Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
Pojištění.cz - nejširší nabídka online pojištění v ČR!
DVD tipy - 24. týden

DVD tipy - 24. týden

Vydáno: 10.06.2012 10:00 v sekci Radar | BD a DVD tipy - Kateřina Hejdová

Politika, přátelství, bláznivá road movie, život dalajlámy, tajemné duchovno i napínavé detektivní pátrání. V novinkách tentokrát nechybí snad jediné filmové téma. Ve Dnu zrady a Bratříčku, kde jsi? můžete vidět George Clooneyho, Sean Connery se vrací ve Jménu růže a Strach nad městem řeší (samozřejmě) Jean Paul Belmondo.

SDÍLET:    
DVD obal filmu Den zradyDen zrady / The Ides Of March
(Magic Box)
Politický thriller pod režijním i hereckým vedením George Clooneyho vychází z divadelní hry Beau Filimona, jenž pracoval na kampani demokratického kandidáta a guvernéra státu Vermont Howarda Deana před volbami v roce 2004. Příběh o sexu, ambicích, loajalitě, ale i ztrátě iluzí či zradě a pomstě se odehrává na pozadí okázalého divadla moderní politiky a politických předvolebních soubojů. Mapuje osudy mladého tiskového mluvčího a tajemníka volebního štábu, který se stane obětí zákulisních intrik a zrádných manipulací zkušených kolegů a svodů mladé praktikantky. George Clooney coby senátor Morrise kandiduje na prezidenta za demokraty, Ryan Gosling ztvárnil jeho tiskového mluvčího, Philip Seymour Hoffman vede volební kampaň, Marisa Tomei si zahrála reportérku New York Times, Evan Rachel Wood internistku pracující na Morrisově kampani, Jeffrey Wright klíčového senátora a Max Minghella se objevuje v roli Bena Harpera, člena Morrisova týmu. Hvězdné obsazení tu do posledního puntíku splňuje i ta nejnáročnější divácká očekávání (letošní nominace v kategorii Nejlepší herecká sestava na ceny Critics Choice Awards), stejně jako Clooneyho pečlivá režisérská práce či skvělé dialogy (nominace na ceny BAFTA pro Clooneyho za adaptovaný scénář). Pokud vás jen trochu zajímá svět vysoké politiky, Den zrady byste rozhodně neměli vynechat.
Synopse: O tom, že ambice svádí a moc korumpuje, se přesvědčíte ve strhujícím dramatu režiséra a držitele Ceny Akademie George Clooneyho (Syriana). Manažer volební kampaně a idealista Stephen Meyers (Ryan Gosling) se zavázal k absolutně oddané práci pro guvernéra Mikea Morrise (George Clooney). Ten získal divokou kartu a s ní i možnost kandidovat na prezidenta Spojených států, čímž by se, díky jeho průkopnickým myšlenkám, mohla zcela změnit politická situace. Avšak blížící se primárky v Ohiu budou velkou zkouškou Morrisovy poctivosti i Meyersovy loajality. A právě loajalita padne za oběť v ubohé a nečisté bitvě, do níž je Meyers proti své vůli zapleten. Na jejím konci pak musí čelit rozhodnutí, zda dá přednost vlastní cti a přesvědčení, nebo velkolepé, avšak špinavé kariéře.
Bonusy: bez bonusů
Délka: 100 minut
Doporučená cena: 299 korun. V obchodech od 13. června 2012.
DVD obal filmu Válečný kůňVálečný kůň/ War Horse
(Magic Box)
Zatím předposlední dílo Stevena Spielberga (následují Tintinova dobrodružství a u nás zatím nedistribuovaný Lincoln) se opět objevilo v nominacích na Oscara mezi nejlepšími filmy loňského roku. Guru hollywoodského filmu se v něm po Indianu Jonesovi (2008) vrátil do svého válečného tematického kruhu (sem patří třeba Zachraňte vojína Ryana či Schindlerův seznam). Přesto se tento film z tvorby slavné značky SS přece jen vymyká - Spielbergovy sklony k filmové epice a obrazovému vyjadřování tu dostaly naprosto volný prostor, hlavní důraz režisér tentokrát neklade na samotný příběh - tady hrají prim emoce. Hlavním hrdinou je totiž němé zvíře, které se stane součástí kruté válečné vřavy. Ztracený a vyděšený kůň běžící vstříc smrti pod vojenskou palbou - těžko byste hledali námět na silnější filmovou scénu. Husí kůži vám ale přitom nenahání jen samotná podívaná, tento film v sobě nese mnoho skrytých sdělení. Stačí je chtít vnímat, byť je v některých částech těžké nenechat se unést jen vizuálně emoční stránkou filmu.
Synopse: Světoznámý režisér Steven Spielberg ve filmu Válečný kůň představuje epické dobrodružství, které přináší příběh o neuvěřitelné oddanosti, naději a houževnatosti. Film vychází z kritiky oceňované broadwayské hry a odehrává se na pozadí první světové války. Vypráví se v něm příběh mezi mladým koňákem Albertem a jeho svěřencem jménem Joey. Když je rozdělí válečné události, sleduje divák dál Joeyho osud, který změní nejen jeho vlastní život, ale i život každého, koho na své cestě potká. Snímek vás osloví skvělou kamerou, na DVD navíc uvidíte i množství dosud nepublikovaných scén. Film Válečný kůň je zkrátka, slovy Rexe Reeda z listu The New York Observer, "filmový mistrovský kousek" a při jeho sledování se vám dostane jeden z nejsilnějších a nejdojemnějších příběhů o přátelství v dějinách.
Bonusy:
 • Válečný kůň – design filmu

Délka: 140 minut
Doporučená cena: 399 korun. V obchodech od 13. června 2012.
DVD obal filmu Bratříčku, kde jsi?Bratříčku, kde jsi? / O Brother, where art thou?
(Magic Box)
Mississippi, třicátá léta. Tři trestanci Everett Ulysses McGill (George Clooney), Pete (John Turturro) a Delmar (Tim Blake Nelson), vzájemně spoutáni, zdrhají z lapáku krajinou v naději na nalezení pokladu 1,2 milionu dolarů. Na cestě potkávají bluesmana Tommyho Johnsona (Chris Thomas King), který se k nim připojí, a společně u místního hudebního vydavatele nahrají písničku, která se stane přes noc hitem jihu. Jenomže získat poklad a ve zdraví přežít extempore s Ku-klux-klanem a nesmlouvavé policejní pronásledovatele nebude zrovna hračka. Kouzelný snímek bratrů Coenových, digitálně upravovaný do nažloutlého sépiového odstínu, nádherně vykresluje atmosféru Ameriky 30. let, tedy v dobách hospodářské krize. Název odkazuje na klasickou komedii Prestona Sturgese Sullivanovy cesty, v níž se postava režiséra snaží vytvořit pod názvem Bratříčku, kde jsi? film s důležitým posláním pro lidstvo.
Synopse: Elegantní a výřečný Ulysses Everett McGill (George Clooney) je zklamaný každodenní dřinou z rozbíjení skal ve farmářském vězení v Mississippi, a tak se rozhodne uniknout na svobodu. Jenže to má háček. Je spoután želízky se svými dvěma spoluvězni, mrzoutem Petem (John Turturro) a zabedněncem Delmarem (Tim Blake Nelson). Tato trojka nemá co ztratit. A tak se pustí do životního dobrodružství, kdy se na svém útěku pokusí znovu získat ztracený lup, a to dříve, než navždy zmizí v povodni. Bratříčku, kde jsi? je velmi zábavný a netradiční kousek s podtitulem road movie. Snímek je obsazen podivnými postavami, včetně slepého jasnovidce, svůdných sirén či jednookého prodavače Biblí (John Goodman). Tato dlouhá cesta je plná honiček, těsných úniků, proher a zrad. Budete se bavit u každičkého nečekaného zvratu.
Bonusy: bez bonusů
Délka: 103 minut
Doporučená cena: 199 korun. V obchodech od 13. června 2012.
DVD obal filmu Kundun Kundun / Kundun (Magic Box)
Epický biografický snímek Martina Scorseseho (věnoval jej matce) z roku 1997 vypráví o osudech duchovního a světského vůdce malého národa. Kundun je jiné pojmenování pro dalajlámu a značí "přítomnost" (přítomnost Buddhy). Tibeťané věří, že jejich vůdce je Buddhovým převtělením. Kundun se odehrává v rozmezí let 1937-1959 a zachycuje nalezení 14. dalajlámy jako dvouletého chlapce v zapadlé vesničce, jeho uvedení do funkce v hlavním městě Tibetu Lhase, dětství v paláci Potala či v Letním paláci a historické události 40. a počátku 50. let, především okupaci země Čínou. Ve čtyřech letech ho odvedli do kláštera, aby se stal mnichem a hlavou státu. Když mu bylo čtrnáct, přišli do Tibetu Číňané. V roce 1959, nemocný a pod dohledem prchá do Indie. Tvůrci přibližují vzdálenou zemi západnímu světu očima různě starého chlapce. Freska na téma východního nazírání na svět, k níž hudbu psal slavný Phillip Glass, vyvolala svým politickým aspektem velkou nevoli v Číně a přiměla distributora filmu k ústupkům při nasazování titulu. Ze zřejmých důvodů se nesmělo natáčet v Tibetu: film byl tedy realizován v Maroku, v Britské Kolumbii a v Idahu.
Synopse: Kundun byl oceněn jako jeden z nejlepších filmů roku. Jedná se o filmové mistrovské dílo s podpisem Martina Scorseseho, pětkrát nominovaného na Cenu Akademie. Čeká vás neuvěřitelný, avšak skutečný příběh o jednom ze světově nejúchvatnějších vůdců – o tibetském dalajlámovi – a o jeho troufalé snaze panovat národu v jedné z nejnáročnějších dob celé historie lidstva. Odvážné řeči a zaujatost vůči pozadí světové politiky způsobily, i kvůli filmovému zpracování, mezinárodní pozdvižení. Tento výjimečný snímek s nádhernou hudbou proslulého skladatele Philipa Glasse působí velmi kontroverzně, přesto si získal celosvětové uznání. Nechte se o tom přesvědčit i vy!
Bonusy:

 • Trailer

Délka: 128 minut
Doporučená cena: 199 korun. V obchodech od 13. června 2012.
DVD obal filmu Jméno růžeJméno růže /
The Name Of The Rose (Magic Box)
Legendární filmové zpracování prvního románu Umberta Eca vychází za doprovodu slov režiséra Jean-Jacquesa Annauda. Dvoudiskové vydání obsahuje spousty doplňujícího materiálu právě za jeho spolupráce, kromě jeho komentářů najdete na prvním DVD i krátký film S kamerou na cestách, druhá část bonusového vydání nabízí různé analýzy včetně dokumentu Jméno růže: nejdůležitější filmová produkce osmdesátých let. Sugestivní koproduktivní thriller Německa, Itálie a Francie zavádí diváky do dob temného a drsného středověku na opatství benediktinů, kde došlo k záhadnému úmrtí. Klášterem obchází vrah a Sean Connery je mu na stopě. Píše se rok 1327 a mniši jsou přesvědčeni o tom, že se blíží apokalypsa. Opatství právě hostí koncil, který se zabývá otázkou přesvědčení františkánů tvrdících, že by se církev měla zbavit svého majetku. Jeden z účastníků koncilu, ctihodný františkánský mnich Vilém z Baskervillu, je požádán vedením opatství o pomoc při odhalení příčiny náhlé smrti. Zatímco v případu se začne šťourat Svatá inkvizice, Vilém se snaží prokázat nevinu křivě obviněných a vyhnout se hněvu inkvizitora Bernarda Gui.
Synopse: "Je to Ďáblovo dílo." Alespoň tak to vidí někteří obyvatelé kláštera ze 14. století, když v něm dojde k sérii bizarních vražd. Jiní vidí souvislost mezi úmrtími a knihou Zjevení. Ale bratr William z Baskervillu má jiný názor. Má v úmyslu najít vraha s pomocí pravdy a rozumu - nástrojů kacířů. V roli mazaného Williama v této skvělé adaptaci bestselleru Umberta Eca uvidíte držitele ceny britské filmové akademie pro nejlepšího herce Seana Conneryho. Christian Slater hraje Adsa, pomocníka pátrajícího duchovního a mladíka na pokraji sexuálního a intelektuálního probuzení. V roli arogantního inkvizitora se představí F. Murray Abraham. Režisér Jean-Jacques Annaud natočil tento ponurý thriller ve skutečném klášteře z 12. století, kde se tváře skryté pod kápí plíží jako přízraky.
Bonusy:
 1. Disk - Film
  • Komentář režiséra Jean-Jacquesa Annauda
  • Německý dokument "Zločin v opatsví"
  • Krátký film "Jean-Jacques Annaud: S kamerou na cestách"

 2. Disk – Bonusový materiál
  • Analýza filmu (námětu a postav): rozhovory, fotky a dokumenty
  • Od knihy k filmu (nákup práv, adaptace příběhu...)
  • Jméno růže: nejdůležitější filmová produkce osmdesátých let
  • Jak se dělá středověk: 2 roky příprav (dokument)
  • Život mnicha ve středověku
  • Ztracená Aristotelova kniha, rozhovor s Jean-Jacquesem Annaudem
  • Hlavní strany storyboardu s poznámkami a komentářem režiséra

Délka: 113 minut
Doporučená cena: 199 korun. V obchodech od 13. června 2012.
DVD obal filmu Strach nad městemStrach nad městem / Peur Sur La Ville
(Magic Box)
Strach nad městem je již šestou spoluprací dvojice režisér Henri Verneuil plus odvážný svůdník Jean-Paul Belmondo, jehož prý kaskadérské kousky v tomto filmu málem stály život. Policejní komisař Letellier (Jean-Paul Belmondo) má nebezpečného protivníka - vraždícího maniaka, jehož oběťmi jsou hezké Pařížanky. Říká si Minos, podle postavy z Dantovy Božské komedie, a svými zločiny chce očistit společnost od amorálních žen. Spletité vyšetřování se rozbíhá a Letellier nemá příliš času, neboť Minos stále uniká a nechává za sebou oběti doslova inspektorovi pod nosem. Skáče po střechách jedoucího metra, prolétá sklem nebo se nechá spouštět z helikoptéry na laně. Hudbu k filmu napsal Ennio Morricone. Ideální příležitost pro Belmondův elegantní herecký styl, poprvé se tu v roce 1975 objevil v roli policejního komisaře.
Synopse: Letellier je policejní vyšetřovatel, který střeží město plné strachu. Jeho aktuální úkol je vypátrání maniaka, který má na svědomí oplzlé telefonáty i první oběť v podobě mladé dámy. Letellierovým jediným vodítkem je telefonické doznání muže jménem Minos, který ohlásil morální "tažení proti hříšným ženám". Vyděšená Helen na doporučení svého kamaráda Pierrea Valdecka kontaktuje Letelliera a ten jí nabídne policejní ochranu. Bohužel mezitím, co řeší drobný zločin, mu Minos proklouzne mezi prsty. Brzy poté je Helen brutálně zavražděna. Mezi střepinami rozbitého zrcadla najde Letellier důležitou stopu napovídající, že Pierre Valdeck je vším, jen ne Heleniným přítelem. Připravte se, velké pátrání právě začíná!
Bonusy:
 • Henri Verneuil Raconte…
 • Trailer

Délka: 124 minut
Doporučená cena: 199 korun. V obchodech od 13. června 2012.

WEDOS.cz - Nejlevnější registrátor domén v ČR, neomezený webhosting, virtuální a dedikované servery

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Thelma 7/10
Recenze: Thelma je mysteriózním střetem křesťanské víry a lesbické sexuality Norské umělecké drama o probouzející se dívčí sexualitě a zakázané lásce, jejímuž naplnění brání náboženská bariéra, připomíná tematicky příbuzné filmy Neon Demon a Raw. čtěte zde
Vydáno: 15.12.2017 14:00 v sekci Recenze | Premiéry
0
TV tipy: 15. 12. 2017 - 21. 12. 2017
TV tipy: Paddington, řidič aut a Seabiscuit uhánějí do Země zítřka Předvánoční televizní výběr neukrývá žádnou zásadní novinku, premiér je v něm ale hned několik. K těm nejvýraznějším patří rodinný snímek Paddington a disneyovský propadák Země zítřka, vidět můžete i dostihového... čtěte zde
Vydáno: 15.12.2017 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Star Wars: Poslední z Jediů 9/10
Recenze: Star Wars: Poslední z Jediů - šťavnatý prostředek trilogie Nové Hvězdné války jsou tradičně nejočekávanějším filmem roku. Prostřední část sequelové trilogie vnáší do známého syžetu celou řadu neotřelých nápadů, skutečně nečekané příběhové zvraty a důležité (i... čtěte zde
Vydáno: 13.12.2017 17:10 v sekci Recenze | Premiéry
0
Kinopremiéry: 50. týden
Kinopremiéry: Obávaný poslední z Jediů vyzve Seveřanku Thelmu Jako už tradičně je poslední velkou premiérou roku film ze světa Star Wars, tentokrát dokonce regulérní osmá epizoda. A je logické, že srovnatelnou konkurenci nemá, alternativou tak budiž tři evropská dramata a jedna komedie. čtěte zde
Vydáno: 13.12.2017 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
Jumanji: Vítejte v džungli 4/10
Recenze: V Jumanji: Vítejte v džungli se z deskové hry stala videohra bez pravidel V pokračování dobrodružného filmu Jumanji z roku 1995 se stejnojmenná desková hra přetvoří ve videohru, která vcucne několik teenagerů do svého herního světa uprostřed džungle. čtěte zde
Vydáno: 12.12.2017 21:00 v sekci Recenze | Premiéry
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Zlaté glóby 2017: Nominacím vévodí Tvář vody a Akta Pentagon (11.12.2017 15:33 v Novinky | Zprávy)
- Ready Player One: Hra začíná v novém, neskutečném traileru (10.12.2017 20:10 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Křídla Vánoc probouzejí Sílu (08.12.2017 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Kingsmanovi je znovu sedmnáct a očekává exodus (17.11.2017 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Ninjova sestra jede v taxíku, kde cítí vůni ženy (10.11.2017 07:30 v Radar | TV tipy)
- Akta Pentagon: Skrytá válka: Spielbergovo novinářské drama v prvním traileru (08.11.2017 07:31 v Novinky | Trailery)
- Kinopremiéry: Maxinožka z temného předměstí vyšetřuje vraždu v Orient expresu (08.11.2017 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Recenze: Suburbicon: Temné předměstí je zaprášená tuctovka od Coenů (07.11.2017 05:00 v Recenze | Premiéry)
- Recenze: Thor: Ragnarok – nejujetější bůh hromu (26.10.2017 15:00 v Recenze | Premiéry)
- TV tipy: První rytíř žije bohémský život s bezva ženskou na krku a poslouchá Whiplash (13.10.2017 07:30 v Radar | TV tipy)
- Recenze: Blade Runner 2049 – „ostré komando“ pro nové tisíciletí (05.10.2017 07:00 v Recenze | Premiéry)
- Kinopremiéry: Mezi Blade Runnerem a Hansem Zimmerem je hora, na níž má svatbu Hladový Bizon (04.10.2017 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Leonardo DiCaprio a Martin Scorsese vzkřísili biopic Roosevelt (27.09.2017 10:00 v Novinky | Zprávy)
- Zemřel český herec Jan Tříska (25.09.2017 10:05 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Leningradští kovbojové čelí černému zabijákovi, dobývají Ameriku a zůstávají prostě spolu (22.09.2017 07:30 v Radar | TV tipy)
- Zemřel herec Frank Vincent (14.09.2017 18:01 v Novinky | Zprávy)
- Zemřel český herec Vladimír Brabec (02.09.2017 08:57 v Novinky | Zprávy)
- Zemřel "otec Texaského masakru" Tobe Hooper (27.08.2017 16:19 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Pat a Mat se pouští do mission impossible a dostávají horečku sobotní noci (25.08.2017 07:30 v Radar | TV tipy)

PREMIÉRA TÝDNE   48/2017

120 BPM
7/10

Francouzský film 120 BPM je intimním vztahovým gay dramatem, portrétem aktivistického hnutí ACT UP v Paříži 90. let i sugestivní připomínkou, že na AIDS se umírá i dnes.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

ČESKÉ TRAILERY

Star Wars: Síla se probouzí
V kinech od 17.12.2015
Jak básníci čekají na zázrak
V kinech od 14.04.2016
Captain America: Občanská válka
V kinech od 05.05.2016

NOVÉ FOTOGRAFIE

Thelma (7x)
Bright (1x)
Paříž 15:17 (1x)
Anihilace (1x)
Star Wars: Poslední z Jediů (3x)
Black Panther (1x)
Jumanji: Vítejte v džungli! (7x)
Altered Carbon (4x)
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2017 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
DOPORUČUJEME: Kupte si nejprodávanější hosting v ČR se slevou 50% (slevový kód: FILMSERVER)
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver