Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
TV tipy: 31. 8. 2012 - 6. 9. 2012

TV tipy: Temnější a vizuálně ohromující dramata

Vydáno: 31.08.2012 11:30 v sekci Radar | TV tipy - Vratislav Šálek

Prázdniny končí a nabídka našich televizí se rapidně proměňuje. Odlehčené letní snímky střídají temná, depresivní a vizuálně ohromující dramata. Nechybí ani jeden legendární western a dvě ukázky z tvorby Nikity Michalkova.

SDÍLET:    
Plakát filmu Sedm statečných Sedm statečných (The Magnificent Seven) (pátek 31. 8., Barrandov, 20.00 - 22.30 / sobota 1. 9., 09.40 - 12.15)
Legendární western, který nepotřebuje příliš mnoho komentářů. Režiséru Johnu Sturgesovi se povedlo ukočírovat hvězdný herecký ansámbl, kterému vévodí Steve McQueen a Yul Brynner a stvořil takřka dokonalý žánrový příspěvek, jenž má sice blíže k jeho evropské podobě, to ovšem nikomu moc nevadí. Neméně slavná zůstává i na Oscara nominovaná hudba Elmera Bernsteina, která funguje i po letech. Chyby se skutečně hledají jen těžko.
Synopse: Vesnice Ixcatlan trpí nájezdy banditů vedených nelítostným Calverou (Eli Wallach), kteří si každoročně nárokují velkou část úrody místních obyvatel. Těm už dojde trpělivost a chtějí se tlupě výtržníků bránit. Jdou se poradit s profesionálním pistolníkem Chrisem (Yul Brynner), který se po delším váhání rozhodne, že jim pomůže. Sežene dalších šest mužů, s nimiž se pokusí ubránit obrovské přesile.
Zajímavost: Yul Brynner se v průběhu natáčení přímo na place oženil.
Originální trailer filmu Sedm statečných

Plakát filmu Casanova Casanova (Casanova) (sobota 1. 9., Prima Family, 13.40 - 16.00)
Jedno z mnoha ztvárnění života slavného milovníka se z řady vyjímá hlavně díky svěží režii klasika Lasseho Hallströma. Ten se po pozvolném a nudném rozjezdu dostane do své obvyklé pohody a výsledkem tak je příjemná a poměrně vtipná romantická komedie. Tomu napomáhá i vynikající Heath Ledger v ústřední roli a Jeremy Irons jako jeho hlavní protivník. Zaujmou i fantastické kulisy středověkých Benátek. Ideální nenáročná zábava na sobotní odpoledne.
Synopse: Giacomo Cassanova (Heath Ledger) se ve své době stal legendárním dobrodruhem, kterému neodolá žádná žena. Přesto se jedna našla - nadaná spisovatelka Francesca Bruni (Sienna Miller). A zrovna do téhle se slavný svůdce zamiluje. Otevírá se před ním asi největší životní výzva, při které bude muset dokazovat, že vše myslí vážně.
Zajímavost: Heath Ledger se v žádné ze scén nenechal zastoupit kaskadérem.
Originální trailer filmu Casanova

Plakát filmu Vrána Vrána (The Crow) (sobota 1. 9., ČT1, 23.35 - 01.10)
Malinko opomíjená, ale o to povedenější temná komiksová adaptace oprávněně vsází na působivou stylizaci a vytříbenou vizuální stránku, za níž je zodpovědný Alex Proyas. S příběhem už to tak slavné není, ale o ten tady ani tolik nejde. Za vynikající výsledek však tvůrci zaplatili až příliš vysokou cenu (charismatický představitel Brandon Lee v průběhu natáčení zemřel), což snímek posouvá na zcela jinou úroveň. Depresivní podívaná pro fajnšmekry, s jejíž temnotou je to místy možná až přehnané, by tak neměla žádnému fandovi uniknout.
Synopse: Rockový zpěvák Eric Draven (Brandon Lee) byl o halloweenské noci zabit bandou gangsterů, kteří se podobnými činy baví. Tím to ovšem neskončilo. Podle pověsti totiž může vrána, která zemřelé přenáší na onen svět, jejich duše v případě nespravedlnosti zase vrátit zpátky. Jedné noci tak Eric vyleze z hrobu a nastupuje krvavou cestu pomsty.
Zajímavost: Scéna, při níž byl nešťastnou náhodou zastřelen Brandon Lee, byla okamžitě zničena. Zbytek filmu se dotočil s jeho dvojníkem.
Originální trailer filmu Vrána

Plakát filmu Honba za diamantem Honba za diamantem (Romancing the Stone) (neděle 2. 9., Prima Family, 13.45 - 16.00)
Na nic si nehrající dobrodružná komedie Roberta Zemeckise od úvodních minut jede v rychlém tempu a vrší slušnou kadenci vtípků, že divák nemá čas hledat nějaké zásadnější chyby. K tomu přispívá i fungující ústřední duo Michael Douglas a Kathleen Turner, kterému výtečně přihrává vždy vtipný Danny DeVito. Jde zkrátka o typicky osmdesátkovou zábavu, která neurazí a jednou za čas vyloženě potěší.
Synopse: Sestra populární spisovatelky románů (Kathleen Turner) je unesena kdesi v kolumbijské džungli a její život se tak rázem ocitá v ohrožení. Žena činu se ale vydává milovaného sourozence zachránit a při tom se seznámí s příjemným a okouzlujícím dobrodruhem (Michael Douglas), který se jí rozhodne pomoci a vymyslí rafinovanou lest.
Zajímavost: Místo v Kolumbii, kde byli tehdy hojně unášeni američtí turisté, se natáčelo v Mexiku.
Originální trailer filmu Honba za diamantem

Plakát filmu Austrálie Austrálie (Australia) (neděle 2. 9., Prima Family, 20.00 - 23.25)
Vizuálně vytříbený velkofilm s úchvatnými přírodními scenériemi se často mění v pouhou reklamu na protilehlý kontinent. Režírující Baz Luhrmann se přímo vyžívá v kýčovitých záběrech a tím pádem někdy nudí. Ani předvídatelný příběh a jednoduché postavy nejsou tím, co by nalákalo. Naštěstí se tvůrce může opřít o charismatického Hugha Jackmana, křehkou Nicole Kidman a překvapivě povedené výkony místních domorodců. Každopádně jde o lehké zklamání.
Synopse: Lady Ashley (Nicole Kidman) je bohatá anglická aristokratka, která zdědila v Austrálii rozlehlý statek a početné stádo dobytka. Vydá se tedy hospodařit na svém novém pozemku, u místních obyvatel ovšem narazí. Jediný, kdo je ochoten pomoci jí přesunout smečku zvířat na druhou stranu země, je poněkud hrubý dobytkář (Hugh Jackman). Další komplikací je blížící se druhá světová válka, která už zasáhla i USA.
Zajímavost: Při natáčení bylo využito 1500 divokých koní.
Originální trailer filmu Austrálie

Plakát filmu Oblomov Oblomov (Neskolko dnej iz žizni I. I. Oblomova) (pondělí 3. 9., ČT2, 21.50 - 00.10)
Převedení slavné literární předlohy I. A. Gončarova je jedním z nejlepších snímků slavného ruského filmaře Nikity Michalkova. Právě on posunul román na zcela jinou úroveň a z hlavního hrdiny udělal dost možná ještě zajímavější, živelnější a možná také trochu komičtější postavu a dokázal do příběhu nenásilně napojit i úvahu na téma vlivů rodičovské výchovy na pozdější vývoj dítěte. Výtečný je též Oleg Tabakov v titulní roli. Když překousnete pro režiséra typickou dlouhou stopáž, užijete si jedinečný zážitek.
Synopse: Oblomov (Oleg Tabakov) je muž, který je neschopen jakéhokoli činu. Jeho nerozhodnost a patologická životní pasivita mu stojí v cestě k jakémukoli úspěchu. Neustále váhá a pochybuje o smyslu byť té nejběžnější činnosti. To je pak každá rada a pomoc drahá.
Zajímavost: V našich končinách byl v televizi snímek poprvé uveden až 30. listopadu 1988.
Ukázka z filmu Oblomov

Plakát filmu Strašáci Strašáci (Straw Dogs) (úterý 4. 9., ČT2, 22.15 - 00.10)
Až mrazivě sugestivní studie násilí v člověku je sice stará přes třicet let, na svém vyznění ale neztrácí absolutně nic. Za to může jednak přesná a nekompromisní režie Sama Peckinpaha, jejímž vrcholem je závěrečný krutý střet několika postav, a také až geniální výkon Dustina Hoffmana, jemuž nemáte problém proměnu z ušlápnutého učitele ve vraždící bestii uvěřit. Snímek se dočkal také oscarové nominace za vydařenou hudbu Jerryho Fieldinga. Že extrémně syrový film není pro každého, je vzhledem ke jménu jeho tvůrce asi více než jasné.
Synopse: Matematik David (Dustin Hoffman) odjíždí společně se svou frivolnější manželkou Amy (Susan George) na anglický venkov do opuštěného domu. Zde se ale stanou oběťmi brutálních útoků rozezlených vesničanů, které se postupně zintenzivňují. Když si pár mladíků dovolí i na Davidovu mladou ženu, najde v sobě jinak mírumilovný člověk tolik odvahy, že je schopen i toho nejhoršího násilí.
Zajímavost: Hoffman je ve skutečnosti odpůrcem násilí a později přiznal, že roli vzal čistě pro peníze.
Originální trailer filmu Strašáci

Plakát filmu Narozen 4. července Narozen 4. července (Born on the Fourth of July) (úterý 4. 9., Prima Cool, 23.25 - 01.55)
Brilantní psychologické válečné drama inspirované skutečností, které se dočkalo i dvou Oscarů za režii a střih, je bohužel dodnes aktuální. Kontroverzní Oliver Stone v něm řeší stále palčivé téma válečných veteránů a přístupu k nim. Svou životní roli zde ztvárnil Tom Cruise, který si oprávněně vysloužil i oscarovou nominaci a dokázal, že zvládá i náročnější výzvy. Někoho možná zamrzí méně prostoru pro Willema Dafoea, přílišná délka a jednostrannost příběhu, k zamyšlení a polemice o smyslu války donutí ale každého.
Synopse: Ron Kovic (Tom Cruise) je mladý vlastenec, který nadšeně a pln ideálů vstupuje do vietnamské války. Tam je ovšem vážně raněn a tělesně paralyzován se vrací domů. Až tam poznává opravdovou tvář své země, která se k němu nehlásí a nejraději by ho uklidila do ústranní. Ani s rodinou na tom není o mnoho lépe. Z idealisty se tak rychle stává bojovník proti válce.
Zajímavost: Cruise prošel v průběhu příprav na natáčení výcvikovým táborem, kopal zákopy a setkával se s mnoha veterány.
Originální trailer filmu Narozen 4. července

Plakát filmu Bitva o Hill 60 Bitva o Hill 60 (Beneath Hill 60) (úterý 4. 9., Barrandov, 21.40 - 00.10)
Málo známé australské válečné drama vyniká zejména atmosférou a stále ještě neotřelým tématem první světové války. K autentickému dojmu přispívají i neprofláklé, i když podle ohlasů také nevýrazné herecké tváře a solidně zvládnuté bitevní scény, kterých také není mnoho. Příjemným bonusem navíc je rozkrytí jakéhosi tunelování, k němuž v průběhu bojů docházelo, což z filmu dělá poněkud unikátní záležitost. Určitě ne dokonalý kousek potěší hlavně ty, kteří vyhledávají něco neobyvklého a neokoukaného.
Synopse: V roce 1916 se operace dvou největších mohutných armád ocitají na mrtvém bodě. Důlní inženýr Oliver Woodward (Brendan Cowell) se vrací do Austrálie, aby se připojil k tajné Tunelářské společnosti. Ke svému překvapení ale získává hodnost a odjíždí bojovat do Evropy. Na francouzských bojištích ho čeká jednotka, která novému veliteli příliš nevěří. Dokáže si Oliver naklonit spolubojovníky na svou stranu?
Zajímavost: Hlavní roli měl ztvárnit Hugo Weaving, z důvodu své klaustrofobie ji ale bohužel musel odmítnout.
Originální trailer filmu Bitva o Hill 60

Plakát filmu Dvanáct Dvanáct (12) (středa 5. 9., ČT2, 22.20 - 00.55)
Syrové, depresivní a až nezvykle bezvýchodné je drama Nikity Michalkova, které sice vychází ze známé šablony, jinak je ale typicky ruské. Pravdivé podobenství o soudobé společnosti, která je plná skryté xenofobie a nenávisti, vyžaduje zvýšenou diváckou pozornost, protože klade důraz na dialogy. Za zmínku rozhodně stojí bravurní střih, výtečné herecké výkony celé sestavy a takřka bezchybná režie. Jedinými vadami na kráse tak zůstávají opět přehnaná délka a ne až tak úderný konec, který působí v kontextu filmu lacině a tak nějak očekávaně. Sluší se dodat, že snímek se dočkal oscarové nominace za cizojazyčný film. Parádní kousek.
Synopse: Dvanáct porotců rozhoduje o osudu čečenského teenagera, který je obviněn ze zabití svého ruského otčíma. Soubor je ovšem složen z různých společenských vzorků, od rasisty po člověka, jenž přežil holocaust, a než se dospěje k nějakému výsledku, proběhne ostrá a vyhrocená debata, která odhalí i ty nejniternější problémy, které současné Rusko řeší.
Zajímavost: Film získal ocenění ruské národní filmové akademie Zlatý orel pro nejlepší film roku 2007, oceněni byli i sám režisér a kompletní herecký ansámbl.
Originální trailer filmu Dvanáct

Na co se z našich tipů těšíte nejvíce? Nebo jsme zapomněli zmínit váš oblíbený film a chcete na něj upozornit ostatní čtenáře? Napište svůj názor do diskuze pod článkem!

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Top 20 ČR: 33. týden
Top 20 ČR: Úžasňákovi 2 zaznamenali hattrick Po třetí za sebou se podařilo animovanému sequelu Úžasňákovi 2 obsadit přední místo domácího žebříčku návštěvnosti. čtěte zde
Vydáno: 21.08.2018 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Jan Palach 8/10
Recenze: Film Jan Palach vyzývá proti lhostejnosti na výročí sovětské okupace Snímek natočený Robertem Sedláčkem podle scénáře Evy Kantůrkové se věnuje poslednímu roku a půl v životě Jana Palacha a jeho osobnosti na pozadí dobového kontextu i řady vlivů, které jej dohnaly k protestnímu sebeupálení. čtěte zde
Vydáno: 20.08.2018 08:00 v sekci Recenze | Premiéry
0
Box Office: 33. víkend
Box Office: Šíleně bohatí Asiati naplnili kasy Víkendová premiéra komedie Šíleně bohatí Asiati se setkala se vstřícným přístupem amerického publika. Zabodovaly i akční snímek Mile 22 a historický dobrodružný film Alfa. čtěte zde
Vydáno: 20.08.2018 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
Moulin Rouge 10/10
Stroj času: Postmoderní a dosud nepřekonaný muzikál Moulin Rogue V rámci Projektu 100 se na velká plátna vrací muzikál Moulin Rouge, který před sedmnácti lety působil jako zjevení a získal si srdce diváků i kritiků. Proč byste měli tento film vidět v době digitálních komiksových blockbusterů?... čtěte zde
Vydáno: 19.08.2018 17:30 v sekci Recenze | Stroj času
0
Top 10: Roman Polanski
Top 10: Roman Polanski Roman Polanski je jednou z nejkontroverznějších osobností filmu vůbec. Nedávno tento originální filmař oslavil 85. narozeniny. Pojďme si připomenout desítku jeho nejlepších filmů. čtěte zde
Vydáno: 19.08.2018 12:00 v sekci Články | Publicistika
1
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Téma: Top 10 rolí Toma Cruise II. (05.08.2018 18:27 v Články | Publicistika)
- Režisér Královny Alžběty natočí biopic Bruce Lee (10.05.2017 19:29 v Novinky | Zprávy)
- Blu-ray recenze: Sedm statečných (1960) (25.03.2017 18:00 v Recenze | Blu-ray)
- Blu-ray recenze: pekelně zábavných Sedm statečných (2016) (08.03.2017 17:00 v Recenze | Blu-ray)
- Portrét: Oliver Stone - špatné svědomí Ameriky, první část (13.11.2016 17:30 v Články | Publicistika)
- Zemřel herec Robert Vaughn (12.11.2016 10:53 v Novinky | Zprávy)
- Top 10: Nejlepší filmy Olivera Stonea (07.11.2016 17:00 v Články | Publicistika)
- Zemřel herec Michael Massee (27.10.2016 15:00 v Novinky | Zprávy)
- TOP 20 ČR: v jasném vedení stále Bridget a její dítě (27.09.2016 23:14 v Komentáře | Top 20 ČR)
- Recenze: Sedm statečných marně lapá po úrovni svých vzorů (22.09.2016 15:00 v Recenze | Premiéry)
- Reboot snímku Vrána by se měl začít natáčet v lednu 2017 (08.09.2016 09:00 v Novinky | Zprávy)
- Zemřel oblíbený herec bratří Coenů Jon Polito (03.09.2016 11:00 v Novinky | Zprávy)
- Téma: 10 nejlepších filmů Willema Dafoa (24.07.2016 12:00 v Články | Publicistika)
- Do Varů přijedou Willem Dafoe a Charlie Kaufman (21.06.2016 17:36 v Novinky | Zprávy)
- Smrtelná hra na kočku a myš v traileru Carnage Park (25.05.2016 15:21 v Novinky | Trailery)
- Stroj času: Projekt 100 roku 2016 podruhé: 8 1/2 (12.03.2016 20:43 v Recenze | Stroj času)
- Stroj času: Legendární western Sedm statečných (13.02.2016 14:52 v Recenze | Stroj času)
- Kinopremiéry: Zmrtvýchvstalých sedm statečných zažívá ledovou sezónu (13.01.2016 07:00 v Radar | Kinopremiéry)
- Recenze: Osm hrozných - ovinuti velkou černou mambou (07.01.2016 08:30 v Recenze | Premiéry)

PREMIÉRA TÝDNE   33/2018

BlacKkKlansman
7/10

Skutečnými událostmi inspirovaný snímek se věnuje problematice rasové i náboženské nesnášenlivosti na pozadí ironicky absurdního kriminálního případu, kdy se černošskému policistovi úspěšně podařilo infiltrovat Ku-klux-klan.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

ČESKÉ TRAILERY

Star Wars: Síla se probouzí
V kinech od 17.12.2015
Jak básníci čekají na zázrak
V kinech od 14.04.2016
Captain America: Občanská válka
V kinech od 05.05.2016

NOVÉ FOTOGRAFIE

King Lear (3x)
Outlaw King (1x)
The Last Sharknado: It's About Time (2x)
Jan Palach (11x)
Skorosestry (1x)
Slender Man (1x)
Kryštůfek Robin (1x)
Mile 22 (1x)
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2018 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver