - 02.15)
Inteligentní sci-fi je další ukázkou režijní geniality Stevena Spielberga. Ten se na příběhu inspirovaném povídkou Philipa K. Dicka vskutku vizuálně vyřádil a vytvořil takřka dokonalý obraz blízké budoucnosti. Kamera Janusze Kamińskiho je opět precizní, nezklamává ani hudba Johna Williamse. Ucházející je i Tom Cruise v ústřední úloze, jehož protivníkem je vždy skvělý Colin Farrell. Jedinou vadou na kráse zůstává překombinovaný konec, který je bohužel typickou hollywodskou úlitbou a odpovídá tradičním režisérovým hodnotám.
Synopse: V roce 2054 je Washington úplně zbaven kriminality. Viníci potenciálních zločinů jsou totiž díky třem jasnovidcům včas zadrženi. Vedoucím elitní policejní jedntoky je John Anderton (Tom Cruise), jehož motivací je jeho trauma z minulosti. Vše probíhá bez problémů až do chvíle, kdy je za pachatele budoucí vraždy označen právě John. Najednou se ocitá na druhé straně, nikomu nevěří a proti sobě má své vlastní lidi, kterým velí Danny Witwer (Colin Farrell).
Zajímavost: Herečka Samantha Morton si kvůli roli jedné z věštkyň nechala úplně vyholit obočí a hlavu.
Originální trailer filmu Minority Report

Na co se z našich tipů těšíte nejvíce? Nebo jsme zapomněli zmínit váš oblíbený film a chcete na něj upozornit ostatní čtenáře? Napište svůj názor do diskuze pod článkem!

WEDOS.cz - Nejlevnější registrátor domén v ČR, neomezený webhosting, virtuální a dedikované servery

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Zlaté glóby 2017: Nominacím vévodí Tvář vody a Akta Pentagon
Zlaté glóby 2017: Nominacím vévodí Tvář vody a Akta Pentagon Před chvílí byly vyhlášeny nominace na 75. výroční předávání filmové ceny Zlatý glóbus. Nejvíce nominací získal dobový fantasy snímek Guillerma del Tora Tvář vody a Spielbergovo drama Akta Pentagon: Skrytá válka. čtěte zde
Vydáno: 11.12.2017 15:33 v sekci Novinky | Zprávy
0
Box Office: 49. víkend
Box Office: Další triumf pro animovanou pixarovku Coco Právě uplynulý víkend znamenal další první místo pro pixarovku Coco, kterou nemohla z trůnu setřást jediná novinka, nevýrazná akční komedie Just Getting Started. Výborně si ale vede Francův The Disaster Artist. čtěte zde
Vydáno: 11.12.2017 07:00 v sekci Komentáře | Box office
0
Přání k mání 6/10
Recenze: Český vánoční film Přání k mání překvapuje nápaditou stylizací S vánočně laděným rodinným filmem Přání k mání režisér Vít Karas výrazně překonává svůj předchozí film, pohádku Micimutr. Největším vítězstvím je jeho audiovizuální stylizace. čtěte zde
Vydáno: 10.12.2017 07:00 v sekci Recenze | Premiéry
0
Nádech pro lásku 8/10
Recenze: režijní debut Andyho Serkise Nádech pro lásku je oslavou života Romance je sice v režijním debutu Andyho Serkise přítomna také, především jde ale o drama podle skutečných událostí ze života muže, který prodělal ve 28 letech obrnu a od té doby byl odkázán na dýchací přístroje. čtěte zde
Vydáno: 09.12.2017 07:00 v sekci Recenze | Premiéry
0
TV tipy: 8. 12. 2017 - 14. 12. 2017
TV tipy: Křídla Vánoc probouzejí Sílu Před blížícími se svátky přicházejí televize s jedinou, zato ale vynikající premiérou, kterou je sedmá epizoda oblíbených Star Wars. Vedle ní pak dostávají prostor převážně solidní, ale nevýrazné vánoční žánrovky. čtěte zde
Vydáno: 08.12.2017 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- První trailer: Ready Player One je geekův splněný sen (22.07.2017 23:31 v Novinky | Trailery)
- Zemřel herec Bill Paxton (26.02.2017 19:24 v Novinky | Zprávy)
- "On se vrátí" slibuje James Cameron (21.01.2017 13:13 v Novinky | Zprávy)
- Téma: 10 filmových vrcholů a 5 přešlapů Arnolda Schwarzeneggera (16.07.2016 11:00 v Články | Publicistika)
- Kinopremiéry: Ataku Doby ledové nezabrání ani nesmrtelný Terminátor (14.07.2016 07:00 v Radar | Kinopremiéry)
- BD a DVD tipy: Osm hrozných a Číslo pět je sázka na jistotu (19.05.2016 09:50 v Radar | BD a DVD tipy)
- Stroj času: Absolutní akční sci-fi klasika Predátor (10.04.2016 10:00 v Recenze | Stroj času)
- Za horizontem: Crouching Tiger, Hidden Dragon: Sword of Destiny (10.03.2016 17:00 v Recenze | Za horizontem)
- Téma: Oscaroví rekordmani i oscaroví smolaři (28.02.2016 11:00 v Články | Publicistika)
- Stroj času: Legendární western Sedm statečných (13.02.2016 14:52 v Recenze | Stroj času)
- BD a DVD tipy: Terminátor z budoucí minulosti má naději (16.07.2015 09:32 v Radar | BD a DVD tipy)
- Box Office: Ani Terminátor, ani striptéři dinosaury nepřemohli (06.07.2015 07:00 v Komentáře | Box office)
- Preview: bude Terminátor Genisys novým začátkem? (07.06.2015 12:00 v Radar | Preview)
- BD a DVD tipy: bitva je nekonečná, tvrdí železné komando (16.04.2015 08:00 v Radar | BD a DVD tipy)
- Za horizontem: The Guest aneb pozor na to, koho zvete! (24.01.2015 17:30 v Recenze | Za horizontem)
- Téma: Nejočekávanější filmy roku 2015, část II. - blockbustery (11.01.2015 21:01 v Články | Publicistika)
- Téma: Kult jménem Terminator (10.01.2015 18:00 v Články | Publicistika)
- O čem bude nový Terminátor? + první fotografie (31.10.2014 11:00 v Novinky | Zprávy)

PREMIÉRA TÝDNE   48/2017

120 BPM
7/10

Francouzský film 120 BPM je intimním vztahovým gay dramatem, portrétem aktivistického hnutí ACT UP v Paříži 90. let i sugestivní připomínkou, že na AIDS se umírá i dnes.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

ČESKÉ TRAILERY

Star Wars: Síla se probouzí
V kinech od 17.12.2015
Jak básníci čekají na zázrak
V kinech od 14.04.2016
Captain America: Občanská válka
V kinech od 05.05.2016

NOVÉ FOTOGRAFIE

Altered Carbon (4x)
Tomb Raider (6x)
Star Wars: Poslední z Jediů (1x)
Cizinec ve vlaku (1x)
Out (1x)
Obávaný (1x)
Manželka a manžel (1x)
Thelma (1x)
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2017 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
DOPORUČUJEME: Kupte si nejprodávanější hosting v ČR se slevou 50% (slevový kód: FILMSERVER)
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver