Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
Kinopremiéry: 39. týden

Kinopremiéry: Yeti se beze stop chystá do parku hrůzy

Vydáno: 26.09.2018 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry - Vratislav Šálek

Poslední zářijový týden v kinech už diváky připravuje na další měsíc, kdy bude premiér opravdu dost. Jelikož v aktuální osmičce chybí jednoznačný hit, může se pozornost publika rozptýlit mezi několik zajímavých žánrovek.

SDÍLET:    
Hell Fest: Park hrůzy (Hell Fest) (Bontonfilm)

Český plakát filmu Hell Fest: Park hrůzy / Hell FestDalší z nízkorozpočtových hororů míří do našich kin a tentokráte láká na poměrně originální námět, kdy se sériový vrah ukryje do domu hrůzy na probíhající pouti. A právě ona tematika a samotný žánr jsou to jediné, co může diváky přitáhnout do kina, neboť zkušeného střihače, ale jen málo zkušeného režiséra Gregoryho Plotkina zná jen málokdo a ani obsazení netvoří žádné velké hvězdy. Ohlasy zatím neexistují, takže se není čím řídit a nezbývá než doufat, že třeba tato žánrovka bude o něco zapamatovatelnější a povedenější než ty, které jsme mohli vidět v předchozích měsících. Opatrná premiéra týdne.

Synopse: Součástí lunaparku Hell Fest je i strašidelný zámek. To by bylo zcela v pořádku, kdyby si z něj dokonalé maskování a vlastní smrtonosné hřiště neudělal sériový zabiják v masce. Panoptikum strašidel tak skropí skutečná krev, na velevážené publikum čeká opravdový děs a smrt.

Český trailer filmu Hell Fest: Park hrůzy / Hell Fest
Beze stop (Leave No Trace) (Falcon)

Český plakát filmu Beze stop / Leave No TraceDobrodružné drama vypadá podle synopse hodně zajímavě, a i když jeho tematika není nijak originální, podobné příběhy alternativně žijících lidí stále táhnou. Po dlouhých osmi letech se s ním k režii a částečně i k psaní scénáře vrátila nezávislá autorka Debra Granik, která diváky láká mimo samotného tématu na obsazení, v němž hlavní role ztvárnili Ben Foster a Thomasin McKenzie. Určitě potěší, že snímek se těší spokojeným ohlasům (třeba naše recenze), které chválí především prostředí a celkový minimalismus. Uvidíme tedy, jak se filmu povede v našich luzích a hájích, o kvalitní záležitost by nicméně mělo jít.

Synopse: Patnáctiletá Tom (Thomasin McKenzie) žije se svým otcem (Ben Foster) v lese na okraji Portlandu. Dobrovolná izolace od společnosti jim umožňuje vytvořit si realitu čistých a civilizací nezkažených prostých radostí. Okolní svět ale jednoho dne o sobě dá stejně vědět a konfrontace je nevyhnutelná.

Zajímavost: Na scénáři se částečně podílel i Foster, který poradil režisérce odstranit čtyřicet procent dialogů, díky čemuž by měl film působit realističtěji.

Český trailer filmu Beze stop / Leave No Trace
Yeti: Ledové dobrodružství (Smallfoot) (Vertical Ent.)

Český plakát filmu Yeti: Ledové dobrodružství / SmallfootOd rodinného animáku o tom, jak malý Yetti poznává, že lidský svět existuje a je dost odlišný od toho jeho, nelze čekat nic překvapivého a originálního, spíše se dá předpokládat, že bude jednou velkou sázkou na jistotu. To se sice zatím nedá potvrdit, protože ohlasů a komentářů je naprosté minimum, je to ale silně pravděpodobné. O tom konec konců svědčí i sestava tvůrců, z níž nejvýraznější je zkušený režisér a spoluscenárista Karey Kirkpatrick, jemuž s režií pomohl debutant Jason Reisig. Odrostlého tuzemského diváka tak může mrzet přítomnost povinného dabingu, protože původní hlasové obsazení je poměrně hvězdné. Premiéra pro celou rodinu.

Synopse: Mladý a bystrý yeti Migo zjišťuje, že lidé opravdu existují a nejsou jen mýtem, který kvůli němu vytvořili jeho rodiče. Jak se s touto informací vyrovná?

Oficiální český trailer filmu Yetti: Ledové dobrodružství / Smallfoot
Falsifikátor (Falsifikator) (Balkanfilm)

Český plakát filmu Falsifikátor / FalsifikatorPět let staré srbsko-bosensko-chorvatské komediální drama námětem připomíná ta tuzemská, která se vracejí do totalitní minulosti. A to je vlastně to jediné, nač lze diváky lákat, protože režisérem a spoluscenáristou je jen minimálně známý Goran Marković a též v obsazení se objeví samé málo povědomé tváře, jimž kraluje Tihomir Stanic, který se podílel i na scénáři. Hodnocení a komentářů je naprosté minimum, ale jsou relativně spokojené, takže ti, kteří si snímek ve svých klubových kinech najdou, snad zklamaní nebudou.

Synopse: Andjelko (Tihomir Stanic) je v roce 1968 ředitelem školy v městečku Dubrica. Je věrným stoupencem Josipa Broze Tita a pevně věří v zářnou budoucnost Jugoslávie. I když ví, že některé věci nefungují ideálně a některé drobné dílčí chyby systému se snaží sám napravit, nepochybuje, že se Jugoslávie stane nejlepším místem k životu. Jelikož věří tomu, že lidé jsou dobří, falšuje jim různé dokumenty, vysvědčení, potvrzení a podobně. To se mu ale jednoho dne stane osudným, protože jeden ze sousedů ho udá a on je nucen opustit město. Ve vyhnanství ovšem také pokračuje ve falzifikátorské činnosti, což vede k tomu, že skončí ve vězení.

Český trailer filmu Falsifikátor / Falsifikator
Turné (Turneja) (Balkanfilm)

Český plakát filmu Turné / TurnejaO deset let starém srbsko-bosenském komediálním dramatu platí de facto to samé co o tom výše zmíněném. Liší se pouze v námětu a příběhu, který se posunul do devadesátých let a mohl by být i částečnou válečnou satirou. Jinak znovu platí, že režisérem a scenáristou je Goran Marković a jednu z hlavních rolí ztvárňuje Tihomir Stanic. Zahraničních ohlasů už je v tomto případě ovšem o dost víc, a jelikož jsou vesměs spokojené, zdá se, že půjde o kvalitní podívanou.

Synopse: V polovině devadesátých let dostanou herci bělehradského divadla nabídku absolvovat turné po Republice Srbské v Bosně a Hercegovině. S vidinou slušného výdělku tedy vyráží na cestu. Po příjezdu do města je ale čeká velké vystřízlivění, neboť to je pod nepřátelskou palbou. Oni navíc dostávají nesnadný úkol kulturně povznést srbské vojáky těsně za frontovou linií. Ti jsou ale velmi nevděčným publikem a představení končí fiaskem. Zhýčkaní herci se tedy uprostřed turné rozhodnou pro útěk domů, což ale ve válkou zmítané oblasti nebude vůbec jednoduché.

Zajímavost: V roce 2009 film reprezentoval svou vlast v boji o cizojazyčného Oscara.

Ukázka z filmu Turné / Turneja
Domestik (CinemArt)

Plakát filmu  / DomestikO česko-slovenském psychologickém dramatu se mluví už od letošního festivalu ve Varech, kde bylo premiérově k vidění. Na režijním a scenáristickém debutu nadějného tvůrce Adama Sedláka většina komentářů oceňuje syrovost, snahu jít až na dřeň v psychologii postav a komornost a minimalismus celého snímku, jenž někteří považují za hodně intenzivní. Zážitku pomáhá i pomalé tempo a obsazení vesměs méně známými hereckými tvářemi. Je tak jasné, že tento "body horor", jak ho někteří nazývají, je silně antidivácký a určitě nebude útočit na první místa žebříčků návštěvnosti. Co do kvality by ale měl patřit k nejlepším tuzemským počinům roku.

Synopse: Roman (Jiří Konvalinka) je vrcholový cyklista, který se po zranění zotavuje pomocí náročného cvičení a přísné životosprávy. V ložnici si kvůli tomu dokonce nechal postavit kyslíkový stan, v němž spí. To ovšem těžce nese jeho žena Šarlota (Tereza Hofová), která už dlouho touží po dítěti. S každou další nocí v kyslíkovém stanu se jejich vztah proměňuje. Podaří se jim ještě někdy najít společnou řeč?

Zajímavost: Natáčení trvalo čtyřiadvacet dní.

Oficiální trailer filmu Domestik
Odborný dohled nad výkladem snu (Bontonfilm)

Plakát filmu  / Odborný dohled nad výkladem snuČeské komediální drama lehce navazuje na čtyři roky starý snímek s podobným názvem. Ti, kteří ho viděli, tak už vědí, co mají očekávat, protože tvůrčí tým ani tematika se neobměnily. To tedy znamená, že režie a scénář je znovu dílem Pavla Göbla a v hlavní roli se objeví trojice Vratislav Brabenec, Jozef Polievka a Jiří Vymětal. I hodnocení, kterých je minimum, jsou dost podobná, takže se zdá, že autorský tým navazuje tam, kde před lety skončil. Premiéra pro hodně specifické publikum.

Synopse: Tři staří kamarádi - Muzikant (Vratislav Brabenec), Zloděj (Jozef Polievka) a Cirkusák (Jiří Vymětal), bývalí spoluvězni z komunistického kriminálu, spolu po ovdovění žijí v domě na česko-německém pomezí. Sem je přivedla touha vyřídit si účty s tím, kdo jim v minulosti ublížil. Jenže tím někým je současným hospodský a pánové nemají kam chodit na pivo. To se změní, když Zloděj zjistí, že kousek za hranicí na polské straně je hospoda, kam se dá dojet autobusem. Pánové ale mají s touto hospodou osobní problémy a navíc se jim začnou dít hodně zvláštní věci.

Originální trailer filmu Odborný dohled nad výkladem snu
Klapzubova XI. (NFA)

Plakát filmu  / Klapzubova XI.I Národní filmový archiv si letos všímá osudových osmiček v československých dějinách a digitálně restauruje významné snímky, které vznikly v osmičkových letech. Aktuálně je na řadě první zpracování slavného románu Eduarda Basse o fotbalovém mužstvu tvořeném výhradně sourozenci. Do filmové podoby ji převedl méně známý režisér Ladislav Brom a povedlo se mu to tak nějak napůl, protože komentáře hovoří o tom, že v ní fotbal omezil na minimum a prostor dal spíše romantické lince, což sice není špatné, ale oproti předloze je to diametrálně odlišné. Po osmdesáti letech tak je film hlavně nostalgickou a naivní ukázkou prvorepublikové adaptace s naprosto nezvládnutými fotbalovými montážemi, která se zaštítila pouze jménem slavného díla a příběh vytvořila vlastní. Hlavní roli ztvárnil všeobecně vyzdvihovaný Theodor Pištěk, jemuž ze známějších jmen sekundovali třeba Antonie Nedošinská nebo Raoul Schránil. Premiéra pro milovníky kinematograficky dávné historie.

Synopse: Fotbalové mužstvo má jedenáct hráčů a přesně tolik nadaných synů má majitel autodílny Kryštof Klapzuba (Theodor Pištěk). Není divu, že ho jednou bývalý internacionál Hájek (Jára Kohout) přesvědčí, aby ze svých potomků postavil fotbalové mužstvo. Nadšení mladíci tak pilně trénují a začínají se dostavovat i první výsledky v podobě vyhraných zápasů. Vše ale zkomplikuje láska.

Zajímavost: Premiéru měl film pouhé čtyři týdny před podpisem Mnichovské dohody.

Ukázka z filmu Klapzubova XI.

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Box office: 49. víkend
Box Office: Raubíř Ralf vede slabý víkend Raubíř Ralf a internet vedl druhý nejslabší víkend v tomto roce. Může za to hlavně absence novinek, které dorazí až v následujících dvou týdnech. čtěte zde
Vydáno: 10.12.2018 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
Ve spárech ďábla 3/10
Recenze: Horor Ve spárech ďábla nevyděsí už ani prostředím márnice Značně tendenční a nenápaditý americký horor Ve spárech ďábla využívá potenciál mrazivé zápletky jen k nesmyslnému šablonovitému ději plnému klišé a rutinních lekaček. čtěte zde
Vydáno: 09.12.2018 07:00 v sekci Recenze | Premiéry
0
The Ballad of Buster Scruggs 6/10
Za horizontem: The Ballad of Buster Scruggs nikam nevede Známé tvůrčí duo bratrů Joela a Ethana Coenových natočilo svou westernovou antologii The Ballad of Buster Scruggs poprvé digitálně a poprvé nikoliv primárně do kin. čtěte zde
Vydáno: 08.12.2018 13:00 v sekci Recenze | Za horizontem
1
Doktor Martin: Záhada v Beskydech 3/10
Recenze: Doktor Martin: Záhada v Beskydech je tečkou za populárním seriálem Miroslav Donutil se loučí s rolí doktora Martina pátráním po bájném pokladu, na nějž ho spolu s neschopnou beskydskou policí navede nález sedmdesát let staré trpasličí kostry... a také dojde na indiány, nacisty a cirkusáky. čtěte zde
Vydáno: 08.12.2018 07:00 v sekci Recenze | Premiéry
8
TV tipy: 7. 12. 2018 - 13. 12. 2018
TV tipy: Zamilovaný bodyguard James Bond se směje a řeší vraždu na Eigeru I druhý prosincový týden nabídne v televizích dvě poměrně zásadní premiéry. Tou první je zatím poslední bondovka Spectre, druhou pak akční komedie Zabiják & bodyguard, která před pouhým rokem a půl proběhla i tuzemskými kiny.... čtěte zde
Vydáno: 07.12.2018 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Top 20 ČR: Queen dále vládnou kinům (04.12.2018 07:30 v Komentáře | Top 20 ČR)
- Top 20 ČR: Bohemian Rhapsody se vrací na čelo (27.11.2018 07:30 v Komentáře | Top 20 ČR)
- Top 20 ČR: Fantastická zvířata 2 jasně vítězí (20.11.2018 07:30 v Komentáře | Top 20 ČR)
- Top 20 ČR: Queen se drží na špici (13.11.2018 07:30 v Komentáře | Top 20 ČR)
- TOP 20 ČR: česká kina ovládla Bohemian Rhapsody (06.11.2018 07:30 v Komentáře | Top 20 ČR)
- Box Office: Biopic Queen ovládl víkend (05.11.2018 07:30 v Komentáře | Box office)
- TV tipy: Zbytečně krutý cvokař James Brown má rád velryby a pašuje kontraband (02.11.2018 07:30 v Radar | TV tipy)
- TOP 20 ČR: Johnny English zasáhl česká kina (30.10.2018 07:30 v Komentáře | Top 20 ČR)
- Box Office: Halloween zůstává na vrcholu (29.10.2018 07:30 v Komentáře | Box office)
- TV tipy: Sindibád se o Halloweenu potkává s Robinem, Marianou a šéfkuchařem na grilu (26.10.2018 07:30 v Radar | TV tipy)
- Top 20 ČR: Venom je nezničitelný (23.10.2018 07:30 v Komentáře | Top 20 ČR)
- Box office: Halloween skóruje (22.10.2018 07:30 v Komentáře | Box office)
- Top 20 ČR: Venom vládne dále (16.10.2018 07:30 v Komentáře | Top 20 ČR)
- Box office: První člověk těsně poráží Ukradený Halloween (15.10.2018 07:30 v Komentáře | Box office)
- Top 20 ČR: Venom převálcoval konkurenci (09.10.2018 07:30 v Komentáře | Top 20 ČR)
- Box Office: Venom stanovil nový rekord (08.10.2018 07:30 v Komentáře | Box office)

PREMIÉRA TÝDNE   49/2018

Smrtelné stroje
4/10

Byť od tvůrců Pána prstenů (producentem je Peter Jackson a režisérem jeho celovečerně debutující spolupracovník), post-apokalyptické sci-fi Smrtelné stroje má spíš blíže k filmovým sériím typu Hunger Games, Divergence či Labyrint.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

ČESKÉ TRAILERY

Star Wars: Síla se probouzí
V kinech od 17.12.2015
Jak básníci čekají na zázrak
V kinech od 14.04.2016
Captain America: Občanská válka
V kinech od 05.05.2016

NOVÉ FOTOGRAFIE

Sonic the Hedgehog (1x)
Triple Frontier (1x)
Godzilla II Král monster (1x)
BrightBurn (1x)
Ve spárech ďábla (8x)
Doktor Martin: Záhada v Beskydech (11x)
Avengers: Endgame (2x)
Aquaman (2x)
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2018 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver