Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
Pojištění.cz - nejširší nabídka online pojištění v ČR!
Kinopremiéry: 41. týden

Kinopremiéry: Uprostřed čtverce stojící sněhulák má osm hlav šílenství a poskytuje alibi na klíč

Vydáno: 11.10.2017 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry - Vratislav Šálek

Jasnou jedničkou mezi aktuálními premiérami je hollywoodská adaptace literárního bestselleru Nora Jo Nesbøho Sněhulák. Konkurovat mu nic nemůže, protože zbytek už je tvořen většinou evropskými a náročnějšími klubovými filmy.

SDÍLET:    
Sněhulák (The Snowman) (CinemArt)

Český plakát filmu Sněhulák / The SnowmanTrvalo to tedy o něco déle, než bychom všichni předpokládali, ale i nejznámější žijící autor severských detektivek, norský sympaťák Jo Nesbø, se dočkal hollywoodské adaptace svého románu. Továrna na sny sáhla hned po tom nejvíc chváleném, který je ale v sérii sedmý v pořadí, což mimo jiné znamená, že se bude muset hodně redukovat a upravovat. Určitou naději, že by to nakonec nemuselo skončit tak špatně, vzbuzuje režírující Tomas Alfredson, který podobné atmosférické žánrovky zvládá bez problémů. Hlavní roli charismatického detektiva získal Michael Fassbender, jehož ze známějších tváří doplňují třeba Rebecca Ferguson, Chloë Sevigny, J. K. Simmons, Val Kilmer nebo Charlotte Gainsbourg. Ohlasy zatím k dispozici nejsou, věřme ale, že literární bestseller se dočká důstojné adaptace. Premiéra týdne.

Synopse: Harry Hole (Michael Fassbender) je výjimečně dobrý detektiv, jehož neortodoxní metody vždy vedou k úspěchu osloské policie, zároveň je ale nezodpovědný alkoholik s tolika prohřešky, že je už dál nechtějí přehlížet nejen jeho nadřízení, ale i jeho přítelkyně Rachel (Charlotte Gainsbourg), s níž se právě rozešel. Jediné, co stojí mezi ním a pitím, je případ, jenž by ho přivedl na jiné myšlenky. A právě toho se nyní dočkal, neboť jedna žena uprostřed noci zmizela ze svého domu a později byla nalezena brutálně zavražděna. Vodítkem se stává postavený sněhulák, který zůstal na místě činu a naznačuje, že pachatel si chce hrát a možná se s ním Harry už setkal. Přestože mu pomáhá brilantní vyšetřovatelka Katrine Bratt (Rebecca Ferguson), pořád tahá policie za kratší konec. Sněhuláků a vražd tak přibývá a nervozita veřejnosti stoupá.

Zajímavost: Natáčení probíhalo v několika norských městech.

Oficiální český trailer filmu Sněhulák / The Snowman
My Little Pony Film (My Little Pony: The Movie) (Vertical Ent.)

Český plakát filmu My Little Pony Film / My Little Pony: The MovieAmericko-kanadský animák vychází z minimálně v zámoří populárního seriálu, který je určen především nejmenším dětem. Proto se od celovečerního filmu nedá očekávat zásadní změna, neboť už ze synopse se dá domyslet, že vše bude opět cílit na ty nejmenší, které uchvátí hlavně oblíbení hrdinové, spousta barev a písničky. To ostatně potvrzuje i jméno režírujícího Jaysona Thiessena, který už je podepsán pod několika příběhy poníků. Ohlasy jsou zatím poměrně spokojené, to je ale dáno zřejmě tím, že pochází přímo od fanoušků, kteří nemají důvod kritizovat. Našince může mrzet jedině to, že kvůli dabingu nemohou slyšet hodně solidní původní hlasové obsazení. Další z premiér, které bez dětí nemají smysl.

Synopse: Když temná síla ohrožuje Ponyville, vydávají se odvážní poníci na cestu až na konec bájné Equestrie, protože musí zachránit svůj milovaný domov. Na cestě je čeká velké dobrodružství a potkají na ni spoustu nových přátel.

Zajímavost: Od roku 1986 jde teprve o druhý celovečerní film z celé série, který zamířil do kin.

Oficiální český trailer filmu My Little Pony Film / My Little Pony: The Movie 
Alibi na klíč (Alibi.com) (Bontonfilm CZ)

Český plakát filmu Alibi na klíč / Alibi.comUž podle synopse je celkem jasné, co může zájemce od francouzské komedie čekat. Naprosto oddechová záležitost se dosud těší relativně spokojeným ohlasům, kterých je ovšem dost málo, což ale v tomto případě vlastně nevadí, protože milovníci francouzského humoru si stejně cestu do kin najdou. Lákadel jinak moc není, protože režisér a představitel hlavní role Philippe Lacheau nepatří zatím k těm nejznámějším a ani v dalších rolích se neobjeví nikdo, koho by nenáročný divák nějak extra znal. Jelikož jsou ale francouzské komedie v našich končinách hodně populární, návštěvnost by mohla být více než slušná. Premiéra do nepohody.

Synopse: Alibi na klíč je agentura, která vymyslí a poskytne alibi na cokoliv, co chcete. Greg (Philippe Lacheau), jeden z jejích zaměstnanců, se jednoho dne zamiluje, jenže to má malý háček. Jeho nová přítelkyně totiž nesnáší, když jí někdo lže, takže Greg tají, co dělá a čím se jeho agentura zabývá. To je ale jen začátek, protože když se jde seznámit s rodiči své lásky, zjistí, že jejího tátu moc dobře zná. Nedávno mu totiž připravoval krytí pro jeho víkendové zálety. Jak se s touto prekérní situací oba vyrovnají?

Český trailer filmu Alibi na klíč / Alibi.com
Čtverec (The Square) (Film Europe)

Český plakát filmu Čtverec / The SquareVítěz letošního festivalu v Cannes je dost neuchopitelná záležitost, která by měla reflektovat současnou Evropu. Jasné je nicméně to, že půjde o hodně náročnou podívanou, která bude vyžadovat plnou diváckou spolupráci a pravděpodobně bude nabízet více interpretací. Režijně a scenáristicky za ní stojí ostřílený a poměrně oceňovaný Švéd Ruben Östlund, který má určité jméno i v našich končinách. V hlavních rolích se neobjeví nikdo známý, to ale určitě diváky neodradí, protože ti půjdou spíše za tématem než za hvězdami. V rozhodování by mohla pomoci i naše spokojená recenze, která ale upozorňuje na to, že jde o opravdu docela unikátní záležitost.

Synopse: Christian (Claes Bang) je kurátor prestižního muzea moderního umění, které chystá odvážnou konceptuální výstavu, jejíž ústřední myšlenkou je čtverec o rozměru 4x4 metry. Uvnitř něj platí pravidlo naprosté rovnosti a tolerance. Společně s PR agenturou hledá muzeum způsob, jak v roztržitém a událostmi zavaleném mediálním prostoru celou akci zviditelnit. Pak ale Christian přijde při bizarní krádeži o mobil a peněženku a jeden z jeho podřízených vymyslí geniální způsob, jak je dostat zpět. Od té chvíle naberou události zcela jiný směr a všechno se začíná utápět v divném zmatku, který definuje napětí v celé Evropě.

Zajímavost: Krádež mobilního telefonu je založena na té, která se přihodila režisérovu kamarádovi.

Český trailer filmu Čtverec / The Square
Krotká (Krotkaya) (Film Europe)

Český plakát filmu Krotká / KrotkayaKoprodučkní evropské drama je adaptací stejnojmenné povídky Fjodora Michajloviče Dostojevského, takže se od něj dá očekávat také kritika sociálního i politického života v Rusku. Těžko ale soudit, jak to celé dopadne, protože ohlasů zatím moc není a režisérem je zkušený dokumentarista Sergej Loznica, který v posledních letech přesedlal na hraný film. V hlavních rolích se neobjeví nikdo povědomý, takže příliš trumfů tvůrce v ruce nemá, to by ale vzhledem k faktu, že jde o film pro úzké publikum, zas tolik vadit nemělo. Literární klasika v novém kabátě.

Synopse: Jednoho dne se ruské ženě žijící v zapadlé vesničce vrátí balíček, který poslala svému manželovi. Vystrašená a plná obav se tak vydává na cestu do odlehlé části země, kde stojí vězení, jež je pro mnohé spíš nedobytnou vesnicí. Setká se s byrokratickou absurditou, věrolomnými charaktery ze společenské spodiny, ústrky, násilím a také poznáním, že zdi věznice nekončí ostnatými dráty, ale daleko za její hranicí.

Český trailer filmu Krotká / Krotkaya 
Ta, která odešla (Ang babaeng humayo) (Film Europe)

Český plakát filmu Ta, která odešla / Ang babaeng humayoJestliže dva předchozí snímky jsou určeny pro náročné publikum, loňské filipínské drama je určeno pro extrémně náročné publikum. Ve své domovině protřelý, známý a oceňovaný režisér, scenárista a kameraman Lav Diaz se v něm totiž inspiroval povídkou Lva Nikolajeviče Tolstého a vyměřil mu extrémní stopáž čítající bezmála čtyři hodiny. Synopse nicméně vypadá zajímavě a taktéž dosavadní hodnocení a komentáře, kterých pochopitelně není moc, jsou dost nadšené, zda ale někoho nalákají, je ve hvězdách. Hlavní roli ztvárnila Charo Santos-Concio, vedle které se objevují další prakticky neznámé tváře. Jedna hodně exotická premiéra.

Synopse: Po třiceti letech, které strávila ve vězení, vstupuje Horacia (Charo Santos-Concio) do krajně odcizeného světa - její manžel zemřel, a ačkoli se spojila se svou dcerou, nemůže najít svého syna. Brzy ale pozná, že moc a výsady elit se vůbec nezměnily a ironií osudu je, že její bývalý milenec Rodrigo (Michael De Mesa), který zosnoval její uvěznění, je nyní sám lapen ve své zlaté kleci a stejně jako jeho bohatí přátelé přestal vycházet z domu kvůli eskalaci únosů zaměřených na movité. Horacia se této situace rozhodne využít a připravuje pomstu.

Zajímavost: Na loňském festivalu v Benátkách získal snímek hlavní cenu Zlatého lva.

Český trailer filmu Ta, která odešla / Ang babaeng humayo
8 hlav šílenství (Bontonfilm CZ)

Plakát filmu  / 8 hlav šílenstvíČesko-slovenský životopisný snímek necílí na první pozice návštěvnosti, snaží se ale zaujmout diváky přemýšlivější a náročnější. O tom ostatně svědčí i to, že režijně a scenáristicky za ním stojí Marta Nováková, která v něm zpracovala osudy u nás nepříliš známé sovětské básnířky Anny Barkovové. To, že publikum rozdělí, je jasné už z dosavadních nemnoha ohlasů, z nichž některé jsou netradičním pojetím, které střídá několik žánrů i filmařských postupů, docela nadšené, ty druhé jsou naopak dost znechucené. Zajímavostí je i to, že hlavní roli ztvárnila zpěvačka Aneta Langerová, kterou doplňují třeba Zuzana FialováPavel ZedníčekJaromír Dulava nebo Miroslav Táborský. Tuzemská premiéra s vyššími uměleckými ambicemi.

Synopse: V roce 1921 vychází mladičké básnířce Anně Barkovové (Aneta Langerová) první sbírka a má před sebou hvězdnou kariéru. Jenže už o pár let později sedí v nákladním vagónu, který směřuje do neobydlených stepí Kazachstánu. Nebude to její jediná cesta ani jediný lágr, protože v táborech sovětského Gulagu a ve vyhnanství strávila dvaadvacet let svého života.

Zajímavost: Zedníček si kvůli roli oholil vousy, které nosil celých pětačtyřicet let.

Oficiální trailer filmu 8 hlav šílenství

WEDOS.cz - Nejlevnější registrátor domén v ČR, neomezený webhosting, virtuální a dedikované servery

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
TV tipy: 17. 11. 2017 - 23. 11. 2017
TV tipy: Kingsmanovi je znovu sedmnáct a očekává exodus Druhá polovina listopadu láká v televizi hlavně na premiéru prvního dílu vynikající akční komedie Kingsman Matthewa Vaughna. V jejím stínu zůstává i uvedení biblického velkofilmu Exodus, který ale nesplnil divácká očekávání.... čtěte zde
Vydáno: 17.11.2017 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Zahradnictví: Nápadník 5/10
Recenze: Nápadník uzavírá trilogii Zahradnictví v trochu veselejších tónech Závěrečný díl trilogie Zahradnictví Jana Hřebejka a Petra Jarchovského se nese v komediálnějším duchu. Ze všech tří dílů je tento nejlepší, ale pořád to není žádná sláva. čtěte zde
Vydáno: 16.11.2017 13:36 v sekci Recenze | Premiéry
1
Liga spravedlnosti 7/10
Recenze: Liga spravedlnosti slibně stmeluje superhrdiny od DC Batman a Wonder Woman dávají dohromady tým superhrdinů, aby společnými silami dokázali čelit mnohem mocnějšímu nepříteli. DC nakopává svůj filmový seriál. čtěte zde
Vydáno: 15.11.2017 20:08 v sekci Recenze | Premiéry
0
Kinopremiéry: 46. týden
Kinopremiéry: Liga spravedlnosti je v šoku z nepřesaditelného nápadníka Jasnou událostí poloviny listopadu je v kinech uvedení očekávané Ligy spravedlnosti, která je zároveň poslední velkou komiksovou premiérou roku. Ta samozřejmě zastíní i francouzskou komedii a zakončení trilogie Zahradnictví.... čtěte zde
Vydáno: 15.11.2017 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
The Deuce 8/10
TV kritika: Deuce: Špína Manhattanu - čím víc sexu, tím víc HBO? Je sledování sexu v televizi dnes normální? Jaký diskurz obklopuje HBO? Je James Franco ve dvojím provedení málo, moc, nebo tak akorát? Na tyto a další otázky (ne)naleznete odpovědi v kritice první řady Deuce. čtěte zde
Vydáno: 14.11.2017 11:00 v sekci Články | Televize
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Hugh Jackman je Největší showman v novém traileru (14.11.2017 12:16 v Novinky | Trailery)
- Recenze: Milada utopila silný příběh ve špatné dramaturgii (03.11.2017 16:48 v Recenze | Premiéry)
- Kinopremiéry: Milada zabila posvátného jelena a prožila všechno nejhorší (01.11.2017 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- TOP 20 ČR: Marvel vzal české Bajkery útokem (31.10.2017 07:30 v Komentáře | Top 20 ČR)
- TOP 20 ČR: čeští Bajkeři nečekaně dojeli na první místo (25.10.2017 17:00 v Komentáře | Top 20 ČR)
- Kinopremiéry: Thor a Jigsaw překročili čáru, aby strávili den na zázračné planetě (25.10.2017 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Box Office: Boo 2! A Madea Halloween ovládl předhalloweenský víkend (23.10.2017 07:30 v Komentáře | Box office)
- TOP 20 ČR: severský Sněhulák zmrazil konkurenci (17.10.2017 16:00 v Komentáře | Top 20 ČR)
- Ohlédnutí: nejvýraznější filmy přehlídky Be2Can 2017 (17.10.2017 07:00 v Články | Publicistika)
- Box Office: Víkendu dominovalo Všechno nejhorší (16.10.2017 07:30 v Komentáře | Box office)
- Recenze: Jak moc šílených je 8 hlav šílenství? (15.10.2017 14:00 v Recenze | Premiéry)

PREMIÉRA TÝDNE   45/2017

Vražda v Orient expresu
8/10

Nové filmové zpracování klasického detektivního příběhu od Agathy Christie sází na vtipné a akčnější pojetí, než tomu bylo u předchozích dvou adaptací za cenu nižší srozumitelnosti pro dosud zcela nedotčené diváky.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

ČESKÉ TRAILERY

Star Wars: Síla se probouzí
V kinech od 17.12.2015
Jak básníci čekají na zázrak
V kinech od 14.04.2016
Captain America: Občanská válka
V kinech od 05.05.2016

NOVÉ FOTOGRAFIE

A Quiet Place (1x)
Rampage: Ničitelé (1x)
Fantastic Beasts and Where to Find Them 2 (2x)
Zahradnictví: Nápadník (8x)
Trust (2x)
Liga spravedlnosti (5x)
Deadpool 2 (1x)
Největší showman (1x)
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2017 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
DOPORUČUJEME: Kupte si nejprodávanější hosting v ČR se slevou 50% (slevový kód: FILMSERVER)
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver